Oferta, której szukasz, została wyprzedana. Nie rezygnuj jednak z wakacyjnych planów!

Mamy dla Ciebie ogromny wybór hoteli

Sprawdź inne oferty
lub

Możemy Ci pomóc znaleźć równie atrakcyjny hotel.

Wakacje.plWczasyGrecjaKretaAgia PelagiaAthina Palace (Agia Pelagia)

Athina Palace (Agia Pelagia)

Kod oferty: WAK723045
Kod oferty: WAK723045
1/35
obiekt, wakacjepl
obiekt, teren hotelu, basen, wakacjepl, video
obiekt, wakacjepl
obiekt, wakacjepl
basen, wakacjepl

Opis oferty

Region: KretaOrganizator: ItakaKod oferty: WAK723045
Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Opinie dodane przez

Wiesława
Lipiec 2022 ·

Rodzina z dziećmi

Dodano: 19.07.2022
7.0
Miły czysty pokój , pięknie położony hotel wokół pełno zieleni i kwiatów .
ZaletyPołożenie urokliwe pełne zakątków .
WadySłabe wyżywienie , gdyby to poprawili byłoby idealnie.

Monika
Lipiec 2022 ·

Rodzina z dziećmi

Dodano: 24.07.2022
9.0
Hotel super. Piękne widoki , czyste pokoje, fajny basen (są 3 ale z dziećmi można korzystać tylko z jednego) można pograć w siatkówkę wodną. Jedzenie bardzo dobre i urozmaicone, na pewno każdy znajdzie cos dla siebie. Do plaży jest kawałek ale dla leniwych możliwość skorzystania z hotelowego busa, a dla aktywnych polecam spacerek ładna alejką z pięknym widokiem na morze. Plaża mała ale wystarczająca. Woda cieplutka. Polecam wszystkim ten hotel.
ZaletyDobre jedzenie, urokliwe alejki na terenie hotelu, czysto, ładnie piękne widoki .
WadyAnimacje tylko po francusku z nastawieniem na Francuzów. Animatorzy nie zapraszali do zabawy osób z innych krajów. I jak dla mnie to jedyny minus chociaż beż brania udziału w animacjach nie narzekaliśmy na nudę.

Matylda
Wrzesień 2021 ·

Para

Dodano: 08.09.2022
3.0
Słaby, odradzam, hotel 5* może miał, ale kilkanaście lat temu, wszędzie schody - nawet w pokojach! jest kilka pokoi o dobrym standardzie, odnowionych i bez schodów, ale trzeba dopłacić - o czym np. w biurze nie wspomniano.
ZaletyWidoki, obsługa bardzo miła.
WadyNiski standard, leżaki na plaży zniszczone, barierki zardzewiałe, hotel jest z daleka od wszystkiego, a autobus miejski kursuje rzadko, jeśli nie zdążysz na powrotny z Heraklionu (ostatni bodaj o 17 tej) to licz się z powrotem taxi. Woda w basenie b. zimna (był pusty). Animacje dla Francuzów. Nudno i w większości emeryci.

Piotr
Wrzesień 2018 ·

Para

Dodano: 29.09.2018
7.0
Pobyt 7-dniowy. Druga połowa września. Pogoda wspaniała. Hotel \"górski\" - trzeba się nachodzić. Położenie i widoki wspaniałe. Jedzenie jednostajne ale można było coś sobie wybrać. Pięć gwiazdek to przesada najwyżej 4. Pokoje dosyć obszerne, czyste, codziennie sprzątane. Obsługa uprzejma.
ZaletySuper położony, świetne widoki.
WadyTrzeba się nachodzić góra-dół. Faworyzowanie francuzów - animacje. Za dużo gwiazdek.

Tomasz
Wrzesień 2018 ·

Para

Dodano: 01.10.2018
5.6
Hotel to niekończące się schody!!! Kiepskie jedzenie( b.mało urozmaicone). Małe pokoje.Widoki z balkonów bardzo kiepskie,poza pokojami z widokiem na morze.tych ostatnich jest b.mało. Brudne stoły i klejące się do rąk krzesła, sztućce wątpliwej czystości.Brak obrusów przy kolacji. Bardzo ograniczony alkohol kiepskiej jakości. W stołówce obiadowej i na basenie obok ,gwar jak na dworcu.przy basenie głośna muzyka z głośników non-stop ! Zero animacji wieczornych. WSZĘDZIE daleko i schody. Do głównego budynku restauracji mieliśmy do pokonania stopnie w ilości 5 pięter!!! . Jestem co roku w Grecji czasem dwa razy .zawsze 5*. Ten hotel jednak bardzo mnie rozczarował. Myślę ,ze brak tam dobrego dyrektora. PRZESTRZEGAM WSZYSTKICH !!!!!! Ten hotel to trzy gwiazdki.
ZaletyPołożenie
WadyBylejakość prawie na każdym kroku.

Mapa

Muzeum Archeologiczne w Heraklionie 11 km w linii prostej od hotelu
Będąc na Krecie po prostu nie można go nie odwiedzić. To unikalne na skalę europejską muzeum i zarazem jedno z największych w Grecji. To podróż do przeszłości - nietuzinkowa lekcja historii przez ostatnie 5500 lat Krety. W 20 salach znajdziemy unikatowe dzieła sztuki (także z bardzo ważnego dla Krety okresu minojskiego), miedzy innymi: sarkofagi, freski, ceramikę, narzędzia, nagrobki oraz słynne znaleziska takie jak dysk z Fajstos (1650-1600 p.n.e., nazywany także pierwszą minojską płytą CD - według licznych badaczy jest na nim zapisana modlitwa do bogini-matki) i figurka Bogini z wężami (1700-1450 p.n.e.). Muzeum znajduje się w ścisłym centrum Heraklionu.

