Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyGrecjaBoskie Skarby Peloponezu

Serce Argolidy

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK575313

Promocja

Itaka - LATO 2021Tylko do 31 maja oferta promocyjna z niską zaliczką - płacisz tylko 15% (reszta dopiero 21 dni przed wyjazdem).

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

185
za wycieczkę

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Opis oferty

Organizator: ItakaKod oferty: WAK575313

Region

Grecja /

Opis oferty:

Achaia Clauss • Kalawrita • Wąwóz Vouraikos • Ateny • Kanał Koryncki • Starożytny Korynt • Epidauros • Nafplion • Mykeny • Sparta • Mistra • Monemvassia • Gerolimenas • Przylądek Tenaro • Vathia • Jaskinie Dirou • Kalamata • Pylos • Methoni • Starożytna Olimpia Peloponez to kolebka europejskiej kultury. O dawnych czasach opowiadają antyczne świątynie i pamiątki z okresu pierwszych chrześcijan. Ten najdalej wysunięty na południe półwysep Grecji zachwyca różnorodnością: lazurowe morze, gaje oliwne, góry i bogactwo stylów architektonicznych. W programie wycieczki są światowej sławy zabytki z listy UNESCO, podziemny świat Jaskini Dirou i wycieczka kolejką przez wąwóz Vouraikos. Przenieś się w czasy starożytnej Hellady i pokochaj greckie klimaty. Warto przedłużyć wakacje o wypoczynek na Peloponezie, oczywiście w hotelu z oferty ITAKI. Łączna trasa w Grecji: ok. 1200km. W 2019 r. wycieczka otrzymała ŻAGIEL ITAKI za atrakcyjny program.

1. dzień.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Kalamaty. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godzin przylotu). Kolacja i nocleg.

2. dzień. achaia clauss - kalawrita - wąwóz vouraikos - ateny (trasa: ok. 300km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wizyta w słynnej, najstarszej w Grecji winiarni - ACHAIA CLAUSS, szczyczącej się pokaźnymi zapasami trunku, ok. 7500 ton. Przejazd do KALAWRITY. Droga wiedzie w pobliżu ważnych historycznie klasztorów, takich jak Agias Lavras i Megalo Spileo. Przejazd kolejką wąskotorową przez WĄWÓZ VOURAIKOS, na trasie Diakofto-Kalawrita biegnącą na wysokości ok. 700m n.p.m. Przejazd do hotelu w okolicy Aten, zakwaterowanie, kolacja. Wieczorem czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wjazd kolejką linową na najwyższe wzniesienie ATEN - Likavittos. Idealne miejsce do obserwacji zachodu słońca, a także panoramy Aten po zmroku, z podświetlonym Akropolem. Powrót do hotelu, nocleg.

