Dobry31 opinii
7.1
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ

Berlin Golden Beach

Kod oferty: WAK608909
Last minute
Kod oferty: WAK608909
obiekt, plażaobiekt, plażaobiekt, plażabasenbasendla dzieciteren hotelupokój, balkon / taras
obiekt, plaża
obiekt, plaża
obiekt, plaża
basen
basen

Nasi klienci docenili

 • Rejon słynący z pięknych, szerokich, piaszczystych plaż.
 • Dla szukających rozrywek - wiele ciekawych możliwości spędzania wolnego czasu.
 • Bogata infrastruktura: dużo restauracji, sklepów, barów.
 • Dobre możliwości komunikacyjne do innych miejscowości i okolicznych zabytków.
 • Opis oferty

  Region: Złote PiaskiOrganizator: Prima HolidayKod oferty: WAK608909

  Położenie

  Kompleks hotelowy usytuowany w północnej części popularnego kurortu - Złote Piaski, przy nadmorskiej promenadzie. W pobliżu hotelu znajdują się liczne restauracje, kawiarnianie i sklepy.

  Plaża

  Przy hotelu, oddzielona promenadą, prywatna hotelowa plaża. Bezpłatny serwis plażowy: bezpłatne 2 leżaki i parasol (na pokój). Ręczniki plażowe dostępne za pobraniem depozytu.

  Hotel

  Kategoria lokalna 4

  Wygodny kompleks wypoczynkowy składa się z 3 budynków: rozłożystego 6-piętrowego, 10-piętrowego oraz 11-piętrowego. Wyjątkowa lokalizacja przy samej plaży i nadmorskiej promenadzie sprawia, że wypoczynek w tym hotelu jest wyjątkowy. Hotel idealny dla rodzin z dziećmi.

  Do dyspozycji gości

  Ogólne i usługi: recepcja, punkt wymiany walut, sejf (odpłatnie), sklep, fryzjer, pralnia (odpłatnie). Hotel akceptuje karty kredytowe Visa i MasterCard.

  Restauracje i bary: restauracja główna z tarasem, dwie restauracje á la carte (śródziemnomorska i bułgarska, czynne od poniedziałku do piątku), lobby bar, bar przy basenie, snack bar, bar na plaży.

  Internet

  Punkt internetowy za opłatą, bezpłatne Wi-Fi w lobby, pokojach, przy basenie i na plaży.

  Sport, rekreacja i rozrywka

  Bezpłatnie: basen odkryty, basen odkryty z widokiem na morze, siatkówka plażowa, rzutki, dzienne i wieczorne animacje (6 dni w tygodniu). Leżaki i parasole przy basenie gratis.

  Odpłatnie: masaże, sauna, sporty wodne przy plaży.

  Dla dzieci

  Basen, mini klub (4-12 lat, czynny w określonych godzinach, 6 dni w tygodniu), plac zabaw, na zamówienie bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat.

  Zakwaterowanie

  Hotel oferuje 410 wygodnych pokoi.

  Pokój typu Standard: dwuosobowy z możliwością dostawek dla 2 dzieci lub 1 dorosłej. Wyposażenie: łóżko małżeńskie lub dwa pojedyncze, sofa rozkładana, łazienka (prysznic, suszarka do włosów, WC), klimatyzacja (czynna sezonowo), TV, telefon (rozmowy z wyjściem poza hotel za opłatą), balkon.

  Wyżywienie

  All Inclusive Gold: śniadanie 07.30-10.00, obiad 12.00-14.00, kolacja 18.00-20.30, hamburgery 10-16.00, lody (podczas obiadu i kolacji). Raz na pobyt możliwość skorzystania z restauracji á la carte po uprzedniej rezerwacji. Lokalne alkohole i napoje bezalkoholowe przez 24h w wyznaczonych barach. 1x na pobyt możliwość skorzystania z restauracji á la carte (wymagana wcześniejsza rezerwacja). All Inclusive Gold: nie zawiera importowanych i wysokojakościowych napojów alkoholowych, soków ze świeżych owoców, napojów butelkowanych i energetycznych.

