Black Week Trwa! ⏱️ Rabaty do 40% i oferty do 999 zł/os.Sprawdź
Wakacje.plWczasyEgiptHurghadaHurghadaMarlin Inn Beach Resort (ex Marlin Inn Azur)

Marlin Inn Beach Resort (ex Marlin Inn Azur)

Kod oferty: WAK673617
Last minute
Kod oferty: WAK673617
1/15
obiekt, basen
obiekt, basen
obiekt
basen
teren hotelu

Promocja

Oasis Tours - wycieczka fakultatywna gratisOferta promocyjna z wycieczką fakultatywną City Tour GRATIS dla każdej osoby z rezerwacji. Podczas spaceru po Hurghadzie zwiedzisz m.in. meczet, port, starą dzielnicę El Dahar oraz tradycyjne, egipskie bazary.

Opis oferty

Region: HurghadaOrganizator: Oasis ToursKod oferty: WAK673617

Położenie

Hurgada, ok 8km od centrum miasta, ok 10km od lotniska w Hurghadzie.

Plaża

Ok 150m od hotelu - dojście uliczką, prywatna, piaszczysta; leżaki, ręczniki i parasole bezpłatnie.

Hotel

WiFi w lobby bezpłatnie.

Wybudowany w 1994 roku, na powierzchni: 20000m2, wyremontowany w 2015 roku. Pokoje znajdują się w budynku głównym (4 piętra) oraz w bungalowach (3-piętrowych). Do dyspozycji Gości: całodobowa recepcja, sala konferencyjna.

Oficjalna kategoria lokalna

Pokoje

Klimatyzacja, sejf, mini lodówka (wypełnienie płatne), TV stat, telefon, łazienka (wanna/prysznic, WC), balkon lub taras.

Standardowe - dla 2 osób dorosłych z możliwością dostawki dla trzeciej osoby dorosłej lub dziecka.

Oferta zawiera zdjęcia przykładowych pokoi. Dostawka dla 2 dzieci na zaptanie - może być w postaci jednego łóżka, sofy lub łóżka piętrowego. Brak możliwości wyboru lokalizacji pokoju.

Rekreacja, sport, atrakcje

Basen - leżaki, parasole, ręczniki bezpłatnie. Przykładowe atrakcje i zajęcia: tenis stołowy, rzutki, siatkówka plażowa, aerobik, dyskoteka.

Płatnie: bilard, centrum Spa (masaże, sauna, jacuzzi, salon piękności).

Dla dzieci

Brodzik, animacje, mini klub (4-12 lat), plac zabaw, łóżeczko dla dziecka do lat 2 (bezpłatnie, w miarę dostępności).

Wyżywienie

All Inclusive: śniadania, obiady, kolacje, późna przekąska. W wyznaczonej restauracji/barze lekkie prezkąski w ciągu dnia ( w określonych godzinach); lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe w ramach pakietu All Inclusive w określonych godzinach i miejscach.

Restauracje i bary

Restauracja głowna, restauracja a la carte (kuchnia włoska); bar w lobby, bar przy basenie, bar na plaży.

Informacje dodatkowe

Część usług, sportów i gier dodatkowo płatna. Szczegółowe informacje na temat płatnych i bezpłatnych usług w ramach pakietu (All Inclusive, FB, HB, BB, bez wyżywienia) Goście otrzymują w hotelu. Hotel zastrzega sobie prawdo do modyfikacji wykupionej oferty (godziny podawania posiłków, sposób podawania posiłków, rodzaje napojów itp). Pakiet różni się w zależności od sezonu (wysoki/niski). All Inclusive w wyznaczonych barach i godzinach. Terminy oraz godziny działania klimatyzacji określa dyrekcja hotelu. Organizator podaje przykładowe propozycje animacji, zabaw, zajęć sporotwych, szczegółowe informacje Klienci otrzymują na miejscu. W sezonie zimowym i w niskim sezonie (do połowy czerwca, od połowy września) hotele ograniczają działalność aqua parków, animacji, zajęć sportowych. Oferty zawierają zdjęcia przykładowych pokoi.

świadczenia w cenie

Dla Przelotów Wyczarterowanymi Liniami

Cena zawiera (PLN): obowiązkowe ubezpieczenie (KL, NW, bagaż), bilet lotniczy, zakwaterowanie w hotelu (doba hotelowa zaczyna się zazwyczaj w dniu przyjazdu od godz. 14:00-15:00, kończy o godz.12:00), transfer: lotnisko - hotel - lotnisko; opiekę polskojęzycznego rezydenta; wyżywienie w/g opisu, opłaty lotniskowe i paliwowe, podatek VAT.

