Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyFrancjaLotaryngia Alzacja Szampania - francuskie wariacje

Lotaryngia Alzacja Szampania - francuskie wariacje

Wycieczka objazdowa

Last minute
Kod oferty: WAK526260
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 
Trwa weryfikacja ceny

Informacje o podróży

Dojazd

08:4516.05.2021 NiedzielaWarszawa
15:0016.05.2021 NiedzielaLotaryngia, Alzacja, Szampania I Paryż -

Powrot

12:0023.05.2021 NiedzielaLotaryngia, Alzacja, Szampania I Paryż -
18:3023.05.2021 NiedzielaWarszawa

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK526260Organizator: Rainbow

Opis oferty

Zakwaterowanie:

Skromne hotele klasy turystycznej - wszystkie położone są poza centrami miast (1 nocleg w okolicach Reims, 3 noclegi w okolicach Nancy/Metz, 1 nocleg w okolicach Paryża).

Pokoje: 2 - osobowe (możliwość max. 1 dostawki w większości hoteli dostawka w formie łóżka piętrowego), wszystkie z łazienkami i wc oraz telefonem i TV-sat.

Wyżywienie:

Śniadania kontynentalne (podawane na słodko w restauracji hotelowej najczęściej jest tocroissant/rogalik, dżem, kawa lub herbata).

Kategoria lokalna:

program

Dzień 1

Wyjazd z Polski według rozkładu. Przejazd przez Niemcy i Belgię. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 1150km)

Dzień 2

W godzinach wczesnopopołudniowych dotrzemy do stolicy Szampanii - Reims. Zwiedzanie pięknej i koronkowej Katedry koronacyjnej Notre-Dame, Bazyliki Świętego Remigiusza, który w 496 r. ochrzcił króla Franków - Chlodwiga. Następnie zwiedzanie jednej z piwnic, w których produkuje się szampana, gdzie spacerując podziemnymi korytarzami podziwiać można proces produkcji tego szlachetnego trunku. Następnie degustacja szampana oraz możliwość jego zakupu w butiku. Później czas wolny na spacer po stolicy Szampanii oraz na lunch (we własnym zakresie). Nocleg w okolicach Reims. (Trasa ok. 100km)

Dzień 3

Po śniadaniui wykwaterowaniu z hotelu przejazd do Paryża. Na początku zaproponujemy Państwu spacer po magicznym wzgórzu Montmartre, dzielnicy artystów i nocnego życia, gdzie zobaczymy z zewnątrz słynny Plac Pigalle, liczne teatry i kabarety (m.in. budynek kabaretu Moulin Rouge) orazbazylikę Sacre Coeur, która od końca XIX w. stała się symbolem paryskiej pobożności. Następnie zobaczymy z bliska Wieżę Eiffla - najsłynniejszą żelazną budowlę Paryża, która od 1889 r. jest symbolem miasta. Dla chętnych, za dodatkową opłatą ok. 25 EUR/os wjazd windą na szczyt wieży(wysokość prawie 300m) i możliwość podziwiania niezwykłej panoramy miasta. Ostatnim punktem programu będzie widokowy rejsstatkiem po Sekwanie, podczas którego będzie możliwość podziwiania i sfotografowaniausytuowanych na brzegu rzeki zabytków. Noclegw okolicach Paryża. (Trasa ok. 170km)

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Metz, stolicy regionu Lotaryngia. Zabierzemy Państwa na spacer po urokliwej starówce, gdzie znajduje się najstarszy kościół francuski z IV wieku - bazylika świętego Piotra. Zobaczymy również przepiękną gotycką Katedrę św. Szczepana, która może się poszczycić największymi witrażami na świecie autorstwa Marca Chagalla. Na koniec zwiedzimy Centrum Pompidou, zwany chińskim kapeluszem ze względu na swój kształt, będący ultranowoczesnym muzeum sztuki nowoczesnej. Jest to największy pozaparyski ośrodek sztuki we Francji, który może się pochwalić imponującą salą wystawową (5 000m2) oraz jedną z największych i najbardziej prestiżową kolekcją sztuki XX i XXI weku. Nocleg w okolicy Nancy. (Trasa ok. 250km)

