Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

toskania we wrześniu

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• toskania we wrześniu

Czy ktoś był w Toskanii na początku września? Jeśli tak, to jak było? (pogoda, morze itp)

cześć, jeszcze nie bylam w Toskanii, ale mam zamiar w przyszlym roku. z tego co się dowiedzialam wcześniej, to miesiące: maj, czerwiec oraz wlaśnie wrzesień sa o tyle dobre, ż enie ma takiego okrutnego natłoku.
    Mam pytanie, jak jedziesz na Toskanię: wycieczka zorganizowana czy we własnym zakresie?
    kasia
    \

[%sig%]

Komentarz

Toskania piękna jest W pierwszej połowie września jeszcze gorąco. Na południu (Maremma, region Grosseto) ranki i wieczory przyjemnie chłodne i da się żyć. Wszystko zależy od regionu - na północy dużo turystów, na południu prawie wcale.
      Wspaniałe owoce, pomidory, zioła... Woda w morzu ciepła. Druga połowa września świetna do zwiedzania. Wciąż ciepło, ale upał nie jest już tak uciążliwy. Lepsze ceny. W niektórych miejscowościach obchody święta wina, przy okazji zbiorów winogron. Jeśli chcesz coś więcej - na priva: koryfena@poczta.onet.pl
      Pozdrawiam.

Komentarz

Cześć.
        Byłem w Toskanii na przełomie sierpnia i wrzesnia w zeszłym roku.
        Temperatury w dzień w granicach 18 st C rano (ranek w górach) do 33 st C w południe na nizinach i nad morzem - ale to było podobno chłodne lato :-). Generalnie nastaw się w dzień na temp około 26 - 30 st C ale idzie wytrzymać. W tym roku własnie wróciłem z Toskanii - temp. do 38,5 st C we Florencji, 34 w Rzymie i około 26 - 30 na wyspie Giglio. Woda na wyspie około 23 - 26 st C - miodzio :-) Deszcz popaduje (i to czasem intensywnie) ale za godzinkę jest ciepło a po 4 już nie ma kałuż - wyparowały - hi, hi. Po tegorocznej wycieczce wiem już, że wyjazdy do Toskanii planowac będę albo w czerwcu albo we wrześniu. Lipiec / sierpień jak dla mnie za ciepłe. A woda we wrześniu ma temp taka jak w sierpniu albo i troche wyżej jak maja łądne lato - a mają zawsze :-)

Komentarz

Wszystko zależy od lata, ja będą c w Toskanii w I połowie wrzesnia miałam deszcz i raczej chłodnawo. Włosi chodzili w szalikach i jesiennych ciuchach. Nie wiem jak jest w tym roku z pogodą. Ale zyczę słoneczka i miłego urlopu.

Komentarz

Jeździłam po Toskanii rok temu we wrześniu (1 połowa). Było baaardzo ciepło!
            Kąpałam sie tylko na Elbie w Marina del Campo- woda zupa ze 24C, we Florencji mieliśmy 39C- ale to tylko 1 taki wściekle gorący dzień- pozostałe były znacznie przyjemniejsze!, ale w południe ciężko wytrzymać- ranki i wieczory bardzo przyjemne , na T-shirt - ok. 20C

Komentarz

W Toskani we wrześniu (byłem dwa razy) bywa bardzo gorąco , do tego stopnia , że na zwiedzanie to bym proponował drugą połowę września jest odrobinę znośniej . Pani w pierwszym wątku , napisała błędnie we wrześniu własnie jest całe mnóstwo ludzi , momentami jest bardzo duży tłok przy zabytakach i atrakcjach lub bardzo widowiskowych miejscowościach , w tym okresie zaczyna się własnie , sezon aktywnej turystyki po Toskanii . Jeden pobyt zaliczyłem nawet w I połowie października i zawsze temeratura w dzień wynosiła grubo ponad 20C .

Komentarz

Toskania jest piękna zawsze. Warto tam pojechac

Komentarz

Trwa
                X