  Informacje dodatkowe

  • Hotel akceptuje karty kredytowe MasterCard i Visa

  • Hotel nie akceptuje zwierząt

  • Parking za opłatą (ograniczona liczba miejsc)

  Cena

  Cena zawiera - oferta z przelotem: bilet lotniczy, bagaż dla czarterów bagaż 23kg + 5 kg bagaż podręczy // dla przelotów low costowych Ryanair bagaż 10kg + mała podręczna torebka, przy lotach Wizzair Klienci Prima mają w cenie WIZZ Priority: podręczna walizka na kółkach (55x40x23 cm maks. 10kg), stanowisko odprawy priorytetowej, pierwszeństwo wejścia na pokład // dla lotów rejsowych LOT tylko bagaż podręczny 8kg

  , opłaty lotniskowe i transfer lotnisko - hotel - lotnisko, zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie wg oferty, opiekę polskojęzycznego rezydenta (przy pobytach od 19 czerwca do 18 września), ERGO Reiseversicherung AG NNW, KL, bagaż, OC organizatora, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG - uruchamiany w przypadku niewypłacalności touroperatora), Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP - uruchamiany w przypadku opóźnień w zwrotach przedpłat na skutek wystąpienia nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności uniemożliwiających realizację imprezy turystycznej. Składka na TFP jest bezzwrotna nawet w przypadku rezygnacji Klienta z imprezy turystycznej), VAT.

  Od 26.11.2016r wszystkie oferty zawierają w cenie składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG),

  Oraz od 01.01.2021 analogiczą wyskość składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP):

  15PLN - za imprezy samolotowe czarterowe (za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską)

  13PLN - za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę

  10PLN - za imprezy oparte o loty rejsowe oraz autokarowe i dojazd własny na terenie Europy (za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską)

  Cena zawiera - oferta z dojazdem własnym: zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie wg oferty, ERGO Reiseversicherung AG NNW, KL, bagaż (od momentu rozpoczęcia imprezy do jej zakończenia z wyłączeniem czasu trwania dojazdu własnego), OC organizatora, VAT.

  Cena nie zawiera: obowiązkowej opłaty klimatycznej 6 euro/os./pobyt (płatnej na miejscu u rezydenta), dodatkowego ubezpieczenia: od kosztów rezygnacji, chorób przewlekłych( ok. 68 PLN/os/tydz.), a także dodatkowego ubezpieczenie KL w okresie pandemii (w tym COVID-19 - KL do 20 000 EUR) / cena ok. 47.12 PLN/ os/tydz.), opłaty za bagaż rejestrowany na połączeniach low costowych ok. 300pln/bagaż / na połączeniach rejsowych LOT ok 250pln/bagaż

  , wycieczek fakultatywnych. Przy połączeniach rejsowych cena uzależniona jest od dostępności miejsc w samolocie w danej taryfie cenowej. Linie lotnicze podają ceny aktualne na chwile zapytania. W związku z powyższym ze względu na wyczerpanie się danych taryf, do momentu podpisania umowy cena może ulegać zmianom.

  W przypadku bagażu, który przekracza obowiązujący bezpłatny limit (ilość sztuk lub wymiary) pobierane będą opłaty za nadbagaż. Przekroczenie dozwolonego limitu bagażu podręcznego podlegać będzie dodatkowej opłacie zgodnie z przepisami dotyczącymi nadbagażu w samolocie.

  Bagaż

  LIMIT BAGAŻU PODRĘCZNEGO w cenie:

  Wizzair: Klienci Prima Holiday mają wykupioną usługę WIZZ PRIORITY!

  Usługa daje mozliwość

  • zabrania na pokład jednej sztuki małego bagażu, która musi zmieścić się pod fotelem, np. torbę na aparat, na laptopa, lub torebkę ( 40 x 30 x 20 cm, maks. 10 kg))

  • zabrania na pokład jednej podręcznej walizki na kółkach (55 x 40 x 23 cm, maks. 10 kg)

  • pierwszeństwo wejścia na pokład

  • możesz zabrać obie sztuki bagażu ze sobą do kabiny, chyba że będzie to niemożliwe ze względu na ograniczenia operacyjne.

  Ryanair: 10kg, nieprzekraczający wymiarów 55 x 40 x 20 cm, oraz dodatkowo jeden mały bagaż, np. torebkę lub torbę na laptopa, nieprzekraczający wymiarów 35 x 20 x 20 cm. Pasażerowie, którzy wykupili opcję pierwszeństwa wejścia na pokład mogą wnieść na pokład jeden mały oraz jeden duży bagaż podręczny, chyba że ze względów operacyjnych konieczne jest umieszczenie dużego bagażu podręcznego w luku. Pasażerowie korzystający ze standardowej taryfy będą zobowiązani pozostawić swój duży bagaż podręczny przy bramce do wejścia na pokład w celu bezpłatnego umieszczenia go w luku jako bagaż rejestrowany. Obowiązuje Regulamin dotyczący bagażu rejestrowanego.

