Dobry5 opinii
6.6

2 612

za osobę
Podsumowanie ceny
16
basen, sport i rekreacja
basen
teren hotelu
obiekt, teren hotelu
obiekt

Opis oferty

Region: KorfuOrganizator: Best ReisenKod oferty: WAK748038

Naszym zdaniem

Sympatyczny hotel składający się z budynku głównego i kilku aneksów, usytuowany na wzniesieniu, otoczony rozległym ogrodem. Plaża i bary w odległości spaceru, ciekawa architektura, spokojna okolica.

Położenie

W znanej miejscowości turystycznej Acharawi, ok. 500m od długiej piaszczysto-żwirowej plaży (leżaki i parasole odpłatnie), 36km od stolicy wyspy, 40km od lotniska, 200m od barów, sklepów, tawern itp.

Wyposażenie

Lobby z bezpłatnym Wi-Fi, całodobowa recepcja, TV room, biblioteczka, sala konferencyjna, restauracja (oddalona od hotelu ok. 200m serwująca tylko śniadania), bar, letni snack bar przy basenie, bezpłatny parking, odpłatne skrytki sejfowe.

Pokoje

Double or Twin Superior DSG - sypialnia, łazienka (wanna lub prysznic, suszarka), klimatyzacja, TV sat, telefon, mała lodówka, balkon lub taras, sejf (odpłatnie). Powierzchnia - ok. 26m kw.

Wyżywienie

BB (Bed and Breakfast) - śniadania (kontynentalne, w formie bufetu)

HB (Half Board) - śniadania (kontynentalne, w formie bufetu), kolacje (wybór z menu na dany dzień) w lokalnej restauracji oddalonej o ok. 900m od hotelu (przy plaży, dla chętnych transfer oferowany przez restaurację)

Sport i rozrywka

Owalny basen, taras, łączka (1 leżak dla osoby dziennie bezpłatnie, ręczniki plażowe dostępne za depozytem), siatkówka, tenis stołowy, odpłatnie: bilard, sporty wodne oferowane przez firmy zewnętrzne.

Dla dzieci

Brodzik, plac zabaw, łóżeczko niemowlęce (konieczna rezerwacja).

Cena zawiera

Bilet lotniczy z opłatami lotniskowymi (w przypadku ofert z przelotem), transfer lotnisko-hotel-lotnisko (w przypadku ofert z przelotem), zakwaterowanie wg oferty, wyżywienie wg oferty, anglojęzyczną telefoniczną opiekę lokalnego przedstawiciela, ubezpieczenie od KL, NNW, bagażu i chorób przewlekłych, VAT.

Zmiany w zakresie oferowanych świadczeń.

Informujemy, że w rzadkich przypadkach hotele mogą zmienić warunki wyżywienia oraz oferty sportowo-rekreacyjnej bez wcześniejszej informacji. Takie decyzje są uzależnione od obłożenia, pory roku i wewnętrznych decyzji hotelu, na co nie mamy wpływu.

Warunki wjazdowe do grecji

Warunki wjazdowe do Grecji (aktualizacja 04.05.2022):Od 2maja 2022 roku podróżni przybywający do Grecji nie podlegają już obostrzeniom wjazdowym związanym z Covid-19. Nie ma więc konieczności przedstawiania świadectwa szczepienia, potwierdzenia statusu ozdrowieńca czy wyniku testu. Nie ma też wymogu wypełnienia formularza lokalizacyjnego.

Pasażerowie korzystający z przelotów Lufthansy zobowiązani są do używania masek chirurgicznych lub FFP2 lub N95 lub KN95 (bez zaworów).

Obywateli polskich nie obowiązują wizy. Należy mieć paszport (ważny minimum 6miesięcy od daty powrotu) lub dowód osobisty. Dokument tożsamości muszą posiadać także dzieci. Przydatne strony: Greckie Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego | www.civilprotection.gr/enKrajowa Organizacja Zdrowia Publicznego Grecji (EODY) | https://eody.gov.gr/en/novel-coronavirus-covid-19-advice-for-travellers/https://www.gov.pl/web/dyplomacja/grecjahttps://travel.gov.gr/

Cena nie zawiera

Podatków turystycznych i opłat klimatycznych pobieranych przy zakwaterowaniu (jeśli są wymagane), opłat wizowych (jeśli są wymagane) wycieczek fakultatywnych, napiwków, wydatków własnych, dodatkowych ubezpieczeń (np. od kosztów rezygnacji i czy pakietów wyższego rzędu).

