Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyPanamaDarien - codzienne życie Indian

Darien - codzienne życie Indian

Wycieczka objazdowa

Last minute
Kod oferty: WAK634355
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

standardowy
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

350
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę

Informacje o podróży

Wylot

16.02.2021 Wtorek
WAWWarszawa - Chopin
16.02.2021 Wtorek
PTYPanama City

Powrót

24.02.2021 Środa
PTYPanama City
25.02.2021 Czwartek
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK634355Organizator: Rainbow

Opis oferty

Hotele/Logde/Posady/Guest Housyo standardzie / - (8 rozpoczętych dób hotelowych)

Pokoje w Panama City (2 rozpoczęte doby hotelowe): wyposażone w łazienki, często mini bar (płatny dodatkowo) i TV.

San Blas - kameralne obiekty położone na rajskich plazach

Darien - zakwaterowania w indiańskich guest housach

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot samolotem rejsowym z Warszawy (z przesiadką w jednym z europejskich portów) do Panama City. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: stronie operatora. Po przylocie odprawa paszportowo-celna. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu (może być w formie lunch pakietu) wczesnym rankiem przejazd samochodami 4x4 do portu Carti i wypłynięcie łodzią na San Blas. San Blas to archipelag 365maleńkich wysp, spośród których tylko 40 jest zamieszkałych i to przez wyjątkowych lokatorów - Indian Guna, którzy mają tam swoją autonomię. Słynący z kolorowych strojów Indianie zajmują się na co dzień rybołówstwem i rękodziełem, a także w niewielkim stopniu turystyką. Najpiękniejsze plaże świata z miękkim białym piaskiem, pochylone palmy kokosowe i krystalicznie czysta woda to wizytówki tego miejsca. Tego dnia odwiedzimy dwie wysepki: Sugdub oraz Icodub, gdzie będziemy nocować. W trakcie dnia lunch. Po południu dla chętnych snorkeling. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Wycieczka łodzią motorową na inne wysepki archipelagu San Blas: Pelican Island oraz Iguana Island (lub alternatywnie Aroma Island). Czeka nas plażowanie na białym jak mąka piasku, odpoczynek pod kokosowymi palmami oraz snorkeling w krystalicznie czystych wodach Morzach Karaibskiego, gdzie zobaczymy nienaruszone rafy koralowe oraz mnóstwo kolorowych rybek. Powrót na wyspę Icodub, kolacja i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie i wykwaterowanie. Powrót łodziami motorowymi na stały ląd i przesiadka na samochody 4x4. Transfer do Plain Carti i przesiadka do busa/autokaru. Po drodze będziemy mieli okazję podziwiać jezioro Bayano - drugie pod względem wielkości w Panamie. Lunch w lokalnej restuaracji. Przyjazd do miasteczka Meteti, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 5

Po wczesnym śniadaniu (może być w formie lunch pakietu) transfer do Port Quimba i przesiadka na statek, którym popłyniemy przez Zatokę San Miguel do odciętej od świata wioski Playa Muerto, zamieszkanej przez Indian Embera (czas trwania rejsu - ok. 3 h). Lunch. Będziemy mieli okazję zapoznać się bliżej z gospodarzami, który odkryją przed nami tajniki indiańskiej kultury. Odwiedzimy również indiańską szkołę oraz dowiemy się, jak zorganizowana jest społeczność Embera. Tej nocy będziemy mieli też okazję zakosztować noclegu w takich warunkach, jak sami Indianie - na materacach w otwartym Guest Housie, zbudowanym na drewnianych palach, lub w zawieszonych poniżej hamakach. Kolacja i nocleg.

Dzień 6

Po śniadaniu będziemy eksplorować najbardziej dziewiczą dżunglę Ameryki Środkowej. Odbędziemy trekking po położonej na granicy pomiędzy Panamą i Kolumbia puszczy Darien (poziom trudności - średni/wysoki). W trakcie wędrówki będziemy przedzierać się przez dżunglę, przeprawiać się przez rzeki i obserwować nienaruszoną przez człowieka faunę i florę. Lunch. Przystanek na punkcie widokowym Mirador de La Bruja. Powrót do wioski, spotkanie z indiańskimi kobietami, kolacja i nocleg.

