Bardzo dobry727 opinii82% poleceń
8.2
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny

Sharm Grand Plaza Resort

Kod oferty: WAK180570
Last minute
Kod oferty: WAK180570
obiektbasenbasenobiekt, basenobiekt, basenpokój, 3N4, 49984, 4I9, 52722, 64379, 67865, 2N1, 2ZV, 3N6, 3SXpokój, 3N4, 49984, 4I9, 52722, 67865, 2N1, 3N6, 3SXpokój, 1OY, 1C2, 2KY, 3N4, 4N7, 3N6, 3SXrestauracjarestauracjarestauracjarestauracjarozrywkaobiekt, plaża
obiekt
basen
basen
obiekt, basen
obiekt, basen
COVID-19
Przypominamy, że wciąż obowiązują restrykcje i dodatkowe wymagania (np. obowiązkowe testy dla osób bez szczepienia). Sprawdź tutaj, jakie warunki wjazdu obowiązują w przypadku tej oferty.

Opis oferty

Region: Sharm el SheikhOrganizator: RainbowKod oferty: WAK180570

Opis oferty

Położenie

Komfortowy hotel zlokalizowany w północnej części kurortu, w sąsiedztwie Parku Narodowego Nabq (obok hotelu Parrotel Beach Resort), ok. 8km od lotniska. Otoczony pięknym, zielonym ogrodem. Nieopodal hotelu znajdują się liczne sklepiki.

Do dyspozycji gości

W hotelu znajduje się recepcja 24-godz., 3 restauracje: Riviera i Palmyra (czynna okresowo) oraz dodatkowo płatna a la carte włoska Portofino (serwuje również menu orientalne i owoce morza), 3 bary (przy basenach - Luna, bar na plaży - czynne okresowo oraz bar w dyskotece) oraz dyskoteka (czynna okresowo w wybrane dni tygodnia, wstęp bez opłat czynna 23:00-02:00), a także sklepy, bankomat, apteka i fryzjer (za opłatą). Goście mogą korzystać z 4 basenów, "leniwej rzeki" oraz brodzika dla dzieci. Wszystkie baseny ze słodką wodą. Leżaki, parasole i ręczniki przy basenach i na prywatnej plaży hotelowej bezpłatne.

Wyżywienie

Formuła All Inclusive obejmująca śniadania (07:00-10:00), przekąski śniadaniowe (11:00-12:30), obiady (12:30-15:00), popołudniowe przekąski (15:00-17:00) oraz kolacje (18:30-21:30). Posiłki serwowane w formie bufetu w jednej z restauracji głównych (Riviera lub Palmyra). Dodatkowo: lokalne napoje bezalkoholowe i alkoholowe dostępne są w 2 barach przy basenach i barze plażowym (10:00-23:00/do zachódu słońca). Wino jest serwowane tylko w restauracji w porze obiadu i kolacji. All inclusive nie zawiera: korzystania z lobby baru (czynny 24 h), dyskoteki, mini baru, restauracji tematycznych a'la carte oraz markowych alkoholi, kawy espresso i cappuccino, soków ze świeżych owoców i lodów. Hotel zastrzega sobie prawo do zmiany zakresu usług objętych formułą all inclusive (np. godzin serwowania posiłków).

Program sportowy i animacyjny

Bogaty program animacyjny dla dzieci i dorosłych prowadzony w ciągu dnia: piłka wodna, gimnastyka w wodzie, rzutki, gry i zawody, a wieczorem pokazy tańca i muzyki. Ponadto dostępne są: boisko do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki, siłownia, tenis stołowy, kort tenisowy (oświetlenie kortu oraz wypożyczenie sprzętu za dodatkową opłatą). Dla najmłodszych - plac zabaw, mini klub. Dodatkowo (za opłatą): masaże, jacuzzi, sauna, łaźnia parowa (centrum SPA) i centrum sportów wodnych na plaży.