Powrót do polski

Powrót do polski

28marca 2022 r. zostały zniesione wszelkie ograniczenia w podróżowaniu do Polski. Nie ma obowiązku okazywania certyfikatu szczepienia, wykonywania testów i odbywania tzw. kwarantanny przyjazdowej.

https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

http://https://strazgraniczna.pl/pl/aktualnosci/informacje-dla-podrozny/9081,Kwarantanna-po-przekroczeniu-granicy.html

Covid

Ze względu na bardzo dynamicznie zmieniającą się ogólnoświatową sytuację związaną z epidemią Covid-19, hotel zastrzega sobie prawo do wprowadzenia obostrzeń i zmian dotyczących korzystania z infrastruktury hotelu oraz formuły wyżywienia zgodnej z wprowadzanymi wymogami i zasadami władz odwiedzanego kraju. Prosimy mieć na uwadze, że tego typu zamiany mogą być wprowadzone w trybie nagłym i bez wcześniejszego informowania organizatora. Różnice w opisie oferty wynikające z powyższej informacji nie stanowią podstawy reklamacyjnej. Dodatkowo, przed wyjazdem prosimy o zapoznanie się z komunikatem MSZ, przepisami wizowymi, paszportowymi dotyczącymi odwiedzanego kraju: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

Informacje o lotach liniami lot, wizzair, ryanair, easyjet, enter air

Wszystkie wyloty do Grecji oparte są o dynamiczne pakietowanie.

Przelot pll lot

• w cenie jeden bagaż podręczny - waga maksymalna 8 kg (wymiary 55x40x23cm).

• bagaż rejestrowany do 23 kg za dopłatą (wymiary jednej sztuki bagażu nie mogą przekroczyć 158 cm)

Warunki przewozu linii lotniczych LOT Polish Airlines: https://www.lot.com/pl/pl/conditions-of-carriage

Przelot liniami wizzair

• w cenie jedna sztuka bagażu podręcznego, nie większa niż 40 x 30 x 20 cm, maks. 10 kg (bagaż umieszczany pod fotelem poprzedzającym)

• WIZZ Priority za dodatkową opłatą (WIZZ Priority daje prawo do wniesienia na pokład jednej sztuki bezpłatnego bagażu podręcznego (maks. wymiary: 40 x 30 x 20 cm) i dodatkowej sztuki bagażu podręcznego na kółkach (maks. wymiary: 55 x 40 x 23 cm). Obie sztuki bagażu można zabrać do kabiny, chyba że będzie to niemożliwe ze względu na ograniczenia operacyjne.)

• bagaż rejestrowany za dodatkową opłatą

Przelot liniami ryanair

• w cenie jedna sztuka bagażu podręcznego, nie większa niż 40 x 20 x 25 cm (umieszczana pod fotelem poprzedzającym)

• pierwszeństwo wejścia na pokład za dodatkową opłatą - pasażerowie, którzy zakupią usługę mogą zabrać 1 dodatkową 10 kg torbę, która musi zmieścić się w koszu do mierzenia bagażu - nie przekraczająca 10 kg i o wymiarach 55x40x20 cm.)

• bagaż rejestrowany za dodatkową opłatą

Warunki przewozu linii Ryanair: https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne-informacje/centrum-pomocy/Czesto-zadawane-pytania/ogolne-warunki-przewozu/ogolne-warunki-przewozu

Przelot liniami enter air

• w cenie jedna sztuka bagażu podręcznego i jedna sztuka bagażu rejestrowanego do 15 kg

• przy rezerwacjach założonych na wyloty z przelotem liniami Enter Air , obowiązują warunki anulacji, zmiany danych uczestników zgodne z warunkami przewoźnika. Nie mają zastosowania warunki rezerwacji dla przelotów czarterowych.

Podróżni z paszportem innym niż polski

Jeśli uczestnik wyjazdu nie jest obywatelem polskim (nie posiada paszportu polskiego) - powinien nas o tym fakcie bezzwłocznie powiadomić, ponieważ ceny naszych ofert są skalkulowane dla klientów legitymujących się polskimi paszportami. Dodatkowo osoby nieposiadające obywatelstwa polskiego zobowiązane są we własnym zakresie zrealizować kwestie wizowe. Biuro nie ponosi odpowiedzialności w sytuacji, gdy klient nie wyleci do kraju docelowego, zostanie zawrócony lub w jakikolwiek inny sposób sprawy paszportowo-wizowe wpłyną na jego wylot i pobyt.

