Średnia temperaturaDzień przyjazdu: sobota, 14 marca

Alpinhotel Steinberg
Austria / Wilder Kaiser-Brixental / Westendorf

Alpinhotel Steinberg: obiekt, budynek główny, teren hotelu

obiekt, budynek główny, teren hotelu

Dodaj do schowka SnowTrex
śniadania i obiadokolacje dojazd własny

Nr WAK517171

1 785 zł 7 dni / os.
REZERWUJ

Rezerwacja jest w 100% darmowa
i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki

 • Wyciągi
 • Orczykowe: 43
 • Krzesełkowe: 41
 • Gondolowe: 11
 • Trasy
 • 112 km
 • 155 km
 • 21 km
Zalety regionu
 • Salzburg (80 km), Innsbruck (80 km) i Monachium (120 km) - łatwa dostępność samolotem
 • w 2011 uznany za jeden z najlepszych regionów narciarskich świata
 • dzieci do 6 roku życia jeżdżą na wszystkich terenach za darmo
 • wiele atrakcji apres ski: kuligi, lodowisko, tor saneczkowy, rakiety śnieżne, curling

Kod oferty

WAK517171

Miasto

SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental

Kraj

Austria

Położenie

Położony w pięknej okolicy 3-gwiazdkowy Alpinhotel Steinberg znajduje się ok. 10km od centrum miejscowości Westendorf i wyciągu Alpenrosenbahn. Najbliższe trasy do narciarstwa biegowego oddalone są o ok. 9km od obiektu.

W rodzinnie prowadzonym hotelu znajduje się recepcja, Wi-Fi, pokój wypoczynkowy, sala śniadaniowa, restauracja, bar oraz przechowalnia nart. Miejsca parkingowe są w ograniczonej dostępności. Dodatkowo goście otrzymują na miejscu kartę gościa, z którą przysługują im różne zniżki i ulgi na przejazdy autobusem i koleją itp. (możliwe ograniczenia, według informacji na miejscu).

Wyżywienie

Wliczone w cenę pobytu wyżywienie HB obejmuje obfity regionalny bufet śniadaniowy oraz 3-daniowe menu do wyboru na kolację. W środy hotelowa restauracja jest nieczynna, w związku z czym w tych dniach nie jest serwowana kolacja (nie dotyczy okresu 28.12.2019 - 02.01.2020 i 22.02. - 29.02.2020). W Sylwestra organizowana jest 4-daniowa kolacja galowa ze sztucznymi ogniami. Dania dietetyczne, bezglutenowe, wegetariańskie oraz bez laktozy dostępne na zapytanie.

świadczenia w cenie

Noclegi w wybranym terminie

Wyżywienie jak wybrano

2-, 3- lub 6-dniowy karnet skiwelt wilder kaiser-brixental superskiwochen (cena karnetu do {$function

ConvertPrice('261,50',3)}) Wyjątki patrz proces rezerwacji

Menu sylwestroweKarta gościa (wg informacji na miejscu)Wi-Fi Łóżeczko dla dziecka (ograniczona dostępność)Krzesełko dla dziecka (ograniczona dostępność)Miejsca parkingowe (ograniczona dostępność)

Gwarancja śniegu (01.01. - 15.03.)

Gwarancja-Best-Price

$VFotobuchLink

Płatne na miejscu

Opłata klimatyczna: ok. 2,- € za osob./noc

Zwierzęta domowe

Zwierzęta domowe na zapytanie (ok. 12,- € /dzień, bez karmy)

Zniżki

ZniżkiPokój 2-osob. prysznic/WC, HB - wszyscy uczestnicy otrzymują następujące zniżki:2-5 lat 30%6-15 lat 15%16-18 lat 5%Pokój 2-osob./dostawka prysznic/WC, HB - przy zakwaterowaniu wraz z 2 osobami płacącymi pełną cenę wycieczki, pozostali uczestnicy otrzymają:2-3 lat 100%4-5 lat 50%6-11 lat 35%12-15 lat 30%16-18 lat 10%od 19 lat 5%Pokój rodzinny prysznic/WC, HB - przy zakwaterowaniu wraz z 3 osobami płacącymi pełną cenę wycieczki, pozostali uczestnicy otrzymają:2-3 lat 100%4-5 lat 55%6-11 lat 35%12-15 lat 30%16-18 lat 10%od 19 lat 5%Pokój 1-osob./dostawka prysznic/WC, HB - przy zakwaterowaniu wraz z 1 osobami płacącymi pełną cenę wycieczki, pozostali uczestnicy otrzymają:2-3 lat 100%4-5 lat 40%6-17 lat 20%Pokój 2-osob./2 dostawki prysznic/WC, HB - przy zakwaterowaniu wraz z 2 osobami płacącymi pełną cenę wycieczki, pozostali uczestnicy otrzymają:2-3 lat 100%4-5 lat 50%6-11 lat 35%12-15 lat 30%16-18 lat 10%od 19 lat 5%

Dokładne zniżki wykazane będą podczas zestawiania oferty osobistej (proszę kliknąć w cenę). Procentowa zniżka naliczana jest na łączną cenę wycieczki, tzn. zarówno na cenę zakwaterowania, jak i na cenę karnetu narciarskiego. Dzieci, które w dniu rozpoczęcia wycieczki nie ukończyły jeszcze 24-go miesiąca życia z reguły podróżują bezpłatnie, muszą zostać jednak ujęte w rezerwacji.

