Black Week Trwa! ⏱️ Rabaty do 40% i oferty do 999 zł/os.Sprawdź

Royal Star Beach Resort (ex Three Corners)

Kod oferty: WAK637608
Last minute
Kod oferty: WAK637608
1/17
basen
basen
budynek główny
basen, sport i rekreacja
teren hotelu, basen

Opis oferty

Region: HurghadaOrganizator: Prima HolidayKod oferty: WAK637608

Położenie

W Hurghadzie, zaledwie kilka minut do centrum miasta, zapewnia łatwy dostęp do najważniejszych atrakcji, lokalnych plaż oraz najlepszych sklepów, restauracji i lokali rozrywkowych. Do lotniska w Hurghadzie ok. 10km

Plaża

Przy hotelu, z łagodnym zejściem do morza. Leżaki, parasole i ręczniki plażowe bezpłatnie.

Hotel

KATEGORIA LOKALNA 4

Bliskość centrum Hurghady pozwala na odkrywanie jej uroków i na korzystanie z pobliskich dziennych i nocnych atrakcji miasta. Polecany dla par, grup przyjaciół i znajomych.

Do dyspozycji gości

Recepcja, winda, restauracja główna, restauracja a'la carte Chez Pascal odpłatna, 3 bary( Aquarius Bar, El Omda Oriental Bar, Beach Bar ). Usługi pralni chemicznej, wypożyczalnia samochodów, przechowalnia bagażu, sklep z pamiątkami, bankomat. Mała sala konferencyjna dla 60 osób.

Internet

Bezpłatne WiFi w lobby i przy basenie

Konferencje/incentive

Sala konferencyjna na 60 osób

Sport, rekreacja i rozrywka

Bezpłatnie: basen ( w sezonie zimowym podgrzewany), leżaki, parasole i ręczniki plażowe, siłownia, hotelowe programy rozrywkowe

Odpłatnie: łaźnia parowa, sauna, masaże, centrum nurkowe

Dla dzieci

Łóżeczka dla dzieci na zamówienie przed wylotem, wysokie krzesełka w restauracji.

Zakwaterowanie

Oferuje 212 pokoi. Pokoje typu standard dwuosobowe z możliwością dwóch dostawek, o powierzchni ok. 25m. Wyposażone w łazienki z prysznicem i suszarką do włosów, klimatyzację, TV/SAT, telefon, mini lodówkę, odpłatny sejf oraz balkon.

Wyżywienie

All inclusive: śniadania, obiady i kolacje serwowane w restauracji głównej w formie bufetu. Dodatkowo dostępne są przekąski: owocowe (11:00-15:00) oraz słodkie przekąski (16:00-17:00), a także lokalne alkohole i napoje bezalkoholowe w godzinach 10.00-22.00 w wyznaczonych barach. Formuła nie obejmuje importowanych napoi alkoholowych, świeżo wyciskanych soków, niektórych kaw oraz mini baru.

Informacje dodatkowe

Cena

Cena oferty z przelotem zawiera: bilet lotniczy; bagaż podręczny (EasyJet o wymiarach nie przekraczających 45x36x20 cm, w tym kółka, kieszonki i rączki - mała torba podręczna która musi mieścić się pod siedzeniem pasażera, Corendon - 8kg, czarter - 5kg); bagaż rejestrowany (do luku bagażowego) przy przelotach charterowych; transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie wg oferty, opłaty lotniskowe, opiekę polskojęzycznego rezydenta, ubezpieczenie ERGO Reiseversicherung AG NNW, KL, bagaż, OC organizatora, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG - uruchamiany w przypadku niewypłacalności touroperatora), Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP - uruchamiany w przypadku opóźnień w zwrotach przedpłat na skutek wystąpienia nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności uniemożliwiających realizację imprezy turystycznej. Składka na TFP jest bezzwrotna nawet w przypadku rezygnacji Klienta z imprezy turystycznej), VAT.

UWAGA!!

