Bogactwa Renu i Mozeli
Rejsy / Rzeka Ren /

Bogactwa Renu i Mozeli

Dodaj do schowka Konsorcjum Biur Podróży
według programu dojazd własny

Nr WAK549525

First Minute 19 256 zł 10 dni / os.
REZERWUJ

Rezerwacja jest w 100% darmowa
i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki

Kod oferty

WAK549525

Dzień 1

PRZYLOT - BASEL, SZWAJCARIA.

Odprawa bagażowo-paszportowa na lotnisku na 2 h przed wylotem. Przylot do Bazylei. Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 2

BASEL - ZAOKRĘTOWANIE.

Po wykwaterowaniu przejazd do Bazylei. Przed wejściem na pokład, weź udział w wycieczce po mieście.

Dzień 3

BREISACH, NIEMCY.

Breisach jest twoją bramą do kilku różnych wycieczek, w zależności od zainteresowań. Cofnij się w czasie, odwiedzając urokliwe alzackie miasteczko Riquewihr, które wygląda prawie tak samo, jak w XVI wieku. Podczas pieszej wycieczki podziwiaj świetnie zachowaną architekturę oraz zabytki takie jak Brama Dolder. Możesz też udać się do Fryburga, założonego w 1120 roku. O tamtejszej gotyckiej katedrze mówi się, że ma najpiękniejszą iglicę na ziemi. Dla aktywnych - wycieczka rowerowa przez malowniczy krajobraz lub piesza do Czarnego Lasu, magicznej krainy pełnej tradycji kulturowych; stąd pochodzą także misterne zegary z kukułką.

Dzień 4

STRASBURG, FRANCJA.

Strasburg, stolica Alzacji, oferuje smaki zarówno Francji, jak i Niemiec.

Ciesz się panoramiczną wycieczką po zapierającym dech w piersiach Parc de l'Orangerie,

Zobacz z zewnątrz Parlament Europejski i Plac Republiki. Następnie przejdź przez kultową dzielnicę "La Petite France" wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, która wydaje się być przeniesiona prosto z baśni. Spacerując uroczymi uliczkami, odwiedź Cathédrale de Nôtre Dame ze słynnym zegarem astronomicznym. Dla aktywnych, wycieczka rowerowa po mieście i Parc de l'Orangerie.

Dzień 5

LUDWIGSHAFEN, NIEMCY.

Do wyboru kilka wycieczek, w zależności od zainteresowań. Odwiedź Heidelberg, doskonale zachowane średniowieczne miasto położone w dolinie Neckar wzdłuż niemieckiej Drogi Zamkowej. Alternatywnie, przeżyj minioną epokę podczas zwiedzania wspaniałego barokowego pałacu Schwetzingen. Możesz też wybrać się do Ogrodów Pałacu Schwetzingen z ponad 100 rzeźbami i asortymentem osobliwych budowli. Świątynia Apolla z posągiem greckiego boga grającego na lirze i Ogrody Tureckie z meczetem, to tylko niektóre z wielu atrakcji, jakie można tam znaleźć. Później w ciągu dnia popłyniemy do Rüdesheim, gdzie można odwiedzić Muzeum Mechanicznych Instrumentów Siegfrieda lub skosztować specjalnej kawy Rüdsheimer, wytwarzanej z brandy.

Dzień 6

RÜDESHEIM - WĄWÓZ RENU.

W Rüdesheim do wyboru 3 wycieczki. Popłyń gondolą do pomnika Niederwald, następnie weź udział w degustacji wina Riesling w lokalnej winnicy. Alternatywnie możesz dołączyć do wycieczki rowerowej z przewodnikiem przez miasto i wzdłuż Renu do Schloss Johannisberg lub wędrować pieszo przez piękne winnice. Po południu płyniemy wzdłuż Wąwozu Renu z jego wieloma malowniczymi zamkami.

Dzień 7

BERNKASTEL.

Płyń wzdłuż malowniczej Mozeli do Bernkastel, położonego w regionie winiarskim. Spacer z przewodnikiem po kolorowym centrum Starego Miasta wśród wielu średniowiecznych i renesansowych budynków, a następnie degustacja wina. Entuzjaści jazdy na rowerze mogą wybrać się na wycieczkę rowerową wzdłuż brzegów rzeki Mozeli, a wędrowcy mogą wybrać się na wycieczkę do ruin zamku Landshut.

Dzień 8

TRIER.

Rejs wzdłuż Mozeli do Trewiru, najstarszego miasta Niemiec, znanego z bogatej starożytnej rzymskiej przeszłości i określanego jako "Rzym Północy" lub "Drugi Rzym", z racji jego imponujących rzymskich reliktów i aż dziewięciu zabytków na liście UNESCO . Weź udział w wycieczce z przewodnikiem po mieście, w tym po starym rzymskim amfiteatrze, łaźniach rzymskich i Bazylice Konstantyna. Możesz też wybrać się do Bramy Porta Nigra, której historia sięga 180 A. D., podczas wycieczki, która zabierze Cię do czasów, gdy Rzym rządził światem z siedziby cesarza w Trewirze. Możesz również wybrać się na wycieczkę rowerową po zabytkowym centrum miasta i wzdłuż rzeki Mozeli; lub wędrować wysoko ponad Trewirem do Petrisbergu.

Dzień 9

COCHEM.

