Black Week Trwa! ⏱️ Rabaty do 40% i oferty do 999 zł/os.Sprawdź

Aqua Vista Resort

Kod oferty: WAK673590
Last minute
Kod oferty: WAK673590
1/31
aquapark, wakacjepl
teren hotelu, basen, aquapark, wakacjepl, video
aquapark, wakacjepl
aquapark, wakacjepl
obiekt, wakacjepl

Promocja

Oasis Tours - wycieczka fakultatywna gratisOferta promocyjna z wycieczką fakultatywną City Tour GRATIS dla każdej osoby z rezerwacji. Podczas spaceru po Hurghadzie zwiedzisz m.in. meczet, port, starą dzielnicę El Dahar oraz tradycyjne, egipskie bazary.

Opis oferty

Region: HurghadaOrganizator: Oasis ToursKod oferty: WAK673590

Położenie

W regionie Hurgada - ok 15km od miasta, ok 10km od lotniska. W pobliżu plaże hoteli Albatros Resort, Albatros Aqua Park i Aqua Blu.

Plaża

Ok. 700m od hotelu (druga linia brzegowa), prywatna, piaszczysta z pomostem, wspólnie z siostrzanym, hotelem Beach Albatros Resort (na plażę kursuje bus); leżaki i parasole bezpłatne.

Hotel

WiFi bezpłatne w lobby.

Wybudowany w 2008 roku, odnowiony w 2017 roku, posiada 326 pokoi (268 Standard, 58 Family). Do dyspozycji Gości: całodobowa recepcja, punkt wymiany walut, usługa prania (płatnie), sklepiki, apteka w hotelu Albatros Palace, konsultacje z lekarzem w wyznaczonych godzinach lub za wcześniejszym umówieniem się (płatne).

Oficjalna kategoria lokalna

Pokoje

Klimatyzacja, telefon, telewizja satelitarna, mini bar (płatny), sejf, suszarka do włosów, balkon lub taras, łazienka z kabiną prysznicową.

Standardowe - dla 2 osób dorosłych z możliwością dostawki dla 1 dziecka.

Rodzinne - Family - dla 2 osób dorosłych i 2 dzieci, dwupokojow.

Oferta zawiera zdjęcia przykładowych pokoi. Brak możliwości wyboru lokalizacji pokoju.

Rekreacja, sport, atrakcje

Kilka basenów (dwa podgrzewane zimią), duże tarasy słoneczne i zadbany ogród - leżaki i parasole bezpłatne. Goście mogą korzysać również basenów hoteli Aqua Vista, Aqua Blu i Albatros Aqua Park. Przykładowe atrakcje, zajęcia, aktywności: piłka wodna, aerobik, aqua aerobik, rzutki, tenis stołowy, tenis ziemny (oświetlenie i sprzęt płatne), animacje dzienne i wieczorne, wielofunkcyjne boisko.

Płatnie: siłownia, centrum Spa (masaże, jacuzzi, sauna, hammam, zabiegi), salon piękności, sporty wodne, dwa korty tenisowe z twardą nawierzchnią, bilard (w Albatros Aqua Park), basen olimpijski, centrum rowerowe.

Dla dzieci

Baseny dla dzieci (w Albatros Aqua Park, w Aqua Vista, zintegrowany basenie ogólnym), łóżeczko dla dziecka do lat 2 (bezpłatnie, na zapytanie). Plac zabaw w Albatros Aqua i Aqua Blue, mini klub w Aqua Blue.

Wyżywienie

All Inclusive: śniadania, obiady, kolacje w formie bufetów; przekąski, kawa, herbata w wyznaczonych miejscach i godzinach, lokalne napoje bezalkoholowe i alkoholowe od 10:00 do 24:00 w wyznaczonych barach. Hotel zastrzega sobie prawo do zmiany formuły wyżywienia bez wcześniejszego powiadomienia.

Restauracje i bary

Restauracja główna, restauacje a la carte (kuchnia włoska, arabska, orientalna), restauracja na plaży; kilka barów w tym bar na dachu, bar przy basenie, bar w lobby, bar w dyskotece w Aqua Blu.

