Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Tankowanie LPG na trasie do włoch

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Tankowanie LPG na trasie do włoch

Prosze o opinie i ewentualną poradę dotyczącą tankowania gazu.1.09 jade do Włoch(okol.Wenecji) inie wiem cze moge się spodziewać.

~jacky15 napisał(a):

> Prosze o opinie i ewentualną poradę dotyczącą tankowania
    > gazu.1.09 jade do Włoch(okol.Wenecji) inie wiem cze moge się
    > spodziewać.
    Witam. Właśnie wróciliśmy z Caorle we Włoszech.

Komentarz

Witam. Właśnie wróciliśmy z Caorle we Włoszech. Jechaliśmy z północy Polski przez Słowację i Austrię. Gaz musisz zatankować na Słowacji, ponieważ przez całą Austrię na stacjach benzynowych umieszczonych przy autostradach( a autostradami napewno będziesz jechał) nie spotkaliśmy LPG. Dodatkowo stacje oddalone są od siebie o spory kawałek drogi. Do Włoch wjeżdżasz autostradą i tam również nie widać stacji z LPG. Natomiast jak tylko zjedziesz z autostrady bez problemu prawie na każdej stacji dostaniesz gaz (cena ok. 0,654euro za litr). Wracając do kraju od razu za granicą Austria/Słowacja od razu na pierwszej stacji dostaliśmy gaz(za zbiornik 38l. zapłaciliśmy 880 koron).Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania chętnie odpowiem. Pozdrawiam

Komentarz

Witam, wybieram się do Caorle 5.06 ale przez czechy nie słowację i z tego co orientowałem się sprawa wygląda tak: 1 tankowanie - Cieszyn, 2 tankowanie po ok 250km - granica Mikulov czechy, 3 tankowanie po ok 250km w Markt Allhau ok 103km za Wiedniem stacja Agip (jedyna w Austrii na autostradzie A2), 4 tankowanie po ok 370km za Udine Włochy i stamtąd mam już niecałe 100km do Caorle. W drugą stronę tak samo. Stacja Agip w Markt Allhau jest 24h i dostęp do niej jest ponoć z obu stron autostrady. Ceny, Czechy 14csk, Austria 0,7E, Włochy 0,65E. Teoretycznie całą trasę powinienem zrobić na LPG, wtedy koszty powinny być niewielkie - ok 600pln, zakładając że na miejscu wyjeżdżę cały zbiornik. W jedną stronę mam 1130km samej trasy. Jeżeli ktoś jechał już tą trasą i moje obliczenia są błędne, będę wdzięczny za sprostowanie. Pozdrawiam

Komentarz

Trwa
        X