Wakacje.plWczasyBrazyliaZ natury piękna

Z natury piękna

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK595376
Przedsprzedaż
Kod oferty: WAK595376

Promocja

Rainbow - ZIMA 2021/2022Tylko do 4 listopada 2021 r. oferta promocyjna z niską zaliczką - wystarczy wpłacić tylko 30%. Dodatkowo rabat aż do 800 zł (wliczony w cenę).

Opis oferty

Organizator: RainbowKod oferty: WAK595376

Opis oferty

Hotele/lodge o standardzie (14 rozpoczętych dób hotelowych)

Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.

Program

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Przelot samolotem czarterowym do Fortalezy (z międzylądowaniem na Wyspach Kanaryjskich). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Przylot do Fortalezy, odprawa paszportowa, a następnie transfer do hotelu na nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Następnie udamy się do jednej z głównych atrakcji tego regionu - Morro Branco, labiryntu uformowanego z klifów różnej wielkości i barwy. Wejdziemy w głąb tych niesamowitych krajobrazów, otoczonych białymi i czerwonymi wydmami. Miejsce to jest bardzo fotogeniczne - klify tworzą coś na kształt kanionu, a skały przybierają barwy od białego piasku do gorącej czerwieni. Po spacerze czas na odpoczynek i lunch (we własnym zakresie). Dla chętnych przejażdżka pojazdem typu buggy (płatna dodatkowo około 30 USD/os.), następnie powrót do Fortalezy. Czas wolny na samodzielne eksplorowanie miasta. (Trasa około 180km)

Dzień 3

Po śniadaniu transfer jeepami do Jericoacoara, niewielkiego, lecz urokliwego miasteczka położonego pośród rozległego parku narodowego i będącego spełnieniem marzeń wakacyjnych każdego Brazylijczyka i nie tylko. Renomowane amerykańskie dzienniki New York Times i Washington Post uznały to miejsce za jedne z najpiękniejszych na świecie. Do niedawna Jericoacoara była wciąż odosobnioną i prostą wioską rybacką. Od 1984 r. obszar wokół Jericoacoara został uznany za obszar chroniony a parkiem narodowym stał się on w 2002 r. Po południu udamy się na Por do Sol, czyli największą wydmę na wybrzeżu, z której będziemy podziwiać fantastyczny zachód słońca, gdzie złoto-żółty piasek mieni się wieczorową porą w niezliczonych żółtych i pomarańczowych odcieniach, podczas gdy słońce powoli zanurza się w niezbadaną głębię oceanu. Czas wolny. (Trasa około 300km)

Dzień 4

Śniadanie i dzień wolny na odpoczynek. Zachęcamy przede wszystkim do skorzystania z kąpieli lub spaceru po wydmach. Należy też wiedzieć, że Jericoceara nazywana jest brazylijską świątynią sportów wodnych ze względu na piękne i długie fale, gdzie każdego dnia spotkać można surferów i kitesurferów. Dlatego też osobom aktywnym proponujemy udział w lekcji surfingu (dodatkowo płatne około 45 USD/os.).

Dzień 5

Śniadanie i transfer jeepami do Parnaiba. W tym dniu będziemy mieli okazję zobaczyć prawdziwie rajskie krajobrazy tej części Brazylii. Przejedziemy przez sam środek ogromnego parku narodowego, obejmującego ponad 8000km2. Nasza trasa będzie biegła przez piaszczyste plaże i po horyzont rozciągające się morze białych wydm. Pośród tego krajobrazu wyłoni się jedna z najbardziej znanych lagun, gdzie zatrzymamy się na lunch (we własnym zakresie) i będziemy mogli odpocząć w jednym z hamaków zawieszonych nad taflą słodkiej wody otoczonej pustynnym krajobrazem. Dla chętnych możliwość skorzystania ze zjazdu na desce po torze ustawionym na piaszczystym zboczu wydmy wprost do laguny (dodatkowo płatne ok 8 USD/os. za 3 zjazdy). Zakwaterowanie w pousadzie w Parnaiba (rodzaj pensjonatu), nocleg. (Trasa około 200km)

Dzień 6

Śniadanie, a następnie rejs łodzią po delcie rzeki Parnaiba. Delta Parnaí by jest uważana za jeden z najpiękniejszych krajobrazów na świecie. Jest to najdłuższa rzeka znajdująca się w całości na terytorium Brazylii, a prawie 40% żyjących tu gatunków ryb jest endemiczna. Rzeka wije się i rozdziela na mniejsze kanały, które w swoim kształcie przypominają otwartą dłoń, natomiast krajobraz, który ją otacza można bez wahania nazwać wielką, ekologiczną świątynią. W tym dniu udamy się na poszukiwanie zwierząt żyjących na obszarze delty, między innymi można tutaj spotkać kapibary (czyli największe żyjące gryzonie, osiągające wagę do 65 kg), leniwce, małpy, kajmany oraz piękne, czerwone ibisy szkarłatne unoszące się nad wodami rzeki. Będziemy też mieli okazję zobaczyć, w jaki sposób lokalna ludność "łowi" kraby, a osoby lubiące nowe wyzwania spróbują własnoręcznie dokonać tego wyczynu na jednej z zatoczek rzeki. Powrót do pousady, nocleg.

