Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny

Bohem Prague

Kod oferty: WAK653346
Last minute
Kod oferty: WAK653346
COVID-19
Uwaga! Do wylotu zostało mniej niż 48 godzin. Przypominamy, że wciąż obowiązują restrykcje i dodatkowe wymagania (np. obowiązkowe testy dla osób bez szczepienia). Sprawdź tutaj, jakie warunki wjazdu obowiązują w przypadku tej oferty i czy zdążysz się przygotować.

Promocja

Nekera - LATO 2022NOWOŚĆ: promocja na LATO 2022! Oferta z rabatem aż do 70% (wliczony w cenę) - liczba miejsc z maksymalnymi rabatami jest ograniczona.

Opis oferty

Region: Kraj ŚrodkowoczeskiOrganizator: NekeraKod oferty: WAK653346

Kraj

Czechy

Opis

Nowoczesny obiekt dobrze skomunikowany z rozmaitymi zakątkami Pragi. Główną filozofią Bohem Prague Hotelu są czystość i minimalizm, konsekwentnie realizowane od wejścia aż po wystrój pokoi. Hotel znajduje się w centrum Pragi, w jednej z jej najstarszych dzielnic - Smíchovie. W bliskim sąsiedztwie znajdują się obiekty zabytkowe, tereny zielone oraz punkty gastronomiczne.

Każdy pokój został zaprojektowany tak, by wyróżniały go czystość i minimalizm, połączone z nowoczesnym designem, co łącznie składa się na przyjemny pobyt. Głównym elementem w dekoracji każdego pokoju jest zaćmienie księżyca - detal znajdujący się nad łóżkiem. Każdy pokój posiada własną łazienkę oraz wyposażenie w postaci telewizora, sejfu, suszarki do włosów, ręczników, kosmetyków, a w większych pokojach także lodówki. Wszystkie pokoje mają dostęp do sieci Wi-Fi. Pokoje 2-osobowe są klimatyzowane, a ich okna wychodzą na ulicę. Widok z większych pokoi (3-, 4- i 6-osobowych) ukazuje zaciszny wewnętrzny dziedziniec.

W hotelu brak regularnej restauracji, posiłki serwowane są w części jadalnej sąsiadującej z recepcją, jednak śniadania nie są dowożone, a przygotowywane na miejscu każdego ranka - wyróżnia je świeżość i jakość. Śniadanie zazwyczaj składa się z tostów, dań jajecznych lub kiełbasek i sałatki ze świeżych warzyw. Codziennie serwowane są także słodkie desery, kawa, herbata, woda i soki.

Lokalizacja

Bohem Prague Hotel znajduje się w jednej z najstarszych dzielnic Pragi - Smíchovie, po tej samej części Wetławy co wzgórze zamkowe, zaledwie 2,5km od Mostu Karola, w sąsiedztwie przystanku tramwajowego Bertramka.

Dojazdu samochodem

Dojeżdżając od północy, najwygodniej jest zjechać z obwodnicy miejskiej tuż za Strahovskym tunelem w ul. Plzenską, która doprowadzi do samego Bohem Prague Hotelu, znajdującego się po prawej stronie.

Odległość od Warszawy - 670km, Krakowa - 515km, Wrocławia - 320km.

Dojazd pociągiem i autobusem

Do Pragi można dojechać autobusem, połączenia oferuje np. Flixbus, którego przystanek znajduje się 5km od hotelu.

Atrakcje

Praga, czeska stolica, oferuje tyle atrakcji, że warto spędzić w niej kilka dni. Jest to miasto wprost idealne do zwiedzania, bo większość wysokiej klasy zabytków znajduje się w zasięgu spaceru, a lokale gastronomiczne, w których tradycyjne posiłki można popić kuflem osławionego czeskiego piwa, są gęsto rozsiane i zapraszają zmęczonych zwiedzaniem na chwilę relaksu przy stole. Piesze przemieszczanie po tym mieście rozłożonym po obu stronach rzeki Wełtawy oferuje ciekawe i niezapomniane widoki i ujęcia. Jest to miasto bardzo fotogeniczne. W czasie drugiej wojny światowej Praga została poddana Niemcom bez walki, co uchroniło jej zabytkową zabudowę przed zniszczeniem i dziś przyciąga licznych turystów. W roku 1992 całe zabytkowe centrum Pragi zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Dzisiejsza Praga powstała w 1784 roku z połączenia pięciu wcześniej samodzielnych, lecz powiązanych ze sobą organizmów, których początki sięgają średniowiecza: Starego Miasta, Nowego Miasta, Josefova, Małej Strany i Hradczan - siedziby czeskich władców czeskich. Obecnie każda z tych części miasta przyciąga turystów zabytkami, muzeami, galeriami, centami kulturalnymi, miejscami rozrywkowymi czy widokowymi.

