Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyChorwacjaOd Dubrownika do Zagrzebia

Od Dubrownika do Zagrzebia

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK643313
Kod oferty: WAK643313
1/12

Opis oferty

Organizator: ItakaKod oferty: WAK643313

Region

Chorwacja /

Opis oferty:

Dubrownik • Półwysep Pelješac • Wyspa Korčula • Korčula • Split • Park Narodowy Krka • Wodospady Na Rzece Krka • Zadar • Park Narodowy Jezior Plitwickich • Pula • Rovinj • Zagrzeb Odkryj piękną Chorwację, idealny kraj na wspaniałe wakacje. Znana, a jednak ciągle zaskakująca bogactwem przyrody, skarbami sztuki i cudownymi wyspami z roku na rok zyskuje coraz większą popularność wśród turystów. Podziwiaj z ITAKĄ najwspanialsze miejsca Chorwacji! Na trasie są słynne Jeziora Plitwice, cudne wodospady Krka, przepiękne miasta i miasteczka oraz Korčula, wyspa związana z imieniem słynnego podróżnika Marco Polo. Trasa w Chorwacji: ok. 2300km.

1. dzień.

Zbiórka uczestników. Wylot do Chorwacji. Przylot do Dubrownika, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. dzień. dubrownik

Śniadanie. Przejazd do DUBROWNIKA – jednego z najsłynniejszych miast w basenie Morza Śródziemnego, miejsca o wyjątkowej historii, nazywanego Perłą Adriatyku. W programie spacer po pięknej kamiennej starówce, wpisanej na listę UNESCO, otoczonej najdłuższym systemem fortyfikacyjnym w Europie. Następnie spacer po Placa, tętniącej życiem arterii starego miasta, od Wielkiej Fontanny Onufrego do placu Luža z reprezentacyjnymi budowlami. Zwiedzanie katedry, klasztoru franciszkanów z XIV w. i najstarszej apteki w Europie. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

3. dzień. półwysep pelješac – wyspa korčula

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez PÓŁWYSEP PELJEŠAC, który ma 65km długości i tylko 7km w najszerszym miejscu. Znany miłośnikom czerwonego trunku, słynie z Dingača – najcenniejszego chorwackiego gatunku wina. Wizyta w winiarni, degustacja. Przeprawa promem na WYSPĘ KORČULĘ, jedną z najciekawszych wysp na Adriatyku. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. dzień. korčula

Śniadanie. Wizyta w średniowiecznym miasteczku KORČULA, nazywanym Dubrownikiem w miniaturze. To jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w basenie Morza Śródziemnego, uważane za miejsce urodzenia wielkiego podróżnika Marco Polo. Spacer po mieście, m.in. mury obronne, katedra św. Marka z XV w. Czas wolny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

5. dzień. korčula

Śniadanie. Czas wolny – wypoczynek na plaży na Korčuli. Kolacja, nocleg.

6. dzień. split – park narodowy krka

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przeprawa promowa na ląd. Przejazd do SPLITU, największego miasta Dalmacji. Zwiedzanie jednej z najwspanialszych, zachowanych do dziś budowli z czasów imperium rzymskiego – pałacu Dioklecjana wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do PARKU NARODOWEGO KRKA – uznanego za fenomen przyrodniczy, gdzie podziwiać można wspaniałe WODOSPADY NA RZECE KRKA, płynące przez głębokie wąwozy krajobrazu krasowego. Czas wolny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. dzień. zadar – park narodowy jezior plitwickich

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do tętniącego życiem ZADARU. Wizyta w mieście, którego początki sięgają IX w. p.n.e., słynnego również z Maraschino – likieru z miejscowego gatunku wiśni maraska. Spacer po starówce: jedyne na świecie organy morskie, rotunda św. Donata – symbol miasta, pozostałości rzymskiego forum. Zwiedzanie katedry św. Anastazji. Przejazd do PARKU NARODOWEGO JEZIOR PLITWICKICH, jednej z największych atrakcji turystycznych Chorwacji. Park słynie z 16 pięknych, niedużych jezior połączonych aż 92 wodospadami i figuruje na liście UNESCO. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. dzień. pula – rovinj

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PULI, najważniejszego miasta Istrii, z wieloma zabytkami z czasów antycznych. Zwiedzanie: forum – główny plac, gdzie obecnie skupia się życie towarzyskie miasta, arena – rzymski amfiteatr, jedna z najbardziej znanych budowli Istrii i jeden z trzech najlepiej zachowanych amfiteatrów starożytnego Rzymu. Przejazd do ROVINJA, pięknie położonego na niewielkim półwyspie. Spacer po starym mieście. Zwiedzanie katedry św. Eufemii, gdzie spoczywają relikwie świętej. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

9. dzień. zagrzeb

Śniadanie. Przyjazd do ZAGRZEBIA, stolicy Chorwacji, centrum życia politycznego, gospodarczego i kulturalnego kraju. Spacer po zabytkowym centrum z charakterystyczną, pochodzącą z czasów austro-węgierskich architekturą. Spacer przez Gradec i Kaptol – dzielnice starego Zagrzebia: kościół św. Marka, siedziba władz państwowych, główny plac – Plac bana Jelačića. Zwiedzanie neogotyckiej katedry Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Przejazd do hotelu. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): kolacja folklorystyczna. Nocleg.

10. dzień.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

świadczenia:

9 noclegów w hotelach klasy turystycznej/ na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 9 śniadań, 8 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

Uwagi:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, przeprawy promowe, degustacje, tour guide i taksa: 185 EUR (w lipcu i sierpniu: 210 EUR). Opłaty fakultatywne: wieczór folklorystyczny: 55 EUR.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Piątek, 09.09.2022
09:30
11:30
WAWWarszawa - Chopin
DBVDubrownik

Powrót

Niedziela, 18.09.2022
18:00
19:35
ZAGZagrzeb
WAWWarszawa - Chopin

Dostępne pokoje

Pok. 2 os.

2 dorosłych
Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
lub

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review

Pogoda

25°C
17°C
22°C
11

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY:
Brak wymaganych formularzy w związku z COVID-19.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Do Chorwacji Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego. Ponieważ jednak Chorwacja nie należy do strefy Schengen, niektóre linie lotnicze mogą wymagać od swoich pasażerów paszportu.
W Chorwacji dla Polaków wizy nie są wymagane. Polacy mogą przebywać na terytorium Chorwacji do 3 miesięcy, licząc od dnia wjazdu.
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
W Chorwacji obowiązkowo należy uiścić przy zakwaterowaniu opłatę klimatyczną. Wysokość opłaty zależy od miejsca oraz terminu pobytu i zwykle wynosi około 1-2 EUR za dzień pobytu jednej osoby. Dzieci do 12. roku życia opłata klimatyczna nie obejmuje, a młodzieży w wieku od 12 do 18 lat przysługuje 50% zniżki.