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do Nancy, miasta z polskim akceptem i historycznego centrum regionu. Właśnie tutaj w XVIII wieku panował polski władca Stanisław Leszczyński jako ostatni książę Lotaryngii, który sukcesywnie upiększał miasto. W planie zwiedzania przepiękny plac Stanisława z ratuszem i teatrem, malowniczymi fontannami oraz zachwycającym łukiem triumfalnym piękna brama miasta zwieńczona dwiema wieżami, będącymi pozostałościami dawnych fortyfikacji, Palais Ducal - miejska rezydencja rodziny królewskiej, cechująca się surowym stylem, w której obecnie urządzono Muzeum Historii Lotaryngii oraz oryginalny budynek Ecole de Nancy - perła art nouveau o łagodnych liniach. Czas wolny. Powrót do hotelu. (Trasa ok. 150km)

Dzień 6

Po śniadaniu przejazddo Alzacji, najmniejszej krainy Francji słynącej ze świetnego wina. Zwiedzimy fragment słynnego Alzackiego Szlaku Winnego - Route du Vin, który wiedzie przez malownicze wioski. Zatrzymamy się w jednej z winnic na degustację tutejszego trunku. Następnie spacer po gwarnym i kolorowym miasteczku Riquewihr, ukrytym wśród zielonych pagórków. Na koniec odwiedzimy Kaysersberg - jedno z najbardziej urokliwych miast Alzacji z wąskimi klimatycznymi uliczkami, XVI-wiecznymi domami, renesansowymi fontannami oraz ufortyfikowanym mostem na rzece Weiss. Powrót do hotelu. (Trasa ok. 300km)

Dzień 7

Po śniadaniu wykwaterowaniez hotelu iprzejazd do Strasburga nazwiedzanie zabytkowej starówki wpisanej na listę UNESCO. Zobaczymy piękną Katedrę Notre Dame z wciąż działającym zegarem astronomicznym, budynek Parlamentu Europejskiego oraz Pałac Rohana z bajecznymi komnatami ozdobionymi złotem i aksamitem. Późnym popołudniem wyjazd w kierunku Polski. (Trasa ok. 1150km)

Dzień 8

Przyjazd do Polski w godzinach porannych (Torzym ok. 9.00).

Uwagi do programu

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Pilot nie oprowadza po wszystkich obiektach muzealnych.

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przejazd autokarem (klimatyzacja, video, bar, wc), zakwaterowanie w hotelu (5 rozpoczętych dób hotelowych),5 śniadań kontynentalnych (podawane na słodko), program turystyczny j.w., opieka polskojęzycznegopilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, zestawu słuchawkowego Tour Guide(łączny koszt uczestnictwa w programie to ok.170 EUR/os dorosła i 165 EUR/dziecko do 12 roku życia, płatne pilotowi jako pakiet) oraz innych wydatków osobistych.

inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.

Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

"

meta description

Szampania - Reims • degustacja szampana • szlak winny - zwiedzanie winnicy • degustacja wina • Paryż - wieża Eiffla, magiczna dzielnica artystów, rejs po Sekwanie • Metz i Nancy - perełki Lotaryngii • rezydencja i plac Stanisława Leszczyńskiego • klimatyczne miasteczka Alzacji • piękny Strasburg

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
22°C
Temperatura w nocy
12°C
Temperatura wody
15°C
Liczba godzin słonecznych
9

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że każda osoba która ukończyła 11 rok życia i podróżuje do Francji dowolnym środkiem transportu z terenu państwa Unii Europejskiej, w tym Polski oraz Andory, Islandii, Liechtensteinu, Monako, Norwegii, Saint-Martin, Szwajcarii i Watykanu jest zobowiązana do przedstawienia przewoźnikowi przed rozpoczęciem podróży lub podczas przekraczania granicy negatywnego wyniku testu PCR wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed kontrolą. Obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu nie dotyczy kierowców wykonujących międzynarodowy transport towarów i pracowników transgranicznych, z wyjątkiem kierowców wykonujących międzynarodowy transport towarów przypływających promem z Irlandii. Muszą oni okazać negatywny wynik testu PCR lub testu antygenowego wykrywającego białko N SARS-Co-V-2.

UWAGA:

W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy. Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu na terytorium Republiki Francuskiej jest ważny polski paszport bądź dowód osobisty. Przed wyjazdem należy się upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości.
Wiza nie jest wymagana.