Warto zobaczyć:-

Most Karola - jedna z głównych atrakcji Pragi, jej wizytówka. Gotycki, zabytkowy most z poustawianymi figurami świętych na tle panoramy miasta, dosłownie zapiera dech w piersiach

• Stare Miasto - zabytkowa zabudowa została wpisana na listę UNESCO. Jednym z ciekawszych punktów jest rynek z gotyckim ratuszem z zegarem astronomicznym Orloj oraz pomnik Jana Husa

• Wzgórze i wieżę Petrin - na wzgórzu znajduje się replika wieży Eiffla, która mierzy 65,5metra wysokości. Jest to idealny punkt widokowy, skąd rozpościera się panorama na całe miasto. Została zbudowana w 1891 roku, czyli dwa lata później niż symbol Paryża

• Kościół Tyński - charakterystyczna, gotycka budowla, świetnie widoczna z centrum miasta dzięki dwóm, monumentalnym wieżom. Kiedyś centrum praskiego husytyzmu. W świątyni znajduje się grobowiec słynnego astronoma Tycho Brahe

• Dawny Klasztor Agnieszki Czeskiej - oddział Galerii Narodowej z eksponatami sztuki średniowiecznej

• Synagogi w Pradze - są pozostałością po licznej przedwojennej społeczności żydowskiej. Przed II wojną światową Praga stanowiła jeden z największych kompleksów synagog w Europie. Najwięcej z nich znajdowało się w żydowskiej dzielnicy miasta - Josefovie. Większość miejsc modlitwy przetrwała powojenną zawieruchę - na Josefovie pozostało ich sześć, w tym najstarsza działająca synagoga w Europie, poza tą dzielnicą kolejne, m.in. kolorowa Synagoga Jubileuszowa

• Pałac Wallensteina - barokowa budowla, obecnie stanowiąca siedzibę Senatu Republiki Czeskiej. Otaczające go ogrody udostępnione są dla turystów i robią niesamowite wrażenie wizualne

Pokój 2-osobowy

Klimatyzowany pokój z łazienką, TV, wifi, sejfem

Oferta

BB, Oferta bezzwrotna (P2-B, 13066)

Oferta zawiera

• Codzienne śniadania

• Internet Wi-Fi

• Podatek VAT

Oferta nie zawiera

Pozostałe usługi hotelu

Pokój 3-osobowy

Pokój z łazienką, lodówką, TV, wifi, sejfem. 26m2

Oferta

BB, Oferta bezzwrotna (P3-B, 13066)

Oferta zawiera

• Codzienne śniadania

• Internet Wi-Fi

• Podatek VAT

Oferta nie zawiera

Pozostałe usługi hotelu

Pokój 4-osobowy

Pokój z łazienką, lodówką, TV, wifi, sejfem. 30m2

Oferta

BB, Oferta bezzwrotna (P4-B, 13066)

Oferta zawiera

• Codzienne śniadania

• Internet Wi-Fi

• Podatek VAT

Oferta nie zawiera

Pozostałe usługi hotelu

Pokój 6-osobowy

Pokój z łazienką, lodówką, TV, wifi, sejfem. 50m2

Oferta

BB, Oferta bezzwrotna (P6-B, 13066)

Oferta zawiera

• Codzienne śniadania

• Internet Wi-Fi

• Podatek VAT

Oferta nie zawiera

Pozostałe usługi hotelu

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Zakwaterowanie

Czwartek
23.09.2021

Wykwaterowanie

Czwartek
30.09.2021

Dostępne pokoje

2 osobowy

2 dorosłych
Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review

Mapa

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że podróżni z Polski mogą wjechać na terytorium. Przyjazd do Czech na okres powyżej 12 h wymaga: wypełnienia elektronicznego formularza lokalizacyjnego zobacz więcej i okazania negatywnego testu PCR wykonanego nie później niż do 72 h przed wjazdem lub antygenowego wykonanego nie później niż do 48h przed wjazdem.

Osoby zwolnione z obowiązku wykonania testu przed podróżą:
- ozdrowieńcy (osoby, które przechorowały COVID-19, nie mają oznak zachorowania i posiadają przetłumaczone zaświadczenie od lekarza, o ile nie upłynęło więcej niż 90 dni od pierwszego pozytywnego testu PCR).
- osoby zaszczepione na terytorium: Czech, Słowacji, Polski, Niemiec, Węgier lub Słowenii co najmniej pierwszą dawką, posiadające certyfikat potwierdzający szczepienie przeciwko COVID w tym kraju, o ile od przyjęcia pierwszej dawki szczepionki upłynęło co najmniej 22 dni.
- dzieci poniżej 5 roku życia.

UWAGA:

W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy.

Z tego obowiązku od 11 czerwca 2021 r. zwolnione są również dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujące pod opieką dorosłych, którzy przedstawili negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego w odniesieniu do tych dorosłych, przed przekroczeniem granicy, w okresie 48 godzin, licząc od momentu wyniku testu, lub pod opieką dorosłych będących osobami zaszczepionymi przeciwko COVID-19.

Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
Dokumentem podróży uprawniającym do wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Republiki Czeskiej do 90 dni jest paszport bądź dowód osobisty.
Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
Zaleca się wykupienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).