Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

dojazd do Terchovej

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• dojazd do Terchovej

Witam, zamierzam w tym roku wybrac sie do Terchovej i pozwiedzac Mała Fatre. Czy ktos z Was byl juz tam moze ? Jak najlepiej dojechac ( bede jechal z Poznania), lepiej jechac przez Czechy ? czy ominac je i bezposrednio do Slowacji. Chodzi mi tu o kwestie tych chorych winietek ... jakie macie z nimi doswiadczenia ? a moze na tej trasie wcale nie bede ich potrzebowal ? Na miejscu juz .. by pochodzic po gorach ... gdzie wybrac miejsce na nocleg ? Terchova ? Vratna ? Stefanova ? a moze jeszcze gdzies indziej ? Co warto zwiedzic a co sobie darowac ? I inne wszelkiego rodzaju spostrzezenia mile widziane. Pozdrawiam Antek

> Antek

Komentarz

najlepiej kierować się na Cieszyn potem Jabłonków i przejść ,przejechać na Słowacje.Można też od razu w Zwardoniu do Słowacji ale jest dalej i przez górki.Po drodze nie ma żadnych autostrad,więc nie trzeba winiet.Największe utrudnienie po drodze to Gliwice

Komentarz

Dzieki na info ... szczególnie ta o winietach mnie ucieszyla .... a dalej ? jakbym chcial jechac do Ziliny i dalej Rajec, albo Rajec Teplice - chcialbym zobaczyc te wody termalne ( warto w ogóle ? ) mialby to byc maly przerywnik w pieszych wedrówkach. W gre wchodzila by tez droga do Martin, Ruzomberok i Lipovsky Mikulas .... jest tam cos do obejrzenia ? no i czy winiety na tych drogach obowiazuja ? jezeli tak ... to czy ktos zna ceny i czy sa dostepne bo slyszalem ze z tym tez problem czasem bywa. pozdr antek

Komentarz

Czy ktoś może polecić jakis przyzwoity nocleg w tych okolicach ? Mam na mysli czysty pokoj z lazienką po przyzwoitej cenie. No i lokalizacja jest dla mnie wazna. Winna byc taka by mozna z niej bylo uskuteczniac piesze wedrowki po okolajacych to miejsce szczytach. pozdr antek

Komentarz

Heyka ... właśnie stamtąd wróciłem ... jeżeli ktos ma pytania, chętnie odpowiem. Pozdrawiam antek

Komentarz

No i jak było? Właśnie planuje wyjazd w te okolice, ale nie potrafimy sie zdecydować czy ma to być Słowacja czy Węgry. Najbardziej interesowało by nas pole namiotowe - bo wiadomo to jest zawsze najtańsze. Nie mam pojęcia ile kosztują noclegi, jedzenie no i w ogóle czy warto? Jak ktoś może coś napisać na ten temat to byłabym wdzięczna!

Komentarz

Pewnie ze moge napisac ... co prawda o pole namiotowe nie pytalem ... ale nocleg nie jest drogi .. ok 22 PLN za dobe (przynajmniej w dwoch miejscach nam tak oferowano - 200 Ks). Wyzywienie z pewnościa nie jest droższe niż w Polsce, za to jak sie dobrze rozejrzeć moze byc tansze. W restauracjach za dwie osoby zapłacilismy od 250 do 430 Ks, w zależności od restauracji. Kupowalismy równiez w marketach cos na sniadania i kolacje - ceny bądź to niższe bądż to zblizone do naszych. W rewelacyjnych cenacg uslugi fryzjerskie !!!!!! Okolica bardzo fajna ( pisze o Malej Fatrze) jezeli ktos lubi chodzic po gorach, bo poza tym to nic innego tam nie widzialem, ale dysponujac autem mozna podjechac do ktoregos z kąpielisk w tym termalnych. Czy to Rajeckie Teplice na pólnoc od MAlej Fatry czy to Liptovsky Mikulas na wschod od Malej Fatry. Nam sie podobalo nawet przy nienajlepszej pogodzie (tylko 1 dzien byl bezdeszczowy podczas naszego pobytu, a tak caly czas przelotne opady i burze). pozdrawiam -antek

Komentarz

Właśnie wybieramy się z chłopakiem w okolice Malej i Velkej Fatry - okolice miejscowości Martin, Turcianske Teplice. Mam pytanie odnośnie załatwienia noclegu - gdzie nocowałeś i czy miałeś już nocleg zarezerwowany czy też szukałeś na miejscu? Co możesz polecić do zwiedzania? Z góry wielkie dzięki.

Komentarz

wcieło mojego posta ... tyle sie napisalem zeby powiedziec Ci co jest fajne .. no i nie ma ....

zajrzyj na strone:
                    www.wrafal.republika.pl

tam są zdjecia i relacja z mojego wyjazdu

pozdrawiam

Komentarz

Trwa
                    X