Dobry24 opinie
6,6
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny

Sphinx Resort

Last minute
Kod oferty: WAK637701
basen
plaża
zjeżdżalnia
zjeżdżalnia
basenplażazjeżdżalniazjeżdżalniazjeżdżalnia
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Nasi klienci docenili

 • Bogata oferta rekreacyjna: 2 duże baseny i aquapark z 7 zjeżdżalniami.
 • Liczne atrakcje i udogodnienia dla dzieci: brodzik, miniklub, plac zabaw, możliwość wynajęcia opiekunki.
 • Tylko 50 m do prywatnej, piaszczystej plaży (platforma).
 • Dodatkowe opcje

  Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

  185
  za wycieczkę
  promesa

  Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

  promesa
  0
  za wycieczkę
  Trwa weryfikacja ceny

  Najchętniej wybierana opcja. Szybko, bezpiecznie, gdziekolwiek jesteś!

  Informacje o podróży

  Wylot

  10:1527.04.2021 Wtorek
  BERBerlin
  14:5527.04.2021 Wtorek
  HRGHurghada

  Powrót

  15:4504.05.2021 Wtorek
  HRGHurghada
  20:5504.05.2021 Wtorek
  BERBerlin

  Szczegóły oferty

  Kod oferty: WAK637701Region: HurghadaOrganizator: Best Reisen

  Naszym zdaniem

  Komfortowy hotel z malowniczymi widokami na morze. Dogodne usytuowanie, eleganckie wnętrza, ładne baseny, zjeżdżalnie wodne, rekreacja dla całej rodziny.

  Położenie

  Przy prywatnej plaży z pomostem, w starej części Hurghady, 6km od lotniska, 5minut jazdy od centrum (Sakkala Downtown), w sąsiedztwie hotelu King Tut. Część infrastruktury wspólna dla obu hoteli. W pobliżu znajdują się sklepy i punkty usługowe.

  Wyposażenie

  Hol powitalny z całodobową recepcją i punktem wymiany walut, restauracja główna (kuchnia arabska i międzynarodowa), bar z panoramicznym tarasem, bar typu swim-up przy basenie, bar (24 h) w lobby, kawiarnia w stylu starożytnego Egiptu (z kącikiem sziszy), restauracja i pizzeria przy plaży, salon kosmetyczno-fryzjerski, galeria handlowa ze sklepikami, pralnia, room-service, bezpłatne Wi-Fi w lobby.

  Pokoje

  Standardowe - przestronny (ok. 35m kw.); sypialnia, łazienka z kabiną prysznicową i suszarką do włosów, telefon, TV sat (plazma), minibar, zestaw do kawy i herbaty, sejf, indywidualnie sterowana klimatyzacja, balkon lub taras, odpłatny Internet bezprzewodowy. Opcje widokowe: garden view (widok na ogród lub basen), sea view (widok na morze).

  Family - pokój rodzinny składający się z sypialni, salonu (miejsca do spania), łazienki. Reszta wyposażenia jak w pokoju standardowym. Możliwość zakwaterowania 2 osób dorosłych i maks. 3 dzieci.

  Standard promo - pokój 2-osobowy o niższym standardzie (może być mniejszy, nie posiadać balkonu, mniej atrakcyjny widok z okna etc.).

  Wyżywienie

  All Inclusive: śniadania (7.00-10.00), obiady (13.00-15.00) i kolacje (19.00-21.30) w formie bufetów, kolacja a'la carte w restauracji plażowej memphis (konieczna rezerwacja), przekąski, woda mineralna, lokalne ciepłe i zimne napoje bezalkoholowe, lokalne alkohole serwowane w wyznaczonych barach, codziennie butelka wody mineralnej w pokoju.

  Hotel zastrzega sobie prawo do zmiany formuły wyżywienia bez wcześniejszego powiadomienia.