Poranny rejs do Cochem z majestatycznym zamkiem Reichsburg. Poznaj historię zamku, nierozerwalnie związaną z historią miasta, a następnie wybierz się na pieszy spacer wzdłuż wąskich brukowanych uliczek Cochem i średniowiecznych domów. Dla aktywnych, piesza wyprawa do zamku lub wycieczka rowerowa wzdłuż rzeki Mozeli. Można też odwiedzić jeden z najstarszych w Europie pracujących młynów gorczycy, w którym spróbujesz słynnej musztardy z Cochem.

Dzień 10

KOLONIA.

Weź udział w wycieczce z przewodnikiem po Starym Mieście i zwiedzaj katedrę wpisaną na listę UNESCO. Kontynuuj do najstarszego w całych Niemczech kolońskiego ratusza, Domu Overstolzów i Hali Festiwalowej. Jeśli wolisz odkrywać miasto od strony kulinarnej, odwiedź lokalną tawernę, aby skosztować słynnego piwa Kölsch, produkowanego tylko w Kolonii, oraz "reibekuchen mit apfelmus", placków ziemniaczanych podawanych z sosem jabłkowym. Dla aktywnych - przejażdżka rowerowa wzdłuż Renu.

Dzień 11

AMSTERDAM, HOLANDIA.

Obejrzymy Amsterdam na malowniczym rejsie wzdłuż kanałów, a następnie przespacerujemy do Begijnhof, znanego ze średniowiecznej architektury. Można też dołączyć do wycieczki "Dziedzictwo żydowskie", która rozpoczyna się od wizyty w XVII-wiecznej Portugalskiej Synagodze i Żydowskim Muzeum Historycznym.

Dzień 12

AMSTERDAM - WYOKRĘTOWANIE.

Wyokrętowanie ze statku, transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski.

Cena zawiera

10 noclegów na luksusowym statku rejsowym w kabinie z widokiem na rzekę - większość kabin posiada balkon (francuski lub zewnętrzny), Rozrywka na żądanie we wszystkich kabinach z bezpłatnym szybkim dostępem do Internetu, filmami, biblioteką muzyczną i anglojęzycznymi stacjami telewizyjnymi, Wykwintne posiłki, w tym nieograniczone, bezpłatne, ręcznie wyselekcjonowane wina, piwo i napoje bezalkoholowe z obiadem i kolacją na pokładzie, Lokale gastronomiczne, w tym restauracja na pokładzie, godzina koktajlowa "Sip & Sail" z bezpłatnym winem, piwem i napojami bezalkoholowymi, powitalny koktajl, kolacja powitalna, kolacja La Chaîne des Rôtisseurs, koktajl kapitański i kolacja galowa, bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu na pokładzie, wycieczki z przewodnikiem po wybrzeżu w każdym porcie, w tym specjalne wycieczki po okolicy, piesze i rowerowe, rozrywka na żywo, kolacje tematyczne, demonstracje gotowania i inne, Bezpłatne rowery i kaski, Program Wellness na pokładzie, ćwiczenia sportowe pod kierunkiem trenera, Usługi profesjonalnie wyszkolonego Cruise Managera podczas całego rejsu i pobytu na lądzie, Transfery między hotelem a statkiem są wliczone w zakup programu rejsów i lądowania; transfery lotniskowe są wliczone w zakup przelotu z AmaWaterways, ubezpieczenie ŚWIAT MultiTravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) KL 150.000 EUR, NNW 4.000 EUR , BP 400 EUR, opiekę przedstawiciela lokalnego kontrahenta na miejscu, zestaw informacyjny, obowiązkową składke na TFG w wysokości 10 zł/os.

Cena nie zawiera

Przelotu na trasie Warszawa - Bazylea i Amsterdam - Warszawa, wydatków własnych, opłat i świadczeń nie ujętych w "Cena zawiera", opłaty portowej 260 USD/os

Uwagi

1. Podczas rejsu i wycieczek fakultatywnych obowiązującym językiem jest angielski. Brak możliwości oprowadzania w języku polskim.

2. Podano cenę za osobę w wybranej kabinie 2-os.

3. Możliwość rezerwacji kabin w innej kategorii na zapytanie.

4. Dopłata do kabiny 1-os. w zależności od kategorii.

5. Dla dzieci z dwoma dorosłymi osobami w kabinie zniżki. Kalkulacja indywidualna na zapytanie.

6. Możliwość wykupienia rozszerzonego programu zwiedzania przed lub po rejsie z noclegami w hotelu.

7. Ceny mogą ulec zmianie w zależności od dostępności miejsc na statku.

8. Trasa rejsu może ulec zmianie w przypadku nagłej zmiany warunków pogodowych.

9. Możliwość rezerwacji świadczeń dodatkowych jak przeloty, hotele i transfery, wycieczki fakultatywne (na zapytanie)

10. Ofertę przeliczono wg kursu sprzedaży USD Banku PeKaO SA. Impreza zostanie ostatecznie rozliczona wg aktualnego kursu sprzedaży USD banku PeKaO SA z dnia dopłaty.

11. Rejs dostępny również wg trasy odwróconej.

12. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Ubezpieczenie zawarte w ofercie

· Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO

Gwarancja niezmienności ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od koszty imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informacje o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba

3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba

Od 6001 do 9000zł/osoba - 170 zł/osoba

Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Statki - amaprima i amaserena

Te luksusowe 162-osobowe statki oferują przestronne kabiny wyposażone w charakterystyczny podwójny balkon, restauracje, basen z podgrzewaną wodą, dostęp do Internetu, siłownię, sklep z pamiątkami i wiele innych atrakcji.

Warunki uczestnictwa