1 635

za osobę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyChorwacjaBałkany - Najpiękniejsze zakątki Europy
Dobro naszych klientów to dla nas priorytet

Bałkany - Najpiękniejsze zakątki Europy

Wycieczka objazdowa

Last minute
Kod oferty: WAK222010

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

z możliwością 1 dostawki
2 dorosłych
1 635 zł
za pokój

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych
1 635 zł
za pokój

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji AXA ASSISTANCE

196
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
360
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki

Informacje o podróży

Dojazd

08:0006.06.2020 SobotaWarszawa
09:1507.06.2020 NiedzielaOrebić

Powrot

14:0013.06.2020 SobotaOrebić
18:0014.06.2020 NiedzielaWarszawa

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK222010Organizator: Euro Pol Tour

Region

Chorwacja/Wyc. objazdowe/Wyc. objazdowe

Oferta

Kraj

Czarnogóra / Chorwacja

Miejscowości

Bar - Susanj, Sutomore, Canj / Orebić / Dobra Voda, Neum,

Rodzaj Oferty

Wycieczka objazdowa - 8 dni - 2020/2021 r

Zakwaterowanie

Kompleksy wakacyjne w Sutomore, Dobra Voda k/Baru, Canj, Orebić i Trpanj

Kod - CGA9007

First minute 2020 i 2021

Ceny First minute obowiązują przy rezerwacji do 31.05.2020 r i wpłaceniu 30% zaliczki. Promocja jest ważna do wyczerpania specjalnej, ograniczonej puli miejsc i może być przerwana przed w/w datą. W przypadku oferty na sezon 2021 first minute obowiązuje do 30.10.2020 r.

Opis

Zwiedzimy najpiękniejsze i najcieplejsze regiony Europy, gdzie oczarują nas prześliczne widoki, wspaniałe zabytki, prawdziwe cuda natury i czeka moc turystycznych atrakcji.

Poczujemy atmosferę Orientu, zobaczymy islamskie meczety, żydowskie synagogi, prawosławne cerkiewki, kościoły i katedry. Będziemy spacerować wąskimi, brukowanymi uliczkami i poznamy wiele prześlicznych starówek. Zwiedzimy średniowieczne grody i starożytne budowle.

Odkryjemy przed Wami miejsca niezwykłe, które stworzyła natura - głębokie fiordy, prześliczne jeziora, malownicze rzeki i wspaniałe wodospady. Będziemy zażywać kąpieli morskich i słonecznych i pływać stateczkiem. A wszystko to będzie miało miejsce w cudownej scenerii. Towarzyszyć nam będzie cudowny błękit morza oraz soczysta zieleń gajów oliwnych i śródziemnomorskiej roślinności.

To prześliczny kawałek świata, prawdziwy raj na ziemi. Zapraszamy!

W programie -

Czarnogóra

Bar, Kotor, Budva, Sveti Stefan, Jezioro Szkoderskie, Stary Bar, Ulcinj

Albania

Szkodra

Chorwacja

Dubrownik, Orebić

Bośnia I Hercegowina

Sarajewo, Medjugorje, Mostar, Wodospady Kravica

Program

Ramowy Program Imprezy

1 DZIEŃ (sobota) - wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy.

2 DZIEŃ (niedziela) - przyjazd do Sarajewa. Krótkie zwiedzanie Sarajewa - bałkańskiej Jerozolimy. Spacer po zabytkowym centrum miasta, gdzie mieszają się wpływy różnych kultur i religii, prawosławne cerkwie, katolickie kościoły, żydowskie synagogi oraz islamskie meczety. Przejazd do Baru - Susanji lub Sutomore. Zakwaterowanie w obiekcie, obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ (poniedziałek) - śniadanie. WYCIECZKA - Kotor - Budva - Sveti Stefan -

• Przejazd nad Zatokę Kotorską - największy i najgłębszy fiord południowej Europy.

