0

10 612

za osobę
Wakacje.plWczasyFilipinyKolorowe Filipiny - na lądzie i pod wodą

Kolorowe Filipiny - na lądzie i pod wodą

Zwiedzanie + wypoczynek
Kod oferty: WAK443451
Przedsprzedaż
Kod oferty: WAK443451
1/18

Opis oferty

Organizator: RainbowKod oferty: WAK443451

Opis oferty

Zakwaterowanie:

Część objazdowa

Hotele / - dobrej klasy.

Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w TV, łazienki z wc i często klimatyzację oraz minibar (dodatkowo płatny). Pokój 3- osobowy, to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).

Część pobytowa

Hotele: opisy poszczególnych hoteli w części dotyczących wczasów na Filipinach.

Program

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Przelot samolotem rejsowym do Manili z przesiadką w jednej ze stolic europejskich lub państw Półwyspu Arabskiego. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora.

Dzień 2

Przylot do Manili. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Dla chętnych wieczorem kolacja w tradycyjnej, lokalnej restauracji, serwującej dania kuchni filipińskiej i hiszpańskiej, połączona z folklorystycznymi występami (płatna dodatkowo ok. 25USD/os). Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Następnie zwiedzanie centrum Manili z jej głównymi atrakcjami turystycznymi: Park Rizal, nazwany na cześć narodowego bohatera Jose Rizal’a, który w 1896 roku został niesłusznie skazany na karę śmierci za podburzanie powstańców przeciwko hiszpańskim kolonizatorom, dzielnicą Intramuros stanowiącą stare miasto z dobrze zachowanymi murami obronnymi z Fortem Santiago oraz wzniesionym z kamienia rzymskokatolickim kościołem San Agustin, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO, w którym znajduje się muzeum sztuki religijnej oraz świeckiej. Odwiedzimy również dzielnicę San Luis z kompleksem zrekonstruowanych domów przedstawiających XIX-wieczną Manilę. Przerwa na lunch w lokalnej restauracji. Następnie przejazd do Las Piñ as na krótki koncert zagrany na 200-letnich bambusowych organach, uznanych za narodowe dziedzictwo kulturowe Filipin. Po koncercie wsiądziemy do jeepneya, wieloosobowego kolorowego jeepa, którym udamy się do fabryki tychże samochodów – Sarao. Jeepneye powstały z przeróbek amerykańskich wojskowych samochodów terenowych pozostawionych na Filipinach po II wojnie światowej. Stanowi on jeden z charakterystycznych symboli tego kraju. Powrót do hotelu, czas wolny, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Następnie przejazd do miejscowości Talisay, położonej nad jeziorem Taal. Tam wsiądziemy na łódź motorową, którą płynąć będziemy ok. 1,5 h (w zależności od warunków pogodowych) na wyspę Taal Volcano, na której znajduje się kompleks wulkanów. Wśród nich położony jest drugi najaktywniejszy wulkan Filipin, który ma za sobą aż 33 erupcje. Udamy się na trekking w górę zboczy wulkanu, żeby zobaczyć zapierający dech w piersi widok na siarkowe jezioro kalderowe, powstałe wskutek jednej z erupcji. Powrót do łodzi, transfer powrotny do Talisay. Następnie przejazd na lunch w Tagaytay . W drodze powrotnej do Manili wizyta u lokalnej społeczności. Nocleg w hotelu. (trasa ok. 200km)

Dzień 5

Po wczesnym śniadaniu przejazd do miasta Pagsanjan, położonego na południe od Manili. Tam przesiądziemy się na nieduże łodzie lub kajaki, którymi popłyniemy wzdłuż malowniczej rzeki Pagsanjan, podziwiając mijane skały oraz egzotyczną roślinność. Rejs zakończymy podpływając pod jeden z symboli kraju – majestatyczny wodospad Pagsanjan. Po powrocie do Manili, typowy filipiński lunch. Powrót do hotelu w Manili na nocleg. (Trasa ok. 200km)

Dzień 6

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do El Nido na wyspie Palawan, a następnie transfer do portu, skąd wyruszymy na rejs po archipelagu Bacuit, słynącym ze skalistych wysepek, ukrytych plaż, malowniczych lagun i szmaragdowej wody. W czasie rejsu lunch. Późnym popołudniem transfer do hotelu, zakwaterowanie i czas wolny.(Trasa: przelot wewn. + rejs)

Dzień 7

Po śniadaniu dzień wolny na wypoczynek w tropikalnej scenerii lub możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej za dodatkową opłatą. Proponujemy dalszą eksplorację archipelagu (rejs trasą B). Zobaczymy wyspę Pinagbuyatan, jaskinie Codugnon i Katedralną, wyspy Entalula i Wężową. Cena około 55 USD za osobę. Po południu powrót do hotelu i czas na wypoczynek. Nocleg w hotelu.