Informacje dodatkowe

Część usług, sportów i gier dodatkowo płatna. Szczegółowe informacje na temat płatnych i bezpłatnych usług w ramach pakietu (All Inclusive, FB, HB, BB, bez wyżywienia) Goście otrzymują w hotelu. Hotel zastrzega sobie prawdo do modyfikacji wykupionej oferty (godziny podawania posiłków, sposób podawania posiłków, rodzaje napojów itp). Pakiet różni się w zależności od sezonu (wysoki/niski). All Inclusive w wyznaczonych barach i godzinach. Terminy oraz godziny działania klimatyzacji określa dyrekcja hotelu. Organizator podaje przykładowe propozycje animacji, zabaw, zajęć sporotwych, szczegółowe informacje Klienci otrzymują na miejscu. W sezonie zimowym i w niskim sezonie (do połowy czerwca, od połowy września) hotele ograniczają działalność aqua parków, animacji, zajęć sportowych. Oferty zawierają zdjęcia przykładowych pokoi.

świadczenia w cenie

Dla Przelotów Wyczarterowanymi Liniami

Cena zawiera (PLN): obowiązkowe ubezpieczenie (KL, NW, bagaż), bilet lotniczy, zakwaterowanie w hotelu (doba hotelowa zaczyna się zazwyczaj w dniu przyjazdu od godz. 14:00-15:00, kończy o godz.12:00), transfer: lotnisko - hotel - lotnisko; opiekę polskojęzycznego rezydenta; wyżywienie w/g opisu, opłaty lotniskowe i paliwowe, podatek VAT.

Warto wyróżnić

• kilka basenów oraz dostęp do atrakcji hoteli Albatros Aqua, Aqua Blu

• Red Sky Bar na dachu budynku z panoramicznym widokiem

• atrakcje dla dzieci na terenie holteu oraz w siostrzanych hotelach

Serwis hotelowy

W następstwie pandemii hotele wdrażają regulacje sanitarne mające na celu zapewnienie Klientom bezpiecznego wypoczynku. W każdym hotelu znajdą się wytyczne dotyczące korzystania z: infrastruktury (baseny, siłownie, SPA, sale zabaw, wspólne pomieszczenia, sposób wydawania posiłków itp.), z systemu All Inclusive, atrakcji, animacji itp. Hotele zastrzegają sobie prawo do wprowadzania zmiany zasad korzystania z oferty hotelowej zgodnie z wymogami. Zalecenia i regulacje mogą się zmieniać dynamicznie i mogą być wprowadzane w trybie nagłym. Obiekty działają zgodnie z wytycznymi władz danego kraju obowiązującymi w związku z przeciwdziałaniem epidemii COVID-19. Wszelkie zmiany wynikają z wdrażania przepisów sanitarnych, do których stosowania zobowiązane są hotele oraz turyści. Obowiązek dostosowania się do reżimu sanitarnego nie uprawnia Klienta do możliwości żądania odszkodowania.

Prosimy każdorazowo o zapoznawanie się z komunikatami MSZ, przepisami wizowymi, paszportowymi i sanitarnymi dotyczącymi odwiedzanego kraju: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych. W przypadku rezerwacji wakacji w Polsce: https://www.gov.pl/web/rozwoj/hotele-i-inne-miejsca-noclegowe.

Aktualne wytyczne można również znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Światowej Organizacji Zdrowia oraz Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.

Światowa Organizacja Zdrowia uznała epidemię wywołaną wirusem SARS-CoV-2 za pandemię. Podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z ograniczeniami w ruchu lotniczym, w przypadku uzasadnionych podejrzeń wystąpienia SARS-CoV-2 z koniecznością pobytu w wyznaczonym przez władze kraju obiekcie lub szpitalu, z trudnościami w powrocie do kraju, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.

