Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyAntarktydaAntarktyda - Falklandy - Południowa Georgia

Antarktyda - Falklandy - Południowa Georgia

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK564849
Przedsprzedaż
Kod oferty: WAK564849
1/10

Opis oferty

Organizator: Prestige ToursKod oferty: WAK564849

Antarktyda/Buenos (A)

Tytuł wycieczki

ANTARKTYDA FALKLANDY (MALWINY) POŁUDNIOWA GEORGIA 24 DNI

Główne atrakcje

• Dotarcie do Półwyspu Antarktycznego

• Liczne zejścia na właściwy ląd Antarktydy

• Georgia Pd. I Falklandy - odległe kolonie należące do Ameryki Pd.

• Bogata fauna Falklandów

• Georgia Południowa - surowe piękno krańców świata

• Lądowanie na Szetlandach Południowych

• Kolonie pingwinów i szokujące spotkania z fauną

• Zwiedzanie stacji naukowej

• Południowe krańce Ameryki

O wycieczce

Dni spędzone w wygodnych kabinach na morzu pozwalają nam dotrzeć do miejsc niezwykłych. Są to dwa brytyjskie terytoria zamorskie do których dostęp nie jest łatwy. I Falklandy i Południowa Georgia to archipelagi pełne życia - mnóstwo tu ptaków i ssaków morskich oraz wspaniałych górskich krajobrazów. Bardzo ciekawe jest też poznanie odizolowanych od świata osad ludzkich. Oczywiście głównym celem jest postawienie stopy na Białym Kontynencie i chłonięcie niezwykłej scenerii Półwyspu Antarktycznego. Skały, często niebieskie niebo, białe lodowce i mnóstwo ssaków, pingwinów i innych ptaków przenoszą nas w bajkowy świat. Podczas wycieczki przewidzianych jest wiele lądowań przy pomocy pontonów. Doświadczona i chętna do pomocy załoga dba o pełne bezpieczeństwo i każdy niezależnie od wieku i kondycji poradzi sobie doskonale z wszystkimi wycieczkami. Uczestnicy wyprawy są zakwaterowani na stosunkowo kameralnym statku zabierającym około stu pasażerów. Statek jest znakomicie przygotowany do wpływania do niewielkich fiordów i między wyspy oraz poruszania się między górami lodowymi. Kabiny posiadają okna i są wyposażone w łazienki. Kucharz wyprawy dba, by posiłki były urozmaicone i smaczne.

Program wycieczki

Dzień 1

Wylot Z Warszawy

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie dwie godziny przed odlotem i spotkanie z pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot do Buenos Aires z przesiadkami.

Dzień 2

Buenos Aires

Przylot do Buenos Aires. Pobyt w Buenos Aires i zwiedzanie miasta - dzielnica La Boca, San Telmo i okolice Placu Republiki. Wieczorem chętni udają się na pokaz tanga z kolacją lub do jednego z tanecznych klubów (koszty tej rozrywki nie są ujęte w cenie wyprawy - szczegóły w informatorze przedwyjazdowym). Nocleg w hotelu w Buenos Aires.

Dzień 3

Ushuaia

Wylot do Ushuaia. Czas na poznanie tego najdalej wysuniętego na południe miasta świata. Miasto określa się końcem świata (el fin del Mundo), choć stanowi właściwie początek naszej antarktycznej wyprawy. Zwiedzanie Muzeum Końca Świata i spacer po okolicy. Nocleg w Ushuaia.

Dzień 4 - 5

Zaokrętowanie I Rejs

Po południu zaokrętowanie na statek i początek rejsu. Opuszczamy Ushuaia i kierujemy się w kierunku Falklandów. Płyniemy przez wody południowego Atlantyku. Prowadzone są dla chętnych pierwsze ciekawe zajęcia. Na pokładzie musimy przejść ćwiczenia związane z bezpieczeństwem uczestników wyprawy. Czas spędzamy na pokładzie, w salonie i oczywiście w barze. Podróż przebiega przez rzadko odwiedzane wody. Wypatrujemy ptaków zwiastujących zbliżanie się lądu.

