Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Słowenia samochodem

Przerwany
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Słowenia samochodem

Witam! Wybieramy się do Słoweni samochodem. Wyjazd z Warszawy. Prosimy o wskazówki jaką trasą najlepiej jechać. Gdzie sie zatrzymać po drodze?. Może jest coś co warto zobaczyć?Będziemy wdzięczni za wszelkie informacje. Pozdrawiamy.

Hej
    Uważam , że najprostsza droga do Słowenii - ja akurat jechałem z Łodzi to

W-wa - gierkówką do Bielska Białej i tu dwa warianty

1- Cieszyn - Brno - Mikulov - Wiedeń Graz ....

2 - Zwardoń / uwaga na roboty drogowe / Zylina - Bratysława - ominięcie Wiednia i do Wiener Neuestadt dalej Graz

Z Grazu autostrada na Maribor - wyraźnie oznakowania trudno się pogubić ...

...a Maribor to juz Słowenia i dalej tam gdzie chcesz jechać

pzdr ... dodatkowo płatne winietki na Czechy Słowacje i Austrię oraz konieczna kamizelka odblaskowa - piszą , że wystarczy jedna ...

w Słowenii autostrady płatne na bramkach ...

pzdr deo

Komentarz

Proponowałabym zamiast Mikulov ,Znojmo wyżerka zakupki i miła przerwa w jezdzie---naprawde warto.

Komentarz

uzupełnienie bo nie doczytałem do końca treści zapytania ....

noclegi .... przy wariancie drugim przez Słowację ....

miejscowośc Senec hotel Luć ... ostatni zjazd z autostrady do wiekszej miejscowości tuz przed Bratysławą ok 18 km /

Byłem polecam niedrogo w sam raz na nocleg w podrózy śniadanie wliczone w cenę ....

polecaja też noclegi w samej Bratysławie ....

do zwiedzenia sama Bratysława i widoczny z daleka zamek

w wariancie pierwszym forumowicze polecaja nocleg w Mikulovie w Czechach

mozna znaleźć w inernecie albo przez PZMot tak przynajmniej mówił mi kolega który akurat jechal do Włoch ...

a do zwiedzania to w tym wariancie akurat WIEDEŃ ....

pzdr deo

Komentarz

Jeszcze jedno uzupełnienie ... droga o której pisałem Graz Maribor Ljubjana

jest klasyczną i pewno najszybszą trasą do Słowenii ....ale ja akurat jechałem troche innym wariantem a mianowicie autostradą do Klagenfurtu i przez Klagenfurt do granicy słoweńskiej i do Ljubjany ....

ta droga przez Klagenfurt to nie jest autostrada za to prowadzi w góre przez Alpy dośc ostro a potem jedzie sie tunelem do granicy słoweńskiej

cudowne widoki ....

zjazd do Słowenii jest raczej po stronie " włoskiej autostrady " stąd mija sie wiele zjazdów do Klagenfurtu i trzeba miec zdrowe nerwy bo prawie juz niemal mijając Klagenfurt jest zjazd do miasta z napisem SLO czyli Slowenia ...

W samej Słowenii bo pewno jedziesz nad morze trzeba koniecznie
          zobaczyc jaskinie w Postojnej to akurat na końcu autostrady na wybrzeze czyli po drodze ....

warto na granicy wymienic pieniądze na ichnie ... nie pamietam teraz nazwy bo wtedy łatwiej płacic za autostrade ...tylko nie za dużo ...

jeszcze raz pzdr deo

Komentarz

Dziękuję za wszelkie informacje. Może jeszcze coś o przybliżonych kosztach, paliwo, autostrady, pobyt w pensjonacie lub kwaterach prywatnych. Pozdrawiam serdecznie

Komentarz

Zapomniałam dodać. W planach mamy wypad do Wenecji. Może ktoś już tak jechał proszę o cenne wskazówki.

Komentarz

hej ....

Cen dokładnie niestety nie pamiętam bo byłem 4 lata temu i to akurat w Chorwacji a przez Słowenie przejeżdżałem ...
                wejdż w internet i poszukaj sobie cen paliw .... chyba na stronie PZMOT

ale generalnie ceny paliw sa trochę większe niż w Polsce licz ok 4,50 -do 5,0 może troche za duzo ... generalnie ceny sa podobne niz w Polsce czasem nawet większe ....

winietki w Czechach ok 20 pln w Austrii trzeba poszukać chyba na 7 dni ok 7 czy 10 euro ?????

Kwatery ok 30 -40 pln od osoby tak z grubsza ....

Ja jechałem do Wenecji z Chorwacji w takim wariancie ....

oczywiście można jechać do Wenecji i stanąc na parkingu za mostek tylko podobno droga ...
                staja ponoć przed mostem i dalej jadą autobusem

ja natomiast pojechałem na trzy dni do Lido de Jessolo - zjazd z autostrady do takiej miejscowości o długiej nazwie Santa maria i cos tam jeszcze ???? w kazdym razie długa nazwa ... i potem na Lido de Jesolo droga nad morzem ...wzdłuz tej drogi same hoteli i gdzies trzeba sie zatrzymac ... można znaleźć nocleg poprzez agencje turystyczną których tez dużo albo samemu .... najlepiej znaleźc nocleg przy Punta Sabioni
                bo stamtad płynie statek do Wenecji do Placu Św ,Marka ...