  EasyJet: bagaż o wymiarach nie przekraczających 45x36x20 cm (w tym kółka, kieszonki i rączki, mała torba podręczna która musi mieścić się pod siedzeniem pasażera)

  W przypadku zakupienia miejsca Up front (dodatkowo płatne) Klient może zabrać na pokład duży bagaż podręczny (maks. 56 x 45 x 25 cm), który musi mieścić się w schowku nad głową.

  LOT: 8 kg nieprzekraczający wymiarów 55 x 40 x 23 cm. Dodatkowo jako bagaż podręczny pasażer może zabrać ze sobą torebkę damską lub torbę męską lub laptopa (wymiary 40 cm x 35 cm x 12 cm)

  Bułgaria Air: waga bagażu łączonego nie może przekroczyć 23kg!

  W przypadku bagażu, który przekracza obowiązujący bezpłatny limit (ilość sztuk lub wymiary) pobierane będą opłaty za nadbagaż. Przekroczenie dozwolonego limitu bagażu podręcznego podlegać będzie dodatkowej opłacie zgodnie z przepisami dotyczącymi nadbagażu w samolocie.

  Ceny Dodatkowego Bagażu Rejestrowanego

  Wizzair: 10kg/20kg/32kg - od ok. 100 do ok. 440 zł - cena na potwierdzenie uzależniona od wagi bagażu, trasy i terminu lotu

  Ryanair: 20 kg - ok. 300 zł - cena na potwierdzenie uzależniona od trasy i terminu lotu

  EasyJet: 15 kg ok. 350 PLN

  LOT: 23KG - ok. 300 PLN

  Uwaga!! Ceny podane na moment zakładania rezerwacji. Po potwierdzeniu rezerwacji cena bagażu dodatkowego może ulec zmianie!

  Warunki wjazdowe

  • dokumentem podróży uprawniającym do wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Bułgarii jest ważny dowód osobisty lub paszport.

  • Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

  • każdy uczestnik imprezy zobowiązany jest do przestrzegania paszportowych, celnych, zdrowotnych i innych przepisów kraju, do którego podróżuje. Klient odpowiedzialny jest za dotrzymanie wszelkich przepisów niezbędnych do przeprowadzenia imprezy turystycznej, o których został poinformowany przez organizatora.

  Dokumenty podróży

  DOKUMENTY PODRÓŻY WYSYŁANE SĄ MAILEM NA 2 DZNI PRZED WYLOTEM PO GODZINIE 12:00

  Covid-19

  Podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.

  W związku z powyższym prosimy o bieżące śledzenie warunków wjazdowych do krajów odwiedzanych : https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych , jak również obostrzeń na polskiej granicy przy powrocie z wakacji: https://www.strazgraniczna.pl/ .

  Podróżując w czasie pandemi należy liczyć się z pewnymi obostrzeniami i ograniczeniami.

  Część infrastruktury hotelowej (restauracje, oferta rekreacyjno - sportowa), animacje może być ograniczona, czy też niedostępna ze względu na obostrzenia sanitarne. Wszycy pasażerowie podczas przelotu zobowiązani są do posiadania maseczek FFP2 (chirurgiczne lub materiałowe). Szaliki, osłony twarzy (przyłbice) oraz maski z zaworami nie będą przez przewoźnika akceptowane.

  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Poniżej znajdują się zaktualizowane informacje wjazdowe do Bułgarii. Na ten moment obowiązują do końca maja. Zgodnie z zapowiedziami władz Bułgarii, kolejne aktualizacje, w tym dotyczące wyjazdów od czerwca (rozpoczęcie naszych operacji lotniczych), będą się pojawiały sukcesywnie.

  Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami.

