Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

kusadai

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• kusadai

może ktoś z forumowiczów odwiedził Kusadasi?chcielibyśmy tam pojechać,ale nie w ciemno-ciekawi mnie jaka jest plaża,jaka duża jest ta miejscowość,czy jest gdzie wyjść wieczorkiem,a może ktoś poleci jakiś nie bardzo drogi hotel?

nikt nie był w Kusadasi?

Komentarz

Kusadasi to raczej duża miejscowość; przewodnik wspominał, że po sezonie ma ok. 70tyś ludzi w w trakcie kilka razy więcej. Jest mnóstwo sklepów, restauracji itp. W samym Kusadasi plaża jest bardzo wąska ale kilka km dalej poszerza się. My byliśmy w miejscowości Davutlar położonej 12km od centrum: plaża była idealna, hotel niestety już nie Do miasta jeździliśmy dolmuszem (jeździły co 5 minut)

Komentarz

bardzo proszę napisz co to za hotel ponieważ już muszę zacząc coś załatwiać,ciekawa jestęm czy jest gdzie wyjść wieczorkiem czy trzeba dojeżdżać do kusadasi.

Komentarz

Ja też się wybieram do Kusadasi 16.08X( to podobno duże miasteczko (tu)Tylko mało coś informacji:S

Komentarz

no właśnie,chyba Alanyia to jest to,ale czas zobaczyć coś innego i nie chcielibyśmy wylądować w hotelu daleko od centrum,a póżniej tracić kasę na dojazdy.

Komentarz

Miasto jest ładne i duże-w centrum fajne sklepy i knajpy ale w bezpośrednim sąsiedztwie centrum(okolice portu) nie widziałam hoteli i fajnej plaży

Komentarz

Witam, byłam w Omer Holiday Resort oddalony od centrum ok. 7km. Jak dla mnie hotel ok, bardzo fajny basen ale plaża kiepska- wąska i taka żwirkowo-kamienista.
                W centrum byłam ze dwa razy, miasto dosyć duże i szczerze mówiąc tłumów nie widziałam (byłam raz ok 9 i raz ok.18).
                W kusadasi jest słynna plaża Long Beach- dość długa, szeroka, piaszczysta. Duuużo ludzi.

Komentarz

Ja byłem w hotelu Mersin Club - hotel bardzo słaby. Obok był Grand Belish i z tego co słyszałem ludzie byli zadowoleni. Wieczorem można się tylko przespacerować promenadą wzdłuż której jest kilka lokalnych "restauracji" ale nastawionych na turystów z Turcji. Plaża za to bardzo ładna - piaszczysta, łagodne zejście do morza, mnóstwo miejsca, brak tłoku. Jeśli chcemy się trochę rozerwać trzeba jechać do centrum Kusadasi. Z naszego hotelu trwało to 30minut, Miasto ce****e bardzo zwarta zabudowa, każdy metr kwadratowy zajmują domy, bloki, sklepy i z tego co widziałem hotele położone bliżej centrum to typowe bloki: wąskie i wysokie. Dla mnie zaskoczeniem była duża ilość wczasowiczów z Turcji.

Komentarz

jeżeli chodzi o Davutlar to faktycznie polecam hotel Grand Belish ze wzgledu na bliskie położenie plaży(plaża piaszczysta) oraz standard hotelu.Materace, leżaki, ręczniki przy plaży ogólnie dostępne. Niestety hotel szczególnie nastawiony na Turków. Animacje, jedzenie pod Turków. Jedzenie co prawda monotonne ale każdy znajdzie coś dla siebie, nie można narzekać. Do Kusadasi niedaleko, można pojechac dolmuszem bądz wynajętym samochodem. W okolicach hotelu sklepiki, bary.

Komentarz

Ja polecam hotel Tusan oddalony od Kusadasi 5 km ale co 5 minut odjeżdżaja dolomusze, od rana do nocy , hotel wspaniały pod każdym względem!!!!!

Komentarz

Witam

Kusadasi jest bardzo fajnym miejscem na wakacje, w okolicy jest wiele do zobaczenia i do robienia.
                        Dla lubiacych zabytki oczywista atrakcja bedzie Efez i Dom Marii, na kazdym wrazenie napewno zrobi Pamukkale.
                        Warto odwiedzic bazary, w Kusadasi bazary sa we Wtorek i Piatek z jedzeniem w Srode z ubraniami, fajnie pochodzic, poogladac, poprobowac nawet jak sie nic nie kupuje.
                        Sa oczywiscie plaze.. ladna szeroka plaza Long beach, bardzo ladny kawalek kolo hotelu Grand Belish (aczkolwiek odradzam ten hotel i inne w Davutlar, bo sa daleko od wszystkiego i poza hotelem nie ma gdzie wyjsc).
                        W Kusadasi dobre hotele to Sea Light, Pine Bay czy Grand Blue Sky..
                        Dla lubiacych nocene zycie i kluby polecam "Bar Street" ulica w samym centrum Kusadasi, pelna klubów, barów i innych przybytkow uciech, czynna od 11 wieczorem na bialego rana.
                        Oczywiscie mnostwo knajpek, kawiarni (moja ulubiona na pomoscie w porcie) , sklepy sprzedajace wyroby ze skory, bizuterie, pamiatki (pamietajmy aby sie dobrze targowac.)
                        Jest jeszcze najbardziej popularna plaza Ladies Beach, oczywiscie laznie tureckie (szczegolnie polecam te stare zabytkowe kolo meczetow, nie te w hotelach..)
                        Piekny park krajobrazowy, Mili Park z najpiekniejszymi plazami z krystalicznie czysta woda, wycieczki statkiem z mariny jachtowej i wiele wiele innych atrakcji.
                        Dodatkowe informacje na temat Kusadasi dostepne pod tym linkiem http://www.elitedomturcja.com/nova/index.php?option=com_content&view=article&id=114&Itemid=132&lang=pl

Komentarz

Witam
                          byliśmy w czerwcu w kusadasi, faktycznie miejscowość b. ładna otoczona górami, blisko Efezu.
                          Polecam hotel Ephesia nie mylić z Ephesia beach - ma długą, piaszczystą plaże z łagodnym piaszczystym wejściem do wody.W rejonie Bodrum jest to chyba najlepsza plaża, ponieważ w okolicach Bodrum przeważają żwirowe, kamieniste plaże. Poza tym hotel posiada wspaniały duży ogród przez który prowadzi krótka ścieżka do morza.

Komentarz

dziękuję za wszystkie informacje,w każdej coś nowego,a lecimy 13.09 to zobaczymy ,jak jest-hotel ASENA. mamy zamiar sami pojechać do Izmiru i Efezu.uwielbiam tureckie bazary i już nie mogę się doczekać tej atmosfery.

Komentarz

w kusadasi wielki bazar jest w każdą środę, niemniej jednak codziennie do póżna pootwierana jest masa sklepików przy główniej i bocznych uliczkach- życzę udanych zakupów

Komentarz

Trwa
                              X