0
14 650 zł

14 351

za osobę
Podsumowanie ceny
Wakacje.plWczasyBirmaOd Angkoru do Baganu

Od Angkoru do Baganu

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK345796
Przedsprzedaż
Kod oferty: WAK345796
1/12
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie

Opis oferty

Organizator: RainbowKod oferty: WAK345796

Opis oferty

Zakwaterowanie:

Część objazdowa

Hotele o standardzie odpowiadającym w ocenie organizatora - należy jednak pamiętać, że w Birmie i Kambodży standard hoteli może nieco odbiegać od norm europejskich (w Tajlandii, Kambodży i Birmie nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Hotele pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki).

Pokoje: skromnie, ale wygodnie urządzone z łazienkami. W większości TV, klimatyzacja i telefon, czasami mini-bar (dodatkowo płatny). Pokój 3-osobowy to z reguły pokój 2-osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej anapy).

Część pobytowa

Hotele standard odpowiadający minimum - od sezonu 2020/2021 zakwaterowanie w hotelu Aureum Resort & Spa (, lokalna kat. 5) w Ngapali lub podobnym. Komfortowe pokoje z łazienką, wyposażone w TV, klimatyzację i telefon, mini-bar (dodatkowo płatny). Pokój 3-osobowy to z reguły pokój 2-osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).

Do dyspozycji gości:

W hotelach recepcja, restauracja, z reguły bar

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Wylot samolotem czarterowym LOT lub innym szerokokadłubowym (rejs non stop) do Bangkoku.

Dzień 2

Przylotdo Bangkoku. Odprawa paszportowa i transfer do hotelu w okolice Kabin Buri (na wschód od Bangkoku). Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 150km).

Dzień 3

Po wczesnym śniadaniu transfer na granicę pomiędzy Tajlandią i Kambodżą, odprawa wizowo-paszportowa. Przejazd do Siem Reap i zakwaterowanie w hotelu. Przejazd nad jezioro Tonle Sap i rejs łodzią do pływającej wioski. Kolacja w lokalnej restauracji i powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 250km).

Dzień 4

Po śniadaniu zwiedzanie zespołu kamiennych świątyń z czasów rozkwitu imperium Khmerów ze stolicą w Angkorze (lista UNESCO). Podczas zwiedzania lunch w lokalnej restauracji. Kompleks składający się z ponad 400 budynków otaczały niegdyś pola uprawne, dobrze utrzymane drogi, kanały i potężne mury. W programie między innymi świątynia Bayon, świątynia w kształcie piramidy - Babhuon, Taras Słoni, Taras Trędowatego Króla oraz Południowa Brama Angkor Thom i Angkor Wat. Po południu zwiedzimy Ta Phrom - część Angoru, którą pozostawiono siłom przyrody, w tym wypadku dżungli. Często zdarza się, że potężne drzewa wyrastają z kamiennych budowli, a ich korzenie oplatają kolumny czy wręcz całe budynki. Nocleg w hotelu. Kolacja we własnym zakresie.

Dzień 5

Po śniadaniu czas wolny na samodzielne zwiedzanie lub wycieczkafakultatywna (dla chętnych za dodatkową opłatą ok. 45 USD/os + bilet do kompleksu Angkoru, aktualnie 37 USD/os) do kompleksu świątyń Banteay Srei, zwanej „twierdzą kobiet”, Prasat Bakong oraz imponującej świątyni Beng Mealea. Lunch w lokalnej restauracji a następnie czas wolny. Kolacja we własnym zakresie lub dla chętnych kolacja z pokazem khmerskich tańców ludowych (cena ok. 50 USD/os). Nocleg w hotelu w Siem Reap. (Trasa ok. 80km).

Dzień 6

Po śniadaniu transfer do stolicy Kambodży - Phnom Penh. Transfer realizowany autokarem. Po południu krótkie zwiedzanie Phnom Penh: Pałac Królewski, srebrna Pagoda, pomnik niepodległości, Muzeum Tuol Sleng (poświęcone ofiarom reżimu Pol Pota) oraz świątynia Wat Phnom - najstarsza świątynia w mieście, od której pochodzi nazwa stolicy Kambodży. Tego dnia obiad lub kolacja. Nocleg w hotelu w Phnom Penh. (Trasa ok. 340km).