Warto wyróżnić

• blsko plaży

• animacje i dobra zabawa przez cały dzień

• luźna atmosfera

Serwis hotelowy

W następstwie pandemii hotele wdrażają regulacje sanitarne mające na celu zapewnienie Klientom bezpiecznego wypoczynku. W każdym hotelu znajdą się wytyczne dotyczące korzystania z: infrastruktury (baseny, siłownie, SPA, sale zabaw, wspólne pomieszczenia, sposób wydawania posiłków itp.), z systemu All Inclusive, atrakcji, animacji itp. Hotele zastrzegają sobie prawo do wprowadzania zmiany zasad korzystania z oferty hotelowej zgodnie z wymogami. Zalecenia i regulacje mogą się zmieniać dynamicznie i mogą być wprowadzane w trybie nagłym. Obiekty działają zgodnie z wytycznymi władz danego kraju obowiązującymi w związku z przeciwdziałaniem epidemii COVID-19. Wszelkie zmiany wynikają z wdrażania przepisów sanitarnych, do których stosowania zobowiązane są hotele oraz turyści. Obowiązek dostosowania się do reżimu sanitarnego nie uprawnia Klienta do możliwości żądania odszkodowania.

Prosimy każdorazowo o zapoznawanie się z komunikatami MSZ, przepisami wizowymi, paszportowymi i sanitarnymi dotyczącymi odwiedzanego kraju: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych. W przypadku rezerwacji wakacji w Polsce: https://www.gov.pl/web/rozwoj/hotele-i-inne-miejsca-noclegowe.

Aktualne wytyczne można również znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Światowej Organizacji Zdrowia oraz Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.

Światowa Organizacja Zdrowia uznała epidemię wywołaną wirusem SARS-CoV-2 za pandemię. Podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z ograniczeniami w ruchu lotniczym, w przypadku uzasadnionych podejrzeń wystąpienia SARS-CoV-2 z koniecznością pobytu w wyznaczonym przez władze kraju obiekcie lub szpitalu, z trudnościami w powrocie do kraju, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.

Przepisy celne

Dla przylotów po 30.04.2021 od obywateli RP wymagana jest wiza. Kupuje się ją po przylocie, na lotnisku. Opłaty za wizę od 1maja 2014 r. wynoszą ok. 25 USD (wiza jednokrotna). Wizy turystyczne wydawane są na okres 30 dni. Paszport ( z pustą stroną) musi posiadać co najmniej 6-miesięczną ważność po dacie zakończenia planowanej podróży. W razie uszkodzenia lub utraty paszportu należy zgłosić ten fakt na policję, zwrócić się do Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Kairze o wydanie paszportu tymczasowego, a następnie wystąpić do tutejszego Urzędu MSW (Kair, przy Placu Tahrir) w celu uzyskania potwierdzenia wjazdu na teren Egiptu oraz wizę wyjazdową. Wiza taka jest ważna wówczas przez 7 dni i nie można bez niej wyjechać z Egiptu. Obywatele Białorusi wylatujący z Polski do Egiptu, zgodnie z informacja zawartą w systemie TIMATIC należącym do Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA), muszą posiadać aktualną wizę do Egiptu już podczas odprawy biletowo- bagażowej. Nie ma możliwości uzyskania wizy w Egipcie. Bez wymaganego zezwolenia pasażerowie nie zostaną wpuszczeni na pokład samolotu. Obywatele Białorusi aplikują o wizy wyłącznie w Ambasadzie.

Covid 19

Od 1 września 2020 r. wszyscy podróżujący do Egiptu zobligowani są do okazania negatywnych wyników testów PCR na COVID-19, przetłumaczonych na język angielski lub język arabski. Badanie powinno być przeprowadzone w okresie 72 godzin przed planowanym wjazdem do Egiptu (nie dotycz dzieci w wieku do 6 lat). Turyści, których portem docelowym jest Hurghada, Marsa Alam, Szarm El-Szejk lub Taba, nie posiadający odpowiedniego certyfikatu potwierdzającego negatywny wynik testu na koronawirusa, mogą odpłatnie wykonać test PCR na egipskim lotnisku - koszt ok 30 USD(możliwa izolacja do momentu uzyskania wyniku oraz kwarantanna w przypadku uzyskania wyniku pozytywnego - kwarantanna może być przedłużana aż do momentu uzyskania negatywnego testu na koronawirusa). Należy też liczyć się z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów związanych z wykonywaniem kolejnych testów, wizytami lekarskimi oraz transportem do placówek medycznych. W przypadku uzyskania pozytywnego testu na koronawirusa wykonanego w Egipcie, należy mieć na względzie, iż linie lotnicze mogą zastrzec sobie prawo do niewpuszczenia osoby zakażonej na pokład i okazania negatywnego wyniku testu PCR. Prosimy o bieżące śledzenie kolejnych komunikatów lub konakt z Organizatorem.

