7 285

za osobę
Podsumowanie ceny
Wakacje.plWczasyEmiraty ArabskieIran i Emiraty Arabskie- Bogactwa obu stron Zatoki

Iran i Emiraty Arabskie- Bogactwa obu stron Zatoki

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK262436
Przedsprzedaż
Kod oferty: WAK262436
16

Opis oferty

Organizator: RainbowKod oferty: WAK262436

Opis oferty

Zakwaterowanie:

Hotele o standardzie odpowiadającym w ocenie organizatora(razem 8 rozpoczętych dób hotelowych).

Pokoje: 2-osobowe, wyposażonew łazienki z wc (w niektórych hotelach możliwe tradycyjne toalety irańskie), klimatyzację, często TV.

Wyżywienie: śniadania, a za dopłatą obiadokolacje (we wskazanych dniach, zazwyczaj w restauracjach hotelowych) napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne.

Do dyspozycji gości:

Na terenie hotelu najczęściej: restauracja, bar, recepcja z sejfami.

Program

Dzień 1

Zbiórka w Warszawie, na lotnisku Chopina, stanowisko odpraw Rainbow (w strefie Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska) na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Przelot do Teheranu (możliwe przesiadki). Po przylocie odprawa celno-paszportowa i transfer do hotelu w okolicy Teheranu (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu dotyczy klientów, którzy dopłacili do tej opcji).

Dzień 2

Po późnym śniadaniu w hotelu zwiedzanie Teheranu, stolicy Iranu leżącej na zboczach masywu górskiego Alborz. Teheran z ok.16mln. mieszkańców jest największym miastem Bliskiego Wschodu z licznymi muzeami i kompleksami pałacowymi, z których odwiedzimy Muzeum Dywanów, kompleks pałacowy Golestan - główną atrakcję stolicy (UNESCO), w którym poznamy przepych, jakim otaczała się rodzina szacha. Przejedziemy przez zamożne dzielnice północnego Teheranu do kompleksu pałacowego Saadabad - rezydencji ostatnich szachów Iranu, położonej w olbrzymim parku z widokiem na wierzchołki gór Alborz. Zobaczymy też ikony miasta: Pomnik Wolności i wszechobecne murale, prezentujące punkt widzenia Islamskiej Republiki Iranu na rozmaite kwestie społeczno-polityczne. Powrót do hotelu, obiadokolacja (opcjonalnie) i nocleg. (Trasa ok. 100km).

Dzień 3

Po śniadaniu, wykwaterowanie i wyjazd do Isfahanu. Po drodze przejedziemy do Kaszanu: miasta - oazy na szlaku łączącym Teheran z Kermanem, przez region słynący z pól różanych. Zobaczymy najciekawsze zabytki: domy zamożnych rodzin kupieckich, z których zwiedzimy najlepiej reprezentującą założenie perskiego pałacu miejskiego - rezydencję Tabatabaich. Zwiedzimy także wspaniale zachowane łaźnie Amira Ahmada, w których dowiemy się jakie funkcje, poza higienicznymi, pełniły takie miejsca na Bliskim Wschodzie. Odwiedzimyrównież wieś Abjane, znaną w Iranie z labiryntu uliczek i charakterystycznej czerwonej barwy budynków. Przejazd do Isfahanu, zakwaterowanie w hotelu (możliwe w późnych godzinach wieczornych), obiadokolacja (opcjonalnie) i nocleg. (Trasa ok. 500km).

Dzień 4

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Isfahanu, które rozpoczniemy od przejazdu do dzielnicy Nowa Dżolfa, gdzie zobaczymy ormiańską katedrę Wank - dowód tolerancji religijnej Islamskiej Republiki Iranu. W drodze do centrum zwiedzimy jeszcze Meczet Piątkowy, który dzięki mieszance stylów budowy mógłby uchodzić za encyklopedię architektury muzułmańskiej. Dotrzemy wreszcie do placu Imama (jednego z największych na świecie), zwanego do niedawna Naksz-e Dżahan, czyli "Obraz Świata", co ma odzwierciedlać rangę i piękno zgromadzonych przy nim zabytków. Zwiedzimy dominujący nad okolicą meczet Imama oraz uchodzący za najpiękniejszy w Iranie meczet Lotfollah, słynący z kafelkowych dekoracji i gry światła. Zerkniemy także na pałac Ali Kapu – reprezentacyjną część kompleksu królewskiego, jak również przespacerujemy arkadami skrywającymi sklepy z rzemiosłem i warsztaty. Odwiedzimyrównież otoczony wspaniałym ogrodem, służący dawniej rozrywkom i wytwornym przyjęciom pawilon Czehel Sotun. Czas wolny na zakupy na isfahańskim bazarze. Powrót do hotelu obiadokolacja (opcjonalnie) i nocleg.(Trasa ok. 50km).