  Przy wjeździe do Bułgarii należy przedstawić jeden z dokumentów:

  • Dokument potwierdzający zakończenie programu szczepień przeciwko Covid-19. Za zakończenie schematu szczepień uważa się podanie odpowiedniej liczby dawek szczepionek przeciwko Covid-19 i upływ 14 -dniowego okresu od daty podania ostatniej dawki. Certyfikat musi zawierać: imię i nazwisko osoby zapisane alfabetem łacińskim, zgodnie z dokumentem tożsamości, z którym się podróżuje, datę urodzenia, daty podania odpowiednich dawek szczepionki, nazwę handlową i numer serii szczepionki, nazwę wytwórcy/posiadacza pozwolenia na dopuszczenie do obrotu, wskazanie kraju, z którego zostało ono wydane, nazwę właściwego organu wydającego.

  • W przypadku ozdrowieńców dokument wystawiony od 15 do 180 dni od daty pozytywnego wyniku testu PCR lub szybkiego testu antygenowego na COVID-10. Dokument musi zawierać: imię i nazwisko osoby zgodne z dokumentem tożsamości, z którym się podróżuje, dane placówki medycznej wykonującej badanie (nazwa, adres lub inne dane kontaktowe), datę przeprowadzenia testu PCR lub szybkiego testu antygenowego dla COVID-19, zapisane alfabetem łacińskim (PCR lub RAT) oraz wynik pozytywny (POSITIVE), umożliwiający interpretację dokumentu.

  • Obywatele UE mogą wjechać także na podstawie dokumentu potwierdzającego negatywny wynik testu PCR przeprowadzonego do 72 godzin przed wjazdem do kraju lub negatywny wynik autoryzowanego szybkiego testu antygenowego na COVID-19 przeprowadzonego do 48 godzin przed wjazdem do kraju, liczonego od daty badania wpisanej do dokumentu. Dokument musi zawierać: imię i nazwisko osoby zgodne z dokumentem tożsamości, z którym się podróżuje, dane placówki medycznej wykonującej badanie (nazwa, adres lub inne dane kontaktowe), datę przeprowadzenia testu PCR lub szybkiego testu antygenowego dla COVID-19, zapisane alfabatem łacińskim oraz wynik negatywny (NEGATIVE), umożliwiający interpretację dokumentu. Lista rodzajów zaakceptowanych testów antygenowych znajduje się pod poniższym linkiem.

  Wszystkie informacje są dostępne: https://www.gov.pl/web/bulgaria/tymczasowe-zasady-wjazdu-na-terytorium-republiki-bulgarii-od-1--31052021

  Przy podróży lotniczej do Niemiec: wejście na pokład samolotu lecącego do Niemiec jest możliwe tylko z negatywnym wynikiem testu (niezależnie od miejsca wylotu). Szybkie testy antygenowe mogą być wykonane najwcześniej 48h a testy PCR, LAMP, TMA 72h przed planowaną godziną lądowania w Niemczech. Ponad to linie lotnicze realizujące loty do Niemiec mogą mieć dodatkowe, indywidalne wymagania,

  Z którymi należy się zapoznać (Wizzair np akceptuje tylko testy PCR). Zwolnione z kwarantanny po powrocie do Polski są:

  Osoby posiadające zaświadczenie o przyjęciu pełnego cyklu szczepień na COVID-19 (szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej), ozdrowieńcy, którzy w ciągu ostatnich 6miesięcy byli poddani izolacji, izolacji w warunkach domowych lub hospitalizacji z powodu zakażenia koronawirusem, osoby posiadające negatywny wynik testu w kierunku COVID-19 wykonany w Polsce w ciągu 48 godzin od przekroczenia granicy (honorowane są wyniki testów RT-PCR, jak i antygenowych) UWAGA! Kwarantanna nałożona w momencie przekroczenia granicy zostaje skrócona z chwilą wprowadzenia przez laboratorium negatywnego wyniku testu do systemu informatycznego państwowej inspekcji sanitarnej (zalecamy więc wykonanie testu najszybciej jak to możliwe).