Przepisy celne

Dla przylotów po 30.04.2021 od obywateli RP wymagana jest wiza. Kupuje się ją po przylocie, na lotnisku. Opłaty za wizę od 1maja 2014 r. wynoszą ok. 25 USD (wiza jednokrotna). Wizy turystyczne wydawane są na okres 30 dni. Paszport ( z pustą stroną) musi posiadać co najmniej 6-miesięczną ważność po dacie zakończenia planowanej podróży. W razie uszkodzenia lub utraty paszportu należy zgłosić ten fakt na policję, zwrócić się do Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Kairze o wydanie paszportu tymczasowego, a następnie wystąpić do tutejszego Urzędu MSW (Kair, przy Placu Tahrir) w celu uzyskania potwierdzenia wjazdu na teren Egiptu oraz wizę wyjazdową. Wiza taka jest ważna wówczas przez 7 dni i nie można bez niej wyjechać z Egiptu. Obywatele Białorusi wylatujący z Polski do Egiptu, zgodnie z informacja zawartą w systemie TIMATIC należącym do Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA), muszą posiadać aktualną wizę do Egiptu już podczas odprawy biletowo- bagażowej. Nie ma możliwości uzyskania wizy w Egipcie. Bez wymaganego zezwolenia pasażerowie nie zostaną wpuszczeni na pokład samolotu. Obywatele Białorusi aplikują o wizy wyłącznie w Ambasadzie.

Covid 19

Od 1 września 2020 r. wszyscy podróżujący do Egiptu zobligowani są do okazania negatywnych wyników testów PCR na COVID-19, przetłumaczonych na język angielski lub język arabski. Badanie powinno być przeprowadzone w okresie 72 godzin przed planowanym wjazdem do Egiptu (nie dotycz dzieci w wieku do 6 lat). Turyści, których portem docelowym jest Hurghada, Marsa Alam, Szarm El-Szejk lub Taba, nie posiadający odpowiedniego certyfikatu potwierdzającego negatywny wynik testu na koronawirusa, mogą odpłatnie wykonać test PCR na egipskim lotnisku - koszt ok 30 USD(możliwa izolacja do momentu uzyskania wyniku oraz kwarantanna w przypadku uzyskania wyniku pozytywnego - kwarantanna może być przedłużana aż do momentu uzyskania negatywnego testu na koronawirusa). Należy też liczyć się z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów związanych z wykonywaniem kolejnych testów, wizytami lekarskimi oraz transportem do placówek medycznych. W przypadku uzyskania pozytywnego testu na koronawirusa wykonanego w Egipcie, należy mieć na względzie, iż linie lotnicze mogą zastrzec sobie prawo do niewpuszczenia osoby zakażonej na pokład i okazania negatywnego wyniku testu PCR. Prosimy o bieżące śledzenie kolejnych komunikatów lub konakt z Organizatorem.

W związku z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 22.01.2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii z dnia 21.12.2020 r. informujemy, iż podróżujący, wracający do Polski, są zobowiązani do odbycia 10-dniowej kwarantanny (licząc od dnia następującego po przekroczeniu granicy).

UWAGA! AKTUALIZACJA Z DNIA 30.03.2021

Z obowiązku tego zwolnione będą osoby, które dokonają testu w Polsce - nie respektowane są testy dokonane za granicą. Poniżej przestawiamy aktualizację ze strony www.gov.pl ważne od 30.03.3021:

Zasady dla podróżnych przybywających do Polski spoza strefy Schengen

Każdy z podróżujących jest skierowany na kwarantannę.

Z kwarantanny nie będzie zwalniać test wykonany w kraju, z którego przybywa dana osoba.

Podróżni, którym została nałożona kwarantanna, mogą w Polsce wykonać test, którego negatywny wynik zwolni z kwarantanny.

Rodzaj testu: PCR lub antygenowy.

Osoby zaszczepione na COVID-19 są zwolnione z kwarantanny. Dotyczy to osób, którym wystawiono zaświadczenie o wykonaniu szczepienia ochronnego szczepionką, która została dopuszczona do obrotu w Unii Europejskiej.

Potwierdzenie rezrwacji

Uwaga! Każda rezerwacja potwierdzona przez Agenta/Klienta - musi zostać dodatkowo potwierdzona przez Organizatora.