Inne zniżki

Ważne wskazówki

W środy hotelowa restauracja jest nieczynna, nie jest w tych dniach serwowana kolacja (nie dotyczy okresu 28.12.2019 - 02.01.2020 i 22.02. - 29.02.2020). W pokojach wieloosobowych lub z dostawką przy niepełnym obłożeniu brak dodatkowych łóżek.

Pokój 2-osob. prysznic/wc, hb

Częściowo odnowione pokoje z łóżkiem podwójnym i TV kabl.

Łazienka z wanną lub prysznicem i WC

Balkon

Wi-Fi

Pokój 2-osob./dostawka prysznic/wc, hb

Częściowo odnowione pokoje z łóżkiem podwójnym, łóżkiem pojedynczym i TV kabl.

Łazienka z wanną lub prysznicem i WC

Balkon

Wi-Fi

Pokój rodzinny prysznic/wc, hb

Odnowione pokoje z łóżkiem podwójnym i TV kabl.

Dodatkowy pokój z łóżkiem podwójnym

Łazienka z prysznicem i WC

Balkon

Wi-Fi

Pokój 1-osob./dostawka prysznic/wc, hb

Rustykalny pokój z łóżkiem podwójnym (przy obłożeniu 2 osób jedno miejsce do spania jest przeznaczone dla dziecka do 17 roku życia)

Łazienka z wanną lub prysznicem i WC

Balkon

Wi-Fi

Pokój 2-osob./2 dostawki prysznic/wc, hb

Rustykalne pokoje z łóżkiem podwójnym, dwoma dostawkami i TV kabl.

Łazienka z wanną lub prysznicem i WC

Balkon

Wi-Fi

Dojazd

Kolej: Westendorf (w miejscowości), Brixen (ok. 5km), Kitzbühel (ok. 20km)Przelot: Innsbruck (ok. 85km), Salzburg (ok. 135km), Monachium (ok. 160km)

Karnet narciarski - dodatkowe informacje.

Oferty zawierające karnet narciarski w cenie oznaczone są znakiem "FREE SKI - SKIPASS W CENIE". Należy upewnić się przed dokonaniem rezerwacji, czy wybrali Państwo ofertę z karnetem w cenie.

Gwarancja śniegu (01.01. - 15.03.)

Jeżeli na 5 dni przed rozpoczęciem wycieczki (dzień przyjazdu) z powodu braku śniegu wszystkie tereny narciarskie, na które obowiązuje wykupiony karnet narciarski (wyłączając bilety dla gości niem. Gästekarten) będą zamknięte, mogą Państwo bezpłatnie dokonać zmiany rezerwacji na inną naszą wycieczkę w tym samym terminie (o ile są jeszcze wolne miejsca; obowiązuje aktualna cena nowego wyjazdu bez rabatu Last-Minute & More; gwarancja ważna jedynie dla wycieczek zaczynających się w terminach od 01.01. do 15.03.).

Aby móc skorzystać z gwarancji, prosimy o kontakt w wyznaczonym terminie (dokładnie na 5 dni przed rozpoczęciem wyjazdu/pobytu, np. w poniedziałek, jeżeli impreza turystyczna rozpoczyna się w sobotę) drogą mailową na adres gwarancjasniegu-pl@snowtrex.com.

Teren narciarski skiwelt wilder kaiser - brixental

Maks. wysokość: 1.957mMin. wysokość: 620mWys. miejscowość: 780Wyciągi łącznie: 90Orczyki: 39Krzesełka: 35Gondole: 16Trasy łącznie: 284kmTrasy zielone/niebieskie: 122kmTrasy czerwone: 129kmTrasy czarne: 33km

Warunki uczestnictwa

Opis regionu

Region Wilder Kaiser-Brixental położony jest w rejonie Alp Kitzbühelskich, we wschodniej części Tyrolu, około 90 km od Salzburga. To największy teren narciarski w Austrii. Region obejmuje 14 miejscowości skupionych w Dolinie Brixen, okolicach Hohe Salve i Wilder Kaiser, na wysokości od 621 do 804 m n.p.m. Są to: Ellmau, Going, Scheffau, Söll, Itter, Hopfgarten, Kelchsau, Westendorf, Brixen im Thale, Wörgl, Kirchbichl, Angerberg, Angath i Mariastein.