Naszym zdaniem

Obiekt kusi bardzo dobrym standardem usług oraz prywatną plażą hotelową z dostępem do rafy koralowej. Polecamy dla par i rodzin z dziećmi !

Strona www

Plaża

Położony bezpośrednio przy prywatnej piaszczystej plaży z rafą koralową (zejście z pomostu).

Internet

Internet bezprzewodowy w lobby bezpłatny.

Program

Dzień Pierwszy

Wyloty z Polski. Zbiórka na 2 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: stronie operatora.

Dni od drugiego do przedostatniego

Czas na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne, udział w wycieczkach lokalnych itp.

Dzień ostatni

Wykwaterowanie z hotelu wraz z końcem ostatniej doby hotelowej, transfer na lotnisko, powrót do Polski.

"

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 7lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wizy egipskiej (koniecznej w przypadku opuszczania Synaju, płatnej na lotnisku 25 USD/os, wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych.

Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

Wycieczki lokalne

GÓRA MOJŻESZA I KLASZTOR ŚW. KATARZYNY

Wyjazd autobusem z Sharm el Sheikh w godzinach wieczornych w kierunku protektoratu Święta Katarzyna. Przyjazd na miejsce po ok. 3 godzinach. Nocne wejście na Górę Mojżesza (ok. 3 godz.). Na szczycie góry (2285m.n.p.m.) podziwiać można przepiękny i wyjątkowy wschód słońca. Następnie zwiedzanie klasztoru św. Katarzyny. Powrót do hotelu ok. 14.00. koniecznie należy zabrać ze sobą zakryte wygodne buty, a także ciepłe ubrania, ponieważ temperatura może spaść poniżej 0.

Cena ok. 55 USD.

KLASZTOR ŚW. KATARZYNY ORAZ MIASTO DAHAB

Wyjazd autobusem w godzinach porannych - przejazd przez pustynię i Góry Synaju. Zwiedzanie klasztoru - kaplica św. Tryfona, dziedziniec ze Studnią Mojżesza oraz Bazylika Przemienienia Pańskiego, a także krzew gorejący i kaplica czaszek. Następnie przerwa na lunch w formie bufetu (napoje płatne dodatkowo). W drodze powrotnej zwiedzanie miasta Dahab i czas wolny na zakupy. Powrót ok. 16.00.

Cena ok. 60 USD.

PETRA (Jordania - autobus/jacht)

Wyjazd z Sharm el Sheikh po północy. Transfer do Taby (ok. 3,5 godz.) i przesiadka na jacht, który przewozi do Akaby - nadmorskiego miasta w Jordanii (rejs około 30min). Następnie przejazd do Petry (ok. 2 godz.) w klimatyzowanym autobusie. Po dotarciu do Petry przejście pieszo przez kanion, który prowadzi do Czerwonej Skały. Zwiedzanie Skarbca (Khazaneh), Teatru Rzymskiego oraz jaskiń w skałach wśród imponujących monumentów. W drodze powrotnej z Petry obiad w restauracji hotelowej wliczony w cenę (napoje dotakowo płatne.). Przejazd do Akaby, powrotny rejs jachtem do Taby i tam przekroczenie granicy, po czym powrót do Sharm na ok. 00:00. Cena obejmuje opłaty wizowe oraz wszystkie podatki graniczne w Jordanii.

Cena ok. 285-315 USD.

JEROZOLIMA, BETLEJEM I M. MARTWE (autobusem)

