Dobry33 opinie
6,0
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny

Minoas

Lato 2021
Kod oferty: WAK216519
teren hotelu, basen
basen
obiekt, budynek główny, teren hotelu
pokój
pokój
teren hotelu, basenbasenobiekt, budynek główny, teren hotelupokójpokój
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Promocja

Lato 2021dwukrotna bezkosztowa zmiana rezerwacjitylko 15% zaliczki

Coral Travel: blisko i ciepło

Lato 2021dwukrotna bezkosztowa zmiana rezerwacjitylko 15% zaliczki
Oferta z dwukrotną, bezkosztową zmianą rezerwacji (do 21 dni przed wylotem możesz zmienić m.in.: datę, trasę, hotel, destynację). Dodatkowo tylko 15% zaliczki oraz GRATIS: Gwarancja niezmienności ceny i Gwarancja najniższej ceny.

Nasi klienci docenili

 • Egzotyczna plaża na wyspie Elafonissi - przekonacie się o tym sami jak tylko zatopicie stopy w jej różowym piasku.
 • Laguna Balos - najpiękniejsza i najliczniej fotografowana laguna Europy z soczyście turkusową wodą.
 • Wąwóz Samaria - najdłuższy suchy wąwóz w Europie - niebywała gratka dla miłośników piękna naturalnej przyrody.
 • Dostępne pokoje

  Pokój dwuosobowy

  2 dorosłych
  Aktualizujemy cenę

  Dodatkowe opcje

  Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

  185
  za wycieczkę
  promesa

  Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

  promesa
  0
  za wycieczkę

  Informacje o podróży

  Wylot

  02.06.2021 Środa
  LCJŁódź
  02.06.2021 Środa
  HERHeraklion

  Powrót

  09.06.2021 Środa
  HERHeraklion
  09.06.2021 Środa
  LCJŁódź

  Szczegóły oferty

  Kod oferty: WAK216519Region: KretaOrganizator: Coral Travel / Wezyr

  Region

  Kreta

  Lokalizacja

  500m od centrum Ammoudara, 6km od Heraklionu, 10km od lotniska w Heraklionie-HER. Hotel usytuowany na powierzchni: 4000m2.

  Kategoria organizatora

  2

  Data otwarcia

  1983 r. Odnowiony w 2015 r.

  Na terenie hotelu: restauracja, sejf w recepcji (płatny), basen odkryty.

  Internet

  • Wi-Fi w hotelu bezpłatne

  Plaża

  300m od hotelu, publiczna, piaszczysta, dojście do plaży ulicą. Płatne: leżaki.

  Pokoje

  Zlokalizowane są w 1 budynku głównym (liczba pięter: 1)

  Typy pokoi

  • pokoje double dla max. 2 os.: 1 sypialnia, klimatyzacja indywidualna,, TV, łazienka (prysznic, WC), balkon

  Wyżywienie

  • restauracja główna

  śniadanie

  • śniadanie (07:30-09:30) serwowane w restauracji głównej

  Dodatkowe Informacje

  Ze względu na procedury bezpieczeństwa zastosowane w związku z wirusem Covid-19 w danym obiekcie mogą występować ograniczenia w funkcjonowaniu infrastruktury hotelowej m. in. wyposażenie pokoju, serwis plażowy, serwis posiłków.

  Podatek Turystyczny

  W Grecji od dnia 01.01.2018, zgodnie z decyzją rządu greckiego, będzie pobierany podatek turystyczny. Zapłata za podatek odbywa się podczas zakwaterowania. Wysokość podatku turystycznego zależy od kategorii lokalnej hotelu/kwatery. Opłaty kształtują się następująco: a) Hotel 5-gwiazdkowy - 4,00 EUR za pokój / doba, b) Hotel 4-gwiazdkowy - 3,00 EUR za pokój / doba, c) Hotel 3-gwiazdkowy - 1,50 EUR za pokój / doba, d) Hotel 1- i 2-gwiazdkowy - 0,50 EUR za pokój / doba, e) Apartament 4 Klucze - 1,00 EUR za pokój / doba, f) Apartament 3 Klucze - 0,50 EUR za pokój / doba, g) Apartament 1 i 2 Klucze - 0,25 EUR za pokój / doba.

