Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

dolary na WZP

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• dolary na WZP

czy mozna tam płacić dolarami ? czy banki wymieniaja dolary na lokalna walute ?

Jerzy

República de Cabo Verde czyli jej mieszkańcy to Kabowerdeńczyki. Więcej Kabowerdeńczyków mieszkać w USA niż na wyspach więc dolar być jakby naturalną drugą walutą.
    Banki wymieniać po kursie ok. 1 $ = 85 escudo (CVE)

Komentarz

Hińczyk mylisz się Cabo Verde była kolonią Portugalska jeszcze nie tak dawno i większość emigracji ląduje właśnie tam a nie w Stanach !
      $ oczywiście można płacić ale jest z tym duży problem gdyż tam funkcjonuje jako druga waluta euro i nią płaci się wszędzie i przelicznik jest taki sam jak w banku nie wazne gdzie płacisz w małej piekarni czy dużym sklepie przelicznik jest taki sam z $ bywa różnie .....tam jest tak nawet że jak płacisz w eskudo to i tak wydają ci część w euro !

z wymianą niema problemów w bankach ( w Santa Maria są chyba dwa i tylko w kilku godzinach czynne - trzeba przy wymianie mieć paszport )
      ja byłem w list.2007 więc może coś się zmieniło !

Komentarz

A w czym ja się mylić ?

Komentarz

Obawiam się Darek, że to ty się mylisz, bo rzeczywiście najwięcej rdzennych mieszkańców Wyspy mieszka w USA - ponad pół miliona, niespełna pół miliona na Wyspach, kolejnym miejscem jest Holandia i dopiero na czwartym Portugalia gdzie obywateli Wysp jest ok. 75 tysięcy. W USA jest ok. 7 razy więcej obywateli Wysp niż w Portugalii.
          Ok. 20% PKB Wyspy to dolary płynące z USA.
          Zanim komuś zarzucisz mijanie się z prawdą sprawdź informacje.
          Pozdrawiam

Komentarz

Ja dziękować Praia za wsparcie.
            Ja mieć napisać podobnie tylko ja czekać aż się Darek zreflektować, że palnąć głupstwo i dać mi odpowiedź na moje zapytanie. Pewnie młody człowiek to być i w gorącej wodzie kąpany.
            Ale ja się takimi rzeczami nie obrażać, to wszystko być do wyjaśnienia.
            Ja Ciebie też pozdrawiać.

Komentarz

Nieiele z tego zrozumialem .. ale $ wezme na wszelki wypadek

Pozdrawiam

Komentarz

Ty się nie przejmować. Ja na każda wycieczka radzić zabierać małe nominały w różnych walutach.
                Spór jaki tu wyniknąć być efektem reakcji Darka1969 na mojego wpisa o obecności dolarów na Wyspach.
                Darek uważać (nie całkiem słusznie), że dolarów nie być, bo niby skąd skoro Kabowerdeńczyki mieszkać w większości w Portugalii.
                Niie być to prawda bo najwiecej Kabowerdeńczyków mieszkać w USA i oni wysyłać masa dolarów na Wyspy, być tego prawie 300 milionów rocznie.
                Jak to dla Ciebie skutkować ? W ten sposób, że Ty móc śmiało operować dolarem i być on w pełni wymienialny tak samo jak euro.

Komentarz

Ja Ci dzieńkować za mnie informować

Komentarz

.. no i jak się Wasza miło zrobić .. ;-))))

Komentarz

Zdecydowanie Euro, dziwne ale dolary nie są tam mile widziane. Euro możesz placić jak escudo wszędzie przelicznik ok 100escudo/1 euro

Komentarz

Tak hińczyk ma informacje ale z netu nigdy nie był tam ! ale jak zwykle udzielac rad niewarzne czy dobre cznie ale udzielać

Komentarz

Trwa
                        X