Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny

Paryż

Kod oferty: WAK174430
Kod oferty: WAK174430
1/1

Opis oferty

Region: Ile-de-FranceOrganizator: Matimpex TravelKod oferty: WAK174430

Region

Paryż / Francja

Program ramowy

Paryż to miasto niepowtarzalne - wszystko ma tu swój szyk, jedyną w swoim rodzaju elegancję. To w Paryżu, w labiryncie uliczek dzielnicy Montmartre, tworzyli impresjoniści, tu swoje szpady krzyżowali muszkieterowie, a w Katedrze mieszkał Quasimodo. Dziś to właśnie w Paryżu znajdują się najwspanialsze muzea i najsłynniejsza wieża świata. To tu malownicze uliczki przecinają tętniące życiem bulwary z eleganckimi butikami i najlepszymi restauracjami.

Dzień 1

Zbiórka na wybranym lotnisku na 2 godziny przed wylotem, odprawa i przelot do Paryża. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

Uwaga! Jeśli pozwolą na to godziny przelotów, w pierwszym i ostatnim dniu będzie realizowany program zwiedzania.

Dzień 2-4

Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie Paryża - w programie m.in.

• Spacer po artystycznej dzielnicy Montmartre - słynny Plac Pigalle; Plac Blanche, na którym znajduje się budynek kabaretu Moulin Rouge z charakterystycznym czerwonym młynem; Plac du Tertre, z niezapomnianą artystyczną i rozrywkową atmosferą; biała Bazylika Sacre Coeur znajdująca się na samym szczycie wzgórza, skąd roztacza się piękny widok na miasto

• Spacer przez Ogrody Tuileries do Placu Zgody (Place de la Concorde), po środku którego znajduje się egipski obelisk; Arc du Carrousel, upamiętniający zwycięstwa Napoleona

• Kontrowersyjna szklana Piramida Luwru oraz Pałac, który niegdyś był siedzibą francuskich władców, a dziś mieści bogate zbiory Muzeum Luwru, wśród których znajdują się najsłynniejsze dzieła sztuki, m.in. Mona Lisa Leonarda da Vinci, Wenus z Milo oraz stela z kodeksem Hammurabiego

• Spacer najstarszym mostem Paryża - Pont Neuf oraz urokliwym Pont des Arts

• Bulwary nad Sekwaną, gdzie swoje stragany rozkładają bukiniści; położona na Sekwanie Wyspa La Cite, Punkt Zerowy - niewielka gwiazda, oznaczająca punkt, od którego mierzy się odległości w całej Francji

• Spacer po urokliwej Dzielnicy Łacińskiej - jedna z najsłynniejszych uczelni świata - Sorbona; Kościół św. Seweryna, jeden z ulubionych kościołów polskiej emigracji w XIX w. oraz Dziedziniec Muzeum Wieków Średnich w dawnych Termach Cluny

• Popularny Plac Trocadero, Pola Marsowe oraz Wieża Eiffla - niekwestionowany symbol francuskiej stolicy

• Ośmiokątny Plac Vendome, który łączy historie Napoleona, Fryderyka Chopina, Coco Chanel oraz Księżnej Diany

• Pola Elizejskie - reprezentacyjna aleja Paryża oraz Plac de Gaulle'a, gdzie znajduje się Łuk Triumfalny

• Utworzone w budynku dawnego dworca kolejowego Muzeum d'Orsay, słynące obecnie ze wspaniałych zbiorów malarstwa impresjonistycznego

• Dzielnica ekskluzywnych butików, w której znajduje się również Opera Garnier, w której rozgrywała się akcja sztuki Upiór w Operze

• Najstarszy i najpiękniejszy paryski Cmentarz Pere-Lachaise, gdzie pochowani są m.in. Fryderyk Chopin, Honore de Balzac czy Jim Morrison

• Dla chętnych wyjazd do Wersalu i zwiedzanie słynnego kompleksu parkowo-pałacowego, który jest symbolem francuskiej monarchii absolutnej - wizyta w Pałacu Wersalskim, w którym można zobaczyć bogato wyposażone komnaty królewskie; krótki spacer po pałacowych ogrodach, które są najdoskonalszym przykładem francuskiego stylu aranżowania zieleni.

Cena wycieczki to 55 €. Cena zawiera przejazdy kolejką RER, wstęp do Wersalu wraz z rezerwacją oraz opiekę pilota)

• Dla chętnych rejs stateczkiem po Sekwanie, podczas którego będzie można podziwiać paryskie zabytki z perspektywy rzeki (ok. 16 €); kolacja francuska w restauracji z muzyką na żywo (ok. 45 €, przy grupie min. 10 osób) oraz spektakl w słynnym kabarecie Moulin Rouge (od ok. 120 €, w zależności od godziny i wybranej opcji)

W czasie zwiedzania - przerwa na posiłek (średnia cena obiadokolacji w restauracji w Paryżu to ok. 15-20 €).

Wieczorami powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie. Transfer na lotnisko, odprawa i przelot do kraju.