Dzień 8

Wczesne śniadanie. Następnie przejazd do niedużej wioski Sabang, która jest miejscem początkowym niesamowitej przygody – spływu po podziemnej rzece Puerto Princesa, która wraz z otaczającym parkiem narodowym o tej samej nazwie, została za jeden z 7 Nowych Cudów Świata Natury. Na odcinku ponad 8 kilometrów podziwiać można imponujące formy krasowe, a rzeka przy ujściu do Morza Południowochińskiego przecina jaskinię, której wnętrze zachwyca formami naciekowymi w postaci niesamowitych stalagmitów i stalaktytów. Dodatkowo, ujście rzeki i pobliska laguna otoczone są bujną roślinnością, w której schronienie znajduje wiele gatunków zwierząt. Po południu lunch i transfer do Puerto Princessa. Odwiedzimy tu Park Księżniczki Eulalii oraz Katedrę Niepokalanego Poczęcia. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg. (Trasa ok. 290km)

Dzień 9

Wczesne śniadanie, wykwaterowanie i przejazd na lotnisko. Przelot na wyspę Cebu. Zobaczymy tu kościół Santo Nino, krzyż Magellana i fort San Pedro, a także najstarszą ulicę kraju. Będzie również możliwość zrobienia zakupów na lokalnym targu. Po lunchu wizyta w świątyni taoistycznej i przejazd przez elegancką dzielnicę mieszkalną z pięknymi ogrodami, zwaną miejscowym Beverly Hills. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg. (Trasa: przelot wewn.)

Dzień 10

Śniadanie i wykwaterowanie. Transfer promem na wyspę Bohol i całodniowa wycieczka po wyspie, podczas której będziemy mieli możliwość podziwiania jej niezwykłej przyrody i krajobrazów. Wizytówką wyspy jest najmniejszy ssak naczelny, uroczy wyrak filipiński. Dzień rozpoczniemy od rejsu (tradycyjną barką) po rzece Loboc, która będzie okazją do relaksu pośród egzotycznej roślinności niemalże spływającej do wód rzeki, zielonych palm nipa oraz palm kokosowych. Lunch zaserwowany będzie podczas rejsu. Następnie przejazd w stronę Wzgórz Czekoladowych przez bujny las mahoniowy, który jest jedynym nienaturalnym lasem na Filipinach tzw. Mahogany Man Made Forest. Las imponuje nie tylko swoją wysokością i odsłoniętymi korzeniami drzew, ale również niesamowitą świeżością powietrza. Dalsza droga w głąb wyspy przebiegać będzie wzdłuż zielonych farm w regionie Bilar oraz Batuan. Zatrzymamy się na tarasie widokowym na jednym z wzgórz, z którego podziwiać będzie można przepiękne widoki na Chocolate Hills. Te wapienne stożki swoją nazwę zawdzięczają kolorowi traw, które w okresie od lutego do maja nabierają czekoladowego koloru wskutek oddziaływujących na nie silnych promieni słonecznych. Transfer do wybranego hotelu wypoczynkowego, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 11

Po śniadaniu czas wolny. Dla chętnych za dodatkową opłatą (60 USD/os.) rejs na niedużą wysepkę Balicasag. Balicasag jest jedną z rajskich wysp, która słynie z wolno biegnącego czasu, wielokolorowej rafy koralowej oraz żółwi! Doskonałe miejsce dla amatorów snurkowania oraz osób marzących o spotkaniu oko w oko z żółwiem morskim w jego naturalnym środowisku. Kolejny punkt programu, którego nie może zabraknąć na trasie po Filipinach. Popołudniu powrót do hotelu, czas wolny.

Dzień 12

Po śniadaniu czas wolny na kąpiele morskie i słoneczne.

Dzień 13

Po śniadaniu wykwaterowanie i transfer promem na wyspę Cebu. Wylot do Polski z przesiadką w jednej ze stolic europejskich lub państw Półwyspu Arabskiego.

Dzień 14

Lądowanie w Warszawie.