Dzień 5

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd w kierunku Szirazu. Po drodze zwiedzimy Naqsz-e-Rostam, dolinę w której na otaczających ją wysokich ścianach skalnych wykuto grobowce i pochowano czterech perskich królów z dynastii Achemenidów. Wejścia grobowców ozdobione są pięknymi reliefami. Następnie przejedziemy do Persepolis, jednej ze stolic Persji z czasów starożytnych. Obiekt stanowi imponujących rozmiarów kompleks świątyń i pałacówsłynących z bogactwaw całym starożytnym świecie. Persepolis, którego perska nazwa brzmi Tacht-e Dżamszid, jest szczególnie mocno związane z mitologią starożytnego Iranu i stanowiło przez wiele stuleci religijne centrum kraju. Przyjazd wieczorem do Szirazu, zakwaterowanie i nocleg w hoteluobiadokolacja (opcjonalnie) i nocleg. (Trasa ok. 500km).

Dzień 6

Po wczesnym śniadaniu zwiedzanie Szirazu, znanego jako miasto poetów i ogrodów. Odwiedzimy położone w urokliwym ogrodzie mauzoleum ukochanego przez wszystkich Irańczyków poety Hafeza z Szirazu. Następnie mijając górującą nad centrum miasta twierdzę Arg-e Karim Khan, dojedziemy do Narandżestanu - położonej w przytulnym ogrodzie rezydencji, słynącej z różnorodnych dekoracji. Na koniec zwiedzimy pięknie zdobiony meczet Nasr ol-Molk, znany z kalejdoskopowej gry światła i różowych kafelków. (Trasa ok. 30km). Po zakończeniu zwiedzania, przejazd na lotnisko w Szirazie i wylot do Szardży lub Dubaju. Po odprawie celno-paszportowej, transferdohotelu w Dubaju lub okolicy obiadokolacja (opcjonalnie) i nocleg.

Dzień 7

Po śniadaniu zwiedzanie Dubaju. Najpierw skierujemy się ku starym częściom miasta, gdzie przespacerujemy się po pieczołowicie odrestaurowanej dzielnicy Al Fahidi. Wąskimi uliczkami dojdziemy do Muzeum Kawy (możliwość spróbowania parzonej lokalnym sposobem kawy arabskiej), fragmentów murów miejskich oraz odwiedzimy jeden z tradycyjnych domów. Przejdziemy także wzdłuż dubajskiej zatoki do przystani łódek abra, którymi przeprawimy się na przeciwległy brzeg, oglądając miasto od strony wody. Tym samym znajdziemy się na słynnych dubajskich targach ze złotem i przyprawami. Czas wolny na zakupy. Następnie w programie największe centrum handlowe świata, Dubai Mall, gdzie przejdziemy obok jego głównych atrakcji: m.in. akwarium, lodowiska oraz wodospadów ze skoczkami. Wjedziemy także na taras widokowy najwyższego budynku świata, Burdż Chalify, a na koniec obejrzymy pokaz „tańczących fontann”. Po południu odwiedzimy dzielnicę najwyższych apartamentowców świata, Marinę. Dla chętnych możliwość rejsu jachtem kanałami pomiędzy drapaczami chmur - najlepsza sposobność do podziwiania tej dzielnicy (płatne dodatkowo około30 USD/os). Kolejno przejedziemy na słynny archipelag sztucznie usypanych wysp Palm Jumeirah, na którego końcu usytuowany jest hotel Atlantis. Odwiedzimy w nim akwarium Lost Chambers zamieszkiwane przez około 65000morskich zwierząt. Na ląd wrócimy kolejką magnetyczną Monorail, z której wyraźnie widać założenie Palmy i jej zabudowę. Przejedziemy także na plażę Jumeirah, gdzie nie tylko będzie okazja sprawdzić temperaturę wody w Zatoce Perskiej, ale również sfotografować jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon miasta - nawiązujący kształtem do żagla hotel Burj Al-Arab. Odwiedzimyrównież kompleks Madinat Jumeirah, nazywany Dubajską Wenecją. Następnie przejazd do pobliskiego centrum handlowego Mall of the Emirates, w którym znajduje się m.in. pierwszy na Bliskim Wschodzie kryty stok narciarski. Wieczorem powrót do hotelu w Dubaju lub okolicy na nocleg. Obiadokolacja (opcjonalnie). (Trasa ok. 40km).

