Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyGambiaPrzez wydmy Dakaru - De luxe

Przez wydmy Dakaru - De luxe

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK538899

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

standardowy
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

315
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
wpPilot
Teraz przy zakupie wycieczki dostęp do WP Pilot gratis!
Zgarnij kod 14 dniowego dostępu do WP Pilot - telewizji online i oglądaj 35 kanałów TV gdziekolwiek jesteś
 Sprawdź teraz 
Trwa weryfikacja ceny

Informacje o podróży

Wylot

01.01.2021 Piątek
WAWWarszawa - Chopin
01.01.2021 Piątek
BJLYundum Intl Arpt

Powrót

08.01.2021 Piątek
BJLYundum Intl Arpt
09.01.2021 Sobota
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK538899Organizator: Rainbow

Opis oferty

Zakwaterowanie:

Hotele //

Pokoje: wygodnie urządzone, 2 - osobowe z łazienką (prysznic lub wanna, WC). Przykładowe hotele: Atlantic Banjul, Radisson Blue w Dakarze, Fathala Wildlife Reserve (luksusowe lodge namiotowe), Diamark w S. Louis

Wyżywienie:

W restauracjach hotelowych serwowane są śniadania i obiadokolacje podobne do europejskich, oczywiście można też zamówić regionalne potrawy

Kategoria lokalna:

//

Program

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku, na stanowisku Rainbow, przelot samolotem czarterowym do Banjul. Przylot, transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg w Banjul. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: stronie operatora.

Dzień 2

Po wczesnym śniadaniu przejazd do portu i przeprawa promem przez rzekę Gambia do miejscowości Barra. Podczas oczekiwania na przeprawę będziemy mieli pierwszą możliwość obserwacji typowego folkloru afrykańskiego. Prom jest głównym środkiem lokomocji pomiędzy północą a południem, przeprawia się tędy zwierzęta: kozy, wielbłądy, wszelaki drób, ponadto kosze z owocami i mnóstwo innych rzeczy. Warto przyjrzeć się wyprostowanym jak struna kobietom niosącym bagaże na głowach i ich barwnym strojom zwanym boubou. Przejazd do Senegalu. Po przekroczeniu będziemy kontynuować jazdę w stronę stolicy Senegalu. Podróż przez sawannowe tereny zamieszkałe przez różne ludy - Serer, Wolof, Fula. Po drodze miniemy m.in. jedno z najważniejszych miast targowych tej części Afryki - Kaolack. Późnym popołudniem dotrzemy do miasta Dakar. Krótka wizyta pod niesamowitym Pomnikiem Odrodzenia Afryki oraz na najdalej na zachód wysuniętym fragmentem lądu afrykańskiego - Point des Almadies. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja w jednej z okolicznych restauracji oraz nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Senegalu - Dakaru. Przejazd do dzielnicy rządowej - Plateau. Panoramiczny objazd centrum Dakaru - pałac prezydencki, gmach parlamentu, Place d'Independace oraz ratusz Dakaru. Krótka wizyta na przepełnionym kolorami, zapachami, pamiątkami oraz smakołykami starym targu Dakaru - Marche Kremel. Następnie wizyta w najnowszym muzeum Afryki Zachodniej - Muzeum Cywilizacji Afrykańskiej - otwartym w 2018 roku wielkim centrum dokumentującym dorobek, kulturę i zdobycze cywilizacyjne różnych ludów Afryki. (Jeżeli zwiedzanie muzeum okaże się niemożliwe, z uwagi na tymczasowe zamknięcie, zaproponujemy wizytę w Muzeum Sztuki Afrykańskiej IFAN Uniwersytetu Dakarskiego). Po południu przeprawa statkiem na wyspę Goree. Krótki spacer po wyspie będącej świadkiem trudnej historii handlu niewolnikami. Klimatyczne uliczki z XVIII i XIX-wieczną zabudową, niezapomniane widoki, pomniki historii. W czasie spaceru odwiedzimy m.in. pozostałości twierdzy Coumba Castel, będącej scenografią dla słynnego filmu "Działa z Nawaronny". Wizyta w zachowanym Domu Niewolników gdzie zobaczymy m.in. sławne Drzwi Bez Powrotu. Następnie powrót do Dakaru, kolacja i nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd w okolice Dakaru do Parku Safari Bandia. Podczas safari będziemy poruszać się po terenie parku specjalnie do tego przystosowanym pojazdem. W Parku Bandia można podziwiać między innymi żyrafy, nosorożce białe, zebry, bawoły sawannowe, kilka gatunków antylop, hieny, patasy rude i koczkodany zielone i kilka innych okazów afrykańskiej fauny. Następnie przejazd na północ Senegalu, do dawnej stolicy Francuskiej Afryki Zachodniej - miasta Saint Louis. Miasto to, niegdyś centrum osadnictwa francuskiego, pełni obecnie ważną rolę kulturalną. Jest afrykańskim "Nowym Orleanem", gdzie co roku odbywa się słynny Festival de Jazz Saint - Louis. Kolonialna zabudowa miasta w całości została wpisana na listę UNESCO. Ciekawostką architektoniczną St. Louis jest most, o którym krążą legendy. Jedna z nich mówi, iż został skonstruowany przez samego Gustave'a Eiffel'a, twórcę słynnej Wieży Eiffla w Paryżu. Zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta, obiadokolacja oraz nocleg. Późnym wieczorem, dla chętnych możliwość wizyty w jednym z lokalnych klubów muzycznych (w zależności od dostępnego repertuaru. Uwaga - koncertyzwykle zaczynają się dopiero około 23:00)

