Dobry6 opinii
6,2
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny

Mario

Last minute
Kod oferty: WAK647944
teren hotelu
obiekt
restauracja
recepcja / lobby
teren hotelu
teren hoteluobiektrestauracjarecepcja / lobbyteren hotelupokój
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Nasi klienci docenili

 • Bliskość 2 plaż z łagodnym zejściem do morza: ok. 80 i ok. 500 m od hotelu.
 • Atrakcyjne położenie: ok. 1,5 km od centrum tętniącego życiem kurortu Saranda, na nadmorskim klifie nad plażą.
 • Do dyspozycji gości: taras z widokiem na Morze Jońskie i wyspę Korfu.
 • Trwa weryfikacja ceny

  Najchętniej wybierana opcja. Szybko, bezpiecznie, gdziekolwiek jesteś!

  Informacje o podróży

  Zakwaterowanie

  18.04.2021 Niedziela

  Wykwaterowanie

  25.04.2021 Niedziela

  Szczegóły oferty

  Kod oferty: WAK647944Region: Wybrzeże JońskieOrganizator: Prima Holiday

  Położenie

  Ok. 1,5km od centrum tętniącego życiem kurortu SARANDA, na nadmorskim klifie nad plażą, ok. 50m od najbliższych sklepów, barów i restauracji, przy dość ruchliwej ulicy, ok. 3km od portu w Sarandzie; ok. 30km od lotniska na Korfu (transfer autokarem i promem); przystanek autobusowy przed hotelem (ok. 1 EUR/centrum Sarandy).

  Plaża

  Punetoreve, publiczna, żwirkowa, łagodne zejście do morza, ok. 150m od hotelu, przejście przez ulicę i dojście droga lokalną, parasole i leżaki płatne (ok. 4 EUR/2 leżaki i parasol);

  Plaża Mango, publiczna, żwirkowa, łagodne zejście do morza, ok. 500m od hotelu, dojście drogą asfaltową, leżaki i parasole płatne.

  Hotel

  Oficjalna kategoria 3

  Miejski, skromny hotel, zbudowany w 2004 r., odnowiony w 2018 r., pięciopiętrowy obiekt łącznie posiada 36 pokoi.

  Hotel idealny na budżetowe wakacje, dla zainteresownych zwiedzaniem i podziwianiem okolicznych atrakcji i pięknych plaż Sarandy.

  Do dyspozycji gości

  Winda, nieduże lobby, całodobowa recepcja z płatnym sejfem (ok. 2 EUR/dzień), restauracja - dania serwowane, kuchnia międzynarodowa, bar; taras z widokiem na morze i ulicę, bezpłatny internet bezprzewodowy w lobby.

  Zakwaterowanie

  Standardowy: 2-os. (możliwość 1 dostawki), ok. 20m, zadbany, elegancki i nowoczesny, indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (prysznic, wc; suszarka w recepcji), internet bezprzewodowy, telewizor, lodówka; bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zamówienie przed przyjazdem; balkon lub balkon francuski;

  Rodzinny: 3-os. (możliwość 1 dostawki dla dziecka), ok. 30m, wyposażenie jak w pokoju standardowym; pokój rodzinny za dopłatą.

  Wyżywienie

  BB - śniadania

  Informacje dodatkowe

  Akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard.

  https://mario-hotel.com

  Cena

  Cena zawiera - oferta z przelotem: bilet lotniczy, opłaty lotniskowe i transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie wg oferty, opiekę polskojęzycznego rezydenta, ubezpieczenie ERGO Reiseversicherung AG NNW, KL, bagaż, OC organizatora, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG - uruchamiany w przypadku niewypłacalności touroperatora), Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP - uruchamiany w przypadku opóźnień w zwrotach przedpłat na skutek wystąpienia nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności uniemożliwiających realizację imprezy turystycznej np. Covid-19. Składka na TFP jest bezzwrotna nawet w przypadku rezygnacji Klienta z imprezy turystycznej) , VAT; bagaż: dla lotów czarterowych 23 kg, dla lotów na połączeniach rejsowych w tym LOT tylko bagaż podręczny - 8 kg. Przy przelocie na grecką wyspę Korfu, transfer promem do Albanii jest wliczony w cenę *.