• Wizyta w Kotorze i spacer po urokliwych, wąskich i krętych uliczkach oraz zwiedzanie Katedry św. Trifona.

• Przejazd do Budwy, zwiedzanie najważniejszych zabytków - pozostałości starożytnych budowli i średniowiecznych kaplic, Starówka, katedra św. Jana.

• Przejazd na punkt widokowy, z którego znakomicie widać malowniczą wysepkę Sveti Stefan. Na wyspie piętrzą się kamienne domki - hotele kryte czerwonymi dachami, a całość wyspy otaczają mury obronne z XV-XVI wieku. Obecnie znajduje się tam ekskluzywny kompleks wypoczynkowy odwiedzany często przez międzynarodowych gości.

Powrót do obiektu, obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ (wtorek) - śniadanie. WYCIECZKA - Virpazar (jezioro Szkoderskie) - Stary Bar -

• Przejazd do Virpazar.

• Rejs statkiem po jeziorze Szkoderskim i odkrywanie uroków Parku Narodowego Jeziora Szkoderskiego.

• Po rejsie zapraszamy do regionalnej tawerny na lunch (dla chętnych, dodatkowo płatne).

• Przejazd do Starego Baru (wstęp ok. 2EUR/osoba). W tej chwili Stary Bar jest jednym wielkim muzeum średniowiecznego grodu, a ze wzgórza na którym stoi stare miasto Bar, rozciąga się wspaniały widok i pewnie dlatego Rzymianie wybrali właśnie to miejsce na budowę swego miasta. Ruiny Starego Baru to dziś dziesiątki budowli, mniejszych i większych, lepiej zachowanych jak i tych bardzo zaniedbanych. Bramy, kościoły, wieża zegarowa, pałac biskupów, dawne łaźnie tureckie, budynki administracji, prochownia, ruiny akweduktu czy amfiteatr. Stare drzewko oliwne, w Mirovica, w dolnej części tego starożytnego miasta istnieje od ponad 2000 lat. Według legendy zasadzenie drzewa było w średniowieczu warunkiem, który musieli wypełnić mieszkańcy Baru, by uzyskać zgodę na wzięcie ślubu.

Powrót do obiektu, obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ (środa) - śniadanie. WYCIECZKA - Ulcinj - Szkodra -

• Przejazd do Ulcinj. To miasto najdalej wysunięte na południe Czarnogóry. Większość ulic przypomina turystyczne miejscowości nadmorskie. Spacerując mijamy stragany, kawiarenki oraz restauracje.

• Przejazd w kierunku Szkodry, po drodze zwiedzanie zamku Rozafa. Szkodra - „ ziemia orłów”, drugie co do wielkości miasto w Albanii. Mimo, że nie znajduje się już dłużej za „żelazną kurtyną” specyficzny język, tradycja, kultura i historia, wolny rozwój społeczny oraz trudny dostęp czynią to miejsce ciekawym oraz wartym odwiedzenia. Oprócz wizyty w centrum miasta turyści będą mieli okazję zobaczyć stare miasto Szkoder, kościół i meczet. Ciekawy jest też kolorowy targ owocowo-warzywny w centrum.

Powrót do obiektu, obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ (czwartek) -śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Dubrownika. Dubrownik jest jednym z najpiękniejszych miast Chorwacji. To średniowieczne miasto jest skarbnicą historii i sztuki. Został wpisany na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO, jako jedyny w swoim rodzaju zachowany w całości historyczny kompleks miejski. Słynne dubrownickie obronne mury miejskie, po których można spacerować są najlepiej zachowanym ufortyfikowaniem w Europie. Opasają doskonale zachowany kompleks zabudowań prywatnych i sakralnych, ilustrujących bogate dzieje miasta, założonego w VII wieku. . Przejazd w kierunku Orebica, zakwaterowanie w obiekcie, obiadokolacja, nocleg.

