Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Słowenia Małe jest piękne

Przerwany
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Słowenia Małe jest piękne

BYł ktoś na wycieczce objazdowej w Słowenii? Małe jest piękne? Proszę o informacje...

Nie wiem, czy można to nazwać wycieczką objazdową, ale byłam w Słowenii - owszem warto pojechać. Polecam miasteczka Piran i Koper z pięknymi starówkami a także jezioro Bled - zwiedź zamek i wybierz się gondolą na wysepkę na środku jeziora - jest tam kościół, gdzie znajduje się "dzwon życzeń" - czy się spełnią, trudno powiedzieć, ale wszyscy ciągną za sznur ;-) No i sławna jaskinia w Postojnej.

Komentarz

Dzięki. Może ktoś jeszcze coś dopisze?

Komentarz

Potwierdzam.Postojna i Bled-obowiązkowo.Jeszcze stadnina koni lipicańskich.I Portoroż

Komentarz

ALe czy z Itaką warto? Czy objazd obejmuje naprawdę wszystkie najważniejsze punkty?

Komentarz

Ja byłem samochodem ale ponieważ mam katalog w którym jest progam wycieczki"małe jest piękne"to zapoznałem się z nim.Cały program jest ok.Przy okazji przymoniała się miejscowość Skofja Loka-faktycznie fajna.Mam jedynie jedną wątpliwowść.Nie piszą o Postojnej a o jakichś J.Skocjańskich.Sprawdż to!Nie wiem jak owe Skocjańskie wyglądają,ale Posojna to NAJWIĘKSZE jaskinie krasowe na świecie i nie warto z nich rezygnować, bo wrażenia pozostawiają NIEZAPOMNIANE!

Komentarz

Dzięki. Chętnie bym pojechał i samochodem, ale z językiem niezaciekawie - trochę niemiecki. Masz może gdzieś w archiwum swoją trasę? Gdzie spałeś i ile płaciłeś? Wcześniej rezerwowałeś nocleg? Hmm a moze faktycznie warto samochodem.

Komentarz

Jak Ty się napić rakiji to zaraz zacząć wszystko rozumieć a nawet wymowa wtedy nie stanowić problema. Ty nawet nie musieć używać niemieckiego bo Słoweńcy za Niemcami nie przepadać, może nie tak jak Serbowie czy Kreteńczycy ale jednak.

Komentarz

Powiem wam, że przeglądając różne strony o Słowenii stwierdzam, że to piękny kraj

Komentarz

Ze Słoweńcami spoko dogadasz się po polsku-jak ze Słowakami.Trasę pamiętam-Bratysława-Wiedeń-Klagenfurt-Bled-Postojna-Portoroż-Rijeka-Pula(7 dni pobytu)-Rijeka-Cieszyn.Cen noclegów nie pamiętam(było to jeszcze przed Euro),ale nie było dramatu.

Komentarz

Proszę o więcej informacji na temat Słowenii. Na forum jest mało w temacie ...

Komentarz

Ponawiam temat Słowenii

Komentarz

Pamiętam że paliwo było tam znacznie tańsze niż w Polsce.Poza tym mają b.smaczną kuchnię.Przy drogach częstow występują knajpki które mają conajmniej 2 rożna-na jednym piecze się prosiak a na drugim baran.Nie wiem jakich informacji jeszcze oczekujesz?

Komentarz

Byliśmy w Słowenii w zeszłym roku na wakacjach. Mieszkaliśmy na kwaterze prywatnej w Koprze. Zwiedziliśmy Piran, Izolę, Portoroż. W głębi lądu warto zwiedzić jaskinię Postojna (bajka), stadnine koni w Lipicach, stare miasto w Ljubljanie, jezioro Bled ( cudnie) i obowiązkowo trzeba jechać do Planicy i wdrapać się na samą górę skoczni. widoki zapieraja dech. Słoweńcy są bardzo pomocni, uprzejmi i można z nimi porozumiewać się po polsku. My rozumieliśmy się z nimi doskonale. Kuchnia słoweńska jest bardzo smaczna. Nam najbardziej smakowaly owoce morza. Przyrządzane były rewelacyjnie. Przed wyjazdem do Słowenii kupiliśmy sobie w księgarnii przewodnik. Pytaj konkretnie co jeszcze chcesz wiedzieć na temat tego uroczego kraju.

Komentarz

czesc....
                              bylismy w slowenii z 3 lata temu.Zajebisty kraj bylem z zona i znajomymi samochodem.Zwiedzilismy wszystko co mozna ,mieszkalismy na polu kempingowym z basenem olmpijskim.Poznalismy slowenca ktory sam nauczy, sie polskiego ,mowie ci chlopie jedz. POLECAM

Komentarz

Zobacz także

Przerwany

Porównaj oferty biur podróży na wakacje i wczasy Slowenia, wybierz ekskluzywny pakiet z wszystkim w cenie all inclusive. Atrakcyjne i tanie oferty wyjazdów last minute. Zanim wybierzesz się na wakacje przeczytaj opinie o apartamentach i hotelach.Zobacz oferty na lato 2014 firstminute do 35% taniej.
                              Trwa
                              X