Dzień 8

Po śniadaniu przejazd do Abu Zabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zobaczymy imponujący meczet Szejka Zayeda – najważniejszą atrakcję miasta. Następnie przejazd do centrum. Zatrzymamy się na zdjęcia w punkcie widokowym na najbardziej luksusowy hotel świata - Emirates Palace oraz pałac Prezydenta ZEA, a następnie odwiedzimy Heritage Village - wioskę - muzeum, w której poznamy sposób życia dawnych mieszkańców Abu Zabi, z czasów przed petrodolarowym boomem. Zobaczymy jak w ciągu jednego pokolenia biedna rybacka wioska przemieniła się w jedną z najpiękniejszych metropolii świata. Dalej przejedziemy promenadą Corniche w stronę portu. Odwiedzimy także położony we wschodniej części wyspy rynek z daktylami. Kolejno znajdziemy się na Wyspie Szczęścia - Sadiyat Island, w której krajobrazie wyróżnia się kopuła muzeum Luwr Abu Dhabi. Następnie powrót do hotelu w Dubaju (lub okolicy), obiadokolacja (opcjonalnie) nocleg. (Trasa ok. 300km) Uwaga: w tym dniu istnieje możliwość skorzystaniaz wizyty w Ferrari World (za dodatkową opłatą ok. 95 USD/os). Dla korzystających z tej opcji dojazd na własnykoszt taksówką po wizycie w meczecie Szejka Zayeda korzystający z tej opcji nie biorą udziału w dalszym zwiedzaniu miasta powrót do hotelu z grupą.

Dzień 9

Bardzo wcześnie rano wykwaterowanie z hotelui transfer na lotnisko w Dubaju (lub transfer do wybranego hotelu dla Klientów przedłużających pobyt - doba hotelowa trwa do godziny 10:00). W zależności od godziny wylotu śniadanie w hotelu lub suchy prowiant na drogę. Wylot do Polski.

Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o tygodniowy pobyt w hotelach w Emiratach Arabskich. Opisy hoteli w sekcji „Wypoczynek ZEA” i w systemie rezerwacyjnym.

Uwagi do programu

• Rozkład lotów może ulec zmianie. Prosimy o potwierdzenie godzin przed wylotem na stronie operatora.

• Program jest ramowy. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

• Najlepiej wymienialną walutą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest dolar amerykański (USD).

• W Iranie nie ma możliwości dokonywania jakichkolwiek płatności monetami EUR - akceptowane są wyłącznie banknoty podobnie nie można płacić USD starego typu, tj. z małymi podobiznami prezydentów.

• Nie ma możliwości pobierania gotówki z irańskich bankomatów.

• Gniazdka elektryczne w większości hoteli w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wymagają zastosowania adaptera (dostępne w recepcji lub możliwość zakupienia w miejscowych sklepikach, ok. 5 USD).

• Przy wstępach do niektórych obiektów wymienionych w programie wymagany jest odpowiedni ubiór: długie spodnie, koszule polo (z kołnierzem) i zakryte buty dla mężczyzn oraz długie spódnice i bluzki zakrywające ręce dla kobiet. Iran jest państwem bezwzględnie przestrzegającym zasad religii muzułmańskiej, toteż nie ma możliwości wwożenia na jego teren żadnego alkoholu.

• W Iranie kobiety muszą mieć włosy osłonięte chustkami oraz nosić spodnie lub spódnice, a także tuniki zasłaniające: dekolt, ręce do nadgarstków i nogi do kolan. Mężczyźni muszą mieć zasłonięte ramiona i nosić długie spodnie (szorty, bermudy, rybaczki – niedozwolone). Powyższe zasady dotyczą również turystów.

• Iran z punktu widzenia turysty jest krajem całkowicie bezpiecznym. Rozpowszechnione stereotypy wynikają wyłącznie z relacji politycznych pomiędzy Iranem a innymi krajami. W rzeczywistości Irańczycy słyną z gościnności i życzliwego stosunku do turystów.

• Ze względu na specyfikę krajów wyznaniowych, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie (np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i ich zawartość).

• Klienci posiadający stemple izraelskie w paszportach nie mogą uczestniczyć w wycieczce.

• Paszport powinien być ważny min. 6miesięcy od daty zakończenia wycieczki.

• Ze względu na prawo Islamskiej Republiki Iranu, kobiety nie mogą zajmować pierwszego rzędu w autobusie poruszającym się po terytorium kraju. Dotyczy to również osób które zakupiły opcję „dopłata do najlepszych miejsc w autokarze”. Możliwość zajmowania miejsc od rzędu drugiego autobusu.

"

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie w hotelach wg programu (8 rozpoczętych dób hotelowych lub 15 rozpoczętych dób hotelowych dla Klientów przedłużających pobyt w Emiratach), wyżywienie: śniadania, a dodatkowo dla Klientów przedłużających pobyt w Emiratach - wg opisu wybranego hotelu, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta. podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: obsługi lokalnych przewodników, biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych oraz napiwków dla obsługi (razem ok. 290 USD/os, płatnena miejscu), taksy turystycznej w Dubaju (ok.20 USD za pokój za objazd - płatne w hotelu oraz przy wyborze drugiego tygodnia pobytu (taksa i depozyt) - wysokość taksy oraz depozytu uzależniona od hotelu) i innyh wydatków osobistych.