Dzień 6 - 7

Falklandy

Dopływamy do archipelagu Falklandów. Jest to terytorium brytyjskie, o które spór toczy Argentyna. Przybijamy do Port Stanley, stolicy kolonii. To pełne uroku i atmosfery dalekiej prowincji miasteczko nosi zdecydowanie brytyjski charakter. Mamy czas, by poznać Port Stanley i odwiedzić tam jeden z pubów. Podziwiamy obie największe wyspy Falklandów fotografując nadzwyczajną faunę i krajobrazy wysp. Żyje tu m.in. kilka gatunków pingwinów, w tym pingwin królewski.

Dzień 8 - 9

Rejs Na Georgię Południową

Rejs w kierunku Georgii Południowej, kolejnego zamorskiego terytorium Wielkiej Brytanii. Kierując się na południe wpływamy na zimne wody antarktyczne. Bogactwo wód, a przede wszystkim ogromne ilości kryla przyciąga wiele morskich zwierząt. Szczególnie wiele jest tu wielorybów, a spotkanie z tymi potężnymi ssakami jest niemal pewne. Podczas rejsu liderzy ekspedycji kontynuują pokazy i prelekcje.

Dzień 10 - 13

Georgia Południowa

Fascynujący pobyt na Georgii Południowej. Ten odległy archipelag od lat był przystanią przed wyprawami na Antarktydę i miejscem dającym schronienie załogom polującym na foki i słonie morskie. Przede wszystkim jednak na wyspach zbudowano wielkie bazy wielorybnicze, na szczęście dziś już nieczynne. W miejscowości Grytviken odwiedzimy miejsce, gdzie spoczywa Ernest Shackleton, jeden z największych polarników w historii. To właśnie z tymi wyspami wiąże się szczęśliwy finał jego antarktycznej epopei, o której usłyszymy podczas wyprawy. Georgia Południowa ze względu na niesamowitą faunę nazywana jest czasem Wyspami Galapagos Południa". Żyją tutaj też piękne pingwiny królewskie. Lądowania pontonami w różnych miejscach dadzą nam obraz tych niesamowitych miejsc.

Dzień 14 - 15

Rejs Na Antarktydę

Statek obiera kurs na południe, wprost w kierunku Antarktydy. Z każdą godziną czujemy chłodniejszy powiew i bliskość siódmego kontynentu. Czas mija na spacerach po pokładzie, rozmowach w barze i prezentacjach. Warto poczytać sobie w tym czasie kilka najciekawszych lektur związanych z wyprawami na Antarktydę. Szansa na lądowanie na Elephand Island - w słynnym miejscu zimowania Ernesta Shackletona.

Dzień 16 - 19

Antarktyda

W końcu następuje długo oczekiwana chwila, wyprawa dociera na Półwysep Antarktyczny. Zejścia na ląd odbywają się zodiakami - specjalnymi pontonami motorowymi. Przewidziane są dwa zejścia na ląd dziennie. Przewidziane jest dotarcie dość daleko na południe w rejon Półwyspu Arctowskiego (tutaj dotarł nasz polarnik na statku Belgica"), kanałów Neumayer, Lemaire i jeśli warunki lodowe pozwolą, jeszcze dalej. Na lądzie obserwujemy kolonie pingwinów, dosłownie wchodząc między te ciekawskie i fotogeniczne ptaki. Tropimy pontonami lamparty morskie i inne fokowate, szukamy też wielorybów. Mamy również okazję zwiedzić jedną lub kilka baz naukowych i poznać jak mieszkają polarnicy. Przewidziane jest też lądowanie na jednej z wysp antarktycznych Szetlandów Południowych, być może będzie to Deception Island. Tu znajduje się największy aktywny wulkan w regionie. W zatoce utworzonej w wygasłym kraterze znajdują się zabudowania dawnych baz wielorybniczych. Po nieobecności spowodowanej polowaniami na wyspę powróciły już foki. Korzystając z faktu,że woda w zatoce jest o dwa stopni wyższa, niektórzy decydują się nawet w tym miejscu na morską kąpiel! O bezpieczeństwo kąpiących dbają liderzy ekspedycji. Wody otaczających Antarktydę, między wyspami, są zwykle bardzo spokojne i dolegliwości związane z chorobą morską nie występują. Czas spędzony na Antarktydzie nie da się z niczym porównać, pozostawi piękne wspomnienie do końca życia.

