Dobry293 opinie
7.1

3 099

za osobę
Podsumowanie ceny
Wakacje.plWczasyEgiptHurghadaHurghadaMarina Beach Resort (ex Premium Grand Horizon)

Marina Beach Resort (ex Premium Grand Horizon)

Kod oferty: WAK607187
Kod oferty: WAK607187
12
obiekt, teren hotelu, basen
obiekt, teren hotelu, basen
recepcja / lobby
recepcja / lobby
pokój, balkon / taras

Opis oferty

Region: HurghadaOrganizator: Prima HolidayKod oferty: WAK607187

Położenie

Hotel Marina Beach Resort położony jest 7km od lotniska w Hurghadzie oraz 2km od centrum miasta.

Muzeum w Hurghadzie oddalone jest o 4,5km od hotelu a Akwarium Grand Aquarium w Hurghadzie o 16,5km.

Plaża

Piaszczysta plaża przy hotelu.

Hotel

KATEGORIA LOKALNA 4

Hotel położony na powierzchnii 38 000m2 pośród zielonego ogrodu i z pięknym widokiem na Morze Czerwone.

Obiekt wyróźniony na portalu Tripadvisor odnaczeniem "Best travelers choice"

Do dyspozycji gości

Recepcja, 2 restauracje (główna oraz La Siesta - restauracja plażowa), lobby bar, lounge bar, beach bar (przy plaży), salon fryzjerski (płatny), pralnia i prasowalnia (dodatkowo płatna), winda, doktor: na zamówienie, płatny, wypożyczalnia limuzyn: płatna.

Akceptowane karty płatnicze: Visa, MasterCard, American Express.

Internet

Wi-Fi w lobby bezpłatnie, w pokojach dodatkowo płatny.

Sport, rekreacja i rozrywka

Bezpłatnie: basen główny z wydzieloną częścią dla dzieci, siatkówka plażowa

Odpłatnie: centrum nurkowe, bilard, tenis stołowy, Spa

Dla dzieci

Basen dla dzieci, mini klub dla dzieci w wieku 4-12 lat , mini disco, łóżeczko dziecięce ( na zamówienie ), animacje.

Zakwaterowanie

474 pokoje

Pokoje standardowe wyposażone w: balkon lub taras, łazienkę z wanną lub prysznicem i suszarką, indywidualnie sterowaną klimatyzację, TV/SAT, telefon, sejf, mini bar, zestaw do sporządzania kawy i herbaty, 2 osobne łózka lub jedno małżeńskie.

Wyżywienie

All Inclusive: śniadanie, obiad i kolacja w formie bufetu, póżne śniadanie w barze przy plaży, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe w wyznaczonych przez hotel miejscah i godzinach serwowane do godziny 24, po tej godzinie dodatkowo płatne.

Kolacja Wigilijna (24.12) oraz Kolacja Noworoczna (31.12) wliczona w cenę imprezy.

Informacje dodatkowe

Adres

Cornish Road, Hurghada, Red Sea, Egypt

Www.hoteluxeg.com

Cena

Cena oferty z przelotem zawiera: bilet lotniczy; bagaż podręczny (EasyJet o wymiarach nie przekraczających 45x36x20 cm, w tym kółka, kieszonki i rączki - mała torba podręczna która musi mieścić się pod siedzeniem pasażera, Corendon - 8kg, LOT - 8kg, Czarter - 5kg); bagaż rejestrowany (do luku bagażowego) - tylko przy przelotach charterowych; transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie wg oferty, opłaty lotniskowe, opiekę polskojęzycznego rezydenta, ubezpieczenie ERGO Reiseversicherung AG NNW, KL, bagaż, OC organizatora, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG - uruchamiany w przypadku niewypłacalności touroperatora), Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP - uruchamiany w przypadku opóźnień w zwrotach przedpłat na skutek wystąpienia nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności uniemożliwiających realizację imprezy turystycznej. Składka na TFP jest bezzwrotna nawet w przypadku rezygnacji Klienta z imprezy turystycznej), VAT.

UWAGA!!

W EasyJet bagaż rejestrowany 15 kg dodatkowo płatny ok 350 - 400 PLN/szt. W przypadku zakupienia miejsca Up front (dodatkowo płatne) Klient może zabrać na pokład duży bagaż podręczny (maks. 56 x 45 x 25 cm), który musi mieścić się w schowku nad głową.

