Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny

Red and Blue Design

Last minute
Kod oferty: WAK602854
obiekt, budynek główny
zwiedzanie
zwiedzanie
teren hotelu
recepcja / lobby
obiekt, budynek głównyzwiedzaniezwiedzanieteren hotelurecepcja / lobbypokójłazienkapokójpokójłazienkarestauracjadrink barrestauracjarestauracja

Promocja

zniżka do 40%Gwarancja Niezmienności Ceny

Nekera - ZIMA 2020/2021

zniżka do 40%Gwarancja Niezmienności Ceny
Oferta promocyjna ze zniżką do 40% (wliczona w cenę) i rabatem dla Przyjaciół: 50 zł dla Ciebie i 50 zł dla Przyjaciół (dot. rezerwacji na pobyt min. 7 nocy). Dodatkowo Gwarancja Niezmienności Ceny GRATIS. Szczegóły u naszych Konsultantów.

Dostępne pokoje

2 osobowy

2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Pokój dwuosobowy

superior
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Pokój trzyosobowy

standardowy
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

92
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Informacje o podróży

Zakwaterowanie

26.11.2020 Czwartek

Wykwaterowanie

29.11.2020 Niedziela

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK602854Region: Kraj ŚrodkowoczeskiOrganizator: Nekera

Kraj

Czechy

Opis

Red & Blue Design Hotel Prague znajduje się w historycznym centrum Pragi, w odległości 10minutowego spaceru od Mostu Karola. Kamienica, w której mieści się hotel została zbudowana na początku XX wieku i została w pełni odnowiona w 2009 roku. Budynek usytuowany jest naprzeciwko parku Petřín, gdzie znajduje się wieża widokowa, z której rozpościera się przepiękna panorama na Pragę.

Hotel udostępnia gościom 52 klimatyzowane pokoje. Połowa z nich została zaaranżowana w odcieniach niebieskiego, a druga połowa w czerwieniach. Każdy pokój wyposażony jest w telewizor, darmowy dostęp do Wi-Fi, sejf oraz zestaw do przygotowywania kawy i herbaty. Wszystkie posiadają dostęp do prywatnej łazienki z prysznicem lub wanną, w której znajduje się suszarka do włosów, ręczniki oraz zestaw kosmetyków. Pokoje są wyciszone, a większość z nich posiada widok na park.

Na parterze hotelu znajduje się jadalnia, w której serwowane są codzienne śniadania w formie bufetu. Składają się one ze świeżych i najwyższej jakości składników. Można tu także o poranku delektować się świeżo paloną kawą oraz aromatyczną herbatą.

Pokój 2-os. double/twin

Pokój wyposażony jest w telewizor, Wi-Fi, sejf, klimatyzację, lodówkę oraz zestaw do parzenia kawy i herbaty.

Pokój 3-os. standard

Pokój wyposażony jest w telewizor, Wi-Fi, sejf, klimatyzację, lodówkę oraz zestaw do parzenia kawy i herbaty.

Pokój 2-os. superior

Pokój wyposażony jest w telewizor, Wi-Fi, sejf, klimatyzację, lodówkę oraz zestaw do parzenia kawy i herbaty.

Lokalizacja

Red & Blue Design Hotel Prague mieści się w centrum czeskiej Pragi, w pobliżu najważniejszych i najciekawszych atrakcji miasta. Budynek znajduje się naprzeciwko parku Petřín.

Dojazdu samochodem

Jadąc od południa należy podążać ul. Strakonicka i dalej Horejsi nabr., aż do Janockovo nabr. Następnie należy skręcić w lewo w Botanice, po czym w prawo w Elisky Peskove. Hotel znajduje się przy ul. Holeckova, po lewej stronie.

Dojazd pociągiem i autobusem

Do Pragi można dojechać np. Flixbusem. Przystanek oddalony jest ok. 3,5km od hotelu. Istniej możliwość dojazdu także pociągami Leo Express kursującymi między Pragą a Krakowem, Warszawą i Wrocławiem.

Atrakcje

Praga jest jedną z najpiękniejszych stolic w Europie, a co za tym idzie, także najczęściej odwiedzaną. Posiada ona przepiękną architekturę, która charakteryzuje się spójnością oraz neostylowym i secesyjnym nurtem. Turyści przybywający do Pragi zachwycają się mnogością zabytków oraz ilością atrakcji turystycznych.

