Średnia ocena3 opinie
2.1

1 445

za osobę
Podsumowanie ceny

International Vlora

Kod oferty: WAK674154
Nie czekaj do lata! Teraz ceny są najlepsze, a wybór ofert i pokoi - największy.
Lato 2023
Kod oferty: WAK674154
1/23
budynek główny
teren hotelu, restauracja
recepcja / lobby
pokój
recepcja / lobby

Promocja

Rainbow - LATO 2023Tylko 15% zaliczki, a do tego bezpłatne odwołanie rezerwacji nawet do 30 dni przed wyjazdem (jeśli zgodzisz się na zwrot zaliczki w formie vouchera do wykorzystania na rezerwację innej oferty w ramach sezonu LATO 2023)

Opis oferty

Region: Riwiera AlbańskaOrganizator: RainbowKod oferty: WAK674154

Opis oferty

Położenie

Hotel Vlora International położony jest blisko centrum miasta, portu Vlore a jednocześnie na skrzyżowaniu głównego bulwaru miasta (Vlora - Skela) i nadmorskiej promenady Lungomare. W pobliżu znajdują się liczne butiki przy głównym bulwarze, tradycyjne tawerny oraz nowoczesne bary przy promenadzie Lungomare. Do lotniska w Tiranie jest około 150km, transfer autostradą trwa ok 2 godz.

Plaża

W odległości około 1km od hotelu znajduję się plaża Lungomare. Na plaży leżaki i parasole do dyspozycji gości hotelu.

Do dyspozycji gości

Całodobowa recepcja z lobby, winda, restauracja serwująca dania kuchni albańskiej oraz międzynarodowej, bar, basen wewnętrzny, bezpłatny parking, przechowalnia bagażu.

Pokoje

Wyżywienie

All inclusive – kontynentalne śniadania w formie bufetu (serwowane na tarasie hotelowym), obiady i kolacje w formie bufetu, napoje alkoholowe (piwo, wódka, raki, koniak, wino białe i czerwone) i bezalkoholowe (słodkie napoje, woda, herbata, kawa filtrowana) w godzinach 10:00 – 21:00.

Program sportowy i animacyjny

Hotel oferuje bogatą ofertę zabiegów pielęgnacyjnych oraz masaży (dod. opłata).

Internet

Internet Wi-Fi.

Naszym zdaniem

Hotel polecamy Klientom pragnącym być blisko centrum i tętniącej życiem promenady. Oferta zaspokoi gusta aktywnych osób, lubiących eksplorować miasto i okolice. Polecamy hotelowe zabiegi pielęgnacyjne i masaże.

Strona www

Program

Dzień 1

Dojazd do hotelu własnym transportem.

Dni od drugiego do przedostatniego

Czas na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne, udział w wycieczkach fakultatywnych itp.

Dzień ostatni

Wykwaterowanie z hotelu, wyjazd.

świadczenia

Cena obejmuje:7, 10, 11 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych.

Wycieczki lokalne

Miasto tysiąca i jednego okna

Podczas wycieczki odwiedzimy centralną Albanię - region tak inny niż wybrzeże i północna część kraju. Zwiedzimy zlokalizowane na górskim zboczu miasto Berat, które nazywane jest „miastem okien” ze względu na wrażenie, jakie można odnieść spoglądając z dystansu na rozsianą po wzgórzach charakterystyczną zabudowę. Odkryjemy wąskie przejścia między oryginalnymi domami i przejdziemy kamiennym mostem. Następnie udamy się na zwiedzanie górującej nad miastem twierdzy, gdzie do dziś mieszkają ludzie i znajduje się Muzeum Onufriego, słynnego pisarza ikon. Po przerwie na pamiątkowe zakupy udamy się na tradycyjny albański obiad.

Powrót z wycieczki popołudniem. Cena ok. 45 EUR.

Po sąsiedzku w Czarnogórze

Wyruszamy o poranku, aby rozpocząć od zwiedzania sięgającego czasów Rzymian Starego Baru - zabytkowych ruin położonych malowniczo na zboczach wpadających do wybrzeża gór. Następnie udamy się do Budwy - jednego z najbardziej znanych miast Czarnogóry, gdzie Wenecjanie pozostawili po sobie przepiękną zabytkową starówkę. Miasto w ciągu roku gości nie tylko turystów, ale także znane festiwale, a na okolicznych plażach odbywają się koncerty gwiazd światowej muzyki. Kolejnym punktem programu i zarazem wisienką na torcie jest Zatoka Kotorska i miasto Kotor, uważane przez niektórych za piękniejsze niż chorwacki Dubrownik. W drodze powrotnej zatrzymamy się na obowiązkowe zdjęcie z wyspą św. Stefana - wizytówką Czarnogóry. Obiadokolacja z kuchnią międzynarodową i lokalną w cenie wycieczki! Wymagany dokument: paszport lub dowód osobisty. Cena ok. 65 EUR.