Uwagi do programu

• Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, jednak wszystkie punkty programu zostaną zrealizowane. Pilot nie oprowadza grupy po wnętrzach muzeów

• Spotkanie z pilotem nastąpi na lotnisku w kraju lub w Paryżu po przylocie. W pojedynczych przypadkach transfer lotniskowy może być realizowany jedynie pod opieką lokalnego kierowcy

• Transfery lotniskowe realizowane są busem/autokarem, przejazdy podczas zwiedzania odbywają się komunikacją miejską

• W przypadku wylotu we wczesnych godzinach porannych, zamiast śniadania mogą zostać przygotowane pakiety śniadaniowe

Hotel

Hotele 3 położone w peryferyjnych dzielnicach Paryża (do 5km za paryską obwodnicą), w odległości ok. 500metrów od stacji metra/kolejki RER. Są to hotele sieciowe typu Ibis czy Campanile. Hotele są oddalone ok. 20-25minut jazdy metrem od Luwru, który znajduje się w sercu Paryża. Wszystkie hotele oferują zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych (możliwość 1 dostawki) z łazienką, TV i telefonem.

Uwaga! Wszystkie pokoje 3-osobowe to pokoje z podwójnym łóżkiem małżeńskim oraz z pełnowymiarową dostawką (nie ma pokoi z trzema osobnymi łóżkami).

Wyżywienie

Śniadania w formie bufetu kontynentalnego

świadczenia zawarte w cenie

• Przelot na wybranej trasie (wraz z opłatami lotniskowymi)

• Mały bagaż podręczny

• Transfer lotnisko - hotel - lotnisko

• 4 noclegi w hotelu 3

• Pokoje 2-osobowe z łazienkami

• 4 śniadania

• Opieka pilota

• Ubezpieczenie podstawowe Signal Iduna (KL do 20.000 €, NNW do 20.000 zł, CHP i bagaż do 2.000 zł)

Koszty dodatkowe

• Składki na TFP i TFG (po 10 zł/os na każdy z funduszy) zostaną doliczone w ostatnim kroku rezerwacji.

• Orientacyjny koszt realizacji programu zwiedzania to 110-130 € - kwota ta obejmuje przejazdy komunikacją miejską podczas realizacji programu, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji (Luwr, Wieża Eiffla - III poziom, Muzeum d'Orsay) oraz słuchawki podczas zwiedzania.

• Cena nie zawiera podatku miejskiego w wysokości 2 €/os/noc

• Opcje dla chętnych (rejs stateczkiem po Sekwanie, wyjazd do Wersalu, francuska kolacja, Moulin Rouge) są dodatkowo płatne.

• Z uwagi na konieczność wcześniejszej rezerwacji biletów wstępu do niektórych obiektów, osoby, które chciałyby zrezygnować ze zwiedzania któregoś z punktów programu, prosimy o kontakt najpóźniej na miesiąc przed wylotem. Po tym terminie może nie być możliwości rezygnacji z zakupionych biletów, a Uczestnik zostanie obciążony ich kosztem (w euro, przez pilota). Wcześniejsza rezerwacja nie dotyczy atrakcji dla chętnych.

Informacje dodatkowe

• Zniżka dla trzeciej osoby w pokoju -120 zł

• Dopłata za pokój 1-osobowy +750 zł

• Osoby podróżujące w pojedynkę mogą skorzystać z opcji dokwaterowania do pokoju 2-osobowego (dokwaterowanie do osoby tej samej płci). Uwaga! Z przyczyn obiektywnych Organizator nie jest w stanie zagwarantować, że zgłosi się inna osoba na dokwaterowanie. W takiej sytuacji Uczestnik będzie zobowiązany do dopłaty za pokój 1-osobowy. Organizator powiadomi Uczestnika o konieczności ewentualnej dopłaty najpóźniej na 14 dni przed planowanym wylotem, zaś brak innej osoby na dokwaterowanie nie może być powodem do rezygnacji z wycieczki.

• Gwarancja niezmienności ceny - dopłata +20 zł

Bagaż i rezerwacja miejsc

- Wizzair

Cena wycieczki zawiera mały bagaż podręczny o wymiarach 40x30x20 cm i wadze do 10 kg

- Ryanair

Cena wycieczki zawiera mały bagaż podręczny o wymiarach 40x20x25 cm i wadze do 10 kg

- Easyjet

Cena wycieczki zawiera jedynie bagaż podręczny o wymiarach 45x36x20 cm, bez limitu wagi

• WIĘKSZY BAGAŻ PODRĘCZNY / BAGAŻ GŁÓWNY - Istnieje możliwość wykupienia innych opcji bagażowych - ceny bagażu zależą od przewoźnika, trasy i terminu wycieczki, a dodatkowy bagaż przypisany jest do konkretnej osoby. Ze względów organizacyjnych prosimy o ostateczny wybór opcji bagażu najpóźniej na 4 dni robocze przed planowanym terminem wycieczki - po tym terminie dodanie bagażu on-line może nie być możliwe. Z uwagi na zmieniające się stawki przewoźników, bagaż dodany po wykupieniu rezerwacji, może być droższy niż bagaż wykupiony przy wystawieniu biletu.