7 DZIEŃ (piątek) -śniadanie, wypoczynek, plażowanie, czas wolny. Obiadokolacja, nocleg.

8 DZIEŃ (sobota) - śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd w drogę powrotną. Po drodze zwiedzanie Medjugorje, Mostaru, Wodospadów Kravice.

• Medjugorje jest jednym z najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych miejsc docelowych pielgrzymek całego katolickiego świata, przyciągającym do tych okolic miliony pielgrzymów i turystów. Miejsce cudownych objawień Matki Boskiej - Gospy, a także miejsce cudownych uzdrowień.

• Mostar - miasto położone u podnóża gór Veleż, Hum i Czabulje, w dolinie malowniczej rzeki Neretwy. Przez wieki Mostar znajdował sie na skrzyżowaniu różnych cywilizacji i każda z nich odcisnęła na nim swoje piętno. W tym urokliwym mieście i jego najbliższej okolicy znajdują się jedyne w swoim rodzaju obiekty dziedzictwa kulturowo-historycznego, świadczące o istnieniu życia na tych terenach już w czasach prehistorycznych.

• Wodospady Kravica - jedna z wielu wyjątkowych atrakcji przyrodniczych Bośni i Hercegowiny. Naturalne wodospady Kravica to doskonałe miejsce wypoczynku w letnie upały. Przejazd przez Bośnię i Hercegowinę, Węgry, Słowację.

9 DZIEŃ (niedziela) - przyjazd w godzinach popołudniowych do Polski.

Położenie

Na wybrzeżu czarnogórskim będziemy wypoczywać w jednej z uroczych nadmorskich miejscowości, w większości niewielkich, spokojnych. Malownicze położenie, fantazyjnie postrzępiona linia brzegowa, góry, które prawie „ wchodzą do morza”, ciekawa śródziemnomorska roślinność, a także piaszczyste i żwirowo- kamieniste plaże przyciągają tutaj rzesze turystów. Miejscowości są także idealną bazą wypadową na wycieczki fakultatywne do - Dubrownika, Jeziora Szkoderskiego, miasta Szkoder, wycieczki objazdowej „Montenegro Tour”, a także wyprawy na rafting po rzece Tara.

Orebić to malownicza miejscowość przepięknie położona w Dalmacji, w południowo-zachodniej części półwyspu Pelješ ac u stóp góry Śv. Ilija, naprzeciw wyspy Korčula. Lokalizacja miasteczka pośród figowych i cytrusowych drzew, gajów oliwnych, malowniczych zatoczek, a także wyjątkowo ładnych żwirowych plaż powoduje, że miasteczko urzeka turystów swoim niezwykłym pięknem. To idealne miejsce dla żeglarzy oraz amatorów windsurfingu (znakomita "róża wiatrów"). Orebić oferuje swoim gościom liczne wypożyczalnie łódek, kajaków, rowerów, naukę żeglowania i nurkowania. Odbywają się tutaj imprezy folklorystyczne i wieczory dalmatyńskie. Dodatkową atrakcją jest dogodne połączenie promowe z malowniczą wyspą Korčulą, gdzie urodził się Marco Polo, a także bliskość takich miejsc jak - Dubrownik czy Medjugorje.

Zakwaterowanie

Czarnogóra

Kompleks wakacyjny Sutomore, Dobra Voda k/Baru, Bar, Budva lub Canj. CHORWACJA - kompleks wakacyjny w Orebicu lub okolicy.

Pokoje 2-osobowe z możliwością 1 dostawki, z prywatną łazienką.

Możliwe są również pokoje 1-osobowe (za dopłatą).

Impreza objęta jest również promocją "single bez dopłat". W takim przypadku prosimy wybrać typ S2.

Wyżywienie

2 x dziennie (HB) -

• śniadania w formie bufetu

• obiadokolacje serwowane

Transport

Komfortowym autokarem (toaleta, barek, klimatyzacja), pod opieką pilota grupy.