Podatek turystyczny

W Grecji wymagany jest podatek turystyczny, który nie jest wliczony w cenę zakwaterowania. Należy go zapłacić bezpośrednio w hotelu. Kwota do zapłaty uzależniona jest od standardu obiektu, poniżej szacunkowe kwoty:

• 0,50 za pokój i za noc dla 1-2 hoteli

• 1,50 za pokój i za noc w hotelach 3

• 3,00 za pokój i za noc w hotelach 4

• 4,00 za pokój i za noc w hotelach 5

Szacunkowe opłaty za apartamenty lub placówki sklasyfikowane w kluczach":

• 0,25 za pokój i za noc za 1-2 klucze

• 0,50 za pokój i za noc za 3 klucze

• 1,00 za pokój i za noc za 4 klucze

Oferta pakietowana dynamicznie

W przypadku ofert pakietowanych dynamicznie (przeloty liniami rejsowymi i tzw. "low costami") cena aktualizuje się sama po założeniu rezerwacji. Rozkład lotów podany jest na "Zgłoszeniu rezerwacji". Aby cena mogła zostać ostatecznie potwierdzona, muszą być wprowadzone poprawnie dane uczestników: płeć "Pan/Pani", imię, nazwisko, data urodzenia (takie same jak w paszportach). Po założeniu rezerwacji wstępnej nie mamy możliwości edycji danych.

W przypadku braku możliwości rezerwacji biletów lotniczych w przyjętych taryfach cena ostateczna imprezy może ulec zmianie. Ewentualna dopłata podlega akceptacji klienta. W przypadku przelotów rejsowych wszelkie zmiany zgłoszone po potwierdzeniu rezerwacji i wystawieniu biletów są rozpatrywane indywidualnie. Odpowiedzialność za konsekwencje zmian i wszelkie koszty z tym związane ponosi klient.

Atrakcje na świeżym powierzu

Dostępność barów (np. bary przy plaży) oraz atrakcji usytuowanych na świeżym powietrzu jest uzależniona od warunków pogodowych oraz obłożenia hotelu. Decyzję o wyłączeniu obiektów z użytkowania podejmuje hotel bez konsultacji z Touroperatorem.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

Double or twin room garden view dzg

2 dorosłych

śniadania i obiadokolacje
WylotRyanair Sun, RR 6964
19:30
22:35
KRK · 25.04 (Wt.)Kraków
CFU · 25.04 (Wt.)Kerkyra
Przylot
23:00
00:05
CFU · 02.05 (Wt.)Kerkyra
KRK · 03.05 (Śr.)Kraków
5 224 zł
za pokój

Double or twin superior room garden view dsg

2 dorosłych

śniadania i obiadokolacje
WylotRyanair Sun, RR 6964
19:30
22:35
KRK · 25.04 (Wt.)Kraków
CFU · 25.04 (Wt.)Kerkyra
Przylot
23:00
00:05
CFU · 02.05 (Wt.)Kerkyra
KRK · 03.05 (Śr.)Kraków
5 224 zł
za pokój

Family room (1 bedroom) garden view f1g

2 dorosłych

śniadania i obiadokolacje
WylotRyanair Sun, RR 6964
19:30
22:35
KRK · 25.04 (Wt.)Kraków
CFU · 25.04 (Wt.)Kerkyra
Przylot
23:00
00:05
CFU · 02.05 (Wt.)Kerkyra
KRK · 03.05 (Śr.)Kraków
5 420 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

B1 Parking zadaszony, Medweckiego 50, 32-083 Balice

230
za 1 auto
1 auto
Data od
25.04.2023
Data do
03.05.2023
230
za 1 auto

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

185
za wycieczkę
185
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji

Wycieczka5 224
Cena całkowita5 224
Zaliczka płatna teraz1 567
Pozostała kwota płatna na 30 dni przed wyjazdem.
lub