W Corendon bagaż rejestrowany 23 kg dodatkowo płatny ok 350 - 400 PLN/szt

W LOT bagaż rejestrowany 23 kg dodatkowo płatny ok 350 - 400 PLN/szt

Uwaga!!! Przy połączeniach rejsowych cena uzależniona jest od dostępności miejsc w samolocie w danej taryfie cenowej. Linie lotnicze podają ceny aktualne na chwile zapytania. W związku z powyższym ze względu na wyczerpanie się danych taryf, do momentu podpisania umowy cena może ulegać zmianom.

Od 26.11.2016r wszystkie oferty zawierają w cenie składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG),

Oraz od 01.01.2021 analogiczą wyskość składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP):

15PLN - za imprezy samolotowe czarterowe (za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską)

13PLN - za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę

10PLN - za imprezy oparte o loty rejsowe oraz autokarowe i dojazd własny na terenie Europy (za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską)Cena oferty z dojazdem własnym zawiera: zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie wg oferty, ubezpieczenie ERGO Reiseversicherung AG, NNW, KL, bagaż, OC organizatora, VAT.

Cena nie zawiera: dodatkowego ubezpieczenia: od kosztów rezygnacji, chorób przewlekłych( ok. 68 PLN/os/tydz.), a także dodatkowego ubezpieczenie KL w okresie pandemii (w tym COVID-19 - KL do 20 000 EUR) / cena ok. 47.12 PLN/ os/tydz.), wycieczek fakultatywnych, obowiązkowej opłaty za wizę egipską ok. 25 USD płatnej na lotnisku w Egipcie, bagażu rejestrowanego przy przelotach liniami Easy Jet i Corendon Airlines, LOT (dodatkowa opłata 400 PLN/os).

Covid- 19

Podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.

W związku z powyższym prosimy o bieżące śledzenie warunków wjazdowych do krajów odwiedzanych : https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych , jak również obostrzeń na polskiej granicy przy powrocie z wakacji: https://www.strazgraniczna.pl/ . Podróżując w czasie pandemi należy liczyć się z pewnymi obostrzeniami i ograniczeniami. Klienci zobowiązani są do przestrzegania procedur bezpieczeństwa wrowadzanych regulaminem hotelu.

Część infrastruktury hotelowej (restauracje, oferta rekreacyjno - sportowa), animacje może być ograniczona, czy też niedostępna ze względu na obostrzenia sanitarne. Aktualizacja na stronie: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/egipt Od 17.06.2022 zniesiony obowiązek certyfikatów i testów.

Formularz lokalizacyjny

Na pokładach samolotów lecących do Egiptu rozdawane są formularze lokalizacyjne, które należy przekazać służbom po wyjściu z samolotu.

Powrót do Polski z zagranicy

UWAGA! Ze względu na dynamiczną sytuację i częstotliwość zmian dotyczących procedur podróżowania, prosimy o zapoznanie się z komunikatem na temat aktualnych informacji i wymogów dotyczących kwarantanny na stronie STRAŻY GRANICZNEJ.

Warunki wjazdowe

Między Polską a Egiptem obowiązuje ruch wizowy. Obywatel RP może przed przyjazdem do Egiptu ubiegać się o wizę w egipskim przedstawicielstwie dyplomatycznym, na lotnisku w Egipcie lub drogą elektroniczną poprzez złożenie wniosku na stronie internetowej: www.visa2egypt.gov.eg.

Opłaty za wizę do Egiptu wynoszą 25 USD (wiza jednokrotna) i 60 USD (wiza wielokrotna). Wizy turystyczne wydawane są na okres 30 dni. Paszport powinien posiadać co najmniej 6-miesięczną ważność po dacie zakończenia planowanej podróży. Instrukacja: Po utworzeniu konta na portalu visa2egypt.gov.eg, należy potwierdzić rejestrację, a następnie zalogować się i wybrać polecenie aplikuj teraz". Kolejny etap to wybór rodzaju dokumentu. Trzeba też wypełnić formularz i uiścić opłatę za pomocą karty kredytowej lub debetowej. Po zaakceptowaniu zgłoszenia, internauta otrzyma link do finalnego dokumentu, który należy wydrukować, by pokazać go na granicy. Egipt zaleca, by o e-wizę występować najpóźniej na 7 dni przed planowaną podróżą.