Wyjazd z Sharm El Sheikh ok. 22:00. Transfer do Taby (egipsko-izraelska granica) ok. 3,5 godz. i przekroczenie granicy Taba-Eliat (zmiana autobusu na izraelski). Następnie przyjazd w godzinach rannych nad Morze Martwe - możliwość kąpieli, zjedzenia śniadania (pakiety śniadaniowe) oraz dokonania zakupu kosmetyków z minerałami Morza Martwego. Przejazd do Jerozolimy - przejście Droga Krzyżową aż do Bazyliki Grobu Pańskiego, a następnie do Ściany Płaczu. Następnie przejazd na Górę Oliwną, skąd można podziwiać panoramę Jerozolimy, a następnie na górę Syjon. Przejazd do Betlejem: Bazylika Narodzenia Pańskiego - miejsce, gdzie narodził się Jezus. Wizyta w sklepie z dewocjonaliami, czas wolny na zakupy pamiątek i na obiad. Droga powrotna do granicy z Egiptem (ok. 310km), przejazd do Sharm (powrót ok. 01:00-02:30). Uwaga! Kolejność zwiedzania punktów programu może ulec zmianie. Cena obejmuje izraelski podatek graniczny oraz polskiego przewodnika w Jerozolimie . Cena nie obejmuje napiwków (ok.3 USD). Płatne dodatkowo są również napoje do obiadu.

Cena ok. 160 USD.

BIAŁY KANION

Całodniowa wycieczka, podczas której można połączyć to z czego słynie Synaj - pustynie, rafy koralowe i oazy. Wyjazd w godzinach porannych (ok. 5:00), dojazd do Doliny Ghazala (1,5h od Sharm el Sheikh) i postój w beduińskim namiocie. Następnie ekscytujący przejazd jeepem przez jedyną białą piaszczystą pustynię na Synaju. Dojazd do Białego Kanionu, po przejściu którego (ok. 1,5 h) docieramy do oazy Ain Khudra znanej z licznych drzew palmowych i naturalnych źródeł wody. Następnie przejazd jeepem przez biała pustynię do plaży Blue Hole, gdzie istnieje możliwość snurkowania (wynajem sprzętu za dodatkową opłatą) oraz czas na obiad (napoje dodatkowo płatne). Przejażdżka na wielbłądach wzdłuż plaży Morza Czerwonego (w cenie). W drodze powrotnej czas wolny na zakupy na bazarze Ramzes. Powrót do hotelu ok. 17:00.

Cena ok. 65 USD.

SUPER JEEP SAFARI

Całodniowa wycieczka 4 w 1, czyli jeepy, snurkowanie, wielbłądy i czas na zakupy. Wyjazd po śniadaniu (ok. 08:00), rajd jeepem praz pustynię i postój w beduińskim namiocie. Następnie przejazd do Dahab i wizyta w oazie. Kolejny punkt to przejazd do Blue Hole gdzie istnieje możliwość snurkowania (wynajem sprzętu za dodatkową opłatą) oraz czas na obiad (napoje dodatkowo płatne). Przejażdżka na wielbłądach wzdłuż plaży Morza Czerwonego (w cenie). W drodze powrotnej czas wolny na zakupy (ok. 30min). Powrót do hotelu ok. 17:30.

Cena ok. 65 USD.

CITY TOUR

Wycieczka po mieście. W programie Old Market i Soho Square. Pragniemy zapoznać Państwa z miastem Sharm el Sheikh oraz dać kilka wskazówek jak spędzić wolny czas, gdzie najlepiej pojechać oraz pokazać Państwu miejsca, gdzie zrobić udane zakupy.

Cena ok. 17 USD

PARK NARODOWY RAS MOHAMED (statkiem)

Park Narodowy Ras Mohamed to miejsce, gdzie turyści mogą na własne oczy zobaczyć piękno podwodnego świata Morza Czerwonego. Rafa koralowa, budowana przez ponad 150 gatunków koralowców oraz tysiące fantastycznie ubarwionych ryb. Jest to wyprawa statkiem, z możliwością zejścia do wody, by obejrzeć piękno przyrody tego miejsca. W trakcie rejsu serwowany jest lunch oraz napoje. Wstęp do parku dodatkowo płatny - 5 USD. Wyjazd z hotelu ok. godziny 07:30, powrót planowany jest na godzinę 17:00. Trzy postoje na morzu, w tym 2 poza parkiem, gdzie istnieje możliwość nurkowania.