Dzień 7

Śniadanie i transfer do Atins. Jest to typowa, mała, brazylijska wioska znajdująca się na początku Parku Narodowego Lencois Maranhenses. Po drodze do Atins zatrzymamy się w małej osadzie Cabure, gdzie będziemy mieli okazje skosztować lokalnych potraw podczas lunchu a chętne osoby będą mogły skorzystać z przejażdżki quadem po plaży (ok. 20 USD/os. za 30min). Cabure znajduje się nad rzeką Preguicas, którą będziemy pokonywać łodzią w drodze do naszej pousady. Wieczorem czas na odpoczynek, a dla chętnych wyprawa konna brzegiem morza aż do najwyższego wzniesienia, które rozpoczyna park narodowy Lencois Maranhenses. Otoczeni z jednej strony rozciągającymi się aż po horyzont piaskowymi wzniesieniami a z drugiej pięknymi błękitnymi wodami oceanu będziemy podziwiać zachód słońca (dodatkowo płatne około 40 USD/os.). (Trasa około 190km).

Dzień 8

Śniadanie i transfer wodny do Barreirnhas, które będzie początkiem naszej podróży ku brazylijskiej Saharze. Podczas drogi samochodem terenowym będziemy podziwiać bujną roślinność lasu deszczowego, rozciągającego się u podnóży Lencois Maranhenses. Następnie udamy się w pieszą podróż pośród niekończących się piaszczystych wzniesień, a to, co ukaże się naszym oczom nie będzie fatamorganą - w samym centrum pustyni będziemy mieli okazje zanurzyć się w wodach słodkowodnych lagun występujących na terenie całego parku. Można też zaobserwować unikalny gatunek ryb, który występuje w tych źródłach i jest w stanie przetrwać w czasie okresu, kiedy laguna wysycha, i czekać na kolejną porę deszczową. Przepiękne wydmy Lencois Maranhenses można odkrywać za każdym razem na nowo, ponieważ zmieniają swój wygląd wraz ze zmieniającym się poziomem wód w lagunach. Powrót do pousady w Barreirnhas, nocleg. (Trasa około 40km).

Dzień 9

Śniadanie i transfer na lotnisko do Sao Luis. Przelot do Recife. Recife, stolica Pernambuco, jest jednym z najbardziej ekscytujących miast na północnym wschodzie. Jego nazwa pochodzi od morskich raf, które uspokajają wody jego portów i linii brzegowej. Ma tętniącą życiem scenę kulturalną, rozrywkową i restauracyjną a także imponujące wybrzeże. Intrygujące historyczne centrum Olindy jest zaś miejscem drugiego najbardziej znanego karnawału w Brazylii. Muzyka Frevo przyciąga tłumy, w tym parady karnawałowych bloków i troç i (orkiestry grające frevo i inne typowe rytmy brazylijskiego karnawału), które mieszają się z innymi gatunkami muzycznymi, takimi jak maracatu, forró, a nawet muzyka elektroniczna. Główną atrakcją jest Galo da Madrugada, uznany przez Księgę Rekordów Guinnessa za największy blok karnawałowy na świecie. Nocleg.

Dzień 10

Śniadanie i zwiedzanie kolonialnego miasta Olindy, która jest najlepiej zachowanym miastem kolonialnym w Brazylii. Znajduje się tu wiele kościołów reprezentujących bogactwo epoki kolonialnej a także muzeum wielkich kukieł, wykorzystywanych w paradach podczas karnawału ulicznego. Obecnie Olinda jest domem dla dużej kolonii artystów, którzy produkują rzeźby w drewnie i ceramikę. Obszar ten został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1982 roku. Następnie przejazd do Porto de Galinhas. Nocleg.