Klienci podróżujący do Sharm el Sheikh i nie korzystający z wycieczek fakultatywnych na miejscu nie mają obowiązku wykupienia wizy. Wystarczy wówczas podbić pieczątkę w paszporcie "Sinai Only", która uprawnia do 14-dniowego pobytu na półwyspie Synaj. Informujemy, że od 01/04/2022 na rejsach do Egiptu wymagana jest elektroniczna forma wypełniania obowiązkowego formularza Declaration Form, poniżej przesyłamy link gdzie należy dokonać rejestracji: https://visitegypt.gov.eg/.

Jednocześnie informujemy, że wciąż jeszcze istnieje możliwość wypełniania wersji papierowej formularza (w razie czego przesyłamy w załączniku), jest natomiast zamysł, żeby docelowo rejestracja następowała online. Każdy uczestnik imprezy zobowiązany jest do przestrzegania paszportowych, celnych, zdrowotnych i innych przepisów kraju, do którego podróżuje. Klient odpowiedzialny jest za dotrzymanie wszelkich przepisów niezbędnych do przeprowadzenia imprezy turystycznej, o których został poinformowany przez organizatora.

Z powodu możliwych zmian dotyczących pobytu w Egipcie proponujemy sprawdzić wcześniej czy warunki wjazdu i pobytu nie uległy zmianie. Aktualne informacje na temat wizy można uzyskać w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Osoby nie będące obywatelami Polski, prosimy o sprawdzenie w ambasadzie egipskiej w Warszawie warunków wjazdu i pobytu.

Uwaga przeczytaj koniecznie! http://msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/profile_krajow/egipt

Dokumenty podróży

DOKUMENTY PODRÓŻY WYSYŁANE SĄ MAILEM NA 2 DZNI PRZED WYLOTEM PO GODZINIE 12:00

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

Standard garden room dbl

2 dorosłych

All inclusiveStandardowy
WylotFly Egypt, FEG 0000
WRO · 08.12 (Czw.)Wrocław
HRG · 08.12 (Czw.)Hurghada
Godziny lotu podamy później
PrzylotFly Egypt, FEG 0000
HRG · 22.12 (Czw.)Hurghada
WRO · 22.12 (Czw.)Wrocław
Godziny lotu podamy później
8 438 zł
za pokój

Standard garden room dbl

2 dorosłych

All inclusiveStandardowy
WylotTravel Service, 3Z 7110
04:30
09:40
KTW · 08.12 (Czw.)Katowice
HRG · 08.12 (Czw.)Hurghada
PrzylotTravel Service, 3Z 7111
10:30
13:55
HRG · 22.12 (Czw.)Hurghada
KTW · 22.12 (Czw.)Katowice
8 438 zł
za pokój

Standard garden room dbl

2 dorosłych

All inclusiveStandardowy
WylotLOT Charters, LO 6223
09:10
14:30
WAW · 08.12 (Czw.)Warszawa - Chopin
HRG · 08.12 (Czw.)Hurghada
PrzylotLOT Charters, LO 6224
15:30
19:10
HRG · 22.12 (Czw.)Hurghada
WAW · 22.12 (Czw.)Warszawa - Chopin
8 658 zł
za pokój

Standard garden room dbl

2 dorosłych

All inclusiveStandardowy
WylotFly Egypt, FEG 0000
GDN · 08.12 (Czw.)Gdańsk
HRG · 08.12 (Czw.)Hurghada
Godziny lotu podamy później
PrzylotFly Egypt, FEG 0000
HRG · 22.12 (Czw.)Hurghada
GDN · 22.12 (Czw.)Gdańsk
Godziny lotu podamy później
9 078 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Parking U Madzi, Kaczyńców 1, 42-625 Pyrzowice

120
za 1 auto
1 auto
Data od
08.12.2022
Data do
22.12.2022
120
za 1 auto

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

185
za wycieczkę
185
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji
Wycieczka8 438
Cena całkowita8 438
Cena całkowita8 438
lub

Opinie dodane przez

max
Czerwiec 2021 ·

Para

Dodano: 01.07.2021
8.2
Przeszkadza plac budowy, na który wychodzi część balkonów. Praktycznie z tych balkonów korzystać nie można. Kurz i stale obecni robotnicy; i tak codziennie od bladego świtu. Chyba, że komuś nie przeszkadzają panowie,którzy przerywają pracę i nie odrywają wzroku od pojawiającej się na balkonie osoby.