...ale to tez nie ma wiekszego znaczenia bo np, z Lido kupujesz bilet na autobus do R Sabioni i statek do wenecji i powrót ....

Uwaga bilet nie jest wazny na przejazd C****e Grande ...
                i jeszcze jedno droga w Lido przy hotelach jest zamknieta po 19 chyba bo wtedy to jest jedna wielka promenada .....

Cena pokoju chyba ok 60 pin od osoby ...pamietam , że była większa niż w Chorwacji ...

pzdr deo

gdybyś chciał to dyżo informacji znajdziesz na forum turystyki gazety.pl
                między innymi i ja jak poszukasz w wyszukiwarce autora deo to chyba yez pisałem o wy[rawie do Wenecji ...

oczywiscie inni tez i pewno więcej

pzdr życze miłej podrózy

Komentarz

Jeszcze raz piękne dzięki. Jest to nasz pierwszy wyjazd tak daleko samochodem. Ponieważ nie may tutaj doswiadczenia pytamy. Poszukamy jeszcze na stronach o których pisałeś. Ciesze się, że mozna liczyć na pomoc na forum. Dzięki. Pozdrowienia.

Komentarz

A gdzie Ty Chester jedziesz do tej Słowenii ...masz już zarezerwowane miejsce czy w ciemno ???
                    na ile dni ... bez Chorwacji ???

a skąd ci sie wziął nick Chester ... ja akurat znam takie miasto w Anglii
                    Chester gdzie kilka razy bywałem stąd taki nick / słowo / od razu znajomo mi zabrzmiało ... ale to oczywiście tylko takie akurat moje skojarzenie

pzdr deo

Komentarz

Koniecznie polecam BLED!!!!!!!!!!!!!! Cudowne miejsce, zmek na wzgórzu,nad jeziorem na środku wysepka a na niej kościółek, cuowne miejsc! Można spotkac wiele słynnych gwiazd.

Komentarz

Witam wszystkich po krótkiej przerwie,
                        W Słoweni jedziemy do Ljublijany. Stąd będzie baza wypadowa do naszych wędrówek. Planujemy krótki pobyt w Logarskiej Dolinie na farmie (konie, rowery, przede wszystkim góry) www.logarska-dolina.si. Chcemy zobaczyć jaskienie Postojna i Skoćjanska może Sneżna, Bled. Planujemy jednodniową wycieczkę do Wenecji. No i oczywiście nad morze do Chorwacji również na kilka dni. W okolice Rijeki. Podobno miło jest w Kaśteli w pensjonacie www.villakristalia.com ale to jakieś 400 km od naszej siedziby w Słoweni więc raczej tam nie pojedziemy. W planach jeszcze Lipica - hodowla koni, zamek wbudowany centralnie w skałę, arboretum - ogród botaniczny i Lubljańskie zoo na wzgórzach.
                        Bedzie to nasza pierwsza tak długa wyprawa samochodem. Do tej pory korzytalismy z ofert biur podróży. Mamy nadzieję ,że dojdzie do skutku. Piszę o tym wszystkim może ktoś też będzie chciałał sam zrobić wycieczkę objazdową. Nie znamy tych miejsc jedynie z polecenia. Mogę potwierdzić po przyjeździe na początku sierpnia.
                        Chester , wstyd się przyznać ale mamy w domu pupila który tak sie wabi. Jest basetem ( z wielkimi uszami jak w reklamie), bardzo kochany.
                        Pozdrowienia i do usłyszenia. Może ktoś jeszcze dołączy kilka cennych informacji.

Komentarz

Jesli moge zasugerowac, to najpierw zobaczcie Postojna a pozniej Sokocjanskie, bo mozecie sie inaczej pozbawic narastahacych wrazen

Pozdro

Komentarz

A w Lublanie standardowo polecam kubić sobie Burka / około 350 SIT/ i odpocząć w parku Tivoli. Co do zabytków jako takich, to mi osoboiście bardzo podobał się Grad czyli zamek / szczególnie nocą / oraz Trimostovje. Widziałem, że pytałeś się o ceny. Walutą w Słowenii jest tolar słoweński 100 SIT - 1,6 zl. Ceny podobne do polskich, jednak jedzenie jest troche droższe / chleb / , dobre wino już za 350 SIT.

Jakbyś miał jakieś pytania - pisz,

Zdravo !

Komentarz

JAK ZACZNIESZ JEZDZIC SAMOCHODEM TO CO ROKU BEDZIESZ JEZDZIC GDZIE CHCESZ ZATRZYMUJESZ SIE CROACIA JEST SUPER MUSISZ JECHAC DO TRIESTU PIEKNY PRAWIE JAK RZYM

Komentarz

Zobacz także

Przerwany

Porównaj oferty biur podróży na wakacje i wczasy Slowenia, wybierz ekskluzywny pakiet z wszystkim w cenie all inclusive. Atrakcyjne i tanie oferty wyjazdów last minute. Zanim wybierzesz się na wakacje przeczytaj opinie o apartamentach i hotelach.Zobacz oferty na lato 2014 firstminute do 35% taniej.
                              Trwa
                              X