  Sport i rozrywka

  2 baseny z tarasami słonecznymi, połączone mostkiem, aquapark (czynny w określonych godzinach), jacuzzi na panoramicznym tarasie, siatkówka plażowa, małe boisko do piłki nożnej, tenis stołowy, bilard, aerobik, siłownia, program rekreacyjno-sportowy (częstotliwość uzależniona od sezonu) prowadzony przez animatorów, muzyka na żywo, pokazy folklorystyczne, dyskoteka La Garage (wstęp darmowy, napoje płatne), odpłatnie: sauna, łaźnia, jacuzzi, masaże, sporty wodne, nurkowanie.

  Dla dzieci

  Brodzik, zjeżdżalnie wodne, plac zabaw, sala zabaw, miniklub (4-12 lat), zabawy taneczne wieczorem, wysokie krzesełka, łóżeczka niemowlęce.

  Uwagi

  Od obywateli RP wymagana jest wiza. Kupuje się ją po przylocie na lotnisku - oficjalna cena wynosi 25 USD/os. Paszport powinien być ważny co najmniej 6miesięcy od daty powrotu.

  Cena zawiera

  Bilet lotniczy z opłatami lotniskowymi, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie wg oferty, wyżywienie wg oferty, polskojęzyczny rezydent, ubezpieczenie od KL, NNW, bagażu i chorób przewlekłych, VAT.

  Cena nie zawiera

  Opłat za wizę egipską 25 USD/OS; wycieczek fakultatywnych, napiwków, wydatków własnych, dodatkowego ubezpieczeń: od kosztów rezygnacji i pakiet SPORT.

  Aktualizacje covid-19

  Ze względu na bardzo dynamicznie zmieniającą się ogólnoświatową sytuację związaną z epidemią Covid-19, hotel zastrzega sobie prawo do wprowadzenia obostrzeń i zmian dotyczących korzystania z infrastruktury hotelu oraz formuły wyżywienia zgodnej z wprowadzanymi wymogami i zasadami władz odwiedzanego kraju. Prosimy mieć na uwadze, że tego typu zamiany mogą być wprowadzone w trybie nagłym i bez wcześniejszego informowania organizatora. Różnice w opisie oferty wynikające z powyższej informacji nie stanowią podstawy reklamacyjnej. Dodatkowo, przed wyjazdem prosimy o zapoznanie się z komunikatem MSZ, przepisami wizowymi, paszportowymi dotyczącymi odwiedzanego kraju: https://polakzagranica.msz.gov.pl/ .

  Przelot corendon airlines / easyjet

  Corendon

  Wszystkie oferty z przelotem liniami Corendon Airlines oparte są o dynamiczne pakietowanie. Linie Corendon Airlines działają na zasadzie samolotów rejsowych.

  Cena aktualizuje się sama po założeniu rezerwacji. Rozkład lotów podany jest na "Zgłoszeniu rezerwacji". Aby cena mogła zostać ostatecznie potwierdzona, muszą być wprowadzone poprawnie dane uczestników: płeć "Pan/Pani", imię, nazwisko, data urodzenia (takie same jak w paszportach). Po założeniu rezerwacji wstępnej nie mamy możliwości edycji danych uczestników.

  W przypadku przelotów rejsowych wszelkie zmiany zgłoszone po potwierdzeniu rezerwacji i wystawieniu biletów są rozpatrywane indywidualnie. Odpowiedzialność za konsekwencje zmian i wszelkie koszty z tym związane ponosi klient.

  20 kg + 8 kg podręcznego w cenie

  Warunki przewozu linii lotniczych Corendon:

  https://www.corendonairlines.com/en/page/travel-information/rules-regulations/rules-for-tickets-and-reservations

  Przy rezerwacjach założonych na wyloty liniami Corendon, obowiązują warunki anulacji, zmiany danych uczestników zgodne z warunkami przewoźnika. Nie mają zastosowania warunki rezerwacji dla przelotów czarterowych.

  ///

  EasyJet - z portu lotniczego Berlin BrandenburgPrzelot liniami typu Low CostW cenie jeden mały bagaż podręczny (maks. 45 x 36 x 20 cm) do 10 kg , który musi zmieścić się pod siedzeniem znajdującym się z przodu.