Opinie dodane przez

Marcin
Klient Wakacje.pl
Czerwiec 2022 ·

Rodzina z dziećmi

Dodano: 11.07.2022
7.0
Spedzilismy rodzinny (2+2) tydzien w Century Resort na przelomie czerwca i lipca 2022. Pobyt zaliczamy do bardzo udanych. Hotel spelnil nasze oczekiwania a warunki zakwaterowania byly zgodnie ze specyfikacja. Dodatkowym atutem byl pokoj z widokiem na morze. To niewatpliwa zaleta polozenia hotelu na wzgorzu okolo 50 m nad poziomem morza. Teren hotelu jest rozlegly z wypielegnowana zielenia. Basen niewielki, ale wystarczający żeby swobodnie popływać. Obsługa hotelu na recepcji i stołówce była bardzo profesjonalna i pomocna. Ogólnie oceniam hotel dobrze. Można znaleźć kwatery bliżej morza, ale jeśli komuś zależy na śniadaniach i basenie to polecam Century Resort.
Zalety+ wlasny basen + widok na morze (z niektorych budynkow) + duzo zieleni + pomocna obsluga na recepcji (np jesli ktos zdecyduje sie wypozyczyc auto) + duzo miejsc parkingowych + smaczne (choc dosc monotonne) sniadania + plac zabaw dla dzieci (choc przy upale raczej malo uczeszczany) + blisko do restauracji, sklepu i apteki + blisko do przystanku
Wady- polozenie - hotel jest polozony na dosc duzym terenie wznoszacym sie do 50 m n.p.m Podejscie z recepcji do ostatnich budynkow w upale jest meczace. Lepiej pojechac na plaze w kierunku Kassiopi. - dosc daleko do plazy - 1.2 km w upale jest meczace. Lepiej pojechac autobusem - miasteczko Acharavi jest raczej brzydkie.

Monika
Październik 2018 ·

Grupa znajomych

Dodano: 18.10.2018
6.8
pokoje czyste ,zadbane . Codziennie sprzątany przez przemiłe Panie Widok z ostatniego pokoju na samym końcu bardzo piękny .
Zaletymiła obsługa ,doskonałe położenie hotelu,brak jednego molocha tylko kilka małych domków
Wadyśniadania w wiekszości brytyjskie , brak dostępu do internetu w pokojach tylko na basenie i w recepcji . Brak kontaktu z rezydentem

Monika
Klient Wakacje.pl
Październik 2018 ·

Grupa znajomych

Dodano: 25.10.2018
5.0
Kontakt z rezydentem rowna sie zeru,nieodbiera telefonu a Panie na infolinii dopiero 12h przed wylotem wiedziały o ktorej jest transfer z hotelu na lotnisko.
ZaletyUmiejscowiony w cichej okolicy , w miare czyste pokoje
WadyMonotonne śniadania . brak Internetu w pokojach ,aby miec dostęp do wifi trzeba specjalnie isc na recepcję lub na basen . krótki czas możliwości korzystania z basenu

Monika
Klient Wakacje.pl
Październik 2018 ·

Grupa znajomych

Dodano: 08.11.2018
5.0
Kontakt z rezydentem rowna sie zeru,nieodbiera telefonu a Panie na infolinii dopiero 12h przed wylotem wiedziały o ktorej jest transfer z hotelu na lotnisko.
ZaletyUmiejscowiony w cichej okolicy , w miare czyste pokoje
WadyMonotonne śniadania . brak Internetu w pokojach ,aby miec dostęp do wifi trzeba specjalnie isc na recepcję lub na basen . krótki czas możliwości korzystania z basenu

BB
Klient Wakacje.pl
Sierpień 2016 ·

Rodzina z dziećmi

Dodano: 24.08.2016
9.2
Sam hotel i jego obsługa super pod każdym niemal względem, ale kontakt z polskim rezydentem Wezyra katastrofalny. Osoba ta działała dość chaotycznie: na samym wstępie pomyliła koperty z danymi informacyjnymi o hotelu, a później okazała się niesłowna nie dotrzymując dat i godzin przekazania informacji o transferze powrotnym i odlocie. Miała także pretensje, że dzwonimy do niej z prośbą o te dane.
ZaletyZnakomita obsługa i miła atmosfera. Nie jest to moloch wielopiętrowy ale luźno zgrupowane domy z kilkoma apartamentami w otoczeniu pięknego ogrodu. Wszystkie wygody dostępne włącznie z basenem i wypożyczalnią samochodów (bez kaucji).
WadyMonotonne śniadania.

Mapa

25 serpentyn na Górę Pantokrator 7 km w linii prostej od hotelu
To propozycja dla tych, którzy lubią skoki adrenaliny. Na szczyt tej najwyższej na Korfu góry (906 m n.p.m.) dostaniemy się na kilka sposobów: pieszo, rowerem lub autem (drogą o nazwie 25 serpentyn). Wjazd samochodem jest najtrudniejszy - tę formę dotarcia polecamy wyłącznie doświadczonym kierowcom ponieważ pokonanie słynnych 25 serpentyn na wąskiej i stromej drodze wymaga sporych umiejętności. Trud pokonania trasy zostanie w pełni zrekompensowany cudownymi widokami. Przy sprzyjających warunkach pogodowych zobaczymy całe Korfu, wybrzeże Albanii i Półwysep Apeniński. Na szycie znajduje się także XVII- wieczny klasztor.