3. dzień. ateny (trasa: ok. 100km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Aten. Zwiedzanie Akropolu. Na wapiennym wzgórzu mieści się kompleks świątyń: Partenon, Erechtejon, Świątynia Ateny Nike i Propyleje. Zwiedzanie Muzeum Akropolu. W nowym gmachu znajdują się rzeźby, fragmenty budowli i artefakty odnalezione na pobliskim akropolu (m. in. 5 z 6 rzeźb kariatyd podtrzymujących dach Erechtejonu). Objazd panoramiczny miasta. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. dzień. kanał koryncki - starożytny korynt - epidauros - nafplion - mykeny (trasa: ok. 130km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KANAŁU KORYNCKIEGO, łączącego Morze Egejskie z Morzem Jońskim. Kanał w obecnej formie o długości 6,4km i zaledwie 21m szerokości powstał około 100 lat temu, ale wzmianki o pomyśle jego wybudowania sięgają czasów przed naszą erą. Czas wolny na pamiątkowe zdjęcia. Zwiedzanie STAROŻYTNEGO KORYNTU, według legendy założonego przez mitologicznego Syzyfa. Na terenie wykopalisk archeologicznych można podziwiać m.in. Agorę rzymską, grecką Świątynię Apollina i fontannę Pejrene. Przejazd przez Agrolidę do EPIDAUROS. Zwiedzanie: starożytny amfiteatr i święty krąg boga medycyny Asklepiosa. Przejazd do NAFPLION. Spacer po romantycznym miasteczku nad którym dominuje położona na wzgórzu forteca Palamidi. Przejazd do MYKEN. Zwiedzanie starożytnej cytadeli mykeńskiej z Lwią Bramą, Pałacem Królewskim, Skarbcem Atrydów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. dzień. sparta - mistra - monemvassia (trasa: ok. 270km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd i wizyta w SPARCIE, potężnym niegdyś mieście-państwie o bogatej historii i tradycji. Słynne "wychowanie spartańskie" wzięło się od surowej służby wojskowej, do której byli włączani już mali chłopcy. Przejazd i zwiedzanie pobliskiej miejscowości MISTRA. z tak okazałymi budowlami, jak m.in. Pałac Despotów, kościoł Agia Sofia, Mitropolis, klasztorami Pandánassa i Wrontochion. Przejazd do MONEMVASSII, gdzie widoczne są wpływy bizantyjskie, tureckie oraz weneckie. Czas wolny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. dzień. gerolimenas - przylądek tenaro - vathia - jaskinie dirou (trasa: ok. 180km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do malowniczej wioski GEROLIMENAS. Przy wąskich uliczkach wznoszą się wieżowe domy z kamienia. Czas wolny. Przejazd w kierunku PRZYLĄDKU TENARO, najbardziej wysuniętego na południe punktu Peloponezu. W czasie II Wojny Światowej, w okolicy miała miejsce bitwa morska. Przejazd przez miejscowość VATHIA, położoną na zboczu wzgórza, z którego rozpościera się wspaniały widok na wybrzeże i ruiny zamku Vathia. Przejazd do JASKIŃ DIROU. Zwiedzanie podziemnych jezior i jaskiń, zamieszkiwanych w czasach prehistorycznych. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. dzień. kalamata - pylos - methoni - starożytna olimpia (trasa: ok. 220km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd i wizyta w jednym z największych miast na Półwyspie Peloponeskim, KALAMACIE. Region słynie w Grecji z produkcji oliwy, a tawerny serwują lokalne przysmaki. Czas wolny. Wizyta w PYLOS, a następnie przejazd do METHONI, uroczego, portowego miasteczka znanego z ogromnej twierdzy. Znajdują się tu ruiny domów, katedry, tureckiej łaźni oraz kamiennej grobli będącej łącznikiem z dobrze zachowanym fortem. Przejazd i zwiedzanie STAROŻYTNEJ OLIMPII, miejsca pierwszych igrzysk olimpijskich z 776 r. p.n.e. i kultu Zeusa. Najokazalszym zabytkiem jest Stadion Olimpijski, mogący pomieścić na widowni 35 tys. osób. W gaju oliwnym mieściły się świątynie m. in. Zeusa z posągiem dzieła Fidiasza i najstarsze sanktuarium w Grecji - świątynia Hery, której pozostałości możemy podziwiać do dziś. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. dzień.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu). Transfer na lotnisko. Bezpośredni przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, transfer do wybranego hotelu.

świadczenia:

7 noclegów w hotelach/; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

Uwagi:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalny przewodnik, tour guide: ok. 170 EUR, bilet na przejazd kolejką Diakofto-Kalawrita: ok. 10 EUR/w jedną stronę, obowiązkowy podatek turystyczny (płatny na miejscu w hotelu): 0,5-4 EUR/dzień/pokój/zależnie od kategoryzacji hotelu. Opłaty fakultatywne: wjazd kolejką na punkt widokowy Likavittos w Atenach: ok. 19 EUR.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Wtorek, 15.06.2021
WAWWarszawa - Chopin
KLXKalamata

Powrót

Wtorek, 22.06.2021
KLXKalamata
WAWWarszawa - Chopin

Opinie

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review
no offer review

Pogoda

28°C
20°C
22°C
10

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że od 19 kwietnia 2021 r. podróżni przybywający do Grecji z krajów Unii Europejskiej, zwolnieni są z obowiązku odbywania kwarantanny.

Wymogi dotyczące obowiązku posiadania formularza PLF oraz zaświadczenia o negatywnym wyniku badania na COVID-19 pozostają bez zmian: podróżujących liniami lotniczymi z Polski wjazd na terytorium Grecji dozwolony jest pod warunkiem przedstawienia negatywnego wyniku testu diagnostycznego na koronawirusa, wykonanego metodą PCR. Test powinien zostać przeprowadzony w ciągu ostatnich 72 godziny przed wjazdem do Grecji, zaświadczenie o negatywnym wyniku testu powinno zostać przygotowane w języku angielskim.

UWAGA:

W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy. Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
Do Grecji Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
W Grecji dla Polaków wizy nie są wymagane.
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
W Grecji obowiązkowo należy uiścić przy zakwaterowaniu opłatę klimatyczną. Wysokość opłaty zależy od długości pobytu oraz kategorii hotelu wynosi od 0,25 do 4 EUR za dzień pobytu, a dokładniej:

1). dla pobytów w hotelach: 5* - 4 EUR / noc / pokój, 4* - 3 EUR / noc / pokój, 3* - 1,5 EUR / noc / pokój, 2*, 1* - 0,5 EUR / noc / pokój,
2). dla pobytów w apartamentach: 4* - 1 EUR / noc, 3* - 0,5 EUR / noc, 2*, 1* - 0,25 EUR / noc.

Pobierana opłata to kwota za cały pokój, naliczana niezależnie od liczby zameldowanych w nim osób.