W EasyJet bagaż rejestrowany 15 kg dodatkowo płatny ok 350 - 400 PLN/szt

W przypadku zakupienia miejsca Up front (dodatkowo płatne) Klient może zabrać na pokład duży bagaż podręczny (maks. 56 x 45 x 25 cm), który musi mieścić się w schowku nad głową.

W Corendon bagaż rejestrowany 23 kg dodatkowo płatny ok 350 - 400 PLN/szt

Uwaga!!! Przy połączeniach rejsowych cena uzależniona jest od dostępności miejsc w samolocie w danej taryfie cenowej. Linie lotnicze podają ceny aktualne na chwile zapytania. W związku z powyższym ze względu na wyczerpanie się danych taryf, do momentu podpisania umowy cena może ulegać zmianom.

Od 26.11.2016r wszystkie oferty zawierają w cenie składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG),

Oraz od 01.01.2021 analogiczą wyskość składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP):

15PLN - za imprezy samolotowe czarterowe (za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską)

13PLN - za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę

10PLN - za imprezy oparte o loty rejsowe oraz autokarowe i dojazd własny na terenie Europy (za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską)Cena oferty z dojazdem własnym zawiera: zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie wg oferty, ubezpieczenie ERGO Reiseversicherung AG, NNW, KL, bagaż, OC organizatora, VAT.

Cena nie zawiera: dodatkowego ubezpieczenia: od kosztów rezygnacji, chorób przewlekłych( ok. 68 PLN/os/tydz.), a także dodatkowego ubezpieczenie KL w okresie pandemii (w tym COVID-19 - KL do 20 000 EUR) / cena ok. 47.12 PLN/ os/tydz.), wycieczek fakultatywnych, obowiązkowej opłaty za wizę egipską ok. 25 USD płatnej na lotnisku w Egipcie, bagażu rejestrowanego przy przelotach liniami Easy Jet i Corendon Airlines (dodatkowa opłata 400 PLN/os).

Covid- 19

Podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.

W związku z powyższym prosimy o bieżące śledzenie warunków wjazdowych do krajów odwiedzanych : https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych , jak również obostrzeń na polskiej granicy przy powrocie z wakacji: https://www.strazgraniczna.pl/ . Podróżując w czasie pandemi należy liczyć się z pewnymi obostrzeniami i ograniczeniami.

Część infrastruktury hotelowej (restauracje, oferta rekreacyjno - sportowa), animacje może być ograniczona, czy też niedostępna ze względu na obostrzenia sanitarne. Podróżując do Egiptu jest wymagane wykonanie testu PCR na Covid

Zwolnione z obowiązku testu są tylko osoby, które posiadają zaświadczenie przyjęcia pełnego cyklu szczepienia na COVID-19 (szczepionką zatwierdzoną przez WHO), jeśli od ostatniej dawki minęło co najmniej 14 dni. Zaświadczenie powinno zawierać kod QR. Unijny Certyfikat Covid jest honorowany. Dzieci do lat 6 są zwolnione z obowiązku testu.

Test RT-PCR na COVID-19 należy wykonać:

• w Polsce maksymalnie na 72 godz. przed wjazdem do Egiptu:

Zaświadczenie o negatywnym wyniku testu musi być wystawione w j. angielskim oraz zawierać prawidłowe informacje/dane podróżnego oraz kod QR. Zaświadczenie musi być wystawione przez laboratorium oficjalnie uznawane przez Ministerstwo Zdrowia w formie papierowej (oryginał) lub cyfrowej - do wyświetlenia na ekranie urządzenia mobilnego. Zaświadczenia pisane ręcznie oraz bez kodu QR nie będą honorowane.

Lub

• po przylocie do Egiptu (na lotnisku), koszt badania to 30 USD/os. Procedura wykonania testu nie jest uciążliwa. Po badaniu podróżni są przewiezieni transferem (w cenie rezerwacji) do zarezerwowanego przez siebie hotelu, gdzie oczekują 24 godziny na wynik testu - w tym czasie można korzystać z infrastruktury obiektu.