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Wylot

  Wtorek, 22.06.2021
  18:05
  21:00
  KTWKatowice
  VARVarna

  Powrót

  Wtorek, 29.06.2021
  09:45
  10:40
  VARVarna
  KTWKatowice

  Opinie

  Opinie dodane przez

  3.3
  Belcia Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Lipiec 2020Para
  Ogolnie nie polecam, hotel ladnie wyglada tylko z zewnatrz, obsluga niekomunikatywna, jedzenie fatalne - mozna sie otruc.
  ZaletyPolozenie i animacje.
  WadyFatalne jedzenie, najgorsze jakie kiedykolwiek jadlam. Musielismy jesc na miescie bo maz dostawal zgagi i niestrawnosci po zjedzeniu w hotelu. Codziennie to samo, odgrzewane wiele razy, drinki mega rozwodnione. Pokoj niezbyt ciekawy jak na hotel 4*, obsluga hotelu fatalna. Nikt poza kilkoma osobami z recepcji nie mowi po angielsku, z powodu koronawirusa nie mozna samemu brac posilkow - podaje je obsluga, oni natomiast nie znaja angielskiego i jeszcze maja pretensje jak sie do nich cos po angielsku powie. Wszystko trzeba im pokazywac paluchami. Menadzerka z recepcji okropnie niesympatyczna, pretensjonalna osoba. Na kazdy posilek jest tylko godzina bo w zwiazku z restrykcjami dziela gosci na 3 tury, czyli godzina na stanie w kolejkach i zjedzenie. Oczyszczalnia sciekow obok hotelu-strasznie smierdzi. Do centrum dosc daleko, okolo 20 minut drogi. Bardzo malo lezakow na basenie, chyba trzeba by bylo o 5 rano wstac zeby jakis zajac. Ogolnie bardzo nie polecam -ponad 5 000 zl w lipcu za 2 osoby i naprawde nie warto.

  2.1
  Grzegorz
  Pobyt - Wrzesień 2019Rodzina z dziećmi
  na 7 dni 5 w hotelu 2 w szpitalu odradzam wszystkim syf kiła i mogiła
  Zaletyblisko morza i to tyle
  Wadyw pokojach brudno, sprzątaczka wymieniała tylko reczniki i papier toaletowy dokładała. Nie było odkurzane nie wycierane kurze nie myta toaleta ogólnie syf kiła i mogiła. Jedzenie okropne tłuste, te same mięso codziennie brak różnorodności, do tego mięso surowe w środku brudne niedomyte talerze. Przychodzisz na posiłek brak miejsca siedzacego wielki hotel mała restauracja. Baseny nie podgrzewane także dla małego dziecka brak możliwości kąpieli w basenie. Plaża zaniedbana brudna pełno petów i plastikowych kubków. Dodatkowo się zatrułem w hotelu i 2 dni urlopu spędziłem w szpitalu. Odradzam wszystkim

  10
  Roman Zielonka Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Wrzesień 2019Para
  Pobyt bardzo udany. Wyżywienie B.dobre . Różnorodność napoi dla dzieci i dorosłych . Serwis plażowy bezpłatny ,blisko lotniska ,bardzo miła obsługa . Miły ,komunikatywny ratownik na plaży.
  ZaletyBlisko plaży.
  WadyBrak

  7.2
  Artur
  Pobyt - Wrzesień 2019Rodzina z dziećmi
  Położenie to największa zaleta hotelu. Przy samej plaży, z dala od jarmarczno odpustowego syfu złotych piasków. Blisko na autobus do Warny (można dojechać do centrum za 3BGN zamiast taksówką hotelową za 30). Jedzenie dobre, wybór dość spory ale czasami ciężko się do niego dopchać i trzeba swoje odstać w kolejkach. Lody do posiłków najtańsze możliwe, tak samo jak serwowane napoje. Czasami ciężko znaleźć wolny stolik i krzesełko dla dziecka. Burger bar to jakaś kpina. Nie liczyłem na nielimitowane big macki ale zimna bułka i "mięso" z chrząstkami na których można złamać zęby to przesada. Pokoje bez zarzutów. Podróż windą na 7 piętro i spowrotem potrafi trwać dobre 10 minut, a urlop ucieka. Poza jedną babą z lobby baru w budynku D obsługa uśmiechnięta i miła. Brak atrakcji dla dzieci mimo zapewnień biura podróży. 0 zjeżdżalni, placu zabaw. Ogólne wrażenie mimo wszytko pozytywne. Najbardziej zawiodły mnie same Złote Piaski. Pół miasta śmierdzi szambem, drugie pół to stragany ze śmieciami z aliexpres. Polecam szukać atrakcji w Warnie.
  ZaletyPołożenie. Dość smaczne jedzenie. Schludne pokoje, regularnie sprzątane. Większość obsługi miła i pomocna.
  WadyNapoje i lody najniższej możliwej jakości. Windy. Wojna o stołki i leżaki.