Ochrydzkie Perły

W trakcie wycieczki wybierzemy się do największego skarbu Macedonii, historycznego miasta Ohrid, które położone jest malowniczo u stóp gór Galiczica i uśpione majestatycznie nad brzegiem najstarszego na Bałkanach jeziora. Przez Greków i Rzymian nazywane Miastem Światła, współcześnie kojarzone z pierwszymi słowiańskimi piśmiennikami, Cyrylem i Metodym. Ohrid stanowi wyjątkowe miejsce na Bałkanach, przez co już od 1979 roku znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podczas pobytu w Macedonii odwiedzimy m.in. położoną na górskich zboczach nad jeziorem Ochrydzkim cerkiew NMP Peribleptos, gdzie odkryjemy przepiękne freski dawnych mistrzów i poznamy historię Ojców Słowiańszczyzny. Udamy się również do antycznego teatru, aby dalej przejść na górującą nad miastem twierdzę Samuela, z której roztacza się bajeczna panorama okolicy. Następnie odbędziemy rejs łódkami po jeziorze Ochrydzkim podziwiając z wody m.in. majestatyczne góry oraz okoliczną dawną wioskę rybacką. Podczas pełnego wrażeń dnia wybierzemy się również do Muzeum Papieru, a także odkryjemy tajemnicę ochrydzkich pereł stanowiących niezapomnianą pamiątkę z podróży do Macedonii. Popołudniu czeka nas przerwa na obiad (dodatkowo płatny) w otoczeniu pięknych gór. Czas wolny w samym sercu miasta Ohrid, którego liczne zabytki są nie tylko atrakcją turystyczną, ale służą również, jako plener dla wielu bałkańskich produkcji filmowych, będzie doskonałym ukoronowaniem macedońskiej przygody. Wymagany dokument: paszport albo dowód osobisty. Cena ok. 55 EUR.

Jak Kraków i Warszawa – z wizytą w bałkańskich stolicach

Albania to kraj o bardzo bogatej i barwnej historii. Podczas całego dnia zwiedzania zobaczymy dwa najbardziej charakterystyczne miasta tego kraju. W pierwszej kolejności udajemy się do Tirany, stolicy Albanii, która pełna jest kontrastów i niespodzianek. Szerokie nowoczesne arterie sąsiadują z wąskimi zapuszczonymi uliczkami. Niedawno wyremontowane i przebudowane centrum zachwyca połączeniem klasyki i nowoczesności, natomiast ruch uliczny przyprawia nawet wytrawnych kierowców o zawrót głowy. Podczas spaceru przez miasto zobaczymy zabytkowy Meczet Ethem Bega oraz Muzeum Historyczne, a także udamy się do Bloku - niegdyś niedostępnej i pilnie strzeżonej dzielnicy rządowej, gdzie zobaczymy m.in. dom Envera Hodży. Następnie odwiedzamy Kruję, historyczną stolicę, często określaną mianem albańskiego Krakowa. Czeka na nas m.in. zabytkowy poturecki bazar pełen rękodzieła, kilimów i filigranowego srebra. Podczas wycieczki odwiedzimy lokalne muzeum, a następnie udamy się na obiad (dodatkowo płatny) i przerwę na czas wolny. Powrót do hoteli w godzinach popołudniowych. Cena ok. 45 EUR.

Czas na Kosowo!

Zapraszamy do najmłodszego państwa w Europe, gdzie odwiedzimy Prizren, miasto nazywane małym Sarajewem. Z Albanii do Kosowa prowadzi niezwykle malownicza trasa – autostrada! - przez imponujące Góry Szar i rozlewiska rzeki Fierze, dzięki temu szybko i wygodnie znajdziemy się w labiryncie wąskich uliczek starego miasta Prizrenu. Z wysokości bizantyjskiej twierdzy zobaczymy panoramę miasta, przespacerujemy się po nim - odwiedzimy meczet Sinan Paszy, cerkiew św. Jerzego, a także przejdziemy przez kamienny XVII-wieczny most i poczujemy niezwykłą atmosferę tureckiej dzielnicy Szadrawan. W trakcie tej wycieczki zaprosimy Państwa na smaczny, lokalny posiłek. Zapraszamy! Uwaga - wymagany paszport! Cena ok. 45 EUR.