JoaKaj
Czerwiec 2021 ·

Rodzina z dziećmi

Dodano: 01.07.2021
8.6
Hotel ładny i na poziomie, panuje w nim w kameralna atmosfera, room-service dba o czystość i sympatyczną obsługe, animacje średnie, ale za to dla dzieci wiele atrakcji, posiłki w ilości dla kazdego, jednakze po tygodniu można miec wrażenie lekkiej monotonii, poniewaz to Egipt za pieniązka załatwią wszystko -polecam ten rodzaj motywacji na początek, później juz pamietają; :-)) na terenie hotelu jest małe centrum handlowe, dla urozmaicenia włoska restauracja w cenie oferty, a przy plaży wypozyczalnia sprzetu wodnego i piekne rafy . POLECAM !

lamia
Czerwiec 2021 ·

Para

Dodano: 01.07.2021
7.2
Dobry hotel 4*, na 5* nie zasługuje; dość monotonne posiłki, zwłaszcza obiad serwowany tylko w barze na plaży - praktycznie codziennie to samo; bardzo mały wybór owoców i jarzyn; do śniadania i kolacji napoje podaje obsługa - baaardzo długi czas oczekiwania;<br>w pokoju brak suszarki a nawet w łazience brak gniazdka do podłączenia własnej;<br>wiele pokoi z widokiem na pobliski bardzo hałaśliwy plac budowy; z widokiem na morze praktycznie pokoje nie są dostępne;<br>mała rafka ok. 30 m. od brzegu na głębokości 2-5 metrów - rybki jedzą z ręki;<br><br>

ADAM z Warszawy
Czerwiec 2021 ·

Para

Dodano: 01.07.2021
7.0
Własnie wczorej wrucilismy z egiptu i ogolnie jestesmy zniesmaczeni !!!a najbardziej obsługa i aroganckim zachowaniem barmanów i kelnerow.mam porownanie wielu hoteli w egipcie i ten powinien miec **** GWIAZDKI I TO JEST NA WYROST.

Adam z Warszawy
Czerwiec 2021 ·

Para

Dodano: 01.07.2021
5.0
wczorej wrócilismy własnie z tego hotelu i jestesmy zniesmaczeni .hotel nie zasługuje na ***** a max***.bylismy w hotelu *** tez w hurgadzie i było naprawde przyjemnie .AROGANCKA I BARDZO NIE MIŁA OBSŁUGA KELNERSKA I BARMAŃSKA .napoje podawane w brudnych plastikowych kubkach....ciagły kurz z obok hotelu budowli...

Mapa

Spacer po porcie w Hurghadzie 1 km w linii prostej od hotelu
Sakala to reprezentacyjna dzielnica Hurghady, która oferuje m.in. romantyczny spacer urokliwym deptakiem ze szpalerem strzelistych palm. Malowniczy deptak biegnie wzdłuż wybrzeża, co niewątpliwie potęguje pozytywne wrażenia - szczególnie o zachodzie słońca. Przy okazji warto wybrać się na Nową Marinę, odpocząć w ogródku jednej z licznych kawiarni i zasmakować w świeżych owocach morza czy w pysznym kushari. W następnej kolejności można podziwiać w porcie kotwiczące tam statki i cumujące jachty z całego świata oraz rozmarzyć się spoglądając na połyskującą w ostatnich promieniach słońca taflę Morza Czerwonego. W sezonie często odbywają się tu różne imprezy folklorystyczne i wydarzenia muzyczne.

Zobacz więcej

Meczet El Mina 1 km w linii prostej od hotelu
El Mina to jeden z największych w Hurghadzie meczetów, który został oddany do użytku w 2012 roku. Monumentalna budowla wykonana została z białego marmuru i na każdym robi duże wrażenie. Szczególnie imponująca jest wysoka na 25 m kopuła meczetu, która zachwyca swoim kunsztem zarówno z zewnątrz, jak i od środka. Poza godzinami modlitw, meczet El Mina otwarty jest dla turystów, jednak aby wejść na jego teren ? należy zastosować się do surowych reguł w zakresie ubioru (można też za darmo wypożyczyć specjalny strój) oraz zdjąć obuwie. Biała świątynia El Mina podświetlana jest w porze nocnej na zielono, dzięki czemu prezentuje się wręcz bajecznie.