  Od 26.11.2016r wszystkie oferty zawierają w cenie składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG),

  Oraz od 01.01.2021 analogiczą wyskość składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP):

  15PLN - za imprezy samolotowe czarterowe (za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską)

  13PLN - za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę

  10PLN - za imprezy oparte o loty rejsowe oraz autokarowe i dojazd własny na terenie Europy (za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską)

  Cena zawiera - oferta z dojazdem własnym: zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie wg oferty, opiekę polskojęzycznego rezydenta, ubezpieczenie ERGO Reiseversicherung (ERGO Ubezpieczenia Podróży) NNW, KL, bagaż (od momentu rozpoczęcia imprezy do jej zakończenia z wyłączeniem czasu trwania dojazdu własnego), OC organizatora, VAT.

  Cena nie zawiera: obowiązkowej opłaty klimatycznej 5 euro/os./pobyt (płatnej na miejscu u rezydenta), dodatkowego ubezpieczenia: od kosztów rezygnacji, chorób przewlekłych( ok. 68 PLN/os/tydz.), a także dodatkowego ubezpieczenie KL w okresie pandemii (w tym COVID-19 - KL do 20 000 EUR) / cena ok. 47.12 PLN/ os/tydz.), w przypadku połaczeń rejsowych (nie czarter) w tym LOT opłaty za bagaż rejestrowany ok. 250pln, wycieczek fakultatywnych

  W przypadku bagażu, który przekracza obowiązujący bezpłatny limit (ilość sztuk lub wymiary) pobierane będą opłaty za nadbagaż. Przekroczenie dozwolonego limitu bagażu podręcznego podlegać będzie dodatkowej opłacie zgodnie z przepisami dotyczącymi nadbagażu w samolocie.

  Przy połączeniach rejsowych cena uzależniona jest od dostępności miejsc w samolocie w danej taryfie cenowej. Linie lotnicze podają ceny aktualne na chwile zapytania. W związku z powyższym ze względu na wyczerpanie się danych taryf, do momentu podpisania umowy cena może ulegać zmianom.

  Warunki wjazdowe

  WIZA: Obywatele RP mogą wjeżdżać bez wizy i przebywać na terytorium Albanii do 90 dni w ciągu 180 dni licząc od dnia pierwszego wjazdu.

  • dokumentem podróży uprawniającym do wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Albanii jest ważny paszport lub dowód osobisty. PASZPORT: Od maja 2009 r. obywatele RP mogą wjeżdżać do Albanii na podstawie ważnych dowodów osobistych. Dokument wjazdowy powinien mieć zapas ważności 3miesiące od planowanej daty opuszczenia Albanii.

  • każdy uczestnik imprezy zobowiązany jest do przestrzegania paszportowych, celnych, zdrowotnych i innych przepisów kraju, do którego podróżuje. Klient odpowiedzialny jest za dotrzymanie wszelkich przepisów niezbędnych do przeprowadzenia imprezy turystycznej, o których został poinformowany przez organizatora.

  • zgodnie z informacją potwierdzoną przez ambasadę Albanii w przypadku podróży dziecka do lat 18 tylko z jednym z rodziców (ewentuanie opiekunem prawnym) wymagana jest pisemna zgoda drugiego rodzica(opiekuna prawnego) na przekroczenie granicy kraju (w formie notarialnej, przetłumaczona na j. angielski). Warunkiem zwolnienia z posiadania pisemnej zgody drugiego rodzica(opiekuna prawnego) jest posiadanie wyłącznej władzy rodzicielskiej (wymagany jest prawomocny wyrok Sądu Rodzinnego, przetłumaczony na j. angielski) lub śmierć drugiego rodzica(opiekuna prawnego) - wymagany jest akt zgonu w j. angielskim.

  Uwaga przeczytaj koniecznie! http://msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/profile_krajow/albania

  Doba hotelowa

  UWAGA !!! DOBA HOTELOWA W ALBANII KOŃCZY SIĘ O GODZ. 11:00

  Dokumenty podróży

  DOKUMENTY PODRÓŻY WYSYŁANE SĄ MAILEM NA 2 DZNI PRZED WYLOTEM PO GODZINIE 12:00

  Covid-19

  Podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.

  W związku z powyższym prosimy o bieżące śledzenie warunków wjazdowych do krajów odwiedzanych : https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych , jak również obostrzeń na polskiej granicy przy powrocie z wakacji: https://www.strazgraniczna.pl/ .