Zobacz więcej

25 serpentyn na Górę Pantokrator
Kanał Miłości 10 km w linii prostej od hotelu
Dla wielu najpiękniejsze miejsce na Korfu. Kanał Miłości to niekwestionowany numer jeden na liście turystycznych atrakcji wyspy. Jest wyjątkowy z kilku powodów: po pierwsze słynie z niesłychanie pięknych formacji skalnych, które skontrastowane z szafirowym kolorem wody odbijającej się na zboczach klifów tworzą cudowny spektakl barw. Powiewu romantyzmu nadaje także unoszący się w powietrzu zapach kwitnących orchidei i zachwycające dech w piersiach widoki (nie lada gratka dla amatorów wyjątkowych krajobrazów i poszukiwaczy nietuzinkowych kadrów). Nieco pikanterii nadaje miejscu legenda, która głosi, że panna, która przepłynie kanał wpław niebawem stanie na ślubnym kobiercu.

Zobacz więcej

Kanał Miłości
Klify i plaża w Peroulades 13 km w linii prostej od hotelu
Monstrualne, wysokie na ponad 50 m i zarazem bardzo strome klify, miejscami schodzące bezpośrednio do morza, odcinające się na tle głęboko turkusowej wody. To widoki, jakie spotkamy wybierając się do miejscowości Peroulades. Ta część Korfu słynie także z wyjątkowo malowniczych zachodów słońca dlatego warto wybrać się tu także wieczorem (szczególnie polecamy rejony plaży Logas Beach lub bar z tarasem widokowym). Atrakcją jest także sama plaża - długa i bardzo wąska (systematycznie podmywana przez bijące o brzeg fale). Leżąc na ręczniku i zażywając słonecznych kąpieli tylko kilka centymetrów dzieli nas od olbrzymich klifów.

Zobacz więcej

Klify i plaża w Peroulades
Zamek Angelokastro 17 km w linii prostej od hotelu
Stoi dumnie na samym szczycie najwyższego, skalistego wzgórza w okolicy, zawieszonego 300 m nad morzem. Wybudowany prawdopodobnie w XIII w Zamek Angelokastro przez setki lat z powodzeniem pełnił funkcję obronną przed najeźdźcami przypływającymi z Morza Adriatyckiego. Odgrywał także kluczową rolę w zakresie komunikacji ze stolicą wyspy. Największy test próby ataku przeżył w czasach najazdów tureckich. To najważniejszy i największy tego typu zabytek z czasów bizantyjskich w całej Grecji. Przy zamku funkcjonuje mały kościół ze skalną kaplicą. Dodatkową atrakcją są niesamowite widoki.

Zobacz więcej

Zamek Angelokastro
Aqualand Corfu 20 km w linii prostej od hotelu
Bez względu na to czy wakacje na Korfu spędzamy z dziećmi, czy nie - powinniśmy wybrać się do tego największego na wyspie parku wodnego. To jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie, z jednym z największych na Starym Kontynencie basenów ze sztuczną falą. Na 120000 m2 znajduje się między innymi aż 36 różnych zjeżdżalni, w tym: Kamikazes (maksymalna prędkość zjazdu to aż 50 km/h), Hydrotube, 12 metrowa Hurricane Twist Slides, Multislide, Black Hole i Crazy River. Atrakcje są podzielone według 3 grup wiekowych: od 4 do 8 lat, od 8 i od 12. Aqualand jest czynny od maja do października, codziennie od 10.00 do 18.00.

Zobacz więcej

Aqualand Corfu

Pogoda

19°C
9°C
15°C
8

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Brak wymaganych formularzy w związku z COVID-19.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

AKTUALNOŚĆ INFORMACJI
Warunki wjazdowe często się zmieniają, dlatego prosimy o dodatkowe potwierdzanie ich aktualności na stronie internetowej MSZ: zobacz więcej.
Do Grecji Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
W Grecji dla Polaków wizy nie są wymagane.
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
W Grecji obowiązkowo należy uiścić przy zakwaterowaniu opłatę klimatyczną. Wysokość opłaty zależy od długości pobytu oraz kategorii hotelu wynosi od 0,25 do 4 EUR za dzień pobytu, a dokładniej:

1). dla pobytów w hotelach: 5* - 4 EUR / noc / pokój, 4* - 3 EUR / noc / pokój, 3* - 1,5 EUR / noc / pokój, 2*, 1* - 0,5 EUR / noc / pokój,
2). dla pobytów w apartamentach: 4* - 1 EUR / noc, 3* - 0,5 EUR / noc, 2*, 1* - 0,25 EUR / noc.

Pobierana opłata to kwota za cały pokój, naliczana niezależnie od liczby zameldowanych w nim osób.