  Ten sam dodatek dotyczy wybranych miejsc standardowych. Ponadto klienci, którzy zakupili miejsce Up front lub Extra legroom będą mogli zabrać na pokład duży bagaż podręczny (maks. 56 x 45 x 25 cm) , który musi mieścić się w schowku nad głową.

  Bagaż główny za dopłatą

  • 15 kg w cenie 320 PLN/sztuka

  • 23 kg w cenie od 410 do 500 PLN/sztuka ( w zaleznosci od daty wylotu )

  Uwaga! Jeżeli bagaż zostanie dodany po potwierdzeniu rezerwacji jego cena może być wyższa. Wybór miejsca (za opłatą)

  Możesz wybrać miejsca za opłatą podczas rezerwacji (wycena na podstawie dostępności miejsc i oferty linii lotniczej). Jeśli nie chcesz rezerwować miejsca, przydzielimy Ci losowe miejsce podczas odprawy, na 48 godzin przed odlotem. W tym wypadku nie możemy zagwarantować, że osoby na tej samej rezerwacji będą siedziały obok siebie

  Warunki wjazdu do kraju

  Aktualizacja z dnia 25.01.2021.

  W związku z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 22.01.2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii z dnia 21.12.2020 r. informujemy, iż podróżujący, wracający do Polski, są zobowiązani do odbycia 10-dniowej kwarantanny (licząc od dnia następującego po przekroczeniu granicy).

  Z obowiązku tego zwolnione są osoby, którym wystawiono zaświadczenie o wykonaniu szczepienia ochronnego przeciwko COVID-19 oraz osoby posiadające negatywny wynik testu diagnostycznego na SARS-CoV-2 wykonanego, przed przekroczeniem granicy, w okresie 48 godzin, licząc od momentu wyniku tego testu. (Akceptowane testy PCR i antygenowe).

  Koszty testów są po stronie Klientów, poniżej szczegóły: Test + transfer to koszt 30 USD (organizowane na miejscu po kontakcie z rezydentem)

  Test na miejscu w hotelu to koszt 55 USD

  Należy mieć ze sobą: skopiowaną 1 stronę paszportu + stronę z pieczątką z paszportu z wjazdu do Egiptu, bilet lotniczy/karta pokladowa), voucher hotelowy.

  Uwaga! loty liniami easy jet

  W związku z dynamiczną sytuacją i brakiem jednoznacznej interpretacji przepisów na lotnisku w Hurghadzie, zalecamy podróżnym wykonanie testów PCR przed powrotem z Egiptu do Berlina

  Prosimy śledzić komunikaty na stronie www.easyjet.com/en/fly-with-confidence oraz https://www.easyjet.com/en/policy/country-specific-travel-information

  Nie jesteśmy odpowiedzialni za brak jednoznacznego stanowiska w sprawie posiadania lub nieposiadania wyników testu przed wylotem z Egiptu. Bardzo przepraszamy, ale nie mamy wpływu na tego typu okoliczności.

  Od 01 września 2020 podróżni udający się do Egiptu powinni posiadać negatywny wynik testu PCR na obecność COVID-19, wydany nie wcześniej niż 72 h przed wylotem.

  • Wynik testu PCR musi być wyraźną kopią w języku angielskim, wydaną do 72 godzin przed przybyciem do miejsca docelowego.

  • Wynik musi posiadać wyraźną pieczęć laboratorium i podpis lekarza lub znak wodny lub kod QR, który wskazuje wyniki testów na oficjalnej stronie laboratorium.

  • Wynik testu PCR musi być wydrukowany lub wysłany oficjalnym mailem przez laboratorium bezpośrednio do klienta (wynik testu PCR nie będzie ważny, jeśli pochodzi z innego e-maila).

  • Wynik testu PCR musi zawierać jasne i prawidłowe informacje o klientach.

  • Certyfikat wystawiony ręcznie nie będzie ważny.