  Podróżując w czasie pandemi należy liczyć się z pewnymi obostrzeniami i ograniczeniami.

  Część infrastruktury hotelowej (restauracje, oferta rekreacyjno - sportowa), animacje może być ograniczona, czy też niedostępna ze względu na obostrzenia sanitarne. W związku z obowiązującym Rozporządzeniem możliwe jest zwolnienie z obowiązkowej kwarantanny przy powrocie do Polski. Warunkiem jest przedstawienie negatywnego wyniku testu (dowolnego typu) wykonanego na max. 48h przed momentem przekroczenia granicy Polski przy powrocie.

  UWAGA!! Zaświadczenie zawierające wynik testu zwalniającego z kwarantanny po powrocie do Polski bezwzględnie musi być wystawione w języku polskim lub angielskim. Wynik przedstawiony w innym języku nie jest honorowany przed polskie Służby Graniczne!

  Szczegóły rozporządzenia znajdują się pod linkiem: https://dziennikustaw.gov.pl/D2021000015301.pdfPodstawowe zasady bezpieczeństwa:

  Do dokumentów podróży dołączane są deklaracje zdrowia do wypełnienia przez klientów.

  • korzystanie z maseczek ochronnych nie jest obowiązkowe;

  • leżaki będą dostępne wyłącznie na plażach hotelowych; na plażach ogólnodostępnych nie będzie możliwości wypożyczenia leżaków;

  • w hotelach mają być dostępne środki dezynfekujące; pokoje w hotelach będą sprzątane pod nieobecność gości przez personel wyposażony w środki ochrony indywidualnej.

  Obostrzenia

  Obowiązek Noszenia Maseczek

  Od 15 lipca do odwołania obowiązuje nakaz noszenia maseczek ochronnych we wszystkich zamkniętych pomieszczeniach (w transporcie publicznym, w biurach, na klatkach schodowych, w windach, w centrach handlowych, sklepach, supermarketach, marketach i punktach usługowych). W przypadku nieprzestrzegania tego obowiązku służby policji, straży miejskiej, struktury inspektoratu państwowego zostaną . Wprowadzony akt normatywny ustala wysokość grzywny na 2,000 ALL (ok. 15 EUR) za każdorazowe naruszenie nakazu.

  Zamknięcie Klubów Nocnych I Dyskotek

  Decyzją rządu Albanii od dnia 20 lipca zabrania się otwierania klubów nocnych, dyskotek, barów i wszelkiego rodzaju usług tego rodzaju w zamkniętym lub otwartym otoczeniu, z wyjątkiem restauracji. Po godzinie 20.00 zabroniona jest muzyka we wszystkich obiektach usługowych na terenie Albanii.

  Każda osoba podróżująca do Albanii musi mieć przy sobie wypełniony i wydrukowany druk wjazdowy: pobierz formularz

  Rozporządzenie, które weszło w życie 29maja br. wprowadza następujące zasady na terenie Republiki Albanii:

  • dopuszcza możliwość poruszania się po całym kraju dla wszystkich kategorii pieszych, rowerów, motocykli, oraz innych pojazdów bez ograniczeń,

  • dopuszcza prowadzenie działalności gospodarczej przy przestrzeganiu protokołów bezpieczeństwa oraz zachowaniu powszechnie obowiązujących norm sanitarnych,

  Wyłączone z w/w punktu ( nadal obowiązuje zakaz) są poniższe kategorie:

  • kluby nocne,

  • zbiorowe formy kultury i rozrywki (teatry i kina),

  • baseny

  Zakazane są do odwołania masowe zgromadzenia w przestrzeni zamkniętej lub otwartej, (konferencje, wiece, uroczystości ślubne lub pogrzebowe).

  Uwaga

  • Przy zakupie oferty z przelotem na Korfu, prosimy o zwrócenie uwagi, że ostatni prom z Korfu do Albanii wypływa o godzinie 19:00. W przypadku lądowania na Korfu o godzinie uniemożliwiającej dotarcie do portu przed godziną 19:00, transfer nie będzie możliwy do zrealizowania w tym dniu.

