Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

RIU FUNANA GAROPA lipiec

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• RIU FUNANA GAROPA lipiec

WITAM WSZYSTKICH!!! CZY KTOŚ WYBIERA SIĘ W TERMINIE 02-16 07 DO RIU GAROPA WYSPY ZIEL.PRZYL.?????????WYLOT Z MONACHIUM!!!!!!!!

Ja lecę ale 30 lipca też z Monachium.

Komentarz

andy72 napisał(a):

> WITAM WSZYSTKICH!!!
      > CZY KTOŚ WYBIERA SIĘ W TERMINIE 02-16 07 DO RIU GAROPA WYSPY
      > ZIEL.PRZYL.?????????WYLOT Z MONACHIUM!!!!!!!!

Czesc "andy". My lecimy 2.07. z Monachium tez do RIU-Funana Garopa:-) Pozdrawiam:-)

Komentarz

Witam!!!

Czy moglibyscie polecicic mi jakies biuro z którego warto jechac na Wyspy Zielonego Przylądka?

Komentarz

~asias napisał(a):

> Witam!!!
          >
          > Czy moglibyscie polecicic mi jakies biuro z którego warto
          > jechac na Wyspy Zielonego Przylądka?

czesc.My lecimy z niemieckiego biura-TUI.

Komentarz

Hej wszystkim

Wybieramy się z żoną na Wyspy Zielonego Przylądka dokładniej do Sal do hotelu Riu Garopa i mamy parę pytań do ludzi którzy już tam byli...

1. Martwi nas siła wiatru właśnie tam..czy da się kąpać przy takim wietrze.

2. Jak jest z rozmienianiem pieniedzy??

2. Czy jest to dobre miejsce do nurkowania i snorklingu z rybkami? Czy pływają one przy plaży czy trzeba jechać na specjalnie przygotowane wycieczki??

3. Chodzi o wycieczki z samej wyspy.. Czy są takowe wycieczki ze snorkingiem badź (na czym nam bardzo zależy) czy jest wycieczka na sąsiednią Boaviste bo w sumie ta wyspa nie jest zbyt daleko od Sal

Kuba

Komentarz

do lebronjames1982:
              1.WZP to nie jest miejsce do pływania, nalepszy jest tam kitesurfing
              2.lipiec nie jest najlepszym miesiącem do wypoczynku, najlepszy jest październik i listopad
              3.na WZP niema rafy
              4.wycieczka po wyspie Sal jest przyjemna i zajmuje około 3/4 dnia na spokojnie (najciekawsze są byłe kopalnie soli z basenami solankowymi do kąpieli)
              5.pieniędzy się nie wymienia tylko korzysta z EURO lub DOLARÓW
              6.najciekawszą wycieczką jest całodniowy wypad samolotem na wyspę FOGO, która jest cała wulkanem (piękne widoki)
              7.BOAVISTĘ można sobie spokojnie darować,szkoda czasu
              8.na SAL koniecznie trzeba zobaczyć "cmentarz muszli" - a gzie to jest to miejscowi powiedzą
              9. lepszą częścią kompleksu RIU jest FUNANA, aszczególnie budynek o numerach 5000, bo jest bardzo blisko plaży (od GAROPY zdarza się, że do plaży jest kilometr)

mogę udzielić jeszce innych informacji, proszę pytać.

Komentarz

Dzięki wielkie..
                Jedziemy tam na 10 dni w poniedzialek i mam nadzieje ze pogoda dopisze! Dzieki za info!

1. Naprawde pomogles!.. z informacji slyszalem ze sa jakies rekiny w oceanie... słyszałes o czyms takim?

2. Ile kosztuja poszczegolne wycieczki.. oreintujesz sie moze?? szczegolnie te ktore opisałes szczegolnie - FOGO, cmentarz muszli?? jak idze tam dojechac?? badz Boa Vista sorry ze sie epieram przy niej ale plaza tam mnie urzeka.. czy jakis stateczek tam moze plywa??

3. Jak jest z jedzeniem w Garopie i Funanie?? Pewnie a la karte trzeba bukowac wczesniej jakie restauracje tam sa najlepsze??

4. Co polecasz zabrac na wyspy z praktycznych rzeczy?

5. Jakie sa przelaczki do pradu??

Pozdrawiam

Kuba

Komentarz

Przepraszam,że odpowiadam późno ale byłem w delegacji.
                  Odpowiadam nie po kolei:
                  1.na wczasy na WZP zabieramy dokładnie takie rzeczy(ubiór i wyposażenie jak na KANARY,
                  2.wtyczki prądowe są znormalizowane europejskie,
                  3.jedzenie jak to w RIU super, w rest.a'la carte trzeba rano się zapisać,
                  4.wszystkie restauracje są najlepsze,
                  5."cmentarz muszelek" znajduje się około 1,5 kilometra za pirsem w Santa Maria, idzie się do niego wzdłuż brzegu,
                  6.spacer do w/wym. miejsca z hoteli RIU to około 3 godzin na spokojnie (można sie zatrzymać przy przystani na lekkiego drinka,
                  7.jeżeli chodzi o wycieczki to ceny u lokalnych przewodników są porównywalne z ceną w TUI tzn. FOGO ok 200 euro, Boavista ok 170 euro, póldniowy objazd wyspy około 30 euro,
                  8. wszystkie podane wyżej ceny dotyczą wycieczek samolotowych,
                  9.nie ma regularnych rejsów statków pomiędzy wyspami
                  10.wycieczka statkiem na BOAVISTĘ to około 3 dni w sprzyjających warunkach
                  11.w Atlantyku nie ma rekinów (za zimno), czasami można trafić na stado delfinów ale to też rzadko,
                  12.jeżeli masz dostateczną znajomość angielskieg, zaopatrzysz się w mapę WZP (są dostępne w księgarni ATLAS w Warszawie), lubisz zwiedzać samodzielnie to proponuję rozważyć możliwość samodzielnych wycieczek,
                  13.samolot można załatwić na lotnisku (około 20 km od hotelu, taxi tanie), ludzie są sympatyczni dla sympatycznych turystów, bandytyzmu nie ma a złodzieje jak wszędzie trzeba być normalnie ostrożnym,
                  14 nieliczne drogi asfaltowe ale i drogi szutrowe są bardzo dobre (nie trzeba napędu na 4 koła wystarczy normalny suv)
                  Pozdrawiam i życzę wielu wrażeń.
                  Piotr

Komentarz

Pemal, kolega napisał, że Boa viste można sobie darować, absolutnie się nie zgadzam widać, że nie dotarł na Playa de santa monica, najładniejsza plaża jaką widziałem, a trochę widziałem, wiec warto skorzystać będąc na CABO VERDE Miłego wypoczynku i NO STRES

Komentarz

Witam

Dziekuje wszystkim za wszytskie informacje!! Na pewno mi bankowo pomogą! Jestem mega zdziwiony ta podroza statkiem na boa viste i czasem dostania sie na ta wyspe jak ona jest oddalona mniej wiecej o 20 km.. Dziwne!!! Bedziemy rano bukowac restauracje!

Czy jest jeszzce cos na co trzebazwrocic uwage jak tam lecimy?

Komentarz

Trwa
                      X