Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyFrancjaDolina Loary - z wizytą u królów Francji
Polska otwiera granice

Dolina Loary - z wizytą u królów Francji

Wycieczka objazdowa

Last minute
Kod oferty: WAK578810
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzanie

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

standardowy
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji AXA ASSISTANCE

174
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Informacje o podróży

Dojazd

08:4509.08.2020 NiedzielaWarszawa
15:0009.08.2020 NiedzielaDolina Loary - Z Wizytą U Królów Francji

Powrot

12:0016.08.2020 NiedzielaDolina Loary - Z Wizytą U Królów Francji
18:3016.08.2020 NiedzielaWarszawa

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK578810Organizator: Rainbow

Opis oferty

Zakwaterowanie:

Skromne hotele klasy turystycznej - wszystkie położone są na bliskich przedmieściach.

Pokoje: 2 - osobowe (możliwość max. 1 dostawki w większości hoteli dostawka w formie łóżka piętrowego), wszystkie z łazienkami i wc oraz telefonem i TV-sat.

Wyżywienie:

Śniadania kontynentalne (podawane na słodko w restauracji hotelowej najczęściej jest tocroissant/rogalik, dżem, kawa lub herbata).

Kategoria lokalna:

Program

Dzień 1

Wyjazd z Polski według rozkładu. Przejazd przez Niemcy i Belgię. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 1250km.)

Dzień 2

W godzinach wczesnopopołudniowych dotrzemy do stolicy Szampanii - Reims. Miasto swą sławę zawdzięcza katedrze Notre-Dame, którą zwiedzimy podczas wycieczki. To miejsce koronacji prawie wszystkich królów, począwszy od Chlodwiga - pierwszego króla Franków. Świątynia uznawana jest za jedną z najbardziej harmonijnych i "klasycznych" w proporcjach na tle innych obiektów we Francji. Dwuwieżowa fasada katedry przypomina swym wyglądem fasadę paryskiej Notre-Dame. Następnie zwiedzimy Bazylikę Świętego Remigiusza - najstarszą świątynię w Reims, która została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Później udamy się do jednej z piwnic, w których produkuje się szampana. Spacerując podziemnymi korytarzami, będziemy mogli podziwiać proces produkcji tego szlachetnego trunku. Następnie - degustacja szampana oraz możliwość jego zakupu w butiku. Później czas wolny na spacer po Reims oraz czas na lunch (we własnym zakresie). Nocleg w okolicach miasta Reims.

Dzień 3

Po śniadaniu udamy się do ulubionej rezydencji królów francuskich - w Fontainebleau, gdzie znajduje się jeden z najpiękniejszych zamków w Europie. Mimo, iż królowie Francji przez stulecia oficjalnie zamieszkiwali Luwr czy Wersal to chętnie spędzali czas na polowaniach - w rozległym ogrodzie, parku i lesie właśnie w Fontainebleau. Piękne wnętrza pałacu z zachowanym oryginalnym umeblowaniem (w środku znajduje się blisko 40 000 sztuk mebli!) i dekoracjami z XVII, XVIII i XIX wieku robią wielkie wrażenie! W godzinach popołudniowych przyjazd do Orleanu położonego nad Loarą i spacer po zabytkowym centrum miasta. Następnie nocleg w okolicach miasta.

Dzień 4

Po śniadaniu zwiedzimy trzy zamki-pałace położone w Dolinie Loary: renesansowy Chambord, zbudowany na początku XVI w. przez Franciszka I (prawdopodobnie według projektu samego Leonardo da Vinci), Blois - jeden z największych zamków w dolinie Loary oraz Chenonceau, który bywa często nazywany także "Zamkiem Dam" ze względu na sześć kobiet, które jako jego właścicielki stopniowo go rozbudowywały. Nocleg w okolicach Tours.

Dzień 5

Po śniadaniu zwiedzanie dwóch kolejnychzamków: Clos Lucé w Amboise - rezydencji królewskiej i miejsca pochówku Leonarda da Vinci oraz średniowiecznego zamku w Chinon. Zamek w Amboise pełnił niegdyś funkcję rezydencji królewskiej - w czasie wojny stuletniej władcy opuścili swoją dotychczasową siedzibę i przenieśli się wraz z dworem do Amboise. Z kolei zamek w Chinon został zbudowany w 954 r., a w XII wieku był główną rezydencją Henryka II, który rozbudował zamek do imponujących rozmiarów. Nocleg w okolicach Tours.