Zabytkowe centrum Pragi zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1992 roku. W jego obrębie można zobaczyć m.in. wizytówkę miasta jaką jest zabytkowy, gotycki Most Karola z barokowymi figurami świętych. Jest to najstarszy zachowany most kamienny świata pod względem wielkości. Jego konstrukcja pochodzi z 1357 roku.

Drugim bardzo ważnym miejscem na mapie Pragi jest Rynek Staromiejski, w którego zabudowie występują różne style architektoniczne. Znajduje się tutaj gotycki kościół Najświętszej Marii Panny przed Tynem, barokowy kościół św. Mikołaja, rokokowy Pałac Kinskich oraz Ratusz staromiejski, na którym znajduje się zegar astronomiczny stworzony w 1410 roku przez mistrza Hanusa.

Warto wybrać się także na zachodni brzeg Wełtawy, aby odwiedzić dzielnicę Hradczany. W jej obrębie znajduje się m.in. Zamek Królewski oraz Katedra św. Wita, Wacława i Wojciecha będąca jednym z najcenniejszych przykładów architektury dojrzałego gotyku i neogotyku w Europie Środkowej.

Poza wymienionymi powyżej zabytkami warto zobaczyć również:

• Wzgórze i wieżę Petrin - na wzgórzu znajduje się replika wieży Eiffla, która mierzy 65,5metra wysokości. Jest to idealny punkt widokowy, z którego rozpościera się panorama na całe miasto. Została zbudowana w 1891 roku, czyli 2 lata po jednym z najważniejszych symboli Paryża.

• Teatr Narodowy - neorenesansowy, monumentalny budynek, w którym miała miejsce premiera opery "Libusza" Bedricha Smetany.

• Pałac Wallensteina - barokowa budowla, obecnie stanowiąca siedzibę Senatu Republiki Czeskiej. Otaczające go ogrody udostępnione są dla turystów i robią niesamowite wrażenie wizualne.

• Złotą Uliczkę - znajduje się ona na terenie praskiego zamku na Hradczanch. Swoją nazwę wzięła ze względu na fakt, że była siedzibą miejscowych złotników.

• Ścianę Johna Lennona - od lat 80. XX wieku została zapełniona graffiti inspirowanymi Johnem Lenonem i fragmentami tekstów piosenek Beatlesów.

Warto wiedzieć

• Hotel mieści się w odrestaurowanej kamienicy w czeskiej Pradze

• Zlokalizowany jest w pobliżu najciekawszych zabytków

• Most Karola znajduje się w odległości zaledwie 1,5km

• Do dyspozycji eleganckie i nowocześnie urządzone pokoje

• W pakiecie codzienne śniadania

• Niemowlę/dziecko poniżej 2 lat na łóżku z rodzicami GRATIS (ze świadczeniami); w drugim kroku rezerwacji możliwość bezpłatnego wypożyczenia łóżeczka niemowlęcego

• Dostawka dla dziecka od 2 do 6 lat na łóżku z rodzicami GRATIS (ze świadczeniami); w drugim kroku rezerwacji możliwość dokupienia dostawki: 90 zł/doba

• Brak dostawek dla osób powyżej 6 lat

• Hotel nie akceptuje zwierząt domowych

• Parking dodatkowo płatny

• Minimalna długość pobytu: 3 dni (2 noclegi)

Oferta zawiera

• Codzienne śniadania w formie bufetu w godz.7-10 (weekend 7:30-10:30)

• Internet Wi-Fi

• Podatek VAT

• Doba hotelowa 15:00 - 11:00

Oferta nie zawiera

• Opłata miejscowa 1 eur/os./doba

• Pozostałe usługi hotelu

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Mapa

Opinie

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review
no offer review

Przed podróżą

Paszporty

Dokumentem podróży uprawniającym do wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Republiki Czeskiej do 90 dni jest paszport bądź dowód osobisty.

Wizy

Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Szczepienia, służba zdrowia

Zaleca się wykupienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że od 9 listopada br., podróżni z Polski nie będą mogli wjechać na terytorium Czech w celach turystycznych. System oznakowania państw europejskich pod kątem bezpieczeństwa podróżowania tzw. Semafor umieścił Polskę na liście krajów wysokiego ryzyka zachorowania

Infolinia Wakacje.pl

+48 58 325 29 00