W przypadku pozytywnego wyniku testu kwarantanna odbywa się w wykupionym hotelu. Marsa Alam (RMF) - w przypadku testu RT-PCR wykonywanego po przylocie do Marsa Alam, w celu przyspieszenia procedury, należy posiadać ze sobą kserokopię strony z danymi i zdjęciem z paszportu.

Wymagane Dokumenty

• Zaświadczenie o szczepieniu lub negatywny wynik testu na COVID-19 (test można także wykonać na lotnisku w Egipcie) w języku angielskim.

• Wydruk umowy zgłoszenia wakacji z biurem Prima Holiday.

• Paszport ważny przynajmniej 6miesięcy od daty wjazdu do Egiptu (także dzieci bez względu na wiek).

• Karta Lokalizacji Podróżnego.

• Deklaracja Sanitarna. Powrót do Polski z zagranicy:

UWAGA! Ze względu na dynamiczną sytuację i częstotliwość zmian dotyczących procedur podróżowania, prosimy o zapoznanie się z komunikatem na temat aktualnych informacji i wymogów dotyczących kwarantanny na stronie STRAŻY GRANICZNEJ. Od 17 lipca każdy, kto przyleci do naszego kraju, musi wypełnić przez internet Kartę Lokalizacji Podróznego. https://aplikacje.gov.pl/app/klp/#/home

Warunki wjazdowe

Między Polską a Egiptem obowiązuje ruch wizowy. Obywatel RP może przed przyjazdem do Egiptu ubiegać się o wizę w egipskim przedstawicielstwie dyplomatycznym, na lotnisku w Egipcie lub drogą elektroniczną poprzez złożenie wniosku na stronie internetowej: www.visa2egypt.gov.eg Opłaty za wizę do Egiptu wynoszą 25 USD (wiza jednokrotna) i 60 USD (wiza wielokrotna). Wizy turystyczne wydawane są na okres 30 dni. Paszport powinien posiadać co najmniej 6-miesięczną ważność po dacie zakończenia planowanej podróży.

Klienci podróżujący do Sharm el Sheikh i nie korzystający z wycieczek fakultatywnych na miejscu nie mają obowiązku wykupienia wizy. Wystarczy wówczas podbić pieczątkę w paszporcie "Sinai Only", która uprawnia do 14-dniowego pobytu na półwyspie Synaj.

Instrukacja: Po utworzeniu konta na portalu visa2egypt.gov.eg, należy potwierdzić rejestrację, a następnie zalogować się i wybrać polecenie aplikuj teraz". Kolejny etap to wybór rodzaju dokumentu. Trzeba też wypełnić formularz i uiścić opłatę za pomocą karty kredytowej lub debetowej. Po zaakceptowaniu zgłoszenia, internauta otrzyma link do finalnego dokumentu, który należy wydrukować, by pokazać go na granicy. Egipt zaleca, by o e-wizę występować najpóźniej na 7 dni przed planowaną podróżą.

Każdy uczestnik imprezy zobowiązany jest do przestrzegania paszportowych, celnych, zdrowotnych i innych przepisów kraju, do którego podróżuje. Klient odpowiedzialny jest za dotrzymanie wszelkich przepisów niezbędnych do przeprowadzenia imprezy turystycznej, o których został poinformowany przez organizatora.

Z powodu możliwych zmian dotyczących pobytu w Egipcie proponujemy sprawdzić wcześniej czy warunki wjazdu i pobytu nie uległy zmianie. Aktualne informacje na temat wizy można uzyskać w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Osoby nie będące obywatelami Polski, prosimy o sprawdzenie w ambasadzie egipskiej w Warszawie warunków wjazdu i pobytu.