Cena ok. 70 USD.

KAIR 1 dzień samolotem lub 2 dni autokarem (z noclegiem w Kairze).

Zwiedzanie Muzeum Narodowego oraz Muzeum Papirusa, po czym przejazd do Gizy, gdzie zwiedzamy Piramidy i Sfinksa. Czas na zakupy - papirus, perfumy egipskie oraz złoto. Dla chętnych proponujemy również rejs feluką po Nilu. W cenie lunch (bufet) w restauracji z widokiem na Nil (napoje płatne dodatkowo). Należy zabrać paszport z wizą (dodatkowo płatna 25 USD).

Cena ok. 130 USD autokarem i 275 USD samolotem.

SEASCOPE - ŁÓDŹ PODWODNA Godzinna wyprawa "półpodwodną łodzią", która pływa na powierzchni, a jej kadłub jest zanurzony w wodzie na ok. 4m. Podwodna wyprawa polega na oglądaniu w panoramicznych, przeszklonych ścianach podwodnego świata "na sucho". Cena ok. 50 USD

SAFARI NA PUSTYNI - quady

Przejazd przez pustynię na czterokołowych motocyklach (quadach) do wioski beduińskiej (ok. 45min./1strona). Czas trwania ok. 2,5 godz. Cena - 1 osoba na motorze 35 USD, 2 osoby na motorze 45 USD.

Inne propozycje (szczegóły u rezydenta):

Petra

Samolotem (cena ok. 425 USD), DELFINARIUM SHOW (cena ok. 35 USD), pływanie z delfinami (cena ok. 180 USD), AQUA PARK (cena ok. 50 USD), NURKOWANIE -z polskojęzycznym instruktorem (cena od 85 USD/dzień nurkowy), KOLACJA BEDUIŃSKA (cena ok. 50 USD).

Uwaga! Zamieszczone powyżej opisy wycieczek lokalnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz atrakcji lokalnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów. Wycieczki prowadzone są w języku polskim (przy min. 15 osobach) bądź angielskim. Ich organizatorem nie jest Rainbow, a lokalne biuro, które odpowiada za jakość serwisu. Ustala też ich program, ceny i terminy wyjazdów. Rezydent jest jedynie pośrednikiem w zapisie na imprezy lokalne. Nie ma możliwości płatności kartą kredytową.

Inne

EGIPT SHARM EL SHEIKH - informacje ogólne

Waluta

EGP - funt egipski. 1 USD = ok.18 EGP 1 EUR = ok.20 EGP. Warto zabrać euro lub dolary (nie są akceptowane banknoty wydane przed 1996 r.) . Pieniądze można wymienić w licznych kantorach w hotelach lub w bankach. Należy zabrać gotówkę, płacenie kartami kredytowymi i korzystanie z bankomatów może być utrudnione.

Język urzędowy

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Egipcie trwa od połowy czerwca do połowy września.

Wizy

Wiza

Każdy podróżny musi mieć paszport ważny przynajmniej 6miesięcy od daty wyjazdu z Egiptu. Obywatele polscy uzyskują wizę przy przekraczaniu granicy egipskiej (na lotnisku), jednak wiza jest konieczna tylko w przypadku opuszczania przez turystów Synaju lub podczas niektórych wycieczek fakultatywnych (do Kairu). Wiza ważna jest 30 dni, jest stemplowana do paszportu i kosztuje 25USD.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Wiza

Każdy podróżny musi mieć paszport ważny przynajmniej 6miesięcy od daty wyjazdu z Egiptu. Obywatele polscy uzyskują wizę przy przekraczaniu granicy egipskiej (na lotnisku), jednak wiza jest konieczna tylko w przypadku opuszczania przez turystów Synaju lub podczas niektórych wycieczek fakultatywnych(do Kairu). Wiza ważna jest 30 dni, jest stemplowana do paszportu i kosztuje 25USD.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Sobota, 16.10.2021
17:50
22:00
WAWWarszawa - Chopin
SSHSharm El Sheik