  Aktualizacja opisu

  17.12.2020 10:05

  Usługi dostępne w hotelu

  Wi-Fi

  Serwis plażowy

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Mapa i atrakcje okolicy

  Muzem Archeologiczne w Heraklionie

  7 km w linii prostej od hotelu
  Będąc na Krecie po prostu nie można go nie odwiedzić. To unikalne na skalę europejską muzeum i zarazem jedno z największych w Grecji. To podróż do przeszłości - nietuzinkowa lekcja historii przez ostatnie 5500 lat Krety. W 20 salach znajdziemy unikatowe dzieła sztuki (także z bardzo ważnego dla Krety okresu minojskiego), miedzy innymi: sarkofagi, freski, ceramikę, narzędzia, nagrobki oraz słynne znaleziska takie jak dysk z Fajstos (1650-1600 p.n.e., nazywany także pierwszą minojską płytą CD - według licznych badaczy jest na nim zapisana modlitwa do bogini-matki) i figurka Bogini z wężami (1700-1450 p.n.e.). Muzeum znajduje się w ścisłym centrum Heraklionu, ceny biletów wstępu to: normalny 4 Euro, ulgowy: 2 Euro, dzieci i młodzież poniżej 18 lat - wstęp wolny.

  Zobacz więcej

  Twierdza Kules w Heraklionie

  7 km w linii prostej od hotelu
  To żelazny punkt w programie zwiedzania Krety. Wybierając się na twierdzę zyskujemy: możliwość przespacerowania się murami obronnymi, z których roztacza się cudowna panorama na miasto i port oraz zwiedzanie wnętrza twierdzy i spacer po falochronie. Twierdza została zbudowana przez Wenecjan, którzy nazywali ją morską twierdzą. Była wówczas elementem fortyfikacji, które niczym ochronny pierścień otaczały Kretę. Jej budowa trwała aż 17 lat, ściany murów w niektórych miejscach mają aż 3 metry grubości. Bilet wstępu na twierdzę kosztuje tylko 2 Euro - dzięki jego zakupowi zwiedzimy 26 pomieszczeń, w których kryją się armaty, magazyny z amunicją oraz więzienie.

  Zobacz więcej

  Twierdza Kules w Heraklionie

  Ruiny w Knossos

  10 km w linii prostej od hotelu
  Legendarny Pałac Minojski zwany także Labiryntem Minotaura to wyjątkowe miejsce na wyspie, które dało początek słynnym legendom o Dedalu i Ikarze oraz królu Minosie. Pałac w Knossos wybudowano w 2000 roku p.n.e - był filarem kultury minojskiej. Wielokrotnie równano go z ziemią, doświadczył także trzęsienia ziemi i najazdu Achajów. Jego historię odkryły na nowo ulewne deszcze, które spadły na Knossos pod koniec XIX w. i odsłoniły skrywane dotąd skarby. Prace wykopaliskowe prowadził Arthur Evans - dzięki niemu odsłonięto ruiny o powierzchni 14740 m2. W wyniku prac odkryto między innymi pozostałości warsztatów garncarskich i kamieniarskich. Arthur Evans odtworzył częściowo pomieszczenia pałacu wraz z malowidłami naściennymi. Dzięki jego pracy możemy zobaczyć z jakim rozmachem wznoszono budowle 4 tys. lat temu. Bilet wstępu dla osoby dorosłej to koszt ok. 6 Euro.

  Zobacz więcej

  Ruiny w Knossos

  Cretaquarium

  20 km w linii prostej od hotelu
  Absolutnie fantastyczne miejsce - zachwycą się nim nie tylko dzieci, dorosłych także porwie magia podwodnego świata. W tym największym i najnowocześniejszym w Europie akwarium przeżyjemy niesamowitą przygodę z ponad 2500 gatunkami zwierząt morskich zamieszkujących wody Morza Śródziemnego. Na terenie akwarium znajduje się aż 60 akwariów o pojemności aż do 900 tys. litrów. Duża zaletą tego akwarium jest jego multimedialny charakter - do dyspozycji zwiedzających jest aż 100 punktów obserwacyjnych, ekrany dotykowe, peryskopy, mikroskopy, można także wypożyczyć audioguide. Akwarium jest czynne przez 365 dni w roku. Od maja do września jest otwarte od 9.30 do 21.00.