Uwaga przeczytaj koniecznie! http://msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/profile_krajow/egipt

Dokumenty podróży

DOKUMENTY PODRÓŻY WYSYŁANE SĄ MAILEM NA 2 DZNI PRZED WYLOTEM PO GODZINIE 12:00

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Czwartek, 02.12.2021
08:45
14:00
WAWWarszawa - Chopin
HRGHurghada

Powrót

Czwartek, 09.12.2021
04:30
07:45
HRGHurghada
WAWWarszawa - Chopin
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Opinie dodane przez

1.0
Paweł Klient Wakacje.pl
Pobyt - Październik 2021Para
Totalna masakra, nikomu nie polecam, wszystkim odradzam.
ZaletyBRAK!!!
WadyTen hotel to żart! Nie zasługuje nawet na dwie gwiazdki, a co dopiero na cztery! Jakość jest na poziomie hotelu robotniczego w Polsce. Jeden malutki basen i beznadziejna plaża. Pokoje brudne i śmierdzące (nawet pościel śmierdzi). Klimatyzacja chodzi tak głośno, że nie można spać, a bez klimatyzacji jest za gorąco. Jedzenie nie nadaje się do spożycia, nawet proste potrawy smakują ohydnie i nie dają się jeść. Obsługa jest nieprzyjemna i niemiła. Bar przypomina stołówkę szkolną z podstawówki w czasach komuny. NIGDY WIĘCEJ!

7.2
Ewa Klient Wakacje.pl
Pobyt - Lipiec 2021Rodzina z dziećmi
Plaża przy hotelu bardzo kamienista (w zasadzie nie da się wejść bez klapek), morze płytkie (maksymalnie do 1 metra), dalej są boje, za które nie można wyjść (w dół morza jest rozciągnięta siatka). Jedyna zaleta tej plaży to bardzo ciepła woda. Na szczęście obok jest plaża należąca do hotelu Empire Beach (z tej samej sieci, więc klienci Royal Star mogą z niej korzystać). Tu można popływać, na dni widać nawet jeżowce, czasami kolorowe rybki i fragmenty rafy. Pokoje ? przestronne, z balkonami, widok od strony morza uroczy, jednak gdy ktoś dostanie od ulicy to ma widok na ruinę szpitala. W pokojach od strony morza słońce tylko w godzinach porannych, także nie ma aż takiego upału wyposażenie ok, jest lodówka, suszarka do włosów, czajnik (choć brak kubków i łyżeczek), sejf (bezpłatny), jeśli chodzi o czystość to mogłoby być lepiej, ręczniki i pościel średnio doprane Restauracja: często niedomyte talerze, całkowity brak małych łyżeczek, kubki jedynie plastikowe lub papierowe. Jedzenie urozmaicone, aczkolwiek mi mało co smakowało, bułki tylko pszenne, kiełbasy jak atrapy, ser żółty ? seropodobny, najlepsze były ciasta, z owoców tylko melony, daktyle (bardzo dobre) i wysuszone pomarańcze, napoje też skromne: sprite, cola, woda, pomarańczowy proszek rozpuszczony w wodzie, a na ciepło kawa, herbata (taka zwykła europejska z torebek), no i reszta alkoholowa. Nigdy nie było gorącej czekolady czy kakao a soki były płatne. Wycieczki: byliśmy na trzech 1. po Hurghadzie (10Euro z biura Rainbow). Z opisu wyglądała na ?sprzedażową?, ale okazała się OK. Zwiedzanie Mariny (+ napój), punktu widokowego, publicznej plaży, meczetu (tylko z zewnątrz), targu rybnego, kościoła, następnie wizyta w perfumerii Nefertiti (możliwość wypróbowania zapachów + napój), a na koniec centrum handlowe (w dawnym muzeum). I tutaj też poczęstunek napojem z hibiskusa. Po drodze przewodnik cały czas opowiadał różne ciekawostki o życiu w Egipcie, stosunku do kobiet, edukacji, zarobkach, religii, itp. W sumie wycieczka miała być 4-godzinna, a była sześciogodzinna, ale nie żałuję. 2. quadami po pustyni (z biura Discovery Tours ? po wyjściu z hotelu 200 metrów w lewo). Ceny znacznie niższe niż w polskich biurach. Wycieczka kosztowała 15 dolarów od osoby. W sumie 4 godziny. Trzeba mieć chustę na głowę i szyję (można kupić na miejscu za 2 dolary), najlepiej okulary, nasmarować się kremem, na nogach adidasy i dłuższe skarpetki (bo bardzo grzeje w nogi od rury wydechowej). Moim dzieciom (18 i 15 lat) bardzo się podobało, ale dla mnie nie była to atrakcja. Trzeba mieć zdrowy kręgosłup i nadgarstki. Strasznie trzęsie, przewodnik pogania, wszędzie tumany kurzu i smród quadów. Quadami jedzie się ok. 25 km w jedną stronę do wioski, gdzie można się przejechać na wielbłądzie i z powrotem 25 km. W sumie bardzo wyczerpująca wycieczka. Okazuje się że pustynia ma niewiele wspólnego z czystym, suchym, żółtym piaskiem. Droga cały czas wiedzie po zbitym żwirze, przypominającym beton, jest nierówna, pofalowana od wiatru, quad podbija. Po 15 minutach miałam już dość. Po wycieczce można kupić zdjęcie za 1 dolara (my na quadzie) 3. łodzią semipodwodną (taka yellow submarine): start z Mariny, po 15 minutach zejście na niższy poziom łodzi i oglądanie podwodnego świata. Rafy w większości martwe, szarobure, ale i tak robią wrażenie, ryby kolorowe, zwłaszcza jak nurek zaczyna je karmić i przypływają blisko okiem. Obserwacja trwa ok. 40 minut. Później wychodzi się na pokład i jest czas (też ok. 40 minut) na snurkowanie. Sprzęt (maski z rurkami i płetwy) mają na łodzi do wypożyczenia gratis. Są też darmowe napoje. Wycieczka kupiona w biurze Discovery Tours (100 dolarów za 6 osób). Na łodzi fotograf robi zdjęcia, które później można kupić (dostarczają do hotelu dwie płytki CD + 5 wydruków) za kwotę między 15 a 40 dolarów (w zależności od wyniku negocjacji ????)
Zaletybardzo miła obsługa (zwłaszcza animatorzy) pokoje przestronne, łóżka szerokie, wygodne bardzo ciepła woda w morzu, zwłaszcza przy tej płytkiej plaży
Wadyplaża: kamienista, płytka, nie za czysta restauracja: brudne naczynia, brak szklanych kubków, brak małych łyżeczek pokoje: jedna karta do pokoju na dwie osoby, brak kubków, mimo że jest czajnik WIFI: płatne (10 euro za tydzień) i i tak ciągle traci połączenie, a bezpłatne tylko przy lobby i też słabo działa