Powrót

Sobota, 23.10.2021
07:05
11:25
SSHSharm El Sheik
WAWWarszawa - Chopin

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

widok na park/ogród, superior
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Pokój dwuosobowy

widok na morze, de lux
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Pokój dwuosobowy

rodzinny
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Opinie dodane przez

3.1
damian
Pobyt - Wrzesień 2021Grupa przyjaciół
Najgorszy hotel w jakim byliśmy w Egipcie (a był to już chyba 20 raz). Hotel stary nadający się do kapitalnego remontu,plaża okropna połamane leżaki i pordzewiałe parasole,działają tylko dwie restauracje w których cały czas to samo do jedzenia.My za tydzień zapłaciliśmy 2500zł od osoby i uważam że przepłaciliśmy co najmniej o 1000zł. Ludzie naprawdę omijajcie ten hotel z daleka no chyba że ktoś lubi być w hotelu gdzie jest 99% Rosjan i posłuchać ruskiego disco-polo.
Zaletybrak

9.1
Daniel Klient Wakacje.pl
Pobyt - Lipiec 2021Rodzina z dziećmi
pobyt uważam za bardzo udany muzyka nie jest za głośna jak inni piszą.Animacje troszkę za mało dla dzieci i szkoda że nie było lodów i frytek. Cała rodzina zadowolona z pobytu i chętnie tu wrócimy. Bardzo miła obsługa i uczynna i wcale nie liczą na dolara.
Zaletyatrakcyjne położenie blisko morza.Teren przy hotelu zielony zadbany
Wadybrak lodów i frytek dla dzieci oraz malo atrakcyjne animacje

5.9
Paweł Klient Wakacje.pl
Pobyt - Czerwiec 2021Para
Odradzam. Hotel nie zasługuje na 5 gwiazdek. Jedzienie słabe i codziennie takie same. Mimo all inclusive po 3 dniach pobytu nie chce sie tu już jadać. Hotel jest niestety nudny, a animacje słabe. Jeśli ktoś szuka w tej cenie czegoś lepszego, z dobrą animacją i jedzeniem które sie zmienia kazdego dnia to polecam Domina Coral Bay - na terenie kompleksu jest z 5 hoteli i mieszkajac w 1 mozna korzystac ze wszystkich atrakcji.
ZaletyMiła obsługa
WadySłabe jedzenie Daleko do atrakcji poza hotelem Nudny

3.1
Magda
Pobyt - Kwiecień 2021Singiel
Jeżeli masz mały budżet i nie wielkie wymagania to może być hotel dla Ciebie ale na moj już chyba 10 pobyt w Egipcie był to najgorszy hotel i za nic bym tam nie wróciła
ZaletyBlisko lotniska , barman Roman w barze przy basenie na gorze
WadyCała masa zaczynajac od okropnego jedzenia monotonnego , stare pokoje , natarczywa obsługa licząca cały czas na napiwki ( rozumiem chcieć zarobienia ale nie poprzez natarczywość )brak plaży a do tego nie można było spacerować brzegiem morza ponieważ hotel obok zabraniał nawet przejścia przez ich plaże , brudne leżaki . Ogólnie hotel wart 3 gwiazdek i napewno nie 3 tys