Dzień 20- 21

CIEŚNINA DRAKE'A

Rejs powrotny do Argentyny przez Cieśninę Drake'a i Kanał Beagle. Załoga ekspedycji w drodze powrotnej również organizuje zajęcia, dochodzi do podsumowania wyprawy oraz pożegnalnej kolacji.

Dzień 22

Ushuaia

Do południa przybycie do Ushuaia i opuszczenie statku. Ciesząc się z faktu posiadania stałego gruntu pod nogami, mamy nieco wolnego czasu w Ushuaia. Wylot do Buenos Aires i nocleg tranzytowy w hotelu.

Dzień 23

Wylot Do Polski

Wylot z przesiadką do Warszawy.

Dzień 24

Przylot

Przylot do Warszawy na lotnisko Chopina.

Zniżki

2% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu).

I rata - 20% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata - 50% ceny wycieczki płatne do 175 dni przed wyjazdem

III rata - do 100% ceny wycieczki płatne do 130 dni przed wyjazdem

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

świadczenia

Bilety lotnicze na całej trasie, opłaty i podatki lotniskowe, minimum 23 kg bagażu nadawanego/os., koszty rejsu antarktycznego, pełne wyżywienie podczas rejsu (3x dziennie), wybór napojów bezalkoholowych, noclegi w kabinie na statku, zejścia na ląd zodiakami (pontonami z silnikiem), wycieczki, zajęcia na statku, grupa wykwalifikowanych przewodników, wszelkie zezwolenia i koszty administracyjne, przejazdy między lotniskami i hotelami, wszelkie inne koszty transportu, bilety wstępu, noclegi w pokojach 2-osobowych - hotele 4, śniadania w hotelach, rozszerzone ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; ubezpieczenie od kosztów ewakuacji ze statku, Informator Przedwyjazdowy w jęz. polskim, polskojęzyczny pilot wyprawy (przy minimum 8 osobach, w przypadku mniejszej grupy przewidywana opieka w jęz. angielskim).

Cena nie obejmuje

Ubezpieczenia od chorób przewlekłych, dopłaty do kabiny o wyższym standardzie, dopłaty do kabiny 1 sosbowej, zwyczajowych napiwków, pozostałych posiłków, napojów zamawianych w barze na statku (w tym napojów alkoholowych i wina do posiłków), kosztów wykonania ewentualnych wymaganych testów na COVID-19.

Uwagi

Orientacyjna liczba Uczestników 1 - 16. Do osób podróżujących samodzielnie do kabiny i pokoju zostaje dokwaterowana osoba tej samej płci. Nie ma obowiązku wykupywania kabin i pokoi jednoosobowych. Uwagi praktyczne wraz ze szczegółowym spisem rzeczy do zabrania każdy uczestnik otrzymuje ok. dwa miesiące przed wyjazdem. Dokładna trasa rejsu leży wyłącznie w gestii kapitana i zależy od warunków lodowych i pogodowych. Zgodę na lądowanie w poszczególnych miejscach wydaje wyłącznie kapitan w porozumieniu z szefem ekspedycji. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Wymagany paszport ważny minimum 6miesięcy od daty wyjazdu. Biuro zastrzega sobie prawo przesunięcia o maksimum 1 dzień terminu wycieczki lub jej wydłużenia o nocleg tranzytowy bez dodatkowych kosztów zgodnie z aktualnymi rozkładami lotów.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Sobota, 12.11.2022
WAWWarszawa - Chopin
EZEBuenos Aires

Powrót

Niedziela, 04.12.2022
EZEBuenos Aires
WAWWarszawa - Chopin

Dostępne pokoje

Kabina 2-os. kabina 2-osobowa z łazienką

łazienka
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
lub