Dzień 7

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Bangkoku. Odprawa paszportowa i następnie krótkie zwiedzanie Bangkoku: Złota Góra (Wat Saket) oraz wycieczka po Klongach - rejs łodzią po kanałach, które w przeszłości stanowiły alternatywny system komunikacyjny Bangkoku. W trakcie rejsu wizyta w Muzeum Barek Królewskich, z kolekcją unikatowych, długich łodzi wiosłowych. Po zwiedzaniu lunch i zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem dla chętnych kolacja z pokazem artystycznym (dodatkowo płatny ok. 2000 THB/os lub ok. 65 USD/os).

Dzień 8

Śniadanie i transfer na lotnisko i wylot do Mandalay. Następnie przejazd na rejs do Mingun, gdzie można zobaczyć pozostałości niedokończonej 150-metrowej pagody oraz największy działający dzwon świata. Po południu zwiedzanie Mandalay m.in.: pagoda Manhamuni - świątynia ze słynnym posągiem Buddy Manhamuni, czyli największą świętością w Birmie, Shwendaw Kyaung - klasztor będący jednym z najpiękniejszych przykładów birmańskiego budownictwa drewnianego. Kolacja i zakwaterowanie w hotelu w okolicach Mandalay. (Przelot wewnętrzny + Trasa ok. 30km).

Dzień 9

Po wczesnym śniadaniu przejazd do pagody Kuthodaw, znanej jako „największa księga świata”, w której przechowuje się 729marmurowych tablic z całym kanonem buddyjskim. Następnie zwiedzanie Amarapury - dawnej stolicy Górnej Birmy - nazywanej Miastem Nieśmiertelności: zwiedzimy między innymi klasztor Mahagandayon - świątynię, w której można zobaczyć codzienne życie mnichów oraz most U-Bein - chwiejący się most, który ma 1,2km długości i zbudowany jest z drewna tekowego. Przejazd do Bagan. Kolacja i zakwaterowanie w hotelu w okolicach Bagan. (Trasa ok. 190km).

Dzień 10

Po śniadaniu zwiedzanie Bagan, które zaczniemy od targu Nyaung Oo, gdzie poza zakupami będzie można obserwować tutejszych rzemieślników przy pracy. Przejazd do „strefy archeologicznej” Bagan, gdzie w dobrym stanie zachowało się około 2 tysięcy świątyń rozrzuconych na znacznym obszarze: m.in. pagoda Shwezigon z XI w. i świątynia Ananda, z czterema posągami Buddy przedstawiającymi kolejne etapy osiągania nirwany. Lunch. Zwiedzanie zakończymy wycieczką nad rzekę Ayeyawaddy, gdzie zobaczymy pagodę Pyathatgyi lub Shwesandaw. Po południu czas wolny na samodzielne zwiedzanie Bagan lub na wypoczynek. Wieczorem dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 15 USD/os) wyjazd na zachód słońca i kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg. (Trasa ok. 20km).

Dzień 11

Po wczesnym śniadaniu, transfer na lotnisko i przelot do Heho. Następnie udamy się w kierunku wyjątkowego i magicznego jeziora Inle, położonego 900m n.p.m. i długiego na ponad 20km. Dojedziemy do przystani Nyaung Shwe, skąd popłyniemy do wioski Innpawkhone. W okolicy zobaczymy warsztaty rzemieślnicze, m.in. tkalnię, gdzie wyrabiane są tkaniny z jedwabiu, tradycyjny warsztat szkutniczy i wytwórnię cygar. Jeżeli wystarczy czasu, dla chętnych zwiedzanie pagody Phaungdaw U, klasztoru Nga Phae Chaung i pływających ogrodów. Kolacja i zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (Przelot wewnętrzny + Trasa ok. 80km).

Dzień 12

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i przelot do Thandwe. Następnie przejazd do Ngapali. Zakwaterowanie w hotelu przy plaży, czas wolny. Nocleg. (Trasa ok. 40km + przelot wewnętrzny).

Dzień 13 - 14

Pobyt na plaży w Ngapali (wyżywienie- śniadania). Czas wolny na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne. Możliwość korzystania z wycieczek opcjonalnych.