7.7
Edyta Klient Wakacje.pl
Pobyt - Kwiecień 2021Para
17.04.2021 r. wróciłam z Egiptu z tego hotelu. Była to moja 9 wizyta w tym kraju i przyznam, że nigdy nie bawiłam się w pisanie opinii, ale tym razem stwierdziłam, że przełamię tę zasadę. 5 gwiazdek to na pewno nie jest. Nie zasługuje na nie czystość pokoi, kurze po kątach nie wycierane od nie wiadomo jak długo, pozrywane, ciężko suwające się zasłony na szynach, trzeba było je szarpać, żeby zasłonić i odsłonić. Jedzenie też nie na 5 gwiazdek oraz obsługa pomimo sztucznej sympatyczności też pozostawiała dużo do życzenia. Gdy stwierdzali, że nie dostaną napiwku stawałeś się dla nich prawie niewidzialny. Ilość naganiaczy na plaży i basenie była drażniąca, albo chcieli namówić na zdjęcia w hotelu, albo na wycieczki, albo na nurkowanie, albo na spa i masaże - codziennie. No i klientela 95 % to Rosjanie, chyba nie muszę już nic dodawać, klasy i kultury tu nie znajdziesz. Byłam też rozczarowana morzem, bardzo płytka rafa rozciąga się na całej szerokości plaży z małym wyjątkiem, gdzie znajdowała się niewielka niecka z piaskiem więc jeżeli wiał mocny wiatr i nie można było korzystać z pomostu gdzie schodziło się na rafę wszyscy zainteresowani cisnęli się w tej niecce jak szprotki w puszce. Na 5 gwiazdek zasługuje wielkość pokoi z dwoma podwójnymi łóżkami, infrastruktura zewnętrzna i dobrej jakości masaże. Chęć wyciągnięcia z turysty kasy na każdym kroku podczas tego wyjazdu odczułam wyjątkowo dotkliwie,ale nie dotyczyło to tylko hotelu.
Zaletypiękne, zadbane ogrody, dużo zieleni, baseny, przestronne pokoje
Wadyjedzenie, restauracja i bary all inclusive, obsługa restauracji miła tylko do czasu kiedy zorientuje się, że nie dostanie napiwku, niedokładnie sprzątane pokoje, nachalni naganiacze na wycieczki, nurkowanie, masaże, spa, zdjęcia itp., 96 % rosyjskiej klienteli -pijaństwo,brak ogłady i obycia.

Mapa

Pogoda

Październik

Zobacz cały rok
30°C
23°C
27°C
10

Przed podróżą

WYMAGANE DOKUMENTY:
Formularz lokalizacji pasażera w wersji papierowej wypełniony przed wylotem zobacz więcej.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, należy wykonać test PCR najwcześniej 72 godziny przed lądowaniem w Egipcie. Należy zabrać ze sobą negatywny wynik testu w formie papierowej lub na urządzeniu mobilnym w języku angielskim.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany dla dzieci do 6 roku życia. Starsze dzieci wymagają przedstawienia unijnego certyfikatu COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim) lub przetłumaczonego na język angielski negatywnego wyniku testu PCR.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie- dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujące pod opieką dorosłych, którzy są zaszczepieni przeciwko COVID-19.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, należy wykonać test PCR najwcześniej 72 godziny przed lądowaniem w Egipcie. Należy zabrać ze sobą negatywny wynik testu w formie papierowej lub na urządzeniu mobilnym w języku angielskim.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: tak- 10 dni. Aby być zwolnionym z kwarantanny należy wykonać test PCR lub antygenowy po 7 dniach od powrotu do Polski.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Do Egiptu Polacy mogą wjechać za okazaniem paszportu. Dokument musi być ważny przez co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu z Egiptu (8 miesięcy w przypadku wnioskowania o wizę przez internet).
W Egipcie dla Polaków wizy są obowiązkowe. Można je kupić na lotnisku po przylocie do Egiptu, przez internet na stronie zobacz więcej lub w egipskich placówkach dyplomatycznych na terenie Polski. Wizy turystyczne wydawane są na okres 30 dni. Kosztują 25 USD (wiza jednokrotna) lub 60 USD (wiza wielokrotna).
Szczepienia nie są wymagane. Zalecane jest przestrzeganie podwyższonych zasad higieny: należy często myć ręce, pić wodę przegotowaną lub oryginalnie butelkowaną oraz dokładnie czyścić owoce i warzywa przed zjedzeniem. Przed podróżą warto zaopatrzyć się w środki przeciw dolegliwościom żołądkowym (można je również kupić w miejscowych aptekach).