Bagaż niestandardowy

UWAGA! Przewóz sprzętu sportowego nie jest wliczany w bagaż główny, objęty Ofertą. Przewóz sprzętu sportowego to dodatkowy koszt, który Klienci opłacają na lotnisku.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Czwartek, 02.12.2021
08:45
14:00
WAWWarszawa - Chopin
HRGHurghada

Powrót

Czwartek, 09.12.2021
04:30
07:45
HRGHurghada
WAWWarszawa - Chopin
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Opinie dodane przez

9.1
Agnieszka Klient Wakacje.pl
Pobyt - Maj 2021Para
Zaletą hotelu niewątpliwie jest to, że można korzystać z basenów 3 hoteli. Hotel z dużym potencjałem, jednak pobyt w tym hotelu przez 2 tygodnie może się dłużyć. Od godziny 18 w hotelu kompletnie nic się nie dzieje (poza animacjami, które trwają krótko i nie zachwycają) Pokoje duże, czyste, teren zielony. Największym minusem jest plaża. Umiejscowiona z boku hotelu 5 gwiazdkowego wygląda jak plaża drugiej kategorii, stare leżaki, parasole, materace, dodatkowo bardzo mała ilość więc często nie można znaleźć miejsca i daleko do wejścia do morza. Do plaży jeździ bus co pół godziny, często załadowany na maxa bo zbiera osoby z 3 hoteli i jeździ tylko do godziny 17. Jak ktoś chce posiedzieć na plaży dłużej musi wracać na pieszo. Bar przy plaży to snacbar z okropnym jedzeniem. Frytki (przykryte wiec ugotowane), hot-dogi i makaron. Naprawdę fatalne - także na obiad trzeba wracać do hotelu. Ogólnie najgorsza plaża na jakiej byliśmy. Na zdjęciach wygląda to zdecydowanie lepiej niż jest naprawdę. 2 minus to monotonne jedzenie. Może to wynik pandemii bo z opinii osób , które były tam wcześniej wynika, że kiedyś było super. Teraz dzień w dzień to samo. Kurczak, coś wołowego i ziemniaki i ryż na kilka sposobów. Nic lokalnego. Ryba była raz przez 2 tygodnie a tak jakieś rybne gulasze. Nikt nie będzie głodny, ale żeby chodzić na posiłki z przyjemnością to nie bardzo. Pyszna kawa w lobby, lody przez cały dzień w barze przy basenie. Obsługa bardzo miła. Naprawdę się starają. Rafa przy hotelu już obumarła. Jeszcze trochę kolorowych rybek ale generalnie nie ma na co patrzeć. Bliskość lotniska to z jednej strony plus ale też ciągły widok na lądujące co chwilę samoloty. Super siłownia i basen olimpijski (basen dodatkowo płatny 5 usd za dzień ) Gdyby nie to jedzenie i ta plaża to zdecydowanie hotel bym poleciła. Natomiast te 2 czynniki, jakby nie patrzeć bardzo ważne powoduję, że zastanowiłabym się nad poleceniem tego hotelu
Zaletymożliwość korzystania z dużej ilości basenów duże pokoje super siłownia czystość dużo zieleni
Wadyodległość od morza plaża bardzo, bardzo słaba, bar na plaży (pod względem jedzenie 1/10)