Dzień 7

Śniadanie. Tego dnia poczujemy się jak Tony Halik i Elżbieta Dzikowska, próbując na swojej skórze indiańskiego stylu życia. Będziemy mieli okazję towarzyszyć Embera w różnych codziennych aktywnościach, zajrzymy do ich domów oraz spróbujemy nauczyć się typowych tańców plemiennych. Chętne osoby będą miały okazję wziąć udział w tradycyjnym malowaniu ciała "tatuażami" z jagua. A wieczorem czeka nas prawdziwa indiańska fiesta i zabawa razem z Indianami! Kolacja i nocleg.

Dzień 8

Śniadanie. Czas na powrót do cywilizacji - transfer łodzią do Port Quimba (ok. 3 h) i przejazd autobusem do Panama City (ok. 5-6 h). Zakwaterowanie w hotelu w Panama City, kolacja i nocleg.

Dzień 9

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny na ostatnie zakupy. Jeśli czas pozwoli, zaprosimy Państwa na zwiedzanie Panama City (dodatkowo płatne, ok.65 USD/os.). Panama to miasto kontrastów - kolonialne posiadłości i wąskie uliczki zabytkowej części stolicy sąsiadują tu z wieżowcami ultranowoczesnego centrum. Podczas wycieczki poznamy dwa oblicza tej niezwykłej metropolii. Odbędziemy spacer po wpisanej na listę UNESCO historycznej części miasta, a następnie przejedziemy na groblę Amador, z której można podziwiać panoramę nowoczesnej części Panama City. Transfer na lotnisko i wylot z Panama City do Polski (z przesiadką w jednym z europejskich portów).

Dzień 10

Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu

• Prosimy zabrać buty trekkingowe, koszule z długimi rękawami oraz repelenty. Konieczna jest lekka kurtka przeciwdeszczowa/poncho. Ze względu na dużą wilgotność prosimy odpowiednio zabezpieczyć dokumenty podróży, a także np. aparaty i kamery.

• Ze względu na trampingowy charakter wyprawy i odwiedzanie miejsc rzadko uczęszczanych przez turystów, warunki noclegowe i sanitarne mogą odbiegać od europejskich oraz typowo turystycznych. Polecamy zabranie nawilżanych chusteczek.

• Mile widziane upominki z Polski dla Indian Embera, szczególnie szkolne przybory i materiały dla dzieci.

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z przesiadką w Amsterdamie, Paryżu lub Frankfurcie, opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach oraz w indiańskich guest housach jw.(8 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie według programu (śniadania, lunche i obiadokolacje), opiekę pilota w Panamie, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek opcjonalnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków i napojów oraz innych wydatków osobistych. Koszt uczestnictwa w programie (opłata na miejscu), w tym bilety wstępu, przewodnicy, napiwki wynosi ok. 150 USD/os.

META Description

San Blas - archipelag rajskich plaż • Jezioro Bayano • Strefa Darien - najbardziej niedostępna część Panamy • trekking w dżungli • nocleg w indiańskiej wiosce • spotkanie z Indianami Embera

Wizy - informacje dla sprzedawców

Paszport musi być ważny minimum 6miesięcy od daty powrotu.

Informacja dotyczy obywateli Polski.

Wizy

Paszport musi być ważny minimum 6miesięcy od daty powrotu.

Informacja dotyczy obywateli Polski.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
32°C
Temperatura w nocy
22°C
Temperatura wody
27°C
Liczba godzin słonecznych
9

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że loty do Panamy zostały wznowione.
Pasażerowie, którzy nie będą posiadali negatywnego wyniku testu PCR lub antygenowego wykonanego nie wcześniej niż 48 h przed przylotem zostaną skierowani na taki test na miejscu na własny koszt.
Należy wypełnić deklaracje Declaracion Jurada de Salud po przylocie.
Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.
Przy wjeździe trzeba okazać ważny paszport.
Między Polską a Panamą obowiązuje umowa o ruchu bezwizowym. Zgodnie z nią turyści mający ważne polskie paszporty mogą wjeżdżać oraz przebywać na terytorium Panamy do 6 m-cy bez wiz. Należy jednak pamiętać, że każdy przyjeżdżający do tego kraju ma obowiązek posiadania biletu powrotnego oraz minimum 500 USD na koszty pobytu (gotówka nie jest konieczna, wystarczy udokumentowany stan konta bankowego i karta kredytowa). Panamska służba graniczna podejmuje ostateczną decyzję dotyczącą długości pobytu cudzoziemca w Panamie. Turystom zabrania się podejmowania jakiejkolwiek pracy zarobkowej.
Nie ma obowiązku szczepień.
Podróżnych opuszczających Panamę samolotem obowiązuje opłata lotniskowa w wysokości do 30 USD od osoby.