W związku z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 22.01.2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii z dnia 21.12.2020 r. informujemy, iż podróżujący, wracający do Polski, są zobowiązani do odbycia 10-dniowej kwarantanny (licząc od dnia następującego po przekroczeniu granicy).

UWAGA! AKTUALIZACJA Z DNIA 30.03.2021

Z obowiązku tego zwolnione będą osoby, które dokonają testu w Polsce - nie respektowane są testy dokonane za granicą. Poniżej przestawiamy aktualizację ze strony www.gov.pl ważne od 30.03.3021:

Zasady dla podróżnych przybywających do Polski spoza strefy Schengen

Każdy z podróżujących jest skierowany na kwarantannę.

Z kwarantanny nie będzie zwalniać test wykonany w kraju, z którego przybywa dana osoba.

Podróżni, którym została nałożona kwarantanna, mogą w Polsce wykonać test, którego negatywny wynik zwolni z kwarantanny.

Rodzaj testu: PCR lub antygenowy.

Osoby zaszczepione na COVID-19 są zwolnione z kwarantanny. Dotyczy to osób, którym wystawiono zaświadczenie o wykonaniu szczepienia ochronnego szczepionką, która została dopuszczona do obrotu w Unii Europejskiej.

Potwierdzenie rezrwacji

Uwaga! Każda rezerwacja potwierdzona przez Agenta/Klienta - musi zostać dodatkowo potwierdzona przez Organizatora.

Bagaż niestandardowy

UWAGA! Przewóz sprzętu sportowego nie jest wliczany w bagaż główny, objęty Ofertą. Przewóz sprzętu sportowego to dodatkowy koszt, który Klienci opłacają na lotnisku.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Czwartek, 02.12.2021
08:45
14:00
WAWWarszawa - Chopin
HRGHurghada

Powrót

Czwartek, 09.12.2021
04:30
07:45
HRGHurghada
WAWWarszawa - Chopin
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Opinie dodane przez

8.7
Janusz Klient Wakacje.pl
Pobyt - Listopad 2019Seniorzy
Musiałem coś napisać o naszym pobycie w tym hotelu po wpisie Pani Marii. Musiała Pani ten hotel pomylić jakimś innym? Moje wrażenia (pierwszy raz w Egipcie), więc doświadczenia o tym kraju za dużego nie mam, to dbanie o klientów, miła, uśmiechnięta obsługa. Pewno, że jak dostaną jakiś napiwek, to nawet z daleka ci się kłaniają i dodatkowo znają toje imię. Czystość... zacytuję słowa mojej żony \\\"jest jak jest, ale jak może być inaczej, kiedy sprzątają tu sami mężczyźni\\\" Do morza 100m, temp. 28-29 *C, woda ciepluteńka, czysta. Po przejściu na drugą stronę hotelu główna promenada Hurghady, co kawałek bankomaty rozmieniające pieniądze na ichniejsze funty. Po wyjściu z hotelu jakieś 100m po lewej naprzeciwko punkt sprzedaży Vodafone. My kupiliśmy kartę na internet 6Gb za 16$. Nawet nie wiem ile z tego wykorzystaliśmy. Wiadomo, że idąc ulicą zaczepiają cię różni sklepikarze, ale wcale nie jest to jakieś uciążliwe, naprawdę nie są nachalni. Trochę rozczarowała mnie wycieczka do Kairu (myślę, że całe te piramidy są trochę przereklamowane...zwłaszcza jak się jedzie autobusem 6h w jedną stronę). To jest moje subiektywne odczucie, żonie się podobało. Jeszcze jedno; dobrze jest znać angielski, bo po niemiecku nie da się dogadać. Dałem mało punktów za animację, po prostu jak dla mnie za głośna muzyka (ale ja już jestem dobrze po 50-ce i długi czas mieszkam na wsi, młodzież za to bawiła się świetnie). Pozdrawiam i polecam.
ZaletyPołożenie: zjednej strony morze 100m, z drugiej największa promenada w Hurghadzie z mnóstwem atrakcji: sklepów, barów,itp..
WadyRaczej pomijalne.