8.5
Katarzyna Klient Wakacje.pl
Pobyt - Styczeń 2020Rodzina z dziećmi
W Egipcie wraz z rodziną byliśmy już naście razy. Hotel ten jest godny polecenia. Rozległy teren, ciekawa infrastruktura, spore pokoje, miła obsługa i nie najgorsze, urozmaicone jedzenie. Możliwość picia kawy z ekspresu. Wadą są alkohole podawane w kartonowo-plastikowych małych kubkach do kawy i brak propozycji ze strony barmanów robienia nawet mało wyszukanych drinków. Na terenie całego obiektu działa WiFi. Wprawdzie nie jest jakieś rewelacyjne, ale i tak na to, co bywa w innych egipskich hotelach, całkiem niezłe. Cały teren ładny i zadbany. Kilka basenów, w tym także podgrzewane i możliwościowy korzystania z basenów i zjeżdżalni oraz barów przyległych , dwóch innych hoteli tej samej sieci (właściwie nie wiadomo gdzie jeden się kończy, a drugi zaczyna). Jedynie posiłki główne trzeba jeść na terenie swojego hotelu. Bardzo dobrze, wręcz profesjonalnie prowadzone zajęcia sportowe nawet dla tych, którzy na codzie korzystają z klubów fitness (nawet jest 1 basen typowo sportowy, pełnowymiarowy, siłownia plenerowa i w zamkniętych dużym pomieszczeniu oraz sałna (wszystko w ramach AI). Wieczorne animacje może nie najwyższych lotów, ale ujdzie. Podsumowując - pobyt w tym hotelu naprawdę udany i miły, a hotel godny plecenia.
Zaletymożliwość korzystania z infrastruktury dwóch przyległych hoteli należących do tej samej sieci, aqua park dla dzieci i osób w każdym wieku, mila obsługa, duże pokoje, wygodne leżaki na basenach, super, wręcz profesjonalnie prowadzone rożnego rodz. zajęcia sportowe, WiFi nieźle działające na terenie niemal całego hotelu
Wadybrak bezpośredniego dostępu do morza, ale spod hotelu kursuje bezpłatny busik, drinki - kiepskie nawet jak na Egipt podawane w malutkich kartonowo-plastikowych kubeczkach do kawy (piwo też)

7.6
Kinga Klient Wakacje.pl
Pobyt - Wrzesień 2019Para
Zacznę od krótkiego zdania - jeśli ktoś nie był wcześniej w hotelu o wyższym standardzie jak np. Jaz Aquamarine będzie zadowolony. Aqua Vista jest ładnym, odnowionym hotelem. Jest czysto, przyjemnie, jednak pozostają pewne \"ale\" w porównaniu z Jaz Aquamarine. Obsługa o kilka klas niżej, są nastawieni na niemieckich turystów - widać to zwłaszcza przy obsłudze przez barmanów. Siedząc przy stoliku, gdzie obok siedzą Niemcy nie ma co liczyć na szybką obsługę. Napiwki również nie pomagają, aczkolwiek pod koniec wyjazdu trafił się nam mega miły kelner, którego nie interesowało jakiej narodowości jesteśmy. Jednak, to tylko 2 dni, więc byliśmy zniesmaczeni ich zachowaniem. Oprócz tego tutaj nie ma co liczyć, że obsługa przyniesie ręcznik czy poszuka leżaków - nie uważam to ze mega uchybienie, jednak porównuje z innym hotel. Hotel ma wyremontowane pokoje, jednak nie wszystkie - na początku trafiliśmy do pokoju, gdzie łazienka nie była wyremontowana. Po interwencji w recepcji na drugi dzień udało się nam zmienić. Nowy pokój ładny,przestronny jednak codziennie mieliśmy problem z niedziałającą klimatyzacją. Recepcja reagowała natychmiast i przysyłała \"serwisanta\", jednak codzienne zgłaszanie było uciążliwe. Panowie sprzątający mili, uśmiechnięci. Pokoje sprzątane codziennie i dokładnie. Jedzenie bardzo średnie, nawet jak na Egipt. Wybór duży, podane ładnie, ale co z tego skoro smakowo bardzo słabo. Deser również słabe. W kuchni nadrabiają mega uśmiechnięci i mili kucharze. Napoje typu pepsi, 7up w restauracji rozcieńczane niestety wodą, zdarzało się, że z automatu leciała sama woda. Soki mega słodkie. Woda butelkowa ogólnie dostępna. Na plus przyzwoite drinki, fajny bar na dachu budynku i wieczory animacyjne - pokaz tańca, karaoke. Plaże hotel posiada po drugiej stronie ulicy, przy sąsiednim hotelu Albatros - dowozi darmowy busik, jednak nikomu nie polecę tej plaży. Dla gości Aqua Vista jest dostępna plaża bez wydzielonego miejsca na kąpiel, brak łagodnego zejścia do morza; ogólnie w mojej ocenie \"dzika plaża\". Goście Aqua Vista mogą korzystać z infrastruktury hoteli sąsiednich - Aqua Blu oraz Albatros Aqua Park. Można korzystać z basenów, barów . Jednak na posiłki musimy wrócić do swojego hotelu. Opaski all inclusive dostaliśmy od razu po zameldowani do hotelu, nie zostały nam zabrane po wymeldowaniu. Doba hotelowa zaczyna się o 14:00 i ciężko dostać pokój wcześniej, wymeldowanie do 12:00. Ogólnie hotel oceniam po prostu na 4. Ujmuje za obsługę oraz jedzenie - reszta w porządku.
Zalety- elegancki, nowoczesny - dobre drinki - czystość w pokojach - możliwość korzystania z sąsiednich hoteli
Wady- jedzenie - średnia obsługa w barach