Dzień 6

Po śniadaniu spacer po zabytkowym Tours, a następnie przejazd doChartres, gdzie udamy się na zwiedzanie gotyckiej katedry, której najpiękniejszą ozdobą są witraże (jest tu ponad 160!). W środku znajduje się również największy w Europie labirynt - położony w sercu katedry. Katedra w Chartres jako pierwsza we Francji została poświęcona Najświętszej Dziewicy. W średniowieczu co roku odbywały się tu cztery wielkie odpusty, na które ściągały tłumy pielgrzymów. Przejazd na nocleg w okolicach Chantilly.

Dzień 7

Po śniadaniu zwiedzanie zamku w Chantilly. Zamek ten posiada najpiękniejszą po Luwrze kolekcję malarstwa - ponad 1000 obrazów światowej malarzy jak Rafaelo, Botticelli, Delacroix. Zamek otoczony jest ogrodami, w których znajdziemy wiele urokliwych miejsc, m.in. tarasy wodne z fontannami czy Wyspę Miłości. Chantilly znane jest również z organizowanych tu wyścigów konnych jak i z tego, że jest ojczystym miastem Crè me chantilly - aromatyzowanej bitej śmietany o smaku waniliowym, wymyślonej w XVII w. przez Franç ois Vatela - wybitnego francuskiego kucharza, który był szefem kuchni i zarządcą dworu na zamku w Chantilly. W godzinach popołudniowych wyjazd do Polski.

Dzień 8

Przyjazd do Polski w godzinach porannych (Torzym ok. 9:00). (Trasa ok. 1250km.)

Uwagi do programu

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Pilot nie oprowadza po wszystkich obiektach muzealnych.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przejazd autokarem (klimatyzacja, video, bar, wc), zakwaterowanie w hotelu (5 rozpoczętych dób hotelowych),5 śniadań kontynentalnych (podawane na słodko), program turystyczny j.w., opieka polskojęzycznego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, przejazdów komunikacją miejską (metro i RER), zestawu słuchawkowego Tour Guide(łączny koszt uczestnictwa w programie to ok.195 EUR/os, płatne pilotowi jako pakiet) oraz innych wydatków osobistych.

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.

Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

"

META Description

NOWOŚĆ! • Dolina Loary • Najpiękniejsze zamki doliny Loary - Chambord, Chenonceaux, Blois, Amboise, Chinon, Chantilly • piękny pałac w Fontainebleau • Szampania - zwiedzanie winnicy i degustacja wina

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
29°C
Temperatura w nocy
18°C
Temperatura wody
21°C
Liczba godzin słonecznych
11

Opinie

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review
no offer review

Przed podróżą

Paszporty

Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu na terytorium Republiki Francuskiej jest ważny polski paszport bądź dowód osobisty. Przed wyjazdem należy się upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości.

Wizy

Wiza nie jest wymagana.

Szczepienia, służba zdrowia

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że Podróżujący wybierający do Francji mogą spotkać się z następującymi utrudnieniami:
1) Pasażerowie powinni posiadać Wypełnione międzynarodowe świadectwo podróży, które musi zostać okazane przed wejściem na pokład oraz po przyjeździe lub podczas tranzytu do Francji. Zaświadczenie należy uzyskać przed wyjazdem za pośrednictwem francuskich urzędów konsularnych za granicą lub online.
2) Pasażerowie muszą wypełnić honorowe oświadczenie stwierdzające, że nie mają objawów koronawirusa (COVID-19). Deklaracja musi być opatrzona datą i nazwiskiem oraz podpisem pasażera.
3) Wszyscy Podróżni mogą spotkać się z wzmożonymi kontrolami osób na lotniskach i na granicach oraz obowiązkiem przestrzegania procedur prewencyjnych oraz sanitarno-zdrowotnych wprowadzanych przez lokalne władze.
4) Pasażerowie podlegają kwarantannie lub izolacji.

Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.
Z punktu widzenia epidemiologicznego Generalny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do Francji (departament Oise w Regionie Hauts-de-France, region Ile-de France, departament Górna Sabaudia w regionie Owernia-Rodan-Alpy, departament Morbihan w regionie Bretania).

W przypadku osób przebywających na terenie Francji Generalny Inspektor Sanitarny zaleca zachowanie szczególnych środków ostrożności i unikanie dużych skupisk ludzkich.

Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.

Infolinia Wakacje.pl

+48 58 325 29 00