Godz. i miejsca wyjazdów LineId- 572

Uwaga- zbiórka odbywa się zawsze pół godziny przed podaną godziną wyjazdu

13-45 Gliwice, Stacja Shell ul. Rybnicka

14-00 Katowice, dworzec PKS, ul. Piotra Skargi

14-30 Tychy, stacja benzynowa "Bliska" przy trasie

14-45 Pszczyna, Stacja Borim (obok IG Logistics)

15-15 Bielsko-Biała, dworzec PKS, dolny poziom

16-00 Cieszyn, stacja benzynowa Arge przy trasie

Godz. i miejsca wyjazdów (transfery) LineId- 573

Uwaga- zbiórka odbywa się zawsze pół godziny przed podaną godziną wyjazdu

06-45 Jelenia Góra, ul. Teatralna - 140 PLN

08-00 Warszawa, CH Janki przystanek autobusowy obok IKEA - 250 PLN

08-15 Świdnica, Stacja paliw Shell od strony Wałbrzycha - 140 PLN

08-15 Wałbrzych, Stacja Lotos ul. Wrocławska 144 - 140 PLN

09-30 Legnica, Stacja Orlen ul. Jaworzyńska 238 - 140 PLN

09-45 Łódź, Stacja BP róg ulic Kolumny i Rzgowskiej - 140 PLN

10-30 Wrocław, CH Bielany parking przy Pizza Hut vis a vis Obi - 140 PLN

11-00 Piotrków Trybunalski, ul. Słowackiego 103 k/Juventuru - 140 PLN

12-00 Opole, Dworzec Główny PKP - 100 PLN

12-30 Kraków, Stacja BP róg ulic Josepha obok KFC - 100 PLN

12-30 Częstochowa, McDonalds w kierunku jazdy - 100 PLN

Postoje krótkie, na toaletę, co ok. 4 godziny, wynikające z przepisów o czasie pracy kierowców.

świadczenia zawarte w cenie

• 4 noclegi w kompleksie wakacyjnym - pensjonacie w Bar - Susanj, Sutomore, Baska Voda itp. oraz 2 noclegi w kompleksie wakacyjnym w Orebicu lub w okolicy - pokoje 2, 3 os. z łazienką,

• 6 śniadań,

• 6 obiadokolacji,

• przejazd autokarem,

• opieka licencjonowanego pilota wycieczek,

• ubezpieczenie Signal Iduna,

• realizacja programu wg opisu.

Zniżki

Trzecia osoba w pokoju - zniżka 5%

Opłaty obowiązkowe

Płatne przy rezerwacji -

• Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - wg Rozporz. Min. Sportu i Turystyki z dn. 21.11.16 r. - 10 zł /os./pobyt.

Płatne na miejscu -

• opłata miejscowa- obligatoryjna 15 euro/osoba- płatne u pilota,

• bilety wstępu ok. 30 EUR (w tym rejs statkiem po Jeziorze Szkoderskim, wstęp do Starego Baru).

Na życzenie

• Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy na zasadach określonych w Warunkach Ubezpieczenia T. U. Signal Iduna. Koszt takiego ubezpieczenia to 3 % z całkowitej wartości imprezy.

• W przypadku występowania chorób przewlekłych zaleca się wykupienie dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych. Koszt takiego ubezpieczenia to 70 zł/1 turnus.

• Istnieje możliwość doubezpieczenia się i podwyższenia stawki ubezpieczenia od kosztów leczenia. Przy KL 30.000EUR kwota ta wynosi 25 zł/1 turnus.

Informacje dodatkowe

Ubezpieczenie - T. U. Signal Iduna na czas przejazdu poza granicami Polski i czas pobytu na miejscu - kosztów leczenia KL (do 15.000 EURO), następstw nieszczęśliwych wypadków NNW (do 7.000 zł), odpowiedzialności cywilnej OC (do 20.000 EURO), bagaż podręczny (do 800 zł) - wg. warunków ubezpieczenia www.europol.com.pl/ubezpieczenie.