10
Krzysztof
Pobyt - Lipiec 2019Rodzina z dziećmi
Bardzo fajnie spędzone dwa tygodnie wakacji. Urozmaicone posiłki, spokojnie, brak tłoku, leżaki bez problemów. Obsługa bardzo miła i pomocna. Ogromny i dobrze wyposażony pokój rodzinny (dwa pokoje, garderoba, duża łazienka z ogromnym prysznicem). Polecam ten hotel.
ZaletyBardzo duży kompleks, świetne pokoje, bardzo miła obsługa, świetne jedzenie, dużo atrakcji dla dzieci.
Wadybrak

8.2
Adi Klient Wakacje.pl
Pobyt - Listopad 2018Rodzina z dziećmi
Hotel po całkowitym remoncie, basen nad recepcją, Basen podgrzewany z lożami olbrzymi. 75m. Animacje w wodzie. Z opaskami all. in. korzystanie w trzech a nawet czterech hotelach sieci . Hotel jest jedna całością z Albatrosem Sea World.. Zdjęcia nie aktualne z przed remontu. Fajne Karaoke co wieczór.
Zaletypo remoncie. doskonałe baseny, nie żałują wódki w dirkach bu nawrócić ludzi
Wadybrak

Mapa

Pogoda

24°C
16°C
24°C
8

Przed podróżą

WYMAGANE DOKUMENTY:
Formularz lokalizacji pasażera w wersji papierowej wypełniony przed wylotem zobacz więcej.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, należy wykonać test PCR najwcześniej 72 godziny przed lądowaniem w Egipcie. Należy zabrać ze sobą negatywny wynik testu w formie papierowej lub na urządzeniu mobilnym w języku angielskim.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany dla dzieci do 6 roku życia. Starsze dzieci wymagają przedstawienia unijnego certyfikatu COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim) lub przetłumaczonego na język angielski negatywnego wyniku testu PCR.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie- dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujące pod opieką dorosłych, którzy są zaszczepieni przeciwko COVID-19.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, należy wykonać test PCR najwcześniej 72 godziny przed lądowaniem w Egipcie. Należy zabrać ze sobą negatywny wynik testu w formie papierowej lub na urządzeniu mobilnym w języku angielskim.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: tak- 10 dni. Aby być zwolnionym z kwarantanny należy wykonać test PCR lub antygenowy po 7 dniach od powrotu do Polski.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Do Egiptu Polacy mogą wjechać za okazaniem paszportu. Dokument musi być ważny przez co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu z Egiptu (8 miesięcy w przypadku wnioskowania o wizę przez internet).
W Egipcie dla Polaków wizy są obowiązkowe. Można je kupić na lotnisku po przylocie do Egiptu, przez internet na stronie zobacz więcej lub w egipskich placówkach dyplomatycznych na terenie Polski. Wizy turystyczne wydawane są na okres 30 dni. Kosztują 25 USD (wiza jednokrotna) lub 60 USD (wiza wielokrotna).
Szczepienia nie są wymagane. Zalecane jest przestrzeganie podwyższonych zasad higieny: należy często myć ręce, pić wodę przegotowaną lub oryginalnie butelkowaną oraz dokładnie czyścić owoce i warzywa przed zjedzeniem. Przed podróżą warto zaopatrzyć się w środki przeciw dolegliwościom żołądkowym (można je również kupić w miejscowych aptekach).