WEmiratach (przy przedłużeniu imprezy w części pobytowej), taksa klimatyczna płatna na miejscu w hotelach 3 ok. 10 AED za pokój za dobę, w hotelach 4 ok. 15 AED za pokój za dobę. w hotelach 5 ok. 20 AED za pokój za dobę.

Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji podczas objazdu (7) w systemie rezerwacyjnym (napoje płatne dodatkowo).

Meta description

Teheran - pałace szachów w alpejskiej scenerii • Isfahan - legendarna połowa świata • Sziraz - miasto poetów i ogrodów • Persepolis - religijne centrum dawnej Persji • Naqsz-e-Rostam - starożytne grobowce królów • Dubaj - największe i najdroższe budowle świata • Abu Dhabi - stolica Emiratów i największy meczet • Ferrari World (fakultatywnie) • możliwe przedłużenie pobytu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.4/6. Sprawdź opinie: "

Wizy

Paszport powinien być ważny min. 6miesięcy od daty zakończenia wycieczki.

Przy wjeździe do Iranu wymagana jest wiza. Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow. O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta u którego dokonywałeś rezerwację.

Od obywateli polskich nie jest wymagana wiza przy wjeździe do Emiratów Arabskich.

Obywateli innych państw niż polskie mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.

Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow. O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta u którego dokonywałeś rezerwację.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Wizy

1) Wiza irańska

Na 30 dni kalendarzowych przed rozpoczęciem imprezy przesyłamy na adres wizy@r.pl następujące dokumenty:

1. Wyraźny, kolorowy skan paszportu klienta.

2. Wyraźny, kolorowy skan zdjęcia paszportowego klienta (bez okularów, zgodny z wytycznymi zdjęć paszportowych).

3. Wypełniony elektronicznie w języku angielskim kwestionariusz osobowy w wordzie.

Najpóźniej na 15 dni kalendarzowych przed rozpoczęciem imprezy przesyłamy paszporty klientów w wersji fizycznej do biura na adres Działu Wiz (Al. Jana Pawła II 52/54 00-152 Warszawa).

Obowiązkowa opłata za wizę wg cennika.

Jednocześnie Rainbow zastrzega, że nie gwarantuje udzielenia wizy irańskiej przez miejscowe MSZ.

Klienci posiadający stempel izraelski w paszporcie nie mogą wziąć udziału w imprezie.

2)Wiza Zjednoczonych Emiratów Arabskich - obywatele Polscy nie potrzebują wiz. Obywatele polscy mogą podróżować do Zjednoczonych Emiratów Arabskich na podstawie paszportu z odpowiednim terminem ważności.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

2 os. pokoj standardowy

2 dorosłych

śniadania i obiadokolacjeStandardowy
Wylot
WAW · 12.02 (Ndz.)Warszawa - Chopin
IKA · 13.02 (Pon.)Tehran
Godziny lotu podamy później
Przylot
DXB · 20.02 (Pon.)Dubai
WAW · 20.02 (Pon.)Warszawa - Chopin
Godziny lotu podamy później
14 569 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Oficjalny Parking Lotniska P2, Żwirki i Wigury 1, Warszawa

660
za 1 auto
1 auto
Data od
12.02.2023
Data do
20.02.2023
660
za 1 auto

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

315
za wycieczkę
315
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji
Wycieczka14 569
Cena całkowita14 569
Zaliczka płatna teraz4 371
Pozostała kwota płatna na 30 dni przed wyjazdem.
lub

Mapa

Pogoda

25°C
14°C
21°C
12

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.


COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY:
Brak wymaganych formularzy w związku z COVID-19.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Do Zjednoczonych Emiratów Arabskich Polacy mogą wjechać za okazaniem paszportu. Dokument musi być ważny przez co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu. Paszporty tymczasowe nie są honorowane w czasie wjazdu na terytorium ZEA, można z nich korzystać jedynie przy tranzycie przez ZEA lub wyjeździe z kraju.
W Zjednoczonych Emiratach Arabskich dla Polaków wizy nie są wymagane, jeśli przyjeżdżają w celach turystycznych, kulturalnych, naukowych lub rodzinnych i przebywają na terytorium ZEA do 90 dni w ciągu 180 dni, licząc od dnia pierwszego wjazdu.
Szczepienia nie są wymagane.
W niektórych emiratach jest pobierany podatek turystyczny, a większość hoteli pobiera depozyt zwracany przy wymeldowaniu z hotelu.