1.0
Maria Klient Wakacje.pl
Pobyt - Październik 2019Para
Zarezerwowałam hotel w Wakacje.Pl,w terminie 24.10.2019 -31.10.2019.wylot z Katowic.Spotkał mnie tam tylko bród i smród oraz obrzydliwe jedzenie na brudnych naczyniach.W dodatku jedzenie w takich ilościach że kto pierwszy ten coś złapał.Pokoje stare,brzydkie i bardzo brudne.Jadalnia również bardzo brudna ,naczynia i sztućce niedomyte.Plaża mała i ohydna,parasole dziurawe ,łóżka połamane.Bar na plaży w którym nic nie zjesz a napoje podawane w plastykowych kubkach pojemności 100 ml.Po 2 dniach zrezygnowałam z tego hotelu i z pomocą rezydenta przeniosłam się do innego hotelu,oczywiście za dopłatą.Nie wiem kto wystawia pozytywne opinie hotelu Marlin in resort ale na pewno nie są to turyści.Mam również duży żal do WAKACJI.PL .Nie można oferować takiego hotelu jako 4-gwiazdki i jeszcze żądać nie małych pieniążków.Wspomnę jeszcze o basenie który był tuż przy wyjściu z recepcji oraz jadalni i trzeba dużej uwagi żeby do owego basenu nie wpaść.Oczywiście nikt z niego nie korzystał gdyż znajdował się w zacienionym miejscu.Mój opis mogę udokumentować zdjęciami oraz filmikami.W Egipcie byłam już kilkanaście razy i jeszcze takie rozczarowanie mnie nie spotkało.
Zalety Hotel Marlin in resort nie posiada zalet,jedynie wady.
WadyZarezerwowałam hotel w Wakacje.Pl,w terminie 24.10.2019 -31.10.2019.wylot z Katowic.Spotkał mnie tam tylko bród i smród oraz obrzydliwe jedzenie na brudnych naczyniach.W dodatku jedzenie w takich ilościach że kto pierwszy ten coś złapał.Pokoje stare,brzydkie i bardzo brudne.Jadalnia również bardzo brudna ,naczynia i sztućce niedomyte.Plaża mała i ohydna,parasole dziurawe ,łóżka połamane.Bar na plaży w którym nic nie zjesz a napoje podawane w plastykowych kubkach pojemności 100 ml.Po 2 dniach zrezygnowałam z tego hotelu i z pomocą rezydenta przeniosłam się do innego hotelu,oczywiście za dopłatą.Nie wiem kto wystawia pozytywne opinie hotelu Marlin in resort ale na pewno nie są to turyści.Mam również duży żal do WAKACJI.PL .Nie można oferować takiego hotelu jako 4-gwiazdki i jeszcze żądać nie małych pieniążków. TO nie jest hotel ale jakaś przechowalnia.

1.0
Izabela
Pobyt - Październik 2019Para
NIE POLECAM hotelu nikomu. Jedzenie obrzydliwe, wszystko smakowało tak samo, bardzo mało owoców (głównie były tylko stare, przygniłe banany), desery bardzo słodkie, bez smaku. Ratowały nas jajka sadzone na śniadanie i przekąski na plaży (pizza i frytki) oraz jedzenie na mieście (KFC w pobliżu i restauracja z owocami morza niedaleko portu Marina). Z alkoholi jakie należą się w opcji all inclusive nadawało się tylko piwo (jeśli nie dasz napiwku to musisz chodzić po nie co 5 minut bo leją na dwa łyczki). W pokojach PRL, łazienka bardzo brudna, pozapychane umywalki i wanna, na płytkach pełno przeróżnych włosów (tak jakby jedną ścierą sprzątali cały hotel). W \"restauracji\" hotelowej też bardzo brudno (łącznie z talerzami, sztućcami i szklankami). Plaża bardzo mała. Nie dało się spokojnie poleżeć bo co chwila ktoś podchodził i namawiał na wycieczki, masaże itp. Animacje żenujące. Obsługa jakby była obrażona, oczywiście dopóki nie dało się napiwku. Rozumiem, że Egipt słynie z napiwków ale płacić po kilka razy za to co mi się należy nie jest w porządku (po trzy razy dziennie trzeba było dawać napiwek barmanom na plaży, żeby zamiast 100ml dostawać 200ml piwa. Jak za długo nie dawaliśmy to znów lał w malutkie kubeczki). Jadąc na wycieczkę dostaliśmy bardzo mały prowiant. Nie spodziewałam się luksusów w Egipcie ale to było JEDNO, WIELKIE DNO.
Zalety-blisko lotniska -długi deptak ze sklepami i jedzeniem
Wady-jedzenie -pokoje -plaża -czystość

