Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyFrancjaDolina Loary - z wizytą u królów Francji

Dolina Loary - z wizytą u królów Francji

Wycieczka objazdowa

Last minute
Kod oferty: WAK578810
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzanie
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 
Trwa weryfikacja ceny

Informacje o podróży

Dojazd

08:4516.05.2021 NiedzielaWarszawa
15:0016.05.2021 NiedzielaDolina Loary - Z Wizytą U Królów Francji

Powrot

12:0023.05.2021 NiedzielaDolina Loary - Z Wizytą U Królów Francji
18:3023.05.2021 NiedzielaWarszawa

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK578810Organizator: Rainbow

Opis oferty

Zakwaterowanie:

Skromne hotele klasy turystycznej - wszystkie położone są na bliskich przedmieściach.

Pokoje: 2 - osobowe (możliwość max. 1 dostawki w większości hoteli dostawka w formie łóżka piętrowego), wszystkie z łazienkami i wc oraz telefonem i TV-sat.

Wyżywienie:

Śniadania kontynentalne (podawane na słodko w restauracji hotelowej najczęściej jest tocroissant/rogalik, dżem, kawa lub herbata).

Kategoria lokalna:

program

Dzień 1

Wyjazd z Polski według rozkładu. Przejazd przez Niemcy i Belgię. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 1250km.)

Dzień 2

W godzinach wczesnopopołudniowych dotrzemy do stolicy Szampanii - Reims. Miasto swą sławę zawdzięcza katedrze Notre-Dame, którą zwiedzimy podczas wycieczki. To miejsce koronacji prawie wszystkich królów, począwszy od Chlodwiga - pierwszego króla Franków. Świątynia uznawana jest za jedną z najbardziej harmonijnych i "klasycznych" w proporcjach na tle innych obiektów we Francji. Dwuwieżowa fasada katedry przypomina swym wyglądem fasadę paryskiej Notre-Dame. Następnie zwiedzimy Bazylikę Świętego Remigiusza - najstarszą świątynię w Reims, która została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Później udamy się do jednej z piwnic, w których produkuje się szampana. Spacerując podziemnymi korytarzami, będziemy mogli podziwiać proces produkcji tego szlachetnego trunku. Następnie - degustacja szampana oraz możliwość jego zakupu w butiku. Później czas wolny na spacer po Reims oraz czas na lunch (we własnym zakresie). Nocleg w okolicach miasta Reims.

Dzień 3

Po śniadaniu udamy się do ulubionej rezydencji królów francuskich - w Fontainebleau, gdzie znajduje się jeden z najpiękniejszych zamków w Europie. Mimo, iż królowie Francji przez stulecia oficjalnie zamieszkiwali Luwr czy Wersal to chętnie spędzali czas na polowaniach - w rozległym ogrodzie, parku i lesie właśnie w Fontainebleau. Piękne wnętrza pałacu z zachowanym oryginalnym umeblowaniem (w środku znajduje się blisko 40 000 sztuk mebli!) i dekoracjami z XVII, XVIII i XIX wieku robią wielkie wrażenie! W godzinach popołudniowych przyjazd do Orleanu położonego nad Loarą i spacer po zabytkowym centrum miasta. Następnie nocleg w okolicach miasta.

Dzień 4

Po śniadaniu zwiedzimy trzy zamki-pałace położone w Dolinie Loary: renesansowy Chambord, zbudowany na początku XVI w. przez Franciszka I (prawdopodobnie według projektu samego Leonardo da Vinci), Blois - jeden z największych zamków w dolinie Loary oraz Chenonceau, który bywa często nazywany także "Zamkiem Dam" ze względu na sześć kobiet, które jako jego właścicielki stopniowo go rozbudowywały. Nocleg w okolicach Tours.

