Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Trasa Cieszyn - Włochy jaką drogą !!!!

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Trasa Cieszyn - Włochy jaką drogą !!!!

Witam. Poradźcie mi jaką drogą najlepiej jechać do Włoch (od Cieszyna) . Do tej pory jeździłem przez Czechy (m. Innymi Brno), ale to wiązało się z przejazdem do Wiednia i sam Wiedeń (tam traciłem najwięcej czasu). Pozdrawiam i czekam na opinie i propozycje !!!!!

Błagam !!! Nie tyle odpowiedzi na raz bo oszaleję !!!!!!!!!

Komentarz

pipol napisał(a):

> Błagam !!! Nie tyle odpowiedzi na raz bo oszaleję !!!!!!!!!

Zwykle jedzilem pewnie podobnie jak Ty. Brno-Wiedeń-Graz-Klagenfurt i dalej do Wloch, Ale tez ostatnio dwukrotnie wkurzalem sie korkami w Wiedniu.

Ostatnio jechalem przez Znojmo przez Krems an der Donau do St. Polten i dalej fajna autostrada do Salzburga, Insbrucka i w dół - ale to zalezy w ktora czesc wloch sie jedzie. Nie zawsze se bedzie oplacalo, wiec nie wiem, czy pomoglem
      D.

Komentarz

Jade do Toskanii. Jest podobno jak sie jedzie z Bratysławy droga przed Wiedniem (nie autostrada) , którą można go ominąć i wpaść zaraz za nim na autostradę do Gratzu !!!! A jak wygląda sprawa autostrady w Słowacji (no i dojazdu do niej ) ? Pozdrawiam

Komentarz

Nie za dobrze. Niby budują z Czeskiego Cieszyna autostradę na Mosty u Jabłunkowa ale zanim się do Żyliny dojedzie to wyjdzie tyle co stania w korkach w tym Wiedniu. Jak już miałbym co radzić to jak wyżej wspomniane z lekka modyfikacją: Hranice - Olomouc - Brno - Bratysława - autostrada na południe od Wiednia. Jest to trochę drogi nadłożonej ale jedzie się ciągle.

Komentarz

jimi napisał(a):

> Nie za dobrze. Niby budują z Czeskiego Cieszyna autostradę na
            > Mosty u Jabłunkowa ale zanim się do Żyliny dojedzie to wyjdzie
            > tyle co stania w korkach w tym Wiedniu. Jak już miałbym co
            > radzić to jak wyżej wspomniane z lekka modyfikacją: Hranice -
            > Olomouc - Brno - Bratysława - autostrada na południe od
            > Wiednia. Jest to trochę drogi nadłożonej ale jedzie się ciągle.

i tak chyba pojadę. Dzięki !!

Komentarz

Nie ma sprawy Drogę przetestowałem służbowo kilkadziesiąt razy. Uważaj jedynie w Brnie bo łatwo przejechać zjazd na Bratysławę (jest jakis km przed tym na Mikulov/Znojmo).
              Z Cieszyna do Bratysławy spokojnie jadąc schodzi 3 godziny.

Komentarz

tylko, że przy tej drodze wypada mieć winietki na 3 kraje . A taka winietka to z trzy piwka lub jedno winko !!!!!!!!!!!!

Komentarz

Niestety nawet więcej. O ile pamiętam to CZ + SK na tydzień wychodzi około 50 PLN. Nie liczyłbym tego w piwkach ale będzie 12 litrów paliwa a to w zależności od auta 150PLN. Jest opcja jazdy przez SK drogą równoległą do autostrady "bez poplatku", odległość ta sama ale straci się z 20 minut: zamiast 30 minut z granicy do Bratysławy wyjdzie Ci prawie godzina. Bo i prędkość nie ta, i kilka miejscowości po drodze. Najlepiej to jednak do Włoch samolotem...

Komentarz

albo rowerem ))

Komentarz

Trwa
                    X