Inne

Waluta

All

Lek. Można płacić kartami kredytowymi i korzystać z bankomatów. W obiegu są banknoty o nominałach 200, 500, 1000, 2000 i 5000 leków oraz monety o wartości 1, 5, 10, 20, 50 i 100 leków. Euro i dolary wymienić można w kantorach w większych miastach i ośrodkach turystycznych. 100 ALL = 3,14 PLN (sierpień 2016). Zdarza się, że ceny podawane są również w Euro. W większości miejsc i sklepów przyjmowane są płatności w Euro, funtach lub dolarach. Niemniej kurs jest ustalany indywidualnie i zazwyczaj jest niższy od oficjalnego podanego przez Bank Albanii.

Napiwki

Przyjęte jest zostawianie drobnych sum jako napiwków (100-200 ALL). Szczególnie dotyczy to kierowców na wycieczkach lokalnych i kelnerów w restauracjach.

Wiza

Obywatele polscy mogą podróżować do Albanii na podstawie dowodu osobistego. Dokument wjazdowy powinien mieć ważność minimum 3miesiące od planowanej daty opuszczenia Albanii.

Czas

Taki jak w Polsce.

Język urzędowy

albański

Orientacyjne ceny

Obiad w restauracji od 400 ALL woda 1l – ok 100 ALL piwo w barze ok 200 ALL kawa w kawiarni od 70 ALL. Ceny w kurortach w sezonie są nieco wyższe od tych poza sezonem i tych w głębi kraju.

Poczta

Znaczek na kartkę pocztową kosztuje 70 ALL. W wielu miejscach stoją skrzynki pocztowe, często również w hotelach.

Elektryczność

Napięcie 220 V, 50 Hz. Urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów.

Telefony

Telefonia komórkowa jest dość szeroko rozpowszechniona i niweluje tym samym słabą sieć telefonii stacjonarnej. Nie pokrywa ona jednak całego kraju (szczególne trudności z łącznością występują na północy kraju, w górach). Rozmowy lokalne są tanie, natomiast zagraniczne - drogie. Koszty połączeń w roamingu polskich sieci komórkowych prosimy sprawdzać przed wyjazdem u operatora. Warto zabrać telefon bez blokady sim-lock i po przyjeździe kupić lokalną kartę pre paid.

Albania

Zapraszamy do Albanii, kraju nazywanego ,, ostatnią tajemnicą Europy,,. Z dala od wydeptanych ścieżek Europy znajdziemy dziewiczą przyrodę, ciepłe morze, szerokie plaże, ośnieżone góry, liczne zabytki oraz niesamowitą rozmaitość uroczych zakątków. Charakterystyczne bunkry zbudowane w latach 70 ub. wieku można spotkać wszędzie, nawet w ogródku i na plaży. Jest ich kilkaset tysięcy, jeden bunkier miał uratować 4 obywateli. Albania, oprócz takich smaczków kusi przede wszystkim bogatą i ciekawą kuchnią, niezwykłą gościnnością oraz atrakcyjnymi cenami na miejscu.

Albania / Durrë s

Jedno z najstarszych i największych miast w Albanii, założone w 625 roku p.n.e. W Durrë s warto odwiedzić: Amfiteatr Dyrrahu z początków II wieku (największy na Bałkanach), zabytkową wenecką wieżę mieszczącą się w porcie, od której zaczyna się najlepiej zachowany fragment murów miejskich, Muzeum Archeologiczne z zabytkami kultury starożytnej, Meczet Fatih, Bazylikę z VI wieku. Plaża w Durrë s jest długa, piaszczysta i z łagodnym zejściem do morza. Wiele hoteli ma wydzielone strefy, gdzie Klienci danego obiektu mogą korzystać z leżaków i parasoli za darmo.

