Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

o Neapolu słów kilka.

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• o Neapolu słów kilka.

Piękne miasto!pełne zabytków,otwartych ludzi,złodzieji,prostytutek i wariatów! Ale to i tak nie jest w stanie zniechęcić do tego miasta.A nawet przeciwnie! To miasto jak żadne inne pokazuje specyfikę i kulture prawdziwej Itali!

bla bla bla

Komentarz

Lux napisał(a):

> Piękne miasto!pełne zabytków,otwartych
      > ludzi,złodzieji,prostytutek i wariatów!
      > Ale to i tak nie jest w stanie zniechęcić do tego miasta.A
      > nawet przeciwnie!
      > To miasto jak żadne inne pokazuje specyfikę i kulture
      > prawdziwej Itali!

Na pewno pewne złodziei.. jak zatrzymasz sie na skrzyżowaniu jest ryzyko że ukradną ci samochód lub skuter zależy czym jedziesz.. i dobra pizza.. chyba najlepsza jaka jadlam! ale brzydkie i brudne a zabytkow wcale nie ma tak duzo..

Komentarz

noi mieszkałam w centrum gdzie smierdzi rybami , bo w dzien jest targ a wieczorem biegaja szczury po ulicach..

Komentarz

Jeszcze nie widzialam takiego syfu jak w Neapolu. Spalone kanapy na srodku drog, smierdzi, szczury sie gonia po ulicach. Piekne zabytki, ale lepiej nie daleko przejechac sie na wyspe Capri, tam jest co zobaczyc.

Komentarz

...

Komentarz

Nigdy nie widziałam biegających po ulicach szczurów, a też przebywałam w centrum, w okolicach piazza Garibaldi. I jak zawsze mnie odpychało tego miasta i świadomie, na wakacje bym tam się pojechała-to znalazwszy się tam przypadkiem, zakochałam się w tym mieście bez pamięci.
              Widzę syf i tony śmieci, które górami leżą w rowach, widzę złodziei, czuję smog (moi znajomi muszą mieć aż siatkę w oknach, żeby filtrowała powietrze wlatujące) i smród z pobliskeigo targu a także smród obrzyganych i zasikanych Polaków, Rosjan i Ukraińców, leżących na dworcu.
              Ale jak idę na Mergellinę, albo spaceruję w porcie, patrzę na Wezuwiusz i słysze włoski albo neapolitański, to już nic się więcej nie liczy. Czuję się jak w egzotycznej bajce i nie chcę, aby się kończyła.
              Neapol to jest moje miejsce na ziemi, tam odnalazłam siebie i wewnętrzny spokój, którego w Polsce za Chiny ludowe nawet w najmniejszym stopniu nie mogę uzyskać.

Komentarz

Ilu ludzi tyle opinii A ja witam i zapraszam wszystkich zainteresowanych do zobaczenia zdjec Neapolu, Capri, Vesuvio i innych pieknych miejsc we Wloszech:
                http://www.ashka.eu/capri/capri.html
                Pozrdawiam

Komentarz

Trwa
                X