8.7
Piotr Klient Wakacje.pl
Pobyt - Październik 2019Para
Ogólnie fajny hotel, obsługa mega miła, uprzejma i pomocna. Położenie jest napewno atutem tego hotelu, Można pospacerować szeroką promenadą w mieście, w pobliżu sklepy, restauracje w tym Mc Donald i Pizza Hut Plaża codziennie sprzątana, Bar plażowy z posiłkami typu frytki, hamburgery, sałatki, pizza plus soki i napoje. Tak naprawdę cóż więcej potrzeba. Myśmy 2 razy nie szli nawet do restauracji na obiad tylko przekąsiliśmy coś w/w na plaży ;) Płaciliśmy 1870 zł/os więc cena była jak najbardziej ok.
ZaletyPołożenie jest napewno atutem tego hotelu, Plaża codziennie sprzątana, Bar plażowy z posiłkami typu frytki, hamburgery, sałatki, pizza plus soki i napoje. Tak naprawdę cóż więcej potrzeba. Myśmy 2 razy nie szli nawet do restauracji na obiad tylko przekąsiliśmy coś w/w na plaży ;)
WadyJak to wszędzie tak i w Egipcie,, na zdjęciach najładniejsze pokoje. Czystość pokoi mogła by być lepsza, Meble przypominają troszkę PRL.

9.3
Łukasz
Pobyt - Wrzesień 2019Para
Hotel położony jest w centrum Hurghady przy głównej promenadzie , w bliskiej odległości od lotniska. W pobliżu hotelu mnóstwo kafejek, restauracji i sklepów z pamiątkami. Polecam pokoje przy alejce prowadzonej do morza. Pokoje duże, przestronne, codziennie sprzątane. Wybór jedzenia ogromny. Podczas posiłków zawsze mogliśmy liczyć na uczynną obsługę kelnerską. Także praca recepcji bez zarzutu. W lobby wszelkie napoje dostępne z dystrybutorów i z baru Joker. Plaża bardzo blisko hotelu, z darmowymi leżakami i ręcznikami plażowymi. Przy plaży dostępny bar oraz przekąski ( burgery, pizza, frytki). Polecam wziąć ze sobą zestaw do snurkowania ponieważ przy brzegu można pooglądać kolorowe rybki. Na uwagę zasługują świetni animatorzy, którzy od rana prowadzą zajęcia sportowe, a wieczorami fajne animacje na scenie przy plaży. Jednym słowem: Polecam !
ZaletyPołożenie w centrum Hurghady Odległość od lotniska 10 minut Świetne animacje dobre posiłki, alkohole bilard w lobby wi-fi
Wadybasen, ale bliska odległość do morza to rekompensuje

Mapa

Pogoda

24°C
16°C
24°C
8

Przed podróżą

WYMAGANE DOKUMENTY:
Formularz lokalizacji pasażera w wersji papierowej wypełniony przed wylotem zobacz więcej.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, należy wykonać test PCR najwcześniej 72 godziny przed lądowaniem w Egipcie. Należy zabrać ze sobą negatywny wynik testu w formie papierowej lub na urządzeniu mobilnym w języku angielskim.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany dla dzieci do 6 roku życia. Starsze dzieci wymagają przedstawienia unijnego certyfikatu COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim) lub przetłumaczonego na język angielski negatywnego wyniku testu PCR.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie- dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujące pod opieką dorosłych, którzy są zaszczepieni przeciwko COVID-19.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, należy wykonać test PCR najwcześniej 72 godziny przed lądowaniem w Egipcie. Należy zabrać ze sobą negatywny wynik testu w formie papierowej lub na urządzeniu mobilnym w języku angielskim.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: tak- 10 dni. Aby być zwolnionym z kwarantanny należy wykonać test PCR lub antygenowy po 7 dniach od powrotu do Polski.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Do Egiptu Polacy mogą wjechać za okazaniem paszportu. Dokument musi być ważny przez co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu z Egiptu (8 miesięcy w przypadku wnioskowania o wizę przez internet).
W Egipcie dla Polaków wizy są obowiązkowe. Można je kupić na lotnisku po przylocie do Egiptu, przez internet na stronie zobacz więcej lub w egipskich placówkach dyplomatycznych na terenie Polski. Wizy turystyczne wydawane są na okres 30 dni. Kosztują 25 USD (wiza jednokrotna) lub 60 USD (wiza wielokrotna).
Szczepienia nie są wymagane. Zalecane jest przestrzeganie podwyższonych zasad higieny: należy często myć ręce, pić wodę przegotowaną lub oryginalnie butelkowaną oraz dokładnie czyścić owoce i warzywa przed zjedzeniem. Przed podróżą warto zaopatrzyć się w środki przeciw dolegliwościom żołądkowym (można je również kupić w miejscowych aptekach).