9.3
Roksana Klient Wakacje.pl
Pobyt - Październik 2018Singiel
Hotel Royal Star Beach Resort położony w pięknym miejscu z bezpośrednim dostępem do Morza Czerwonego. Przyjemna i pomocna obsługa, dodatkowe pokazy i atrakcje (fire show, aqua aerobik, zumba itd) sprawiały, że ciągle \"coś się działo\" Wyżywienie oceniam na 4+
Zalety- rewelacyjne położenie (bezpośredni dostęp do morza) - dodatkowe pokazy i atrakcje (fire show, aqua aerobik, zumba itd)
Wady- wi-fi dostępne tylko w recepcji

7.1
Janusz i Grażyna Klient Wakacje.pl
Pobyt - Lipiec 2018Para
Bylismy w Hurghadzi w lipcu 2018r. Hotel bardzo ładnie się prezentował, niestety trafiliśmy na pokój z widokiem na ulicę i szpital.. Naganiacze hotelowi proponują kosmiczne ceny za atrakcje. Wszędzie trzeba było się targować. Opcja all inclusive to śniadania obiady i kolacje tylko o wyznaczonych porach, obiad kończył się o 14 a kolacja zaczynała o 18, w ciągu 4h przerwy serwowane były "przekąski" czytaj najtańsza bułka z topionym serkiem, osobno sałata i ogórek zielony-dramat. Jeżeli chodzi posiłki to niestety nam nie przypadły do gustu ale były europejskie zjadliwe rzeczy takie jak pizza czy spagetti. Niektóre warzywa czy owoce były stare (szczególnie ogórki które serwowano na śniadania, obiady, przekąski i kolacje). Na stołówce jak i w pokoju wszechobecny kurz na lustrach, lampach i ozodobach. Łazienka z żółtymi fugami, nie odplywajaca woda i bardzo słabe ciśnienie wody w prysznicu. Na pościeli białej widoczne niedoprane plamy. Pokoje sprzątane codziennie na co nie można narzekać. W hotelu pracują animatorzy którzy tańczą przy basenie w dzień, graja w bingo lub zapraszają na imprezy do miasta gdzie za wyjazd płaci się 10?... Jak na 10 osób trochę za mało kreatywności i zaangażowania. Ogólnie wyjazd udany Hurghada piekne miasto, na pewno wrócimy kiedgs do Egiptu ale niekoniecznie do tego hotelu :)
ZaletyBasen, bardzo blisko plaża, miła obsługa hotelowa
WadyWszechobecny kurz i prysznic z brakiem odpływu, żółte fugi w łazience, ręczniki które mozna było wypożyczyć na leżaki - obrzydliwe. Wifi tylko w lobby