Zobacz więcej

Twierdza Kules w Heraklionie 11 km w linii prostej od hotelu
To żelazny punkt w programie zwiedzania Krety. Wybierając się na twierdzę zyskujemy: możliwość przespacerowania się murami obronnymi, z których roztacza się cudowna panorama na miasto i port oraz zwiedzanie wnętrza twierdzy i spacer po falochronie. Twierdza została zbudowana przez Wenecjan, którzy nazywali ją morską twierdzą. Była wówczas elementem fortyfikacji, które niczym ochronny pierścień otaczały Kretę. Jej budowa trwała aż 17 lat, ściany murów w niektórych miejscach mają aż 3 metry grubości.

Zobacz więcej

Twierdza Kules w Heraklionie
Ruiny w Knossos 16 km w linii prostej od hotelu
Legendarny Pałac Minojski zwany także Labiryntem Minotaura to wyjątkowe miejsce na wyspie, które dało początek słynnym legendom o Dedalu i Ikarze oraz królu Minosie. Pałac w Knossos wybudowano w 2000 roku p.n.e - był filarem kultury minojskiej. Wielokrotnie równano go z ziemią, doświadczył także trzęsienia ziemi i najazdu Achajów. Jego historię odkryły na nowo ulewne deszcze, które spadły na Knossos pod koniec XIX w. i odsłoniły skrywane dotąd skarby. Prace wykopaliskowe prowadził Arthur Evans - dzięki niemu odsłonięto ruiny o powierzchni 14740 m2. W wyniku prac odkryto między innymi pozostałości warsztatów garncarskich i kamieniarskich. Arthur Evans odtworzył częściowo pomieszczenia pałacu wraz z malowidłami naściennymi. Dzięki jego pracy możemy zobaczyć z jakim rozmachem wznoszono budowle 4 tys. lat temu.

Zobacz więcej

Ruiny w Knossos
Cretaquarium 24 km w linii prostej od hotelu
Absolutnie fantastyczne miejsce - zachwycą się nim nie tylko dzieci, dorosłych także porwie magia podwodnego świata. W tym największym i najnowocześniejszym w Europie akwarium przeżyjemy niesamowitą przygodę z ponad 2500 gatunkami zwierząt morskich zamieszkujących wody Morza Śródziemnego. Na terenie akwarium znajduje się aż 60 akwariów o pojemności aż do 900 tys. litrów. Duża zaletą tego akwarium jest jego multimedialny charakter - do dyspozycji zwiedzających jest aż 100 punktów obserwacyjnych, ekrany dotykowe, peryskopy, mikroskopy, można także wypożyczyć audioguide. Akwarium jest czynne przez 365 dni w roku. Od maja do września jest otwarte od 9.30 do 21.00.

Zobacz więcej

Cretaquarium
Spinalonga 65 km w linii prostej od hotelu
Wycieczka na tajemniczą wyspę to wyprawa na cały dzień - koniecznie trzeba zarezerwować dla niej czas będąc na wakacjach na Krecie. Jeszcze kilka tysięcy lat temu była integralną częścią Krety. W wyniku jednak potężnego trzęsienia ziemi odłączyła się od niej. Dopłyniemy na wyspę kutrem rybackim z portu w miasteczku Elounda i Agios Nikolaos. Punktem kulminacyjnym jest okazała forteca - niemy świadek licznych wydarzeń. Budowa twierdzy trwała niemal 70 lat - w tym czasie ta niewielka wysepka przeobraziła się w twierdzę z 35 działami. To właśnie z tego miejsca Kreteńczycy bronili się przed atakami na wschodnie wybrzeże Krety. Militarny charakter tego miejsca dogłębnie podkreślają liczne fortyfikacje. Na pewno naszej uwadze nie umknie także fakt, że na wyspie znajdowała się kolonia trędowatych. Zapędzeni na Spinalongę, odcięci od świata w którym dotychczas żyli, starali się stworzyć normalne warunki do życia - zamożne rodziny chorych mieszkańców wznosiły domy i kościoły, w których pracę i schronienie znajdowali trędowaci. Dopiero w 1957 r. kolonia została zamknięta, a chorych przeniesiono do szpitali.

Zobacz więcej

Spinalonga

Pogoda

Październik

Zobacz cały rok
23°C
16°C
25°C
7

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Brak wymaganych formularzy w związku z COVID-19.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Do Grecji Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
W Grecji dla Polaków wizy nie są wymagane.
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
W Grecji obowiązkowo należy uiścić przy zakwaterowaniu opłatę klimatyczną. Wysokość opłaty zależy od długości pobytu oraz kategorii hotelu wynosi od 0,25 do 4 EUR za dzień pobytu, a dokładniej:

1). dla pobytów w hotelach: 5* - 4 EUR / noc / pokój, 4* - 3 EUR / noc / pokój, 3* - 1,5 EUR / noc / pokój, 2*, 1* - 0,5 EUR / noc / pokój,
2). dla pobytów w apartamentach: 4* - 1 EUR / noc, 3* - 0,5 EUR / noc, 2*, 1* - 0,25 EUR / noc.

Pobierana opłata to kwota za cały pokój, naliczana niezależnie od liczby zameldowanych w nim osób.