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym Warszawa - Manila - Warszawa, z przesiadką, opłaty lotniskowe, przeloty wewnętrzne Manila - El Nido orazPuerto Princesa -Cebu (limit bagażu 20 kg + 5 kg), transfery promem wg programu, 11 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg programu, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, przejazdy nieklimatyzowanymi jeepneyami, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: opłat wylotowych z Cebu (15 USD, płatne na lotnisku), opłaty za pakiet z tytułu realizacji programu zwiedzania (m.in. wstępy, napiwki, system TGS, opłaty rezerwacyjne itp.) w kwocie ok. 450 USD/os płatne pilotowi, opłata nie zawiera kosztu wycieczek fakultatywnych podanych w programie, wydatków własnych, dodatkowych posiłków i napoi.

Inne

Brak szczepień obowiązkowych. Zaleca się szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B, durowi brzusznemu oraz błonicy i tężcowi. Należy zabrać repelenty.

Obywatele polscy (posiadacze zarówno paszportów biometrycznych, bez cech biometrii oraz paszportów tymczasowych) zwolnieni są z obowiązku wizowego przy pobycie do 30 dni. Przy wjeździe na Filipiny dokument paszportowy musi być ważny co najmniej 6miesięcy od daty powrotu do kraju. Na granicy wymagane jest jedynie okazanie biletu powrotnego, dokumentów potwierdzających cel przyjazdu. Okazywanie środków finansowych na pokrycie kosztów pobytu (wysokość kwoty na dzień pobytu nie jest określona) nie dotyczy grup zorganizowanych, a jedynie turystów indywidualnych. Turyści nie mogą przedłużyć pobytu bezwizowego.

Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.

WALUTY

Zalecamy zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać Euro lub inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w bankach i kantorach oraz hotelach. Zalecamy zabranie banknotów w dobrym stanie: nie są akceptowane banknoty zniszczone, naddarte, poplamione itp. – kantory i banki odmawiają ich wymiany. W przypadku dolarów amerykańskich należy zwrócić uwagę, żeby były to banknoty najnowszych emisji, po 2000r. (seria „kolorowa”).

Meta description

Manila - stolica pośród wysp • Taal - wulkan na jeziorze • wzdłuż jednego z Cudow Świata Natury - spływ podziemną rzeką • w cieniu mahoniowego lasu • rajska wyspa Balicasang • Czekoladowe Wzgórza Bohol

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój w pierwszym okresie pobytu i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój w pierwszym okresie pobytu i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

2 os. pokoj standardowy

2 dorosłych

śniadaniaStandardowy
Wylot
WAW · 05.11 (Sob.)Warszawa - Chopin
MNL · 06.11 (Ndz.)Manila
Godziny lotu podamy później
Przylot
CEB · 17.11 (Czw.)Cebu
WAW · 18.11 (Pt.)Warszawa - Chopin
Godziny lotu podamy później
10 612 zł
za osobę

Hotel w drugim okresie pobytu

Wyszukujemy hotele

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Oficjalny Parking Lotniska P2, Żwirki i Wigury 1, Warszawa

860
za 1 auto
1 auto
Data od
05.11.2022
Data do
18.11.2022
860
za 1 auto

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

455
za wycieczkę
455
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji
Wycieczka0
Cena całkowita0
Cena całkowita0
lub

Mapa

Pogoda

30°C
21°C
28°C
5

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Należy przedstawić międzynarodową książeczkę szczepień Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).
Zaleca się wykupienie dodatkowego ubezpieczenia od zachorowania na COVID-19.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR wykonany nie wcześniej niż 48 godzin przed wyjazdem. Dodatkowo należy posiadać międzynarodową książeczkę szczepień WHO oraz unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: nie. Zakaz podróży dla osób niezaszczepionych.
Test: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.
Kwarantanna na miejscu: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.
Kwarantanna/test po powrocie: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR wykonany nie wcześniej niż 48 godzin przed wyjazdem. Dodatkowo należy posiadać międzynarodową książeczkę szczepień WHO oraz unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim). Dzieci do 18 roku życia zwolnione są z obowiązku testowania.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: nie. Zakaz podróży dla osób niezaszczepionych..
Test: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.
Kwarantanna na miejscu: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.
Kwarantanna/test po powrocie: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Przy wjeździe na Filipiny dokument paszportowy musi być ważny co najmniej 6 miesięcy.
Obywatele polscy (posiadacze zarówno paszportów biometrycznych, bez cech biometrii oraz paszportów tymczasowych) zwolnieni są z obowiązku wizowego przy pobycie do 30 dni. W przypadku obywateli polskich planujących dłuższy pobyt, należy wystąpić przed podróżą o wizę, która wystawiana jest przez filipińskie przedstawicielstwa dyplomatyczne i urzędy konsularne na okres do 59 dni.
Nie ma obowiązku szczepień profilaktycznych.
Opłata lotniskowa pobierana przy wylocie wynosi 750 PHP.