Ponad Doliną rozciąga się pasmo skalistych i stromych dwutysięczników Wilder Kaiser. Dla amatorów białego szaleństwa region ma do zaproponowania: 250 km nartostrad, ponad 90 różnego typu wyciągów, sieć 170 km tras biegowych, a także 7 torów saneczkowych o łącznej długości 19,5 km.

Każdy znajdzie tu stok na miarę własnych możliwości. Również amatorzy snowboardu będą się tu czuć doskonale.

Zalety regionu

 • Salzburg (80 km), Innsbruck (80 km) i Monachium (120 km) - łatwa dostępność samolotem
 • Dzieci do 6 roku życia jeżdżą na wszystkich terenach za darmo
 • W 2011 uznany za jeden z najlepszych regionów narciarskich świata
 • Wiele atrakcji apres ski: kuligi, lodowisko, tor saneczkowy, rakiety śnieżne, curling

Ceny skipassów

Dni Wysoki sezon Niski sezon
6
Dorośli 225 €
Dzieci 112 €
Dorośli 191 €
Dzieci 95 €

Skipass

Na terenie Wilder Kaiser-Brixental obowiązuje skipass "SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental". Bezpłatnie po stokach mogą natomiast poruszać się dzieci urodzone od 2009 roku. Dzieciom urodzonym od 1999 do 2008 r. oraz młodzieży urodzonej od 1996 do 1998 przysługują zniżki. Obowiązkowy jest depozyt Key Card w wysokości 2 EUR.

Snowaprki

Zimowy urlop w regionie Wilder Kaiser-Brixental to niekończące się możliwości zabawy w aż 5 fun parkach.

W Intersport Kaiserpark w Ellmau poszalejemy na kickerach i rollerach. Dla amatorów jest trasa z 3 boxami typu flat-up i down-flat, a bardziej zaawansowani zjadą specjalną trasą z 5 boxami.

Crazy Kangaroo Park & Red Viper Ski-/Boardercross w Soll polecamy początkującym oraz średniozaawansowanym. Na początku strefy dla średniozaawansowanych znajdziecie takie atrakcje jak jib line, flat tube, a-frame box, kink box, flatbox czy curved box.

Funny Bird Slope w Soll to idealny wybór dla początkujących z możliwością jazdy zarówno w ciągu dnia jak i wieczorem. Mamy tu 2 trasy z fun-boxami, butter-boxami, rain-boxami i tunelami.

Nie lada gratką jest Boarders Playground Snowpark Westendorf - zlokalizowany na rozległym terenie po słonecznej stronie, w samym sercu regionu. To ulubione miejsc e spotkań lokalnych freestyle'owców. 4-meytrowy flatbox, rail combo, straight box, 10-metrowy downrail, wall ride to tylko niektóre z jego atrakcji.

Fun park Mini Playground to propozycja dla początkujących i przede wszystkim dla najmłodszych z uwagi na łatwe trasy zjazdowe.

Apres ski

Jak przystało na ośrodek ubiegający się o prym wśród regionów narciarskich, Wilder Kaiser-Brixental zapewnia również atrakcje wieczorami, gdy stoki zaczynają pustoszeć.

Wizytówką tego regionu jest urozmaicona oferta życia nocnego - w pubach, klubach, dyskotekach i górskich chatach zabawy trwają do białego rana (szczególnie w Soll - polecamy pub "Route 66"). W lutym w Westendorf odbywa się wyjątkowa impreza "Jump and Freeze", podczas której między innymi skoczymy do lodowatej wody. Są tu także bardzo dobre tereny do freeride'u (polecamy zjazd Salvista).

Wyjeżdżając na narty z dziećmi nie musimy martwić się o rozrywkę także i dla nich. Jest tu prawie 20 szkółek narciarskich oraz przedszkole narciarskie.

Liczba aktywności fizycznych, które możemy uprawiać w Wilder Kaiser-Brixental, jest również imponująca. Pogramy tu w kręgle, pojeździmy na łyżwach, zagramy w curling i golfa. Możemy także zjechać torem saneczkowym (ze względu na fantastyczne widoki polecamy zjazd po zachodzie słońca). W tym regionie celebruje się także wiele imprez okolicznościowych i świąt - odbywają się tu słynne targi bożonarodzeniowe i wyjątkowo hucznie świętuje się tu Sylwestra.

Pogoda w Austrii
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Temperatura
w dzień °C
14°
19°
22°
24°
23°
20°
13°
Temperatura
w nocy °C
-6° -5° -1° 11° 12° 12° -4°
Śr. liczba godzin
słonecznych
2 3 5 6 7 7 7 7 6 4 2 1

Paszporty

Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni (niezależnie od jego celu) na terytorium Austrii jest paszport bądź dowód osobisty. Przed wyjazdem należy się upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie i pozwala na stwierdzenie tożsamości.

Wizy

Wiza nie jest wymagana.