Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny

Alfons Boutique

Last minute
Kod oferty: WAK644399
obiekt, zwiedzanie
zwiedzanie
obiekt
pokój
pokój
obiekt, zwiedzaniezwiedzanieobiektpokójpokójpokójpokójpokójpokójpokójpokójpokójpokójłazienkałazienkałazienkarestauracjateren hoteluteren hoteluteren hotelu
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

92
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Najchętniej wybierana opcja. Szybko, bezpiecznie, gdziekolwiek jesteś!

Informacje o podróży

Zakwaterowanie

04.03.2021 Czwartek

Wykwaterowanie

07.03.2021 Niedziela

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK644399Region: Kraj ŚrodkowoczeskiOrganizator: Nekera

Kraj

Czechy

Opis

Butikowy Hotel Alfons ulokowany jest w centrum Pragi, wyróżniają go intymna atmosfera oraz nowoczesny i bardzo elegancki design, inspirowany pracami Alfonsa Muchy - czeskiego malarza o światowej sławie, który tworzył w przełomowym okresie Art Nouveau. Świetna lokalizacja ułatwia pobyt w mieście, a aranżacja hotelu w budynku z XIX wieku pozwala docenić praską elegancję. Niewielka pojemność hotelu pozwala na indywidualne podejście do każdego gościa oraz wysoki standard obsługi.

Hotelowe pokoje i apartamenty inspirowane są sztuką Art Deco i Art Nouveau, uzupełnione nowoczesnymi udogodnieniami, dzięki czemu spełniają standardy luksusowego hotelu. Klimatyzowane pokoje zapewniają komfort nawet najbardziej wymagającym gościom. Przybywający tutaj cenią dobry sen na wysokiej jakości materacach z możliwością wyboru poduszek, wygodę nowoczesnych łazienek, nastrojowe oświetlenie, wybór drinków i przekąsek w minibarze, fotele stworzone do relaksu przy filiżance herbaty lub kawy z zainstalowanego w pokoju ekspresu. W pokojach dostępne są sieć Wi-Fi, smart TV, sejf, przybory do czyszczenia obuwia, a także zasłony skutecznie nieprzepuszczające światła. Łazienkę wyposażono w niezbędne kosmetyki, ręczniki i suszarkę do włosów.

Bogate śniadanie to podstawa dobrego dnia. Dlatego w Hotelu Alfons każdego poranka można rozpocząć dzień z zapachem świeżego pieczywa i kawy. Śniadania organizowane są w formie bufetu z szerokim wyborem dań na ciepło i zimno, w tym daniami na bazie jajek. Codziennie przygotowywane jest świeże pieczywo - słodkie i słone, a także desery. Produkty mleczne, zboża, suszone owoce i orzechy są jakości biologicznej. Wybór napojów obejmuje świeżo mieloną kawę i szereg wysokiej jakości soków owocowych. Miłośnikom herbaty oferowany jest szeroki wybór różnych rodzajów herbat.

Na hotelowym dziedzińcu znajduje się przyjemny ogród, dostępny dla gości. Uzgodniwszy w recepcji, można wypożyczyć sprzęt do grillowania. 20metrów od obiektu mieści się piwne spa, w którym można cieszyć się dniem do ostatniej chwili.

Warto podkreślić strategiczne położenie hotelu - nieopodal Placu Wacława, Opery Narodowej, stacji kolejowej Praga Główna, oraz stacji metra Pavlova czy przystanku tramwajowego. W promieniu 500metrów od hotelu, dostępne w ciągu kilku minut pieszo, znajdują się wszystkie ważne punkty usługowe, szeroki wybór restauracji, aptek, kawiarni i sklepów, a także nocny supermarket, centrum informacyjne oraz wellness. 500metrów od hotelu zlokalizowane jest muzeum Antonina Dwořaka - czołowego przedstawiciela czeskiej muzyki narodowej, komponującego w XIX wieku.

Lokalizacja

Hotel Alfons znajduje się w centrum Pragi, w sąsiadującej ze Starym Miastem dzielnicy Nowe Miasto, zaledwie 20minut pieszo od doliny Wełtawy i słynnych "tańczących budynków", blisko przystanków komunikacji miejskiej, stacji metra i kilkanaście minut pieszo od dworca kolejowego Praga Główna.

Dojazdu samochodem

Dojeżdżając z Polski, najlepiej zjechać z praskiej obwodnicy w kierunku centrum ulicą 5 Kwietnia, która po 4,5km przejdzie w docelową ul. Legerovą, przy której po lewej stronie mieści się Hotel Alfons.

Odległość od Warszawy - 670km, Krakowa - 515km, Wrocławia - 320km.

Dojazd pociągiem i autobusem

Do Pragi można dojechać autobusem, połączenia oferuje np. Flixbus, którego przystanek znajduje się 2,5km od hotelu. Główny praski dworzec kolejowy mieści się 1,3km od hotelu.

