Oferta, której szukasz, została wyprzedana. Nie rezygnuj jednak z wakacyjnych planów!

Mamy dla Ciebie ogromny wybór hoteli

Sprawdź inne oferty
lub

Możemy Ci pomóc znaleźć równie atrakcyjny hotel.

Wakacje.plWczasyGrecjaKorfuPelekas Monastery (ex. Mayor Pelekas Monastery)

Pelekas Monastery (ex. Mayor Pelekas Monastery)

Kod oferty: WAK723954
Kod oferty: WAK723954
21
teren hotelu, plaża
basen
basen
recepcja / lobby, lobby bar
balkon / taras, pokój z widokiem na morze

Opis oferty

Region: KorfuOrganizator: Orka TravelKod oferty: WAK723954
Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Opinie dodane przez

karina`
Czerwiec 2021 ·

Rodzina z dziećmi

Dodano: 01.07.2021
7.6
Na Korfu lot liniami CentralWings miał niewielkie opóźnienei bo tylko 15-20 min, spowrotem już punktualnie więc na tym tle bez zastrzeżeń. Po przylocie wszyscy udali się jak to zwykle bywa do autokarów. Do hotelu Pelekas Beach podstawione były 2, jeden duży drugi bus. Duży pojechał pierwszy i wysadził turystów w miejscu gdzie było jesze 500 m (na mój gust więcej) do hotelu. Może uciążliwe czekanie nie byloby takim problemem gdby nie późna godzina nocna. W efekcie koło 4 (przylot 15 po 1) udało nam się zakwaterować i pójść spać. Z racji tego, że kursował tylko jeden bus, jak widziałam inne biura potrafily podstawić 3 na raz. Pokoje zrobiły dobre pierwsze wrażenie: duże, przestronne z bardzo ładnym widokiem na zatokę i przestronnym tarasem. Nie wiem tylko dlaczego dopłacałam za ten widok, bo pokoi bez widoku na morze się nie dopatrzyłam. Hotel zadbany chociaż widać, że ma swoje lata 4 gwiazdek to nijak się tam nie dopatrzyłam. Pokoje codziennie sprzątane, ręczniki wymieniane też codziennie. Dopłata za lodówkę 15 euro/tydz. W recepcji nie tolerują kart kredytowych i proszę się nie sugerować naklejkami na drzwiach wejściowych. Dopłata ostatniego dnia pobytu, aby przedłużyć dobę hotelową do momentu wyjazdu to koszt 40 euro. Koło recepcji znajduje się bar i mały sklepik hotelowy. W pobliżu hotelu 2 markety: jeden w lewo patrząc na morze jakieś 100m mniejszy i większy w prawo 250 wszystko na dordze ponad recepcją. Plaża jest bardzo ładna w zależności od dnia na morzu nie ma prawie fal lub są potężne. Gdzieś do południa plaza jest raczej pusta dopiero później się zapełnia w dużej mierze przez Greków. Teren koło hotelu się nie rozwinął chyba głównie ze wzgledu na stromy dojazd. W pobliżu jest pewnie z 6,7 tawern-restauracji. Jedzenie w restauracji wyborem nie oszałamiało, było skromnie ale smacznie. Jedyne co mnie zadziwiło to to, że z cudem graniczyło dopaść ser feta i oliwki jendoceśnie, wogóle takie greckie dania pojawiały się rzadko. Woda do kolacji 2,5 euro.

Karol
Lipiec 2018 ·

Grupa znajomych

Dodano: 25.07.2018
9.6
Hotel malowniczo położony na zboczu góry, dojeżdża się busem bo autobus się nie wyrobi na zakrętach. Piękny widok na hotel i z hotelu. Znakomite jedzenie, kapitalna plaża i łagodne zejście do morza. Bardzo czysto w hotelu, na basenie i plaży. Jedyny mankament to taki kto nie ma pokoju z widokiem na morze ma widok na tarasy hotelowe. Nie ma tragedii jak to jest widok na kwiatki i krzewy natomiast nieporozumieniem jest pokój w piwnicy z widokiem na chodnik, którędy ludzie chodzą do restauracji. W tym standardzie hotelu czegoś takiego nie powinno być
ZaletyMalownicze położenie, wyśmienite jedzenie
WadyRozproszone pokoje i miejsca użyteczności publicznej

Daniel
Lipiec 2018 ·

Rodzina z dziećmi

Dodano: 05.01.2019
10
Obsługa w lobby na 5, restauracja główna mega, naprawdę polecam
ZaletyWyśmienite jedzenie i mega uprzejmość obslugi
WadySzukanie na siłę wad nie ma sensu

Wisienka
Sierpień 2016 ·

Rodzina z dziećmi

Dodano: 18.08.2016
8.8
Hotel jest bardzo czysty, odnowiony, obsługa zawsze chętna do pomocy, na plaży orzy parasolach są guziczki i można zamawiać napoje bez wstawania z leżaka (tak samo jest w strefie basenowej). Ogólnie ciężko jest się do czegoś przyczepić, bo widać, że bardzo im zależy by goście byli zadowoleni. Na śniadanie jest świeżo wyciskany sok z greckich pomarańczy. Basen niewielki, ale wystarczający. Plaża super, piaszczysta tak przy brzegu jak i w wodzie. Można wypożyczyć rower wodny i inne atrakcje (za opłatą). Do miasta Korfu 14 km. Transwer z lotniska ok. 30 min. Dla tych co chcą wypożyczyć auto: zjazd z głównej drogi do hotelu zboczem góry - pełen zakrętów i bardzo stromy! Ale po kilku takich runach góra-dół można się przyzwyczaić. Jednym słowem hotel POLECAM! Ma się ochotę u wrócić :)
ZaletyPiękne położenie, cudne widoczki z restauracji, piaszczysta plaża, czysta woda, super obsługa
WadyDużo schodów

beales
Sierpień 2016 ·

Rodzina z dziećmi

Dodano: 22.08.2016
7.2
W tym roku byłam już w tym hotelu piąty raz. Sieć Aquis była dużo lepsza. Mayor wizualnie poprawił obiekt, ale jakość całego serwisu hotelowego spadła. Więcej nie pojadę. No i biuro Grecos również znizyło loty.
Zaletypołożenie, kameralność
Wadyokropny zapach szamba, jedzenie

Pogoda

15°C
7°C
16°C
4

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Brak wymaganych formularzy w związku z COVID-19.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Do Grecji Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
W Grecji dla Polaków wizy nie są wymagane.
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
W Grecji obowiązkowo należy uiścić przy zakwaterowaniu opłatę klimatyczną. Wysokość opłaty zależy od długości pobytu oraz kategorii hotelu wynosi od 0,25 do 4 EUR za dzień pobytu, a dokładniej:

1). dla pobytów w hotelach: 5* - 4 EUR / noc / pokój, 4* - 3 EUR / noc / pokój, 3* - 1,5 EUR / noc / pokój, 2*, 1* - 0,5 EUR / noc / pokój,
2). dla pobytów w apartamentach: 4* - 1 EUR / noc, 3* - 0,5 EUR / noc, 2*, 1* - 0,25 EUR / noc.

Pobierana opłata to kwota za cały pokój, naliczana niezależnie od liczby zameldowanych w nim osób.