  Dla osób nie posiadających powyższego zaświadczenia, jest możliwość poddaniu się badaniu na lotnisku w Egipcie. Koszt testu to 30 USD. Powyższe regulacje nie obejmują dzieci w wieku do 6 lat. Płatność za test odbywa się na lotnisku docelowym (cena obowiązuje również podróżujących z Berlina)

  Test jest możliwy do zrobienia dla podróżujących do Hurghady, Sharm El Sheikh, Marsa El Alam i Taby.

  Po zrobieniu testu, turyści udają się do zarezerwowanego przez nich hotelu (transfer na lotnisku czeka na Klientów). W oczekiwaniu na wynik. należy się liczyć z izolacją w pokoju(do momentu uzyskania wyniku negatywnego) lub kwarantanną w przypadku uzyskania wyniku pozytywnego.

  Aktualizacja z dn. 1.10.2020r.

  Do dnia 30.04.2021r. obowiązują bezpłatne wizy turystyczne do prowincji Synaju, Morza Czerwonego, Luksoru i Asuanu.

  Aktualizacja z dn. 1.09.2020r.

  Od 01 września 2020 podróżni udający się do Egiptu powinni posiadać negatywny wynik testu PCR na obecność COVID-19, wydany nie wcześniej niż 72 h przed wylotem. Dla osób nie posiadających powyższego zaświadczenia, jest możliwość poddaniu się badaniu na lotnisku w Egipcie. Koszt testu to 30 USD. Dzieci do 6 roku życia - bezpłatnie. Płatność za test odbywa się na lotnisku docelowym (cena obowiązuje również podróżujących z Berlina)

  Test jest możliwy do zrobienia dla podróżujących do Hurghady, Sharm El Sheikh, Marsa El Alam i Taby.

  Po zrobieniu testu, turyści udają się do zarezerwowanego przez nich hotelu (transfer na lotnisku czeka na Klientów). W oczekiwaniu na wynik.należy się liczyć z izolacją w pokoju(do momentu uzyskania wyniku negatywnego) lub kwarantanną w przypadku uzyskania wyniku pozytywnego.

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Mapa

  Pogoda

  Temperatura w dzień
  27°C
  Temperatura w nocy
  19°C
  Temperatura wody
  23°C
  Liczba godzin słonecznych
  10

  Przed podróżą

  Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że według informacji podanej przez władze egipskie od 1.09.2020 r. każdy podróżny zobowiązany jest do okazania negatywnego wyniku testu RT-PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2 po przylocie do Egiptu wykonanego najwcześniej 72h przed wylotem.
  Obowiązek wykonania testu nie obejmuje dzieci w wieku do 6 lat.
  Każda osoba powinna także wypełnić deklarację dostępną na stronie: zobacz więcej.
  Do Egiptu Polacy mogą wjechać za okazaniem paszportu. Dokument musi być ważny przez co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu z Egiptu (8 miesięcy w przypadku wnioskowania o wizę przez internet).
  W Egipcie dla Polaków wizy są obowiązkowe. Można je kupić na lotnisku po przylocie do Egiptu, przez internet na stronie zobacz więcej lub w egipskich placówkach dyplomatycznych na terenie Polski. Wizy turystyczne wydawane są na okres 30 dni. Kosztują 25 USD (wiza jednokrotna) lub 60 USD (wiza wielokrotna).

  Uwaga!
  Zgodnie z informacjami podanymi przez władze Egiptu, podróżni przylatujący lotami czarterowymi do gubernatorstw: Morze Czerwone, Marsa Matrouh, Luxor, Synaj Południowy oraz Asuan są zwolnieni z opłaty wizowej do 30 kwietnia 2021 r. Przemieszczanie się między gubernatorstwami pozostaje zawieszone do odwołania. Zorganizowany ruch turystyczny został ograniczony do: Morza Czerwonego, Synaju Południowego i Marsa Matrouh.
  Szczepienia nie są wymagane. Zalecane jest przestrzeganie podwyższonych zasad higieny: należy często myć ręce, pić wodę przegotowaną lub oryginalnie butelkowaną oraz dokładnie czyścić owoce i warzywa przed zjedzeniem. Przed podróżą warto zaopatrzyć się w środki przeciw dolegliwościom żołądkowym (można je również kupić w miejscowych aptekach).