Atrakcje

Praga, czeska stolica, oferuje tyle atrakcji, że warto spędzić w niej kilka dni. Jest to miasto wprost idealne do zwiedzania, bo większość wysokiej klasy zabytków znajduje się w zasięgu spaceru, a lokale gastronomiczne, w których tradycyjne posiłki można popić kuflem osławionego czeskiego piwa, są gęsto rozsiane i zapraszają zmęczonych zwiedzaniem na chwilę relaksu przy stole. Piesze przemieszczanie po tym mieście rozłożonym po obu stronach rzeki Wełtawy oferuje ciekawe i niezapomniane widoki i ujęcia. Jest to miasto bardzo fotogeniczne. W czasie drugiej wojny światowej Praga została poddana Niemcom bez walki, co uchroniło jej zabytkową zabudowę przed zniszczeniem i dziś przyciąga licznych turystów. W roku 1992 całe zabytkowe centrum Pragi zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Dzisiejsza Praga powstała w 1784 roku z połączenia pięciu wcześniej samodzielnych, lecz powiązanych ze sobą organizmów, których początki sięgają średniowiecza: Starego Miasta, Nowego Miasta, Josefova, Małej Strany i Hradczan - siedziby czeskich władców czeskich. Obecnie każda z tych części miasta przyciąga turystów zabytkami, muzeami, galeriami, centami kulturalnymi, miejscami rozrywkowymi czy widokowymi.

Warto zobaczyć:-

Most Karola - jedna z głównych atrakcji Pragi, jej wizytówka. Gotycki, zabytkowy most z poustawianymi figurami świętych na tle panoramy miasta, dosłownie zapiera dech w piersiach

• Stare Miasto - zabytkowa zabudowa została wpisana na listę UNESCO. Jednym z ciekawszych punktów jest rynek z gotyckim ratuszem z zegarem astronomicznym Orloj oraz pomnik Jana Husa

• Wzgórze i wieżę Petrin - na wzgórzu znajduje się replika wieży Eiffla, która mierzy 65,5metra wysokości. Jest to idealny punkt widokowy, skąd rozpościera się panorama na całe miasto. Została zbudowana w 1891 roku, czyli dwa lata później niż symbol Paryża

• Kościół Tyński - charakterystyczna, gotycka budowla, świetnie widoczna z centrum miasta dzięki dwóm, monumentalnym wieżom. Kiedyś centrum praskiego husytyzmu. W świątyni znajduje się grobowiec słynnego astronoma Tycho Brahe

• Dawny Klasztor Agnieszki Czeskiej - oddział Galerii Narodowej z eksponatami sztuki średniowiecznej

• Synagogi w Pradze - są pozostałością po licznej przedwojennej społeczności żydowskiej. Przed II wojną światową Praga stanowiła jeden z największych kompleksów synagog w Europie. Najwięcej z nich znajdowało się w żydowskiej dzielnicy miasta - Josefovie. Większość miejsc modlitwy przetrwała powojenną zawieruchę - na Josefovie pozostało ich sześć, w tym najstarsza działająca synagoga w Europie, poza tą dzielnicą kolejne, m.in. kolorowa Synagoga Jubileuszowa

• Pałac Wallensteina - barokowa budowla, obecnie stanowiąca siedzibę Senatu Republiki Czeskiej. Otaczające go ogrody udostępnione są dla turystów i robią niesamowite wrażenie wizualne

Cena zawiera

• Nocleg

• Internet Wi-Fi

• Podatek VAT

Cena nie zawiera

• Wyżywienie

• Pozostałe usługi hotelu

Pokój 2-osobowy standard

Standardowy pokój z łazienką i wszystkimi wygodami. 20m2

Oferta

RO, Oferta bezzwrotna (P2S-B, 13159)

Oferta

BB, Oferta bezzwrotna (P2S-B2, 13158)

Pokój 2-osobowy comfort

Komfortowy pokój z łazienką i wszystkimi wygodami. 20m2

Oferta

RO, Oferta bezzwrotna (P2C-B, 13159)

Oferta

BB, Oferta bezzwrotna (P2C-B2, 13158)

Pokój 2-osobowy superior

Komfortowy, klimatyzowany pokój z łazienką i wszystkimi wygodami. 25m2

Oferta

RO, Oferta bezzwrotna (P2S2-B, 13159)

Oferta

BB, Oferta bezzwrotna (P2S2-B2, 13158)

Pokój 2-osobowy superior double+

Komfortowy, klimatyzowany pokój z łazienką, dodatkowym łóżkiem i wszystkimi wygodami. 25m2

Oferta

RO, Oferta bezzwrotna (P2SD-B, 13159)

Oferta

BB, Oferta bezzwrotna (P2SD-B2, 13158)

Apartament dla 4 osób standard

Klimatyzowany apartament z dwiema sypialniami, łazienką i wszystkimi wygodami. 35m2

Oferta

RO, Oferta bezzwrotna (AD4OS-B, 13159)

Oferta

BB, Oferta bezzwrotna (AD4OS-B2, 13158)

Apartament dla 4 osób deluxe

Klimatyzowany apartament z dwiema sypialniami, łazienką i wszystkimi wygodami. 40m2

Oferta

RO, Oferta bezzwrotna (AD4OD-B, 13159)

Oferta

BB, Oferta bezzwrotna (AD4OD-B2, 13158)

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Mapa

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że podróżni z Polski mogą wjechać na terytorium Czech jedynie w uzasadnionych przypadkach (np. leczenie, podróż służbowa). Przyjazd do Czech na okres powyżej 12 h wymaga: wypełnienia elektronicznego formularza lokalizacyjnego zobacz więcej i okazania negatywnego testu PCR wykonanego nie później niż do 72 h przed wjazdem lub antygenowego wykonanego nie później niż do 24h przed wjazdem, a następnie poddania się 5-dniowej kwarantannie i powtórzenia testu w Czechach. Wyjazdy w celach turystycznych nie są możliwe.
Dokumentem podróży uprawniającym do wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Republiki Czeskiej do 90 dni jest paszport bądź dowód osobisty.
Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
Zaleca się wykupienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

Opinie

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review
no offer review