Dzień 15

Po wczesnym śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Rangunu. Przejazd nad jezioro Kandawgyi, skąd rozciąga się wyjątkowy widok na liczne atrakcje turystyczne usytuowane na brzegach jeziora, m.in. imponującą Barkę Królewską Karaweik. Po południu zwiedzimy najsłynniejszą pagodę w dawnej stolicy Birmy - Shwedagon - zespół świątyń z VI w. p.n.e. Pagoda liczy sobie prawie sto metrów wysokości i jest otoczona przez 64mniejsze pagody - jest to jedno z sanktuariów przechowujących relikwie Buddy. Świątynię pokrywa 13 tyś. złotych płytek, a wierzchołek pagody ozdobiony jest prawdziwymi diamentami i szlachetnymi kamieniami (między innymi 76-karatowym diamentem). W trakcie zwiedzania lunch. Następnie przejazd na lotnisko w Rangunie i przelot do Bangkoku. Transfer do hotelu, kolacja pożegnalna i nocleg. (2 przeloty wewnętrzne).

Dzień 16

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot samolotem czarterowym LOT lub innym szerokokadłubowym(rejs non stop) do Polski. Aktualne rozkłady na stronie stronie operatora.

Uwagi do programu

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Ze względu na restrykcyjne i egzekwowane przepisy dotyczące pracy pilotów wycieczek

W Tajlandii, w niektórych obiektach polski pilot nie ma prawa nie tylko oprowadzać czy tłumaczyć lokalnego przewodnika, ale nawet nie ma do nich wstępu. W szczególności dotyczy to kompleksu pałacowego w Bangkoku.

• W niektórych terminach pilot może odbierać grupę na lotnisku w Bangkoku.

• Przy niektórych obiektach pobierane są opłaty za robienie zdjęć i filmowanie.

• W hotelu pokój 3 - osobowy, to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).

• Świątynie w Birmie zwiedza się zawsze boso- bez skarpet.

Limit bagażu głównego na przelotach wewnętrznych to20 kg.

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT (rejs non stop) na trasie z Polski do Bangkoku oraz z Bangkoku do Polski, przelot lokalnymi liniami na trasie Phnom Penh - Bangkok, Bangkok - Mandalay, Bagan - Heho, Heho - Rangun oraz Rangun - Bangkok, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem/mikrobusem, wyżywienie wg programu (14 śniadań, 4 lunche i7 kolacji), obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant standard: NNW, KL,Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejażdżek łodziami, rikszami itp, wynagrodzenia lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych, personelu hotelowego etc. (łącznie ok. 263 USD/os + jednodniowy karnet do kompleksu Angkoru, aktualnie ok. 37 USD/os płatne pilotowi jako pakiet), dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napoi do posiłków, wycieczekfakultatywnych oraz innych wydatków osobistych. Do ceny podstawowej nie jest wliczony koszt wiz: kambodżańskiej i birmańskiej - procedura wizowa opisana jest poniżej, opłaty za pośrednictwo wizowe zostały doliczone do rezerwacji (opłata za wizę birmańską - 300 zł/os, opłata za wizę kambodżańską - 200 zł/os)

Inne

Waluty:

Zalecamy zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać Euro lub inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w bankach i kantorach oraz hotelach. Zalecamy zabranie banknotów w dobrym stanie: w krajach Azji Pd.-Wsch. nie są akceptowane banknoty zniszczone, naddarte, poplamione itp. – kantory i banki odmawiają ich wymiany. W przypadku dolarów amerykańskich należy zwrócić uwagę, żeby były to banknoty najnowszych emisji, po 2000r. (seria „kolorowa”).

Uwagi do przelotu

Samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie LOT CHARTERS Economy catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem). W ramach bezpłatnego serwisu pasażerowie otrzymają również nielimitowaną wodę mineralną. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo. W klasie LOT CHARTERS Premium i LOT CHARTERS Business w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop).

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 6.0/6. Sprawdź opinie: "

Wizy

Wizy kambodżańska i birmańska

W celu uzyskania wizy kambodżańskiej należy obowiązkowo:

• wpisać narodowość, numer i datę ważności paszportu,

• w związku z ciągle zmieniającym się regulacjami uzyskania wizy do Kambodży zalecamy zabrać ze sobą 1 zdjęcie paszportowe (kolorowe, aktualne),

• posiadać paszport z datą ważności minimum 6miesięcy od daty zakończenia imprezy,

• w paszporcie należy mieć min.2 wolne strony na wizy

Wiza birmańska

Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow. O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta u którego dokonywałeś rezerwację.