Dzień 11

Śniadanie. Dzień wolny na odpoczynek. Położone w miejscowości Ipojuca, 50km od Recife, Porto de Galinhas jest głównym ośrodkiem turystycznym na południowym wybrzeżu Pernambuco. Krystaliczna woda oceanu, lasy namorzynowe, smukle i dostojne palmy kokosowe oraz puszysty piasek zapewniają jedne z najpiękniejszych plaż Brazylii, którymi może się poszczycić ten region. Rafy koralowe tworzą tu naturalny basen, który jest domem dla kolorowych ryb i żółwi. Porto de Galinhas oferuje doskonałe usługi i infrastrukturę, w tym bary, restauracje i sklepy rzemieślnicze. Nocleg.

Dni 12 - 14

Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do Fortalezy. Czas na odpoczynek i kąpiele słoneczne na jednej ze wspaniałych plaż Fortalezy. Podczas wypoczynku proponujemy wycieczki opcjonalne: przejażdżka pojazdami typu buggy na plażę Cumbuco czy górska wyprawa do "lasu atlantyckiego" z degustacją tradycyjnego napoju alkoholowego Cachaca.

Dzień 15

Po śniadaniu czas wolny, następnie transfer na lotnisko (dokładne godziny zbiórki poda na miejscu pilot Rainbow) i lot powrotny do Polski (z międzylądowaniem na Wyspach Kanaryjskich).

Dzień 16

Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie.

Uwagi do programu

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Wydmy Lencois Maranheses, w zależności od terminu zwiedzania, różnią się wyglądem (jest to związane z poziomem wód w lagunach).

świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotemczarterowym do/z Fortalezy (z międzylądowaniem technicznym na Wyspach Kanaryjskich) oraz przeloty wewnętrzne (możliwe loty z przesiadkami), opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach jw. (14 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie według programu (śniadania), opiekę pilota w Brazylii, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wycieczek fakultatywnych oraz innych wydatków osobistych. Koszt uczestnictwa w programie (opłata na miejscu)ok. 220 USD/os(w tymbilety wstępu, podatek turystyczny w Jericoacoara, napiwki dla lokalnych przewodników i kierowców).

Meta description

Fortaleza • pomarańczowe klify Morro Branco • zachód słońca na wydmie Por do Sol • podróż jeepami • hamaki zawieszone nad wodą • kapibary, leniwce, małpy, ibisy szkarłatne • bajeczne Lencoish Maranheses - wydmy z lagunami • kolonialna Olinda • najpiękniejsze plaże Brazylii - Porto de Galinhas • krystaliczna woda, rafy koralowe, plaże • przeloty lokalne w cenie

Wizy

Paszport musi być ważny przynajmniej 6miesięcyod daty powrotu z Brazylii.

Uwaga! Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na14 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Paszport musi być ważny przynajmniej 6miesięcyod daty powrotu z Brazylii.

Uwaga! Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na14 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Poniedziałek, 22.11.2021
WAWWarszawa - Chopin
FORFortaleza

Powrót

Poniedziałek, 06.12.2021
FORFortaleza
WAWWarszawa - Chopin
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review

Mapa

Pogoda

31°C
23°C
22°C
6

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że pasażerowie przylatujący do Brazylii muszą posiadać negatywny test RT-PCR na obecność koronawirusa zrobiony nie wcześniej niż 72 h przed wylotem.
Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.

UWAGA

W nawiązaniu do aktualizacji rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23 czerwca 2021 roku w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby wracające do Polski z państw nienależących do strefy Schengen, Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub EFTA obowiązane będą poddać się 10 dniowej kwarantannie licząc od dnia następującego po przekroczeniu granicy.

Obowiązek odbycia kwarantanny nie dotyczy osób zaszczepionych na COVID-19, ozdrowieńców oraz dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujących pod opieką dorosłych będących osobami zaszczepionymi przeciwko COVID-19.

Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.

Okres kwarantanny ulega skróceniu w przypadku uzyskania negatywnego wyniku testu na Covid wykonanego po 7 dniach od momentu przekroczenia granicy.
Podczas wjazdu do Brazylii należy mieć paszport ważny minimum 6 miesięcy od dnia przekroczenia granicy.
Przy przekraczaniu brazylijskiej granicy podróżujący otrzymuje kartę wjazdu. Należy ją bezwzględnie zachować, gdyż okazanie tego dokumentu jest niezbędne podczas kontroli granicznej przy wyjeździe z Brazylii. Służby graniczne mogą żądać okazania biletu powrotnego, jak również odpowiednich środków finansowych na czas pobytu (karty kredytowe, czeki podróżne bądź gotówka).

Obywatele polscy przybywający do Brazylii w celu turystycznym i/lub biznesowym mają prawo do 90-dniowego pobytu bezwizowego w okresie 180 dni.
Nie wymaga się szczepień od osób przybywających z Europy. Szczepienie przeciw żółtej febrze jest jednak szczególnie zalecane osobom podróżującym do niektórych stanów.