Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

bibione wrzesien

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• bibione wrzesien

witam...chcialabym sie dowiedziec czy warto jechac do bibione we wrzesniu...wlasciwie jade 8 na dwa tygodnie...i zastanawiam sie nad pogoda...

Byłam w 1-szej połowie września jest już prawie po sezonie ,ale pogoda była ok,no i zdecydowanie mniej ludzi ,a to chyba dobrze?.Pozdr!

Komentarz

Pogoda we wrzesniu we Wloszech jest kaprysna,zwlaszcza na polnocy.To ryzyko. Ryzykiem nie jestna pewno w tym miesiacu np.Alanya, Rodos, Hurghada.

Komentarz

~ala 8891 napisał(a):

> witam...chcialabym sie dowiedziec czy warto jechac do bibione
        > we wrzesniu...wlasciwie jade 8 na dwa tygodnie...i zastanawiam
        > sie nad pogoda...

serdecznie witam
        w bibione byłem dwa razy w tym raz we wrześniu. Oczywiście w agencjach jest wówczas dużo taniej niż np w lipcu i sierpniu. W tym roku również jadę do bibione we wrześniu a dokładnie 7 wyjeżdżam. Płacę 500 euro za dwa tygodnie a trzeci dostaję gratis. Urlop spędzę w FARAONIE ośrodek z basenem tuż przy plaży. Miejscowość ta to raj dla dzieci długie piaszczyste plaże. Wieczorami jest zamykana jedna z ulic w centrum miasta i chodzi po niej dużo turystów pizzernie, sklepy restauracje - fajny klimat, jest coś jak wesołe miasteczko ...Wtorkowe targi na wielkim parkingu tuż przy wesołym miasteczku to fajna rzecz, ale wcale nie jest taniej niż w sklepach natomiast macie pewność, że warzywa i owoce są bardzo świeże. Jadąc do Bibione zabieram ze sobą zawszę lodówkę turystyczną wypełnioną mięsem, drobiem które wkładam do lodówki turystycznej zamrożone na kość tuż przed podróżą i obkładam wkładami. Po przybyciu na miejsce ( wyjeżdżam póżnym wieczorem z dolnośląskiego ) produkty nawet nie zdążą się lekko odmrożić. Biorę ze sobą oczywiście chleb o przedłużonym terminie spożycia który można nabyć w naszych marketach . W tym roku zabiorę ze sobą drugą lodówkę do której włożę zamrożony drób na grilla ponieważ we Włoszech jest on drogi a tak masz bracie kilka grili za normalną kasę. W Bibione podstawowe produkty typu mleko, śmietana, masło jajka nie są aż tak drogie i idzie wytrzymać. Na miejscu na ogół jemy włoskie makarony które są wyśmienite. Można też do nich kupić gotowe sosy pomidorowe ( tańsze niż u nas ) i zrobić niezły obiad. Polecam również zabranie ze sobą sosów, zup np. knoora bądż winiar ponieważ we Włoszech praktycznie tego nie ma. Włosi mają zasadę że przygotowują posiłki naturalne i świeże nie kupisz bazylii w torebce a jedynie w malutkiej donniczce w markecie. Co do marketów to polecam te na obrzeżu miast jest tam taniej i spokojniej. Ja zawszę jadę w dzielnicę Lido Del Pini jest tam dużo spokojniej a w drugiej połowie września budząc się rano jest taka cisza w lesie piniowym że człowiek ma wrażenie że jest w raju ( to dla tych którzy chcą wypocząć od stresu dnia codziennego ). Alkohol nie jest drogi i moim zdaniem nie warto go brać z Polski może za wyjątkiem piwa do którego z jednej z marek w Polsce jestem przyzwyczajony. Na miejscu możemy kupić wino musujące tzw SPUMANTE odpowiednik naszego DORATO ale o niebo lepsze. Jedna butelka wychodzi ok 2 zł...Oczywiści na miejscu maaasa win przepysznych i każdy z Was znajdzie tutaj coś dla siebie . Przykładowo Cinzzano i Martini ok 5 do 5,50 euro w markecie .POGODA Adriatyk przez cały sezon we wrześniu jest tak nagrzany że nie ma żadnego problemu cuuudddooo. Ja kąpałem się 29 września i z wody nie chciało się już wychodzić taka była ciepła. Temperatura we wrześniu w dzień wacha się pomiędzy 24 a 28 czasami 29 stopni ale ta odczuwalna jest dużo wyższa bo wilgotność powietrza o wiele większa niż nasza. Natomiast wieczory potrafią być lekko chłodnawe tak że bluzę musisz ubrać póżnymi wieczorami ale ni9e zawsze.
        Jeśli jeżdzisz na rowerze to lepiej nie mogłeś trafić. masa tras dla rowerów, wypożyczalnie w tym tzw rowerów rodzinnych kilkuosobowych czterokołowych. W cenie pobytu w agencji na ogół jest wliczony serwis plażowy parasol, dwa leżaki. We wrześniu jest bardzo dużo promocji i wyprzedaży można kupić dużo taniej
        Jak już pisałem jadę tam trzeci raz ale ciągle bardzo chętnie tam wracam i gorąco wszystkim tą miejscowość polecam. Do Wenecji jest ok 90 kilometrów i również polecam wycieczkę do tego miejsca którego zbytnio nie trzeba reklamować. Jeśli macie pytania to chętnie odpowiem. Pozdrawiam i do zobaczenia w Bibione +++

[%sig%]

Komentarz

Zapomniałem napisać o pogodzie. Gdy byłem we wrześniu w bibione pierwszytm razem to przez okres trech tygodni przez jeden dzień było lekko pochmurno i popadywało. Dla porównania w trzecim tygodniu września mój kolega był na Mistrzostach Świata w Zapasach jakie odbywały się w Moskwie miał wówczas minus 5 stopni temperatury poniżej zera natomiast w bibione było 27 plus....
          Oczywiście nie ma co porównywać ale jak jedziesz we wrześniu nie bój się o pogodę oczywiście mogą być jakieś nieprzewidziane anomalia pogodiowe które w środku lata kiedyś wygoniły moich znajomych z Chorwacji ale jak już napisałem to są anomalia a pogoda będzie we wrześniu na pewno ok. Aha w bibione nie spodziewaj się kryształowej wody jak np, w chorwacji - owszem jest ona czysta ale lekko zmętniona piaskiem za to na plaży masz pełen serwis plażowy z wc przebieralniami i prysznicami aby zmyć z siebie słoną wodę a plaża ma 15 kilometrów długości jest więc gdzie spacerować..

[%sig%]

Komentarz

Witam.
            Ja też jade do BIbione 7 września i też jestem z dolnośląskiego, a konkretnie z Głogowa. Jakbys podał swój namiar to może udzieliłbyś mi paru informacji odnośnie trasy, ew. noclegu po drodze itp.

Komentarz

Trwa
            X