  Opinie

  Opinie dodane przez

  9.4
  Barbara Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Sierpień 2019Para
  Wróciłam 18 sierpnia z tego hotelu,nie jestem osobą wymagającą wiec wszystko było ok.Jedzenie bardzo się poprawiło,obiady na plaży super ryby,pizza,frytki,hamburgery, makarony bardzo dobre.kolacje w restauracji Luksor super,codziennie gril również przy hotelu KING TUT, jedzenie smaczne doprawione ogólnie duży plus.pokoje czyste,codziennie sprzątane.Obsługa kelnerska i barmani robią co mogą żeby zaspokoić gości,zmienił się menager pilnuje wszystkiego od rana do wieczora,dba o czystośc w restauracjach i barach,obrusy zmieniane po każdym gościu to wszystko zasługa Medhada.Osobiście polecam osobą ktore chcą wypocząć .
  ZaletyBlisko centrum,własna plaża,przemiła obsługa,dobre jedzenie.
  Wadybrak

  7.0
  Sławomir
  Pobyt - Marzec 2019Grupa przyjaciół
  Hotel położony w centrum Hurghady, co pozwala nam korzystać z miejskich atrakcji. Dwa duże baseny z dużą ilością leżaków. Plaża z kamienistym zejściem , zalecane jest ochronne obuwie. Pokoje są przestronne, czyste i z pięknym widokiem. Szeroki zakres all inclusive, pozwala nam korzystać z wielu dodatkowych udogodnień. Hotel ma swój ?egipski? klimat.
  ZaletyHotel w centrum Szeroki zakres all inclusive Przestronne pokoje rodzinne
  WadySłaba plaża z kamienistym zejściem tłoczno

  1.0
  Piotr
  Pobyt - Wrzesień 2018Rodzina z dziećmi
  Nie polecam, jedzenie masakra, czystość masakra, obsługa Ok po tym jak dostanie dinarki lub euro.
  ZaletyBlisko plaży
  Wadybród bród wszystko się lepi, wszyce chorują na zemste faraona.

  5.4
  Piotr Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Sierpień 2016Para
  Na plus jedynie słońce, temperatura i ekipa Polaków przebywających w hotelu.
  WadyJedzenie, ilość gości z Egiptu

  4.1
  Agnieszka Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Lipiec 2016Rodzina z dziećmi
  Pobytu w tym hotelu nie zaliczam do udanych, sam hotel do przyjęcia ponieważ jest przestrzenny. Obsługa miła i pomocna, położenie hotelu nie jest zbyt ciekawe obok kilka sklepów i opuszczone budynki.Bardzo mała ilość turystów z europy za to pełen hotel Egipcjan wraz z rodzinami, dzieci non stop wrzeszczą, krzyczą przy posiłkach siedzą na stołach(dzieci) co wygląda ohydnie aż się nie chce jeść, ponadto posiłki mało urozmaicone i nie przyprawione albo przesolone, mała ilość owoców, napoje rozwodnione.Przestrzegam przed napojami z lodem!!!! kończy się to potężną zemstą która trwa trzy dni. Rezydent mówiący po polsku, wszelkie problemy analizował na bieżąco, hotel posiada własną rafę koralową. Dyskoteka w kurorcie, animacje też się pojawiały i w basenie i w morzu. W tym okresie nie polecam wypoczynku dla Europejczyków.
  Zaletywłasna rafa koralowa, duża ilość leżaków,bar restauracja przy plaży,animacje,dość miła obsługa
  Wadyniedokładne sprzątanie w tym dość nieczyste łazienki co trąci od razu przy tym wydzielający się nie miły zapach, posiłki mało urozmaicone monotonne albo było coś bez smaku albo przesolone, w ciągu 2 tygodni mojego pobytu dwukrotnie zjadłam coś ze smakiem, bardzo mały wybór w owocach pomarańcze,grejpfruty , banany i to wszystko.....bardzo duża ilość Egipcjan z rodzinami wieczny krzyk dzieci duży hałas-podczas posiłku rzucali się na jedzenie jakby nie jedli