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Mapa

  Pogoda

  Temperatura w dzień
  17°C
  Temperatura w nocy
  11°C
  Temperatura wody
  14°C
  Liczba godzin słonecznych
  6

  Przed podróżą

  Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że każdy z podróżujących musi posiadać wypełniony i wydrukowany dokument dostępny pod poniższym linkiem: zobacz więcej.
  Uwaga!
  W sytuacji, gdy lądowanie przed transferem do Albanii odbywa się w innym kraju, prosimy o sprawdzenie obowiązujących w nim warunków wjazdowych.


  Obywatele polscy mogą wjeżdżać i przebywać na terytorium Albanii do 90 dni w ciągu 180 dni licząc od pierwszego dnia wjazdu na podstawie ważnego paszportu lub ważnego dowodu osobistego. Dokument wjazdowy powinien mieć zapas ważności 3 miesiące od planowanej daty opuszczenia Albanii.
  Obywatele polscy mogą wjeżdżać bez wizy i przebywać na terytorium Albanii do 90 dni w ciągu 180 dni licząc od dnia pierwszego wjazdu.
  Szczepienia nie są wymagane.
  Po przyjeździe istnieje konieczność uiszczenia opłaty klimatycznej.

  Opinie

  Opinie dodane przez

  7.6
  ALINA Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Czerwiec 2018Seniorzy
  Przyjemny , spokojny wypoczynek , szkoda ,że hotel nie gwarantuje wstępu na plażę.
  ZaletyPołożenie i czystość
  Wadybrak basenu

  4.6
  Iwona Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Lipiec 2018Grupa przyjaciół
  Hotel trzygwiazdkowy, więc nie można się było spodziewać tego, co oferują hotele wyższej kategorii. Jednakże moim zdaniem w tym przypadku trzy gwiadki to za wiele. Zdecydowanie nie polecam.
  ZaletyDosyć korzystne położenie.
  WadyHotel nie odpowiada swojemu opisowi. Tylko kilka pokoi ma okna wychodzące na morze, co jest zrozumiałe. Nie zrozumiałe jest natomiast to, ze pozostale okna wychodzą na śmietniki po obu stronach hotelu. Tragedia i żenada. Wyżywienie porcjowane. Nigdy więcej tam nie pojadę!

  2.8
  Olga
  Pobyt - Sierpień 2018Para
  Podczas pobytu w hotelu Mario uwag nie mieliśmy jedynie do części sypialnej w pokoju - wygodne łóżko, czysto, spora szafa, działająca klimatyzacja, pościel zmieniana co trzeci dzień, ręczniki codziennie. Łazienka niestety zdecydowanie wymaga poprawek - sedes się rusza, jakby miał wywrócicić się razem z korzystającym, zerwana półka pod lustrem i zero miejsca na położenie czekogolwiek. Dodatkowo rano czas oczekiwania na to aż woda w prysznicu będzie ciepła czasem dochodził do 20 minut. Jedzenie to kolejny minus hotelu. Przed wyjazdem czytaliśmy, że posiłki będą monotonne, ale monotonne to mało powiedziane. Na śniadanie codziennie było to samo: ser biały, podejrzana wędlina, dżemy i jajka (akurat tu forma czasem się zmieniała). Co jakiś czas pojawiał się także ser żółty. Pozostałe posiłki to wariacje na temat kilku składników i przeróbki dań, które nie zeszły. Jeśli jednego dnia były faszerowane ryżem bakłażany, to kolejnego można było oczekiwać potrawki z ryżem i bakłażanem. Dodatkowo przeważnie wszystko było zimne, nawet jeśli podeszło się po jedzenie tuż po rozpoczęciu wydawania dań. Kolejna kwestia to kobieta, która wydzielała gościom porcje mięsa i często dawała po dwa małe kawałeczki na osobę i nie chciała dołożyć ani grama wiecej. Pierwszego wieczora po przyjeździe w ramach zapewnionego posiłku dostaliśmy kanapkę z mortadelą i serem, a do tego jedną nektarynkę. Nie dostaliśmy nawet niczego do picia. Właściciel hotelu o godzinie 22 wyprasza gości z tarasu, nawet jeśli nie zdążyli dopić napojów. Hotel znajduje się przy jednej z najbardziej ruchliwich ulic Sarandy - non stop jeździ po niej masa samochodów i skuterów, a kierowcy w Albanii lubią trąbić, przez co trudno zasnąć. Obok hotelu znajdują się dwie budowy, co nie stanowi ładnego widoku + czasem ktoś próbuje coś tam robić, co oczywiście generuje kolejny hałas. Rezydent pracujący dla Itaki zupełnie nie był pomocny, nawet nie próbował rozmawiać z właścicielem odnośnie zgłaszanych przez gości uwag. Dwa dni przed wylotem poinformował nas, że musimy zwolnić pokój o godzinie 12 i do 16 czekać na autokar, który zawiezie nas do portu na prom. Następnie kazano nam czekać na lotnisku przez 9 godzin na samolot, który odlatywał o 4:15 kolejnego dnia. Co więcej, w momencie opuszczenia pokoju traciliśmy wszystkie świadczenia, więc nie mieliśmy wyżywienia od 9 rano, kiedy kończyło się wydawanie śniadania. Dodatkowo o godzinie 24:00 w dniu przed wylotem kończyło nam się ubezpieczenie, co oznaczało, że kolejne 5 godzin nie byliśmy nim objęci i w razie gdyby cokolwiek nam się stało nikt by za to nie odpowiadał. Biorąc pod uwagę wszystkie te okoliczności nie chcielibyśmy więcej spędzić wakacji w hotelu Mario i nikomu go nie polecamy, jak również nie polecamy wczasów zorganizowanych przez biuro podróży Nowa Itaka.
  8.1
  Tadeusz
  Pobyt - Lipiec 2018Para
  Mili gospodarze obiektu. Pokoje czyste i dobrze wyposażone. Hotelik raczej dla tych, którzy wolą wypoczywać w spokoju, bez nocnych atrakcji.
  ZaletyCzyste i schludne pokoje. Sympatyczni właściciele.
  WadyBrak

