6 najpiękniejszych plaż Krety. Poczuj rajski klimat

RankingiKatarzyna Włodarczyk15.06.2022

Podróż na Kretę to doskonały pomysł. Szczególnie jeśli szukasz pięknych widoków, wspaniałego klimatu, aromatycznego jedzenia, porywającej muzyki i oczywiście malowniczych plaż. Na wyspie znajdziesz jedne z najpiękniejszych plaż na świecie. Zapraszamy do naszego rankingu.

Najpiękniejsze plaże Krety
Najpiękniejsze plaże Krety

Wybierasz się na wakacje na Krecie? Historia Krety jest tak barwna i bogata, że niemal na każdym kroku czuć jej porywający czar. Jednak urlop na Krecie to przede wszystkim obietnica zniewalających widoków i przepięknych plaż. Zaczynamy!

Różowy piasek - plaża Elafonissi

To jedna z najsłynniejszych plaż na Krecie. Jasny piasek z muszli ma różowy kolor. Woda mieni się szmaragdowo – turkusowo, co w połączeniu z różowym piaskiem daje niepowtarzalny efekt. Znajdziemy tu doskonale rozwiniętą infrastrukturę. Można bez problemu wypożyczyć leżaki, parasole. Jeśli mamy ochotę napić się w cieniu lub coś zjeść na plaży możemy udać się do tutejszych barów i restauracji. W pobliżu znajduje się również parking, jeśli przybędziemy na miejsce samochodem.

Plaża Elafonissi, Kreta, Grecja
Plaża Elafonissi, Kreta, Grecja

Nieopodal, gdzie wystarczy przejść przez płytką wodę, znajduje się rezerwat przyrody. Wspaniała latarnia morska, mała kapliczka oraz przy odrobinie szczęścia egzotyczne żółwie, zachęcają do wycieczki na półwysep Elafonissi.

Spokojna duża plaża Falassarna

Bary i tawerny na plaży znajdują się na dużej plaży Falassarna. To jedna z największych i naczystszych plaż na krecie. Charakteryzują ją spokój oraz idylliczna atmosfera. To doskonałe miejsce na wakacje z dziećmi, ponieważ wyodrębniono tu kilka mniejszych morskich basenów, przystosowanych do potrzeb naszych milusińskich. Można tu uprawiać wiele sportów wodnych, a do najpopularniejszych należą snorkeling oraz nurkowanie.

Plaża Falassarna, Kreta, Grecja
Plaża Falassarna, Kreta, Grecja

Wspaniała laguna, plaża Balos

W północno-zachodniej części wyspy, niedaleko Falassarny, położona jest plaża Balos. Znana jest również z pocztówek z Krety. Tutaj panuje iście karaibska atmosfera. Delikatny piasek i lazurowy błękit wody zachęcają do kąpieli i opalania. Miłośnicy przyrody wyśmienicie się tutaj odnajdą. Warto przespacerować się po plaży oraz po okolicy, aby odkrywać piękno krajobrazu. Przy odrobinie szczęścia napotkamy egzotyczne zwierzęta, w tym żółwie morskie.

Plaża Balos, Kreta, Grecja
Plaża Balos, Kreta, Grecja

Palmy na plaży Vai

Kolejne miejsce na Krecie, które porównywane jest do niebiańskiego klimatu Karaibów, to plaża Vai. Lśniący biały piasek, turkusowa woda a do tego kreteńskie palmy daktylowe, tworzą niebiański klimat. Znajduje się tutaj największy las palmowy w Europie. Na plaży jest dobrze rozwinięta infrastruktura. Można wynająć leżaki, parasole, sprzęt do uprawiania sportów wodnych. A jeśli zgłodniejemy, w jednym z okolicznych barów, na pewno znajdziemy coś dobrego

Plaża Vai, Kreta, Grecja
Plaża Vai, Kreta, Grecja

W wąwozie - plaża Agiofarago

Przepiękna plaża Agiofarago położona jest na końcu wąwozu. Otaczają ją ogromne skały. Dostać się tutaj można wynajętą łodzią. Na miejscu warto wybrać się na wędrówkę między klifami. A na plażu oczywiście schłodzić się w krystalicznie czystej wodzie.

Plaża Agiofarago, Kreta, Grecja
Plaża Agiofarago, Kreta, Grecja

Plaża Frangokastello, z zamkiem w tle

Gdzie czuwa stary wenecki zamek, a na plaży leży delikatny biały piasek, gdzie krystalicznie czysta woda – znajdziesz plażę Frangokastello 😊. Wyśmienite miejsce dla rodzin z dziećmi, ponieważ woda jest tutaj płytka i spadek do morza jest bardzo delikatny. Nieopodal mieści się jedynie mała wioska, dlatego miejsce jest bardzo ciche i spokojne. Wenecki zamek można zwiedzać.

Frangokastello, Kreta, Grecja
Frangokastello, Kreta, Grecja
Katarzyna Włodarczyk
Katarzyna Włodarczyk
Z pisaniem związana od 2007 roku, kiedy to podczas swojej pierwszej samotnej kilkumiesięcznej podróży do Indii zaczęła prowadzić bloga tematycznego i kanały w mediach społecznościowych. Pasja do podróżowania zaowocowała ukończonymi studiami podyplomowymi z zakresu turystyki oraz marketingu. W pracy i w życiu codziennym najbardziej ceni możliwość kontaktu z ludźmi i ciągły rozwój. W Wakacje.pl, jako specjalistka ds. content marketingu, odpowiada za treści o tematyce turystycznej.

Polecane oferty