9.7
Paweł Klient Wakacje.pl
Pobyt - Wrzesień 2017Para
Mimo oporów przed wyjazdem do Egiptu- wyjazd bardzo udany, spokojny hotel, raczej dojrzalsze towarzystwo tj 30+ i wyżej. Czysto, smacznie. Choć nie wracam zazwyczaj w te same miejsca to wybrałbym kolejny raz ten hotel. Jest to sieć belgijska i będę jej szukał w innych krajach. Goście z różnych krajów łącznie z Egipcjanami, którzy byli bardzo mili i sympatyczni. Nie ma podziału na lepszych np.Niemców i gorszych. Wszyscy piją albo w szklankach albo w plastikach na plaży.
ZaletyNiewielki hotel, bardzo ładnie wyposażony, funkcjonalny. Pyszne, różnorodne posiłki. Przemiła obsługa. Bardzo płytka i ciepła woda przy plaży hotelu. Możliwość korzystania z plaży przy sąsiednim hotelu.
WadyZacumowane łódki w pobliżu plaży.

Mapa

Pogoda

24°C
16°C
24°C
8

Przed podróżą

WYMAGANE DOKUMENTY:
Formularz lokalizacji pasażera w wersji papierowej wypełniony przed wylotem zobacz więcej.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, należy wykonać test PCR najwcześniej 72 godziny przed lądowaniem w Egipcie. Należy zabrać ze sobą negatywny wynik testu w formie papierowej lub na urządzeniu mobilnym w języku angielskim.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany dla dzieci do 6 roku życia. Starsze dzieci wymagają przedstawienia unijnego certyfikatu COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim) lub przetłumaczonego na język angielski negatywnego wyniku testu PCR.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie- dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujące pod opieką dorosłych, którzy są zaszczepieni przeciwko COVID-19.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, należy wykonać test PCR najwcześniej 72 godziny przed lądowaniem w Egipcie. Należy zabrać ze sobą negatywny wynik testu w formie papierowej lub na urządzeniu mobilnym w języku angielskim.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: tak - 14 dni. Aby być zwolnionym z kwarantanny należy wykonać test PCR po 8 dniach od powrotu do Polski.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Do Egiptu Polacy mogą wjechać za okazaniem paszportu. Dokument musi być ważny przez co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu z Egiptu (8 miesięcy w przypadku wnioskowania o wizę przez internet).
W Egipcie dla Polaków wizy są obowiązkowe. Można je kupić na lotnisku po przylocie do Egiptu, przez internet na stronie zobacz więcej lub w egipskich placówkach dyplomatycznych na terenie Polski. Wizy turystyczne wydawane są na okres 30 dni. Kosztują 25 USD (wiza jednokrotna) lub 60 USD (wiza wielokrotna).
Szczepienia nie są wymagane. Zalecane jest przestrzeganie podwyższonych zasad higieny: należy często myć ręce, pić wodę przegotowaną lub oryginalnie butelkowaną oraz dokładnie czyścić owoce i warzywa przed zjedzeniem. Przed podróżą warto zaopatrzyć się w środki przeciw dolegliwościom żołądkowym (można je również kupić w miejscowych aptekach).