Albania/Tirana

Tirana - miasto kontrastów, bogaczy i biedaków, kiczu i dobrego smaku. Najbardziej bałkańskie z bałkańskich miejsc, gdzie czas płynie zupełnie innym rytmem. Całkowicie odmienione centrum miasta zachwyca swoją świeżością i zachęca do wieczornych spacerów. Feeria barw, dźwięków i zapachów otacza nas pobudzając wszystkie zmysły. To miejsce, w którym miesza się orient i okcydent, a śpiew muezina wzywającego do modlitwy przeplata się z dźwiękiem muzyki disco płynącej z klubowej uliczki położonej w centrum miasta. Charakterystycznym znakiem Tirany są - obok zabytkowego meczetu i historycznej wieży zegarowej - stalowo-szklana piramida, dawne mauzoleum Envera Hodży oraz tzw. Blok, niegdyś dzielnica rządowa, która była najpilniej strzeżonym fragmentem miasta aż do początku ostatniej dekady XX wieku. Tylko tu spotkamy na ulicy wszystkie modele Mercedesów, a obok nich zaprzęgnięte do wozów drabiniastych osiołki.

Wyloty z: Warszawy, Katowic i Poznania. Zbiórka na 2 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: stronie operatora.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Dowód/paszport musi być ważny minimum 3miesiące po powrocie z Albanii.

Wizy

Dowód/paszport musi być ważny minimum 3miesiące po powrocie z Albanii.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój i datę zakwaterowania

Nowość

2 os. pokoj standardowy z balkonem

2 dorosłych

All inclusiveBalkonStandardowy
Zakwaterowanie2023-05-29
Wykwaterowanie2023-06-05
2 990 zł
za pokój

2 os. pokoj standardowy

2 dorosłych

All inclusiveStandardowy
Zakwaterowanie2023-05-29
Wykwaterowanie2023-06-05
2 990 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

185
za wycieczkę
185
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji
Wakacje.pl: tu zaczyna się Twój urlop!

100%

o tyle wzrosła w ciągu roku liczba klientów, którzy kupują wakacje online

256000+

tyle opinii o hotelach napisali i opublikowali nasi klienci

100+

tyle sprawdzonych biur podróży współpracuje z nami
Wycieczka2 990
Cena całkowita2 990
Zaliczka płatna teraz449
Pozostała kwota płatna na 30 dni przed wyjazdem.
lub

Opinie dodane przez

Paulina
Lipiec 2022 ·

Para

Dodano: 06.07.2022
2.0
Potwierdzam negatywne opinie, niestety mam nieprzyjemność przebywać tu jeszcze do 11.07. Klimatyzacja nie działa we wszystkich pokojach, w całym hotelu jest gorąco, bardzo oszczędzają. Do plaży z leżakami hotelowymi jest 1,5 km gdzie 20 metrów od niej spływa do morza kanał ściekowy morze na tej plaży jest mętne i śmierdzi tam. Miasto oprócz deptaka i ulicy sklepowej jest brudne pełno śmieci walających się po chodnikach. Busy jeżdżą jak chcą i kiedy chcą jeśli chcemy dostać się do dalszych pięknych plaż ( okolice Bora Bora) trzeba stać w upale nie wiadomo ile bądź brać taxi ( uważać bo oszukują, wczoraj próbował zarobić na nasze polskie 500 zł, inny przewiózł nas za 40zl) ewentualnie samochód bądź skuter, ale uwaga nie ma tu znaków nie włączają sygnalizacji, działa tu prawo dzungli albo ich którego nie znamy. Jest drogo, piwo 0,33 po 12zł, w niektórych miejscach po 20 zł. Trzeba się naszukać żeby napić się 0,5 za 10 zł. Wracając do hotelu, sprzątaczki wczoraj wyłączyły nam i tak ledwo działającą klimę oraz lodówkę, jedzenie monotonne po interwencji rezydenta poprawiła się kolacja, na śniadanie zaś 4 dzień to samo czyli stare kawałki parówek podpiekane, jajko sadzone, wędlinka wczoraj już nie do końca dobrze smakowała, dziś nie miałam odwagi próbować, coś na mleku, rogalik i dżemy. Alkoholi żałują piwo 0.33 dzielą na 2 kieliszki przy czym drugiej osobie wyciągają otwartą puszkę z lodówki. Oszukują domagaliśmy się koniaku najpierw Pan powiedział że nie ma po interwencji rezydenta pojawiła się butelka. Nie ma tu drinków które można by było kupić, nie ma czegoś takiego jak lód do napoi. Nie ma 5 barów jest 1 o ile nazwać to można barem b ów barze to ja dodatkowo mogę sobie coś kupić. Standard na 2 gwiazdki i to nie całe. Nie polecam pobytu z dziećmi w pokoju z balkonem, barierki są tak daleko od krawędzi balkonu że dziecko albo szczupła osoba może wypaść ( ponad 30 cm przerwy między ostania barierką a krawędzią.
Zalety8-12 km od pięknych plaż zaczynających się za tunelem
WadyW opisie hotelu