• Program ma charakter ramowy. Kolejność jego realizacji może ulec zmianie.

• Ewentualne bilety wstęp podczas realizacji programu są płatne przez uczestników.

• Ceny biletów wstępu są podane orientacyjnie i mogą ulec zmianie.

• Impreza nie jest dostosowana dla osób niepełnosprawnych.

• Zwiedzanie odbywa się w grupie, w ramach swojej grupy autokarowej.

Wymagania językowe

Z grupą jest pilot z językiem polskim. Recepcja posługuje się językiem miejscowym oraz angielskim i niemieckim.

Wymagania paszportowe, wizowe, sanitarne, zdrowotne

Każda osoba, niezależnie od wieku musi posiadać ważny dowód osobisty lub paszport, a jej stan zdrowia musi umożliwiać udział w imprezie. Szczegółowe informacje na http://polakzagranica.msz.gov.pl

Zgodnie z przepisami albańskimi osoby małoletnie podróżujące do tego kraju bez opieki rodziców (opiekuna prawnego) powinny posiadać ich pisemną zgodę. Dokument powinien być potwierdzony notarialnie i przetłumaczony przez tłumacza przysięgłego na język albański, serbski lub czarnogórski. W dokumencie należy umieścić termin pobytu małoletniego na terytorium ALbanii, jego dane osobowe wraz z numerem paszportu oraz dane osobowe osoby pełnoletniej pod której opieką znajdzie się dziecko w trakcie podróży. Małoletni nie posiadający właściwej zgody rodziców/rodzica (opiekuna prawnego) nie mogą przekroczyć granicy Albanii.

Podobne wymogi wynikają również z art. 50. Ustawy o kontroli granicznej (Zakon o granicnoj kontroli, sluzbeni list 39/13, 7.08.2013r.), celnik/pracownik kontroli sprawdza, czy istnieje możliwość, że osoba małoletnia została bezprawnie zabrana od drugiego rodzica lub opiekuna prawnego. Dowodem wykluczającym powyższą sytuację jest zgoda drugiego rodzica/opiekuna prawnego na wyjazd z osobą niepełnoletnią do Czarnogóry. Dokument powinien być podpisany przez obydwoje rodziców/prawnych opiekunów, potwierdzony notarialnie oraz, jeśli chodzi o tłumaczenie - powinien być przetłumaczony na urzędowy język Czarnogóry (tj. czarnogórski), ewentualnie języki, które są w oficjalnym użyciu (chorwacki, serbski, bośniacki).

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
26°C
Temperatura w nocy
18°C
Temperatura wody
19°C
Liczba godzin słonecznych
8

Przed podróżą

Paszporty

Do Chorwacji Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego. Ponieważ jednak Chorwacja nie należy do strefy Schengen, niektóre linie lotnicze mogą wymagać od swoich pasażerów paszportu.

Wizy

W Chorwacji dla Polaków wizy nie są wymagane. Polacy mogą przebywać na terytorium Chorwacji do 3 miesięcy, licząc od dnia wjazdu.

Szczepienia, służba zdrowia

Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że wszyscy Podróżni mogą spotkać się z wzmożonymi kontrolami osób na lotniskach i na granicach oraz obowiązkiem przestrzegania procedur prewencyjnych oraz sanitarno-zdrowotnych wprowadzanych przez lokalne władze.
Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.

Dodatkowe opłaty

W Chorwacji obowiązkowo należy uiścić przy zakwaterowaniu opłatę klimatyczną. Wysokość opłaty zależy od miejsca oraz terminu pobytu i zwykle wynosi około 1-2 EUR za dzień pobytu jednej osoby. Dzieci do 12. roku życia opłata klimatyczna nie obejmuje, a młodzieży w wieku od 12 do 18 lat przysługuje 50% zniżki.

Infolinia Wakacje.pl

+48 58 325 29 00