Dzień 5

Po wczesnym śniadaniu zwiedzanie Parku Narodowego Djoudj. To trzeci największy park ornitologiczny na świecie, położony w odległości 60km od Saint Louis. Królestwo pelikanów, przedstawicieli czaplowatych, kormoranów, ibisów czczonych, długoszponów, rybołowów, bielików afrykańskich i innych spośród prawie 400 gatunków ptaków zamieszkujących ten park. Wycieczka po parku odbywa się łodzią, z której płynąc po jednym z ramion rzeki Senegal będziemy mieli możliwość podziwiania przedstawicieli ptasiego świata. W zależności od stanu wód i związanej z tym migracji zwierząt przewodnik zdecyduje o ew. zmianie Parku Narodowego Djoudj na położony ok. 60km od Saint Louis, Park Langue de Barberie. Po południu powrót do Saint Louis, czas na lunch w jednej z wielu lokalnych restauracji. Następnie trwające około 1 godziny zwiedzanie miasta bryczkami konnymi. Przejazd przez północną i południową część wyspy z licznymi przystankami na robieniezdjęć, widoki na port rybacki ludu Lebou zamieszkującego jedną z dzielnic Saint Louis, odkrywanie dawno zatartego kolonialnego uroku miasta. Powrót do hotelu, kolacja oraz nocleg.

Dzień 6

Po wczesnym śniadaniu wyjazd z Saint Louis. Przejazd przez półpustynny krajobraz północnego Senegalu urozmaici nam postój przy jednym z najstarszych i największych baobabu - drzewa będącego symbolem Senegalu i mającym wiele odniesień w kulturze i życiu codziennym Senegalczyków. Około południa przyjazd nad Jezioro Różowe. Czekać nas będzie wyprawa zabytkowymi samochodami terenowymi po trasie ostatniego odcinka dawnego Rajdu Paryż-Dakar. Po objechaniu intrygującego Lac Rose - Jeziora Różowego, gdzie do dzisiaj pozyskuje się sól wydobywaną z dna na specjalnych drewnianych łodziach i przygodzie związanej z przejazdem po wydmach i atlantyckiej plaży, czas na lunch w jednym z hoteli. Następnie kontynuujemy przejazd na południe. Wczesnym wieczorem przyjazd do Ośrodka Fathala. Tę noc spędzimy w typowo afrykańskiej luksusowej lodży namiotowej. Dwuosobowe namioty wyposażone są m.in. w komfortowe łóżka oraz pełen węzeł sanitarny będą wspaniałą możliwością do bezpiecznego kontaktu z krajobrazem senegalskiej sawanny. Kolacja oraz nocleg.

Dzień 7

Po śniadaniu dla chętnych, fakultatywnie, możliwość skorzystania z jednej z atrakcji Parku Fathala jakim jest SPACER z LWAMI (cena ok. 50 Euro/osoba). Następnie wyjazd w stronę granicy Senegalu i Gambii. Formalności graniczne oraz przejazd do portowego miasteczka Barra. Odwiedzimy tutaj wpisany na listę UNESCO Fort Bullen, budowlę wojskową mającą chronić ujście rzeki Gambia przed wrogami Brytyjczyków. Potem czeka nas przeprawa promowa przez rzekę Gambia. Przejazd do jednego z hoteli w strefie turystycznej, zakwaterowanie. Czas na plażowanie lub indywidualne odkrywanie uroków gambijskiej kultury. Obiadokolacja i nocleg

Dzień 8

Po śniadaniu zwiedzanie Banjul, stolicy najmniejszego państwa w Afryce. Zobaczymy między innymi Muzeum Etnograficzne w Katchikally razem z rezerwatem krokodyli, kościół św. Marii, Łuk Triumfalny, skąd rozpościera się wspaniały widok na miasto. Będziemy mieli okazję podziwiać miejscowe rękodzielnictwo na tutejszym, wielkim bazarze. Po południu czas wolny na zakupy.

Transfer

• dla Klientów powracających do kraju - na lotnisko, wylot do Polski

• dla Klientów, którzy wybrali dodatkowy tydzień pobytu w Gambii transfer do wybranego hotelu.