Poniżej najważniejsze szczegóły dotyczące wizowania:

1. Sprzedawca ma za zadanie uzupełnićpanel wizowy.

W przypadku braku uzupełnionych danych lub niepotwierdzenia wniosku na 7 dni roboczych przed wylotem, usługa zostaje automatycznie anulowana i klient zobowiązany jest to uzyskania wizy we własnym zakresie.

2 Po potwierdzaniu panelu wizowego na adres

Wizy - informacje dla sprzedawców

Wizy kambodżańska i birmańska

W celu uzyskania wizy kambodżańskiej należy obowiązkowo:

• wpisać narodowość, numer i datę ważności paszportu,

• w związku z ciągle zmieniającym się regulacjami uzyskania wizy do Kambodży zalecamy zabrać ze sobą 1 zdjęcie paszportowe (kolorowe, aktualne),

• posiadać paszport z datą ważności minimum 6miesięcy od daty zakończenia imprezy,

• w paszporcie należy mieć min.2 wolne strony na wizy

Wiza birmańska

Poniżej najważniejsze szczegóły dotyczące wizowania:

Instrukcja uzupełniania wniosku

1. Należy wejść w edycję rezerwacji i kliknąć przycisk „otwórz wniosek wizowy”

2. Uzupełnić wszystkie pola w panelu wizowym.

Wniosek można edytować dowolną ilość razy do czasu aż zostanie on potwierdzony. Po

Potwierdzeniu nie ma możliwości edycji wniosku i wszelkie zmiany/korekty będą wiązały

Się z koniecznością ponownego zawizowania i opłacenia nowej wizy.

W przypadku braku uzupełnionych danych lub niepotwierdzenia wniosku na Travelli 7 dni roboczych przed wylotem, usługa zostaje automatycznie anulowana i klient zobowiązany jest to uzyskania wizy we własnym zakresie.

3. Po potwierdzaniu panelu wizowego na adres

Meta description

Dawne imperium Khmerów w Angkorze • Bangkok i Szmaragdowy Budda • Mandalay i Amarapura • miasto nieśmiertelności - Yangon i świątynia Shwedagon • talejmniczy Bagan • magiczne jezioro Inle • rajskie plaże Ngwesaung

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

2 os. pokoj standardowy

2 dorosłych

Dopłata do free drinksStandardowy
Wylot
18:35
10:40
WAW · 21.11 (Pon.)Warszawa - Chopin
BKK · 22.11 (Wt.)Bangkok
Przylot
12:40
18:40
BKK · 06.12 (Wt.)Bangkok
WAW · 06.12 (Wt.)Warszawa - Chopin
28 702 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Oficjalny Parking Lotniska P2, Żwirki i Wigury 1, Warszawa

880
za 1 auto
1 auto
Data od
21.11.2022
Data do
06.12.2022
880
za 1 auto

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

560
za wycieczkę
560
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji
Wycieczka28 702
Cena całkowita28 702
Zaliczka płatna teraz8 611
Pozostała kwota płatna na 30 dni przed wyjazdem.
lub

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review

Mapa

Pogoda

32°C
22°C
27°C
9

Przed podróżą

Wymagany jest co najmniej 6-miesięczny okres ważności paszportu od dnia wjazdu.

Wszystkie wizy można uzyskać w przedstawicielstwach dyplomatycznych Mjanmy za granicą. Wizy w biznesowe, konferencyjne (w tej grupie mieszczą się też wizy dla naukowców przyjeżdżających w celach badawczych), wizy dla załóg oraz tranzytowe można też uzyskać w systemie ,,visa on arrival'' na lotniskach międzynarodowych w Rangunie, Nay Pyi taw i Mandalay. W przypadku wystąpienia o ,,visa on arrival'' aplikujący musi mieć ze sobą wszystkie dokumenty uprawniające do wjazdu: zaproszenie, potwierdzenie uczestnictwa w imprezie, kongresie itp., a zapraszający musi wcześniej przesłać kopie tych dokumentów do biura straży granicznej na lotnisku).
Nie występują szczególne zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne. Nie są wymagane szczepienia profilaktyczne.