  Zobacz więcej

  Cretaquarium

  Spinalonga

  61 km w linii prostej od hotelu
  Wycieczka na tajemniczą wyspę to wyprawa na cały dzień - koniecznie trzeba zarezerwować dla niej czas będąc na wakacjach na Krecie. Jeszcze kilka tysięcy lat temu była integralną częścią Krety. W wyniku jednak potężnego trzęsienia ziemi odłączyła się od niej. Dopłyniemy na wyspę kutrem rybackim z portu w miasteczku Elounda i Agios Nikolaos. Punktem kulminacyjnym jest okazała forteca - niemy świadek licznych wydarzeń. Budowa twierdzy trwała niemal 70 lat - w tym czasie ta niewielka wysepka przeobraziła się w twierdzę z 35 działami. To właśnie z tego miejsca Kreteńczycy bronili się przed atakami na wschodnie wybrzeże Krety. Militarny charakter tego miejsca dogłębnie podkreślają liczne fortyfikacje. Na pewno naszej uwadze nie umknie także fakt, że na wyspie znajdowała się kolonia trędowatych. Zapędzeni na Spinalongę, odcięci od świata w którym dotychczas żyli, starali się stworzyć normalne warunki do życia - zamożne rodziny chorych mieszkańców wznosiły domy i kościoły, w których pracę i schronienie znajdowali trędowaci. Dopiero w 1957 r. kolonia została zamknięta, a chorych przeniesiono do szpitali.

  Zobacz więcej

  Spinalonga

  Pogoda

  Temperatura w dzień
  28°C
  Temperatura w nocy
  19°C
  Temperatura wody
  23°C
  Liczba godzin słonecznych
  12

  Przed podróżą

  Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że wszyscy podróżni przybywający do Grecji z zagranicy od 18 grudnia 2020r. do 21 stycznia 2021 r. będą musieli poddać się siedmiodniowej kwarantannie w domu lub w miejscu tymczasowego pobytu określonym w formularzu PLF, w wypadku pobytów krótszych niż 7 dni, kwarantanna obejmuje cały okres wyjazdu. Pozostaje utrzymany bezwzględny obowiązek zarejestrowania swojego pobytu na stronie zobacz więcej dla wszystkich osób wjeżdżających do Grecji (Passenger Locator Form). Obowiązek ten dotyczy także dzieci. Każdy wjeżdżający ma obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR wykonanego najwcześniej na 72h przed wylotem.
  UWAGA!
  W związku z wprowadzeniem zakazu poruszania się na terenie całej Grecji realizacja wyjazdów w celach innych niż powrót do miejsca zamieszkania może okazać się niemożliwa. Decyzja dotycząca wjazdu na terytorium Grecji jest podejmowana przez upoważnione władze sprawujące nadzór nad granicami państwowymi. Władze Grecji zastrzegają sobie w każdym momencie możliwość zmian decyzji odnośnie otwarcia granic dla ruchu osobowego, zgodnie z aktualną oceną zagrożenia COVID-19.
  Do Grecji Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
  W Grecji dla Polaków wizy nie są wymagane.
  Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
  W Grecji obowiązkowo należy uiścić przy zakwaterowaniu opłatę klimatyczną. Wysokość opłaty zależy od długości pobytu oraz kategorii hotelu wynosi od 0,25 do 4 EUR za dzień pobytu, a dokładniej:

  1). dla pobytów w hotelach: 5* - 4 EUR / noc / pokój, 4* - 3 EUR / noc / pokój, 3* - 1,5 EUR / noc / pokój, 2*, 1* - 0,5 EUR / noc / pokój,
  2). dla pobytów w apartamentach: 4* - 1 EUR / noc, 3* - 0,5 EUR / noc, 2*, 1* - 0,25 EUR / noc.

  Pobierana opłata to kwota za cały pokój, naliczana niezależnie od liczby zameldowanych w nim osób.

  Opinie

  Opinie dodane przez

  7.7
  Małgorzata
  Pobyt - Czerwiec 2018Singiel
  Hotel na końcu miasteczka Amoudara ,co stanowi zalete , bo jest spokojnie . Sniadania podstawowe, brak opcji obiadowej, ale to nie wielki problem , bo w miasteczku co krok są tawerny , restauracje. Basen hotelowy czysty , sprzątany codziennie, Obsługa bardzo miła, gospodarz bardzo uprzejmy i pomocny ,panuje domowa atmosfera. Dla klientów mało wymagających ,z uwagi na bardzo podstawowe wyposażenie, ale jako baza wypadowa -super polecam
  Zaletyhotel w spokojnym położeniu ,do centrum miasteczka kilka minut ,do plaży długiej i piaszczystej kilka minut.Miła obsługa hotelowa
  Wadyhotel tylko ze sniadaniem bardzo podstawowym

