Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Włochy, Italia Neapol - Sorrento

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Włochy, Italia Neapol - Sorrento

Witam wszystkich co byli i mogą teraz pomóc informacjami na temat południowych Włoch.
    Jadę za tydzień w rejony Neapolu konkretnie miejscowość Sorrento. Może ktos wrócił z tamtych stron i udzieli jakis porad względem co zwiedzić, jak jest tam obecnie z cenami na żywność, pieczywo, wedliny, napoje i oczywiście piwo. Posiłki mam załatwione tylko w formie śniadania, a resztę chce robić we własnym zakresie czyli czy warto barć jakies zupki bo moze lepiej tam kupować ,nie wozić bagażu, gdyż nie wyjdzie za drogo. Jakie są ceny paliw bo podróżował będę samochodem. Co można tam zjeść jako typową potrawę południowych stron Italii.
    Czy faktycznie trzeba mieć przejściówkę do gniazda aby podłączyć się z urządzeniami elektrycznymi bo różnie to jest w opisach.
    Pozdrawiam Jacek

Moge ci jedynie poradzic wypad na Wyspy Capri i Ischia... kup tamtejsze likiery Limoncello i zjedz w Neapolu Babe(ciasto nasączone rumem )...aż zazdroszczę tych południowych Włoch Zatoka Neapolitańska to raj na Ziemi ! kiedyś tam wróce

Komentarz

Byłem, widziałem, nie umarłem czyli kiedys bedzie tam mozna wrócić. Jest pięknie, jest gorąco, jest inaczej niż w inych rejonach Włoch. Mogę każdemu spokojnie polecić tamte strony i to pod każdym względem tak turystycznym jak i wypoczynkowym. Ceny nie są pod turystę zachodniego czyli idzie przeżyć, atrakcji naprawdę baaaardzo dużo. Jak chce się coś zobaczyć to najlepiej wypożyczyć autko już na lotnisku bo później jest drożej i troszke pojeździc po rejonie zatoki neapolitańskiej. Polecam wulkan Solfatara po drugiej stronie Neapolu, czynny bo mozna zobaczyc jak sie gotuje środek krateru, chodzi sie po gorącym dnie i widać wyziewy goracej pary. Wrażenia po widoku słynnej góry z dziurą w środku pod nazwą Wezuwiusz są naprawdę szokujace. Nie ma co liczyć na plaże piaszczyste, bardzo ciężko na takie trafić, jednak na skałach lub tak jak na Capri plaża jest z kamyków też spokojnie można leniuchować. Jesli chcesz wiedzieć więcej służę pomocą.
      Pozdrawiam

Komentarz

Trwa
      X