Zobacz więcej

Bazar w dzielnicy El Dahar 4 km w linii prostej od hotelu
Wycieczka do souku, czyli na tradycyjny bazar w El Dahar - najstarszej dzielnicy Hurghady, to nie tylko okazja do nauki targowania się czy asertywności, ale również możliwość zgłębienia arabskiej kultury i poczucia wyjątkowej atmosfery tego miejsca. Bazar pełen jest kramów, krzykliwych sprzedawców i półek uginających się pod naporem przeróżnych towarów. Można tam kupić wiele ciekawych pamiątek, jak np. rękodzieła z drewna oliwnego, ze skóry czy złota. Unikatowa mieszkanka gwaru związanego z handlem i unoszącego się w powietrzu zapachu niezliczonych przypraw, owoców czy innych smakołyków - to gwarancja niezapomnianych wrażeń, okazja do udanych zakupów, poznania lokalnego klimatu i życia mieszkańców miasta.

Zobacz więcej

Grand Aquarium 12 km w linii prostej od hotelu
Nowoczesne Wielkie Akwarium zostało otwarte w 2015 roku i jest jednym z największych tego rodzaju kompleksów na całym afrykańskim kontynencie. Gran Aquarium podzielone jest na kilka tematycznych sektorów, dlatego z pewnością każdy znajdzie tam coś dla siebie. Na terenie kompleksu można odwiedzić mini zoo, gdzie znajdują się uratowane w całym Egipcie zwierzęta czy zobaczyć wystawę skamieniałych szczątków pradawnej fauny. Dzięki spacerowi wielkim, podwodnym tunelem, można obcować z rekinami, żółwiami morskimi czy płaszczkami - na wyciągnięcie ręki i bez zamoczenia stopy (wielbiciele adrenaliny mogą nawet z nimi zanurkować)! Mnóstwo różnobarwnych przedstawicieli flory i fauny Morza Czerwonego - sprawia, że wizyta w Grand Aquarium to idealna propozycja dla rodzin z dziećmi.

Zobacz więcej

Delfinarium 27 km w linii prostej od hotelu
Delfinarium w Hurghadzie to jedno z ulubionych przez turystów miejsc, szczególnie przez rodziny z dziećmi. Podczas 45-minutowego programu można podziwiać niesamowite wyczyny czterech delfinów, ale równie interesujące są pokazy z udziałem fok i lwów morskich. Inteligentne delfiny potrafią skakać przez obręcze i malować obrazki, urocze foki uwielbiają zabawy z piłkami, a dostojny lew morski "specjalizuje się" w aerobiku. Co ciekawe, każdy pokaz jest inny, bowiem "aktorzy" miewają różne nastroje, dlatego Delfinarium z powodzeniem można odwiedzić nie raz! Za dodatkową opłatą, śmiałkowie mają możliwość pływania z przyjaźnie nastawionymi do ludzi delfinami i zrobienia sobie z nimi zdjęć.

Zobacz więcej

Pogoda

24°C
16°C
24°C
8

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY:
Formularz lokalizacji pasażera w wersji papierowej wydawany przez załogę samolotu. Formularz należy przekazać władzom Egiptu po wylądowaniu.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Do Egiptu Polacy mogą wjechać za okazaniem paszportu. Dokument musi być ważny przez co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu z Egiptu (8 miesięcy w przypadku wnioskowania o wizę przez internet).
W Egipcie dla Polaków wizy są obowiązkowe. Można je kupić na lotnisku po przylocie do Egiptu, przez internet na stronie zobacz więcej lub w egipskich placówkach dyplomatycznych na terenie Polski. Wizy turystyczne wydawane są na okres 30 dni. Kosztują 25 USD (wiza jednokrotna) lub 60 USD (wiza wielokrotna).
Szczepienia nie są wymagane. Zalecane jest przestrzeganie podwyższonych zasad higieny: należy często myć ręce, pić wodę przegotowaną lub oryginalnie butelkowaną oraz dokładnie czyścić owoce i warzywa przed zjedzeniem. Przed podróżą warto zaopatrzyć się w środki przeciw dolegliwościom żołądkowym (można je również kupić w miejscowych aptekach).