  5.6
  Agnieszka
  Pobyt - Lipiec 2019Rodzina z dziećmi
  Hotel położony na końcu promenady, bezpośrednio przy plaży. To jedyna jego zaleta. W ofercie są leżaki na basenie i na plaży w cenie i co z tego. Żeby mieć leżak na jednym z tych miejsc trzeba było o 6 rano wstać i iść położyć ręczniki bo inaczej zostawało leżenie na piachu. Rezerwowane ręcznikiem leżaki stały puste pare godzin, a my z dziećmi nie mieliśmy miejsca. Restauracja jest za mała na tak wielki hotel, stąd wieczne kolejki po jedzenie, które i tak były zimne i codziennie te same dania. Owoce , zwłaszcza śliwki robaczywe i zgniłe . Wieczne kolejki do baru , na basenie jak i na plaży bo wszystkie napoje wydawała obsługa.
  Zaletypołożenie
  Wadykolejki podczas posiłków, walka o leżaki na basenie jak i na plaży

  Mapa

  Port Marina Dinevi 70 km w linii prostej od hotelu
  Port Marina Dinevi to największy port na bułgarskim wybrzeżu Morza Czarnego i zarazem największa atrakcja Św. Wlasu. Przystań ta może pomieścić aż 300 jachtów, mogą do niego cumować jednostki o długości powyżej 25 metrów. Przystań cieszy się bardzo dużą popularnością, dlatego nie powinien nas zdziwić fakt, że spotkamy tam spacerujących celebrytów, czy gwiazdy z pierwszych stron gazet. Możemy także skorzystać z oferty firmy specjalizującej się w organizacji rejsów po Morzu Czarnym i wybrać się w morską podróż po Bułgarii. Oczywiście nie zapomnijmy o spacerze wieczorową porą - widoki są wprost oszałamiające.

  Zobacz więcej

  Action Aquapark 72 km w linii prostej od hotelu
  Action Aquapark to największy i najpopularniejszy park wodny w Słonecznym Brzegu. Na powierzchni 24 000 m2 znajduje się ponad 30 wodnych atrakcji dostosowanych do każdego wieku i gustu. Największa zjeżdżalnia mierzy aż 18 m wysokości, a najdłuższa ma aż 120 m i prędkość zjazdu 60 km na godzinę. Park został podzielony na 4 strefy tematyczne z 3 różnymi poziomami adrenaliny: Strefę dla dzieci (m.in. wodne zamki, kluby akcji, animacje), Strefę Rodzinną (m.in. leniwa rzeka o długości 330 m, ogromny basen z falami i wyspa przygód z wodospadami i tunelami), Strefę Ekstremalną (najszybsze, największe i najdłuższe zjeżdżalnie) i Strefę Rozrywki (atrakcje zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci). Action Aquapark jest otwarty od 25 maja do 15 września. Bilet wstępu na cały dzień dla os. dorosłej i dziecka powyżej 1,3 m wzrostu to ok. 34 BGN. Dzieci o wzroście od 0,9-1,30 m zapłacą 17 BGN, a poniżej 0,9 m mają darmowy wstęp.

  Zobacz więcej

  Aquapark w Kuban Hotel 73 km w linii prostej od hotelu
  Aquapark w Kuban Hotel to propozycja dla amatorów niekończącej się zabawy na wodnych zjeżdżalniach. Jest mniejszy niż słynny Action Aquapark, ale jego dużym atutem jest dobra lokalizacja i przystępność - to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy w tym samym czasie chcą być zarówno blisko centrum i plaży oraz korzystać z atrakcji wodnych. Park wodny jest utrzymany w stylu państwa Inków (dzięki temu będziemy mieć okazję skosztować dań kuchni meksykańskiej w restauracji znajdującej się na terenie parku). Niektóre z jego atrakcji to: 8 zjeżdżalni (w tym: Kamikaze, Curving Dragon, Black Hole, Braid), 3 baseny , fontanny i jacuzzi. Aquapark czynny jest od godziny 9.00 do 18.00.

  Zobacz więcej

  Tor kartingowy Sunny Beach 73 km w linii prostej od hotelu
  Gokarty to doskonała zabawa za kółkiem i zastrzyk adrenaliny. Jeżeli nigdy dotąd nie sprawdziliśmy swoich umiejętności za kierownicą gokarta to wakacje w Bułgarii będą do tego doskonałą okazją. 440 metrowy tor kartingowy jest nowoczesny i podzielony na trzy części - w zależności od poziomu trudności. Niektóre z torów zostały wykonane na wzór torów wyścigowych o światowej sławie. Posiada także nocne oświetlenie i liczniki okrążeń. Jest łatwy w lokalizacji - znajduje się przy głównej drodze z Burgas do Warny. Ceny są bardzo przystępne - od 10-25 BGN za 3 minuty.