- Miejsca W Samolocie - Z

Uwagi na zmiany w warunkach bezpłatnej odprawy on-line w liniach lotniczych Ryanair i Wizz Air, nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że Klienci z jednej rezerwacji będą w samolocie siedzieć obok siebie. Istnieje możliwość wykupienia gwarancji miejsc obok siebie w samolocie (bez wyboru konkretnych miejsc).

- Karty Pokładowe

Zgodnie z warunkami odprawy on-line karty pokładowe będą dostępne na 24-48 godzin przed planowanym lotem (w zależności od linii lotniczej). Dla osób, które wykupią miejsca w samolocie, możliwe będzie wcześniejsze wystawienie kart pokładowych.

INFORMACJE ZWIĄZANE Z COVID-19

• Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu. Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień na temat zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę. Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie MSZ.

• Ze względu na obostrzenia związane z COVID-19 niektóre udogodnienia / atrakcje turystyczne / serwis hotelu mogą działać w ograniczonym zakresie lub być dostępne jedynie dla osób w pełni zaszczepionych.

• Przy wejściu do większości zwiedzanych obiektów oraz np. restauracji wymagane jest zaświadczenie przyjęcia pełnej dawki szczepionki na COVID-19 lub zaświadczenia chorobie przebytej w przeciągu ostatnich 180 dni. Pozostałe osoby muszą wykonać test PCR nie wcześniej niż na 48 godzin przed wejściem do obiektu. Wykonanie testu na miejscu nie zawsze jest możliwe, dlatego wycieczkę rekomendujemy osobom posiadającym zaświadczenie o szczepieniu oraz ozdrowieńcom.

Pozostałe uwagi

• Dokumenty podróży będą do odbioru na lotnisku (u pilota lub przedstawiciela naszego biura) lub zostaną wysłane wcześniej drogą mailową - w takiej sytuacji Klienci lecą sami, na podstawie kart pokładowych lub biletów. Na tydzień przed wylotem zostanie wysłane potwierdzenie ze wszystkimi informacjami dotyczącymi zbiórki i przekazania dokumentów

• Posiadaczy paszportów tymczasowych mogą obowiązywać inne warunki wjazdowe. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym - prosimy o kontakt przed dokonaniem rezerwacji.

• Zmian w wycieczkach opartych o loty rejsowe można dokonać w zakresie, na jaki pozwala przewoźnik.

Ubezpieczenie

Podczas naszej wycieczki Uczestnicy są objęci podstawowym ubezpieczeniem Signal Iduna. Pakiet podstawowy zawiera ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL do 20.000 €), następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW do 20.000 zł), bagażu (do 2.000 zł), a także ubezpieczenie w przypadku chorób przewlekłych i nowotworowych (CHP). Istnieje również możliwość skorzystania z opcji dodatkowego ubezpieczenia

• Ubezpieczenie PLUS - rozszerzenie pakietu podstawowego. Pakiet PLUS zawiera ubezpieczenie KL do 40.000 €, NNW do 20.000 zł, CHP oraz bagażu do 3.000 zł - dopłata +20 zł;

• Ubezpieczenie MAX - rozszerzenie pakietu podstawowego. Pakiet MAX zawiera ubezpieczenie KL do 60.000 €, NNW do 20.000 zł, OC do 40.000 €, CHP oraz bagażu do 3.000 zł + pokrycie kosztów ewentualnej kwarantanny w miejscu docelowym do kwoty 1.000 € - dopłata +40 zł;

• Ubezpieczenie KR - ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wycieczki z rozszerzoną ochroną o COVID19 i kwarantannę - dopłata +5% wartości wycieczki;

• Ubezpieczenie KRCHP - ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wycieczki dla osób przewlekle chorych z rozszerzoną ochroną o COVID19 i kwarantannę - dopłata +6% wartości wycieczki

Program lojalnościowy

Jeśli Klient był na naszych wycieczkach przynajmniej dwa razy, zapraszamy do zapisania się do Programu Lojalnościowego Matimpex City Fun (formularz dostępny na stronie internetowej biura). Jeśli Klient ma już swój numer Uczestnika, prosimy o kontakt - dla Uczestników Programu mamy dodatkowe zniżki.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Środa, 29.06.2022
06:10
08:40
WAWWarszawa - Chopin
ORYParyż

Powrót

Niedziela, 03.07.2022
09:05
11:20
ORYParyż
WAWWarszawa - Chopin

Dostępne pokoje

Pokoj 2 osobowy

2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Pokoj 2 osobowy

2 dorosłych
Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
lub

Mapa

Pogoda

26°C
16°C
18°C
11

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Oświadczenie o braku symptomów zakażenia koronawirusem i kontaktu z osobą zakażoną zobacz więcej

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany dla dzieci do 12 roku życia. Starsze dzieci wymagają przedstawienia unijnego certyfikatu COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR lub antygenowy maksymalnie na 24 godziny przed wylotem do Francji. Wymagany unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.
Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu na terytorium Republiki Francuskiej jest ważny polski paszport bądź dowód osobisty. Przed wyjazdem należy się upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości.
Wiza nie jest wymagana.