Dzień 5

Po śniadaniu zwiedzanie dwóch kolejnychzamków: Clos Lucé w Amboise - rezydencji królewskiej i miejsca pochówku Leonarda da Vinci oraz średniowiecznego zamku w Chinon. Zamek w Amboise pełnił niegdyś funkcję rezydencji królewskiej - w czasie wojny stuletniej władcy opuścili swoją dotychczasową siedzibę i przenieśli się wraz z dworem do Amboise. Z kolei zamek w Chinon został zbudowany w 954 r., a w XII wieku był główną rezydencją Henryka II, który rozbudował zamek do imponujących rozmiarów. Nocleg w okolicach Tours.

Dzień 6

Po śniadaniu spacer po zabytkowym Tours, a następnie przejazd doChartres, gdzie udamy się na zwiedzanie gotyckiej katedry, której najpiękniejszą ozdobą są witraże (jest tu ponad 160!). W środku znajduje się również największy w Europie labirynt - położony w sercu katedry. Katedra w Chartres jako pierwsza we Francji została poświęcona Najświętszej Dziewicy. W średniowieczu co roku odbywały się tu cztery wielkie odpusty, na które ściągały tłumy pielgrzymów. Przejazd na nocleg w okolicach Chantilly.

Dzień 7

Po śniadaniu zwiedzanie zamku w Chantilly. Zamek ten posiada najpiękniejszą po Luwrze kolekcję malarstwa - ponad 1000 obrazów światowej malarzy jak Rafaelo, Botticelli, Delacroix. Zamek otoczony jest ogrodami, w których znajdziemy wiele urokliwych miejsc, m.in. tarasy wodne z fontannami czy Wyspę Miłości. Chantilly znane jest również z organizowanych tu wyścigów konnych jak i z tego, że jest ojczystym miastem Crè me chantilly - aromatyzowanej bitej śmietany o smaku waniliowym, wymyślonej w XVII w. przez Franç ois Vatela - wybitnego francuskiego kucharza, który był szefem kuchni i zarządcą dworu na zamku w Chantilly. W godzinach popołudniowych wyjazd do Polski.

Dzień 8

Przyjazd do Polski w godzinach porannych (Torzym ok. 9:00). (Trasa ok. 1250km.)

Uwagi do programu

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Pilot nie oprowadza po wszystkich obiektach muzealnych.

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przejazd autokarem (klimatyzacja, video, bar, wc), zakwaterowanie w hotelu (5 rozpoczętych dób hotelowych),5 śniadań kontynentalnych (podawane na słodko), program turystyczny j.w., opieka polskojęzycznego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, przejazdów komunikacją miejską (metro i RER), zestawu słuchawkowego Tour Guide(łączny koszt uczestnictwa w programie to ok.195 EUR/os, płatne pilotowi jako pakiet) oraz innych wydatków osobistych.

inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.

Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

"

meta description

NOWOŚĆ! • Dolina Loary • Najpiękniejsze zamki doliny Loary - Chambord, Chenonceaux, Blois, Amboise, Chinon, Chantilly • piękny pałac w Fontainebleau • Szampania - zwiedzanie winnicy i degustacja wina

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
22°C
Temperatura w nocy
12°C
Temperatura wody
15°C
Liczba godzin słonecznych
9

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że każda osoba która ukończyła 11 rok życia i podróżuje do Francji dowolnym środkiem transportu z terenu państwa Unii Europejskiej, w tym Polski oraz Andory, Islandii, Liechtensteinu, Monako, Norwegii, Saint-Martin, Szwajcarii i Watykanu jest zobowiązana do przedstawienia przewoźnikowi przed rozpoczęciem podróży lub podczas przekraczania granicy negatywnego wyniku testu PCR wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed kontrolą, oraz wypełnić oświadczenie o braku symptomów zakażenia koronawirusem i kontaktu z osobą zakażoną zobacz więcej.
Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu na terytorium Republiki Francuskiej jest ważny polski paszport bądź dowód osobisty. Przed wyjazdem należy się upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości.
Wiza nie jest wymagana.

Opinie

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review
no offer review