  8.2
  Adam
  Pobyt - Wrzesień 2016Singiel
  Hotel nie jest luksusowy ma już swoje lata, ale przystępny cenowo (wykupiłem wycieczkę z Wezyr). Jeżeli ktoś jest zainteresowany spędzaniem całego dnia na plaży albo podróżowaniem po Krecie naprawdę polecam. Ja cudownych posiłków na śniadanie nie oczekiwałem traktowałem je jedynie jako przekąskę, a jadłem w tawernach, a do hotelu przychodziłem tylko się przespać. Miałem pokój na parterze od ulicy to miałem trochę hałasu, ale nawet z parteru miałem widok na morze. Super miła obsługa.
  ZaletyBlisko plaży, przystanek autobusowy i sklep tuż obok, cisza i spokój, basen. Blisko lotniska gdy masz lot o 7:45 rano to ma znaczenie :)
  Wadyczasami rano brak ciepłej wody jednak gdy masz 25 stopni na dworze to nie tragedia, internet tylko w lobby

  3.4
  TomStar Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Wrzesień 2013Para
  Zdecydowanie nie zasługuje na 3 gwiazdki. Takie nędzne 2 gwiazdki. Hotel dobry dla osób o bardzo niskich wymaganiach lub dla tych którzy nastawiają sie na zwiedzanie wyspy (centralne połozenie), a w hotelu chcą jedynie nocować. Najsłabszy hotel w którym przydarzyło mi sie mieszkać w mojej kilkunastoletniej przygodzie wakacyjnej.
  ZaletyGeneralnie brak
  WadyBardzo niski standard

  2.3
  Mieczysław Soswa
  Pobyt - Wrzesień 2015Grupa przyjaciół
  Śniadania to monotonia potraw-chleb,żółty ser i mielonka z puszki, dżemiki, płatki i mleko itd. Rozpiętość posiłków b.duża bo śniadania o 7,30 a obiadokolacja o 19,30. Kto tak póżno spożywa obiado-kolację i też bardzo mierną. Obsłiga to już skandal: Dwie w podeszłym wieku rozczochrane wiedżmy nie przestrzegające zasad higieny oraz mężczyżni złapani prosto od pługa w ygłądający tak jakby w roboczym stroju. Do obiado-kolacji nawet wody nie uświadczył, ale w automacie jest bo trzebaby kupić i to w podwyższonej cenie. Nigdy już tam mnie nie będzie a innym też odradzam. Czy Biura Podróży są zapoznane z warunkami, czy był na miejscu ich przedstawiciel, czy tylko wierzą urzędującym tam rezydentom. Jako sześcioosobowa grupa przyjaciół jesteśmy zawiedzeni. Jedynie na przełomie sierpnia i września 2015 nie zawiodła nas pogoda bo słońce dobrze dało nam dogrzało. Jesteśmy emerytami i rencistami o skromnych dochodach i nie stać nas na luksusy bo na taki siedmiodniowy wyjazd musimy oszczędzć cały rok. Ten hotel mógłby podnieść standart socjalny i osobowy i wżywieniowy ,utrzymać cenę bądż obniżyć a napewno zyska więcej klientów
  ZaletyNie ma żadnych. Jedynie, niewielki basen na miejscu.
  WadyPokoje ciasne,brak dobrej zabudowy garderoby.Łazienki małe a kabiny średnio- wieczne-parawan z ceraty, brodzik 50x50. Sufity o struktuże cementowej. Kategoria zero.

  1.0
  artur Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Wrzesień 2014Para
  Najgorsze wakacje jakie przeżyłem hotel obskurnyy brudny jedzenie niedobre codziennie to samo obiadokolacja serwowana była podawana tylko o określonej godz a nie między 19-20.30 obsługa fatalna niekiedy było czuć alkohol pokoje nie były sprzątane pościel zmieniana podczas 10dniowego pobytu tylko raz ręczniki co 4 dni. Hotel wymaga remontu od dawna raczej nikt tam nic nie robił łazienka straszna zapchanne brodziki odpajajace płytki właściciele nie sympatyczni mający gdzieś uwagi gości wałęsajace się po hotelu i restauracji psy i koty gdzie nie można było zjeść w spokoju.
  WadyMonotonne jedzenie. Brudne pokoje. Zwierzęta w restauracji. Nie kompetentna obsługa. Długi czas oczekiwania na jedzenie. Odpadają płytki w lazience