Joanna
Czerwiec 2022 ·

Grupa znajomych

Dodano: 27.06.2022
2.0
Od pierwszego do piątego dnia naszego pobytu brakowało podstawowych produktów takich jak pieczywo, mleko, kawa, herbata, wędlina, ser, jajka , mięso, ziemniaki, piwo, raki itp. Przy śniadaniu trzeba było się bic o jajka, przy obiedzie brakowało mięsa, frytek , ziemniaków. Plaża z hotelowymi leżakami nie mieści się 500 metrów od Hotelu tylko ponad 1,5 km w jedną stronę na którą trzeba iść w skwarze przez wybetonowany skwer . Basen nie był czynny i nie można było z niego korzystać mimo wielu interwencji u rezydentki. Wyżywienie miało być all inclusive ale takie nie było mimo że za takie wyżywienie zapłaciłyśmy. W ofercie były wyznaczone godz. od 10-22. Od rezydenta otrzymałyśmy informację zmieniającą te godziny jak i informację o godzinach posiłków. Po przyjeździe do hotelu okazało się że na obiad i kolację mamy tylko godzinę. Więc oferta wyżywienia zmieniła się 3 razy. Były 3 posiłki dziennie, które były niewystarczające bo wszystkiego brakowało. Między posiłkami nie podawano żadnych przekąsek. Z alkoholi było tylko piwo, wino oraz raki które było tylko w określonych godzinach innych niż w ofercie i w ograniczonej ilości (dopiero po godz. 13 a nie jak w ofercie od 10). Brakowało napoi takich jak Cola, Sprite itp. Odmawiano podania kawy przed obiadem. Hotel nie posiada 5 barów tylko jeden, drugi jest w budowie na której był wieczny hałas. Jeśli chodzi o posiłki to przez 12 dni były one takie same. Czyli codziennie na obiad był kurczak i jeden rodzaj mięsa. Nie było możliwości wyboru zup. Hotel nie serwuje dań kuchni albańskiej. Pokój był niesprzątany przez tydzień. Raz wymieniono nam ręczniki. Po ostrych interwencjach u obsługi Hotelu oraz rezydentki sytuacja nieznacznie się poprawiła. Okolica ładna, morze ciepłe a plaże szerokie ale brudne. Najlepiej wynająć samochód i pozwiedzać. Okolicę polecam ale hotelu nie polecam nikomu. Nie zasługuje nawet na dwie gwiazdki.

CC
Lipiec 2021 ·

Para

Dodano: 24.07.2021
2.4
Hotel nie zasługuje nawet na 2 gwiazdkę. Na podłodze korutarzy jest wykładzina, bardzo, bardzo, bardzo brudna, od bardzo długiego czasu nie była odkurzana czy czyszczona. Po wejściu do pokoju czuć niemiły zapach. Odpływ wody w kabinie prysznicowej zepsuty, łazienka zalana. Muszla klozetowa tak usytuowana, że nie da się usiąść. Meble stare i brude. Klima nie działa sprawnie, brudna, lodówka grzeje zamiast chłodzić. Panel prysznicowy mega brudny, chyba nigdy nie był czyszczony. W brodziku włosy, co budzi wstręt. Schody pokryte brudnym chodnikiem, który się zwija tak, że można upaść. Ogólnie hotel bardzo brudny. Porażka, nie polecam, nie dajcie się nabrać na rzekome 4 gwiazdki.
ZaletyBrak.
Wady1. Brudno 2. Zepsuty odpływ wody w kabnie prysznicowej 3. Zalana podłoga w łazience

Mapa

Pogoda

21°C
14°C
18°C
8

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Brak wymaganych formularzy w związku z COVID-19.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Obywatele polscy mogą wjeżdżać i przebywać na terytorium Albanii do 90 dni w ciągu 180 dni licząc od pierwszego dnia wjazdu na podstawie ważnego paszportu lub ważnego dowodu osobistego. Dokument wjazdowy powinien mieć zapas ważności 3 miesiące od planowanej daty opuszczenia Albanii.
Obywatele polscy mogą wjeżdżać bez wizy i przebywać na terytorium Albanii do 90 dni w ciągu 180 dni licząc od dnia pierwszego wjazdu.
Szczepienia nie są wymagane.
Po przyjeździe istnieje konieczność uiszczenia opłaty klimatycznej.