  Zobacz więcej

  Nesebyr 76 km w linii prostej od hotelu
  Nesebyr to absolutny numer jeden na liście bułgarskich hitów - jest głównym motywem pojawiającym się w reklamach i folderach promujących wakacje w Bułgarii. Jego największy urok tkwi w niezwykłym położeniu - na półwyspie wychodzącym w morze, połączonym ze stałym lądem długim przesmykiem. W 1983 r. Neseber wpisano na światową listę dziedzictwa kultury UNESCO. To także najstarsze miasto w Bułgarii i jedno z najstarszych osiedli w Europie. Zwiedzając Stare Miasto zachwycimy się wąskimi uliczkami i malutkimi placykami. Koniecznie zobaczmy cerkiew Chrystusa Pantokratora - jeden z najpiękniejszych budynków starego Neseberu. Szczególną uwagę zwróćmy także na bizantyńską bramę obronną z V w. i neseberskie domy - XVIII i XIX-wieczne rezydencje zbudowane w stylu czarnomorskim z kunsztownie rzeźbionymi drewnianymi filarami i wykuszami. Najbardziej znane są domy: Kapitana Paweła, Łambrinowa, Tulewa, Bogdanowa i Moskojaniego (dziś muzeum etnograficzne).

  Zobacz więcej

  Pogoda

  24°C
  16°C
  20°C
  9

  Przed podróżą

  Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że wszyscy podróżni (bez względu na wiek) udający się do Bułgarii mają obowiązek okazać służbom lotniskowym negatywny wynik testu RT-PCR w kierunku COVID-19, wykonanego maksymalnie na 72 godz. przed wylotem, lub okazanie negatywnego wyniku testu antygenowego na COVID-19 przeprowadzonego do 48 godzin przed wjazdem do kraju, liczonego od daty badania wpisanej do dokumentu. Dokument potwierdzający negatywny wynik testu musi być w języku angielskim.

  Osoby zwolnione z obowiązku wykonania testu przed podróżą:
  - ozdrowieńcy posiadający dokument wystawiony od 15 do 180 dni od daty pozytywnego wyniku testu PCR lub szybkiego testu antygenowego na COVID-10. Dokument musi zawierać: imię i nazwisko osoby zgodne z dokumentem tożsamości, z którym się podróżuje, dane placówki medycznej wykonującej badanie (nazwa, adres lub inne dane kontaktowe), datę przeprowadzenia testu PCR lub szybkiego testu antygenowego dla COVID-19, zapisane alfabatem łacińskim (PCR lub RAT) oraz wynik pozytywny (POSITIVE), umożliwiający interpretację dokumentu.
  - podróżni posiadający dokument potwierdzający zakończenie programu szczepień przeciwko Covid-19. Za zakończenie schematu szczepień uważa się podanie odpowiedniej liczby dawek szczepionek przeciwko Covid-19 i upływ 14 -dniowego okresu od daty podania ostatniej dawki. Certyfikat musi zawierać: imię i nazwisko osoby zapisane alfabetem łacińskim, zgodnie z dokumentem tożsamości, z którym się podróżuje, datę urodzenia, daty podania odpowiednich dawek szczepionki, nazwę handlową i numer serii szczepionki, nazwę wytwórcy/posiadacza pozwolenia na dopuszczenie do obrotu, wskazanie kraju, z którego zostało ono wydane, nazwę właściwego organu wydającego.

  UWAGA:

  W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy.

  Z tego obowiązku od 11 czerwca 2021 r. zwolnione są również dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujące pod opieką dorosłych, którzy przedstawili negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego w odniesieniu do tych dorosłych, przed przekroczeniem granicy, w okresie 48 godzin, licząc od momentu wyniku testu, lub pod opieką dorosłych będących osobami zaszczepionymi przeciwko COVID-19.

  Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.

  Do Bułgarii Polacy mogą wjechać za okazaniem paszportu lub dowodu osobistego.
  W Bułgarii dla Polaków wizy nie są wymagane. Polacy mogą wjeżdżać i przebywać na terytorium Bułgarii do 90 dni w ciągu 180 dni, licząc od dnia pierwszego wjazdu.
  Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.