  8.6
  Zuzanna
  Pobyt - Lipiec 2018Para
  Przebywalismy w tym milym hoteliku 10 dni na poczatku lipca 2018 ,placac za ten pobyt 1570 zl od osoby nie mielismy wygorowanych oczekiwan co do przedstawianej oferty Itaki!Juz na poczatku zostalismy serdecznie przywitani przez wlascicieli Mario, ktorzy przez caly pobyt dbali aby nam niczego nie zabraklo! Posilki serwowane /Soft all inclusive / byly smaczne i jak dla nas wystarczajace .Znalezli sie jednak polscy \"janusze\",ktorzy za ta cene chcieli sie \"nazrec\" do syta mylac oferte soft all inclusive z uginajacymi sie stolami szwedskimi.Glosno i w chamski sposob wszystko krytykowali a ,udajac sie po druga z kolei dokladke,byli zszokowani ,ze ktos im koryto odcina!!!Wlasciciele nie sa juz mlodymi ludzmi,ale bardzo troskliwymi,widac ze lezy im na sercu dobro goszczacych w ich hoteliku turystow! Podziwialismy z mezem ich opanowanie i cierpliwosc, kiedy nasi dumni rodacy zniesmaczeni i prawie na\"czerech\" wytaczali sie z baru, oburzeni ze o 22,00 odcina im sie dostep do \"wodopoju\" .Nawet \" oni\" nie byli w stanie zepsuc nam cudownego urlopu! Niebawem ich pobyt sie zakonczyl i w hoteliku nastal oczekiwany przez wiekszosc blogi spokoj!Pokoje byly codziennie sprzatane,reczniki wymieniane,posciel rowniez zmieniana,klimatyzacja dziala bez zarzutu,lodowka tez. Panie z obslugi mimo zmeczenia/sa przeciez w pracy/na kazdy usmiech i pozdrowienie w ich jezyku odpowiadaja usmiechem.Cudowna plaza/kamienista/,cudowne blekitne morze.Saranda urzeka przepieknymi widokami!!Rezydenci biura Itaka mili,pomocni,rowniez organizacja wyjazdu przez Itake godna polecenia!A wiec mili turysci ,gwarantujemy Wam, ze dla samych widokow i goscinnosci obslugi hoteliku Mario, warto sie pakowac i z Itaka wakacje realizowac.!
  ZaletyHotel swiezo odnowiony, pokoje bardzo gustowne,nowoczesna aranzacja,troche gorzej z lazienkami /nie wszystkie odnowione/ ale i tak jak na 3 gwiazdki,mile zaskoczenie caloscia!Hotel czysty, zadbany, miła obsługa. Dobra lokalizacja, blisko plaża i kawałek od centrum .
  WadyBrak basenu!