Dzień 9

Przylot do Polski.

Uwagi do programu

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Wycieczka w wersji de lux, to oprócz niezapomnianych doznań związanych ze zwiedzaniem i podróżowaniem wysokiej klasy hotele (w większości 4 lub 5 z klimatyzacją). Jak zawsze gwarantujemy również profesjonalną kadrę w postaci starannie dobranych pilotów oraz kierowców.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach wg opisu w pokojach 2 - osobowe (z możliwością dostawki), 7 lub 14rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, program turystyczny, w tym rejs łodzią w Parku Djoudj, wycieczki samochodami terenowymi wg. programu, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, przejazdy 18-20 os. busem (bagażnik na dachu) z klimatyzacją, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania Senegalu i Gambii, miejscowego pilota - opiekuna grupy, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu i napiwków. Koszt uczestnictwa w programie (lokalne opłaty, w tym bilety wstępu, napiwki płatne pilotowi na miejscu jako pakiet) ok.130 EUR/os.

Inne

Szczepienia

Żadne szczepienia nie są wymagane. Miejsca, które odwiedzamy praktycznie nie są zagrożone przez takie choroby jak żółta febra. WHO informuje jednak o profilaktycznych szczepieniach przeciwko żółtej febrze (jeden zastrzyk na 10 lat). Wyjątek stanowią klienci, którzy przybywają z krajów zagrożonych tą chorobą, wtedy wymagane jest szczepienie. W rejonie Senegalu, Gambii i Gwinei Bissau zalecana jest profilaktyka antymalaryczna (leki doustne, dodatkowo polecamy zabranie repelentów ze środkiem DEET, ubrań zakrywających ciało, szczególnie wieczorami i w nocy).

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.7/6. Sprawdź opinie: "

Wizy

Wizy - informacje dla sprzedawców

W roku 2013 został zniesiony obowiązek wyrabiania wiz gambijskich dla obywateli Polski. Od połowy roku 2015 obywatele polscy podróżujący do Senegalu na okres nie dłuższy niż 90 dni nie potrzebują wizy. Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest polski paszport.

Mimo zniesienia obowiązku wizowego konieczne jest uzupełnienie danych paszportowych w rezerwacji(numer i data ważności paszportu), ponieważ jest to niezbędne do przygotowania list granicznych.

Wymagana ważność paszportu min. 6miesięcy od daty powrotu. Potrzebna 1 wolna strona w paszporcie.

Wizy - informacje dla sprzedawców

W roku 2013 został zniesiony obowiązek wyrabiania wiz gambijskich dla obywateli Polski. Od połowy roku 2015 obywatele polscy podróżujący do Senegalu na okres nie dłuższy niż 90 dni nie potrzebują wizy. Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest polski paszport.

Mimo zniesienia obowiązku wizowego konieczne jest uzupełnienie danych paszportowych w rezerwacji(numer i data ważności paszportu), ponieważ jest to niezbędne do przygotowania list granicznych.

Wymagana ważność paszportu min. 6miesięcy od daty powrotu. Potrzebna 1 wolna strona w paszporcie.

META Description

Dakar • baobaby, półpustynie i busz • wyspa Goree - klimat minionej epoki • Lake Rose - drugie "Morze Martwe" • jazzowa stolica Afryki - Saint Louis • safari • spacer z lwami • pelikany, flamingi, rzadkie gatunki małp

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
31°C
Temperatura w nocy
15°C
Temperatura wody
22°C
Liczba godzin słonecznych
7

Przed podróżą

Paszporty

Wymagany jest paszport z terminem ważności powyżej sześciu miesięcy.

Wizy

Z uwagi na możliwe nagłe zmiany przepisów celnych i wjazdowych, w sprawie aktualnych informacji na ten temat należy zwracać się bezpośrednio do placówek dyplomatycznych i konsulatów Republiki Gambii.

W celu zasięgnięcia szczegółowych informacji w sprawach wizowych należy kontaktować się z Ambasadą Republiki Gambii w Brukseli (+32 2 640 10 49, +32 2 646 32 77, info@gambiaembassybrussels.be, http://gambiaembassy.eu/contact/).

Szczepienia, służba zdrowia

Żadne szczepienia nie są wymagane. Wyjątek stanowią osoby przybywające z krajów, gdzie występuje ryzyko zachorowania na żółtą febrę - wówczas obowiązkowe jest posiadanie dowodu ważnego szczepienia przeciwko żółtej febrze w międzynarodowej książeczce szczepień.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca przyjęcie profilaktycznych szczepień przeciwko żółtej febrze (jeden zastrzyk na 10 lat). Zalecana jest także profilaktyka antymalaryczna (leki doustne, repelenty ze środkiem DEET).

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że loty do Gambii są zawieszone.
Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.

Infolinia Wakacje.pl

+48 58 325 29 00