Nie posiadamy oferty dla wybranej opcji. Wypełnij formularz a przedstawimy Ci dostępne oferty.

Apollo (Georgioupolis)

Kod oferty: WAK588625
teren hotelu
basen
recepcja / lobby
pokój
restauracja
teren hotelubasenrecepcja / lobbypokójrestauracjarestauracjadla dzieci, kids clubteren hoteluobiekt
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Nasi klienci docenili

 • Egzotyczna plaża na wyspie Elafonissi - przekonacie się o tym sami jak tylko zatopicie stopy w jej różowym piasku.
 • Laguna Balos - najpiękniejsza i najliczniej fotografowana laguna Europy z soczyście turkusową wodą.
 • Wąwóz Samaria - najdłuższy suchy wąwóz w Europie - niebywała gratka dla miłośników piękna naturalnej przyrody.
 • Nie posiadamy oferty dla wybranej opcji. Wypełnij formularz a przedstawimy Ci dostępne oferty.

  Szczegóły oferty

  Kod oferty: WAK588625Region: KretaOrganizator: Exim Tours
  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Mapa i atrakcje okolicy

  Wąwóz Samaria

  31 km w linii prostej od hotelu
  Wyprawa na wąwóz to jedna z największych atrakcji turystycznych na Krecie. Jest to najdłuższy suchy wąwóz w Europie - ma aż 18 km długości (dla turystów udostępnionych jest 16 km szlaku). To niebywała gratka dla miłośników piękna naturalnej przyrody i wędrówek górskimi szlakami. Na trasie zobaczymy unikatowe gatunki roślin i zwierząt (na pewno w pamięć zapadnie nam spotkanie z kozami Kri-Kri - symbolem Krety) i nietypowe formacje skalne. Szlak zaczyna się w wiosce Omalos (na 1227 m n.p.m.), następnie wiedzie skrajem koryta rzeki Taras (koniecznie zatrzymajmy się tam aby zwiedzić XIV-wieczne freski w cerkwi) oraz przecina koryto górskiego strumienia. Ukoronowaniem wyprawy są słynne Stalowe Wrota - miejsce, w którym wąwóz osiąga szerokość 3,5 m. Czas przejścia to ok. 6 h. Wycieczka wymaga dobrej kondycji i sportowego obuwia. Koszt biletu to ok. 5 Euro.

  Zobacz więcej

  Wąwóz Samaria

  Zatoka Balos

  69 km w linii prostej od hotelu
  Laguna Balos to jedna z najczęściej fotografowanych lagun na Krecie i w Europie. Nie można się temu dziwić bo po prostu jest zjawisko piękna - turyści porównują pobyt na lagunie ze scenerią z reklamy batonika Bounty - krystalicznie czysta, turkusowa woda, miejscami o kolorze szafirowym skontrastowanym z idealną bielą piasku zachwyca i zaprasza do zanurzenia się w tym zjawiskowo pięknym krajobrazie. Będąc na Krecie po prostu trzeba ją zobaczyć. Niegdyś była Zatoką Piratów, teraz odkryła swoje skarby na nowo. Najbardziej popularnym sposobem dotarcia jest rejs promem z portu oddalonego o 3 km od miasteczka Kissamos.

  Zobacz więcej

  Zatoka Balos

  Gramvoussa

  72 km w linii prostej od hotelu
  Wycieczka na Gramvoussę to gratka dla amatorów sielskiego relaksu pośród pięknych krajobrazów. Rejs na tą bezludną wyspę to obowiązkowy punkt na mapie zwiedzania zachodniej Krety. Na wyspie znajduje się jej główna trakcja - słynny zamek wybudowany w 1579 r. przez Wenecjan. Zjawiskowe jest już same jego położenie - na szczycie stromej skały, w najwyższym punkcie wyspy. Widoki rozpościerające się z jego murów o długości 272 m są głównym powodem wypraw w te strony. Oprócz pięknych widoków zamek ma także inne walory - skrywa w swoich komnatach wiele legend, na pewno z ust przewodnika usłyszymy tę o ukrytym w nim skarbie.

  Zobacz więcej

  Muzem Archeologiczne w Heraklionie

  76 km w linii prostej od hotelu
  Będąc na Krecie po prostu nie można go nie odwiedzić. To unikalne na skalę europejską muzeum i zarazem jedno z największych w Grecji. To podróż do przeszłości - nietuzinkowa lekcja historii przez ostatnie 5500 lat Krety. W 20 salach znajdziemy unikatowe dzieła sztuki (także z bardzo ważnego dla Krety okresu minojskiego), miedzy innymi: sarkofagi, freski, ceramikę, narzędzia, nagrobki oraz słynne znaleziska takie jak dysk z Fajstos (1650-1600 p.n.e., nazywany także pierwszą minojską płytą CD - według licznych badaczy jest na nim zapisana modlitwa do bogini-matki) i figurka Bogini z wężami (1700-1450 p.n.e.). Muzeum znajduje się w ścisłym centrum Heraklionu, ceny biletów wstępu to: normalny 4 Euro, ulgowy: 2 Euro, dzieci i młodzież poniżej 18 lat - wstęp wolny.

  Zobacz więcej

  Twierdza Kules w Heraklionie

  76 km w linii prostej od hotelu
  To żelazny punkt w programie zwiedzania Krety. Wybierając się na twierdzę zyskujemy: możliwość przespacerowania się murami obronnymi, z których roztacza się cudowna panorama na miasto i port oraz zwiedzanie wnętrza twierdzy i spacer po falochronie. Twierdza została zbudowana przez Wenecjan, którzy nazywali ją morską twierdzą. Była wówczas elementem fortyfikacji, które niczym ochronny pierścień otaczały Kretę. Jej budowa trwała aż 17 lat, ściany murów w niektórych miejscach mają aż 3 metry grubości. Bilet wstępu na twierdzę kosztuje tylko 2 Euro - dzięki jego zakupowi zwiedzimy 26 pomieszczeń, w których kryją się armaty, magazyny z amunicją oraz więzienie.

  Zobacz więcej

  Twierdza Kules w Heraklionie

  Pogoda

  Temperatura w dzień
  14°C
  Temperatura w nocy
  7°C
  Temperatura wody
  16°C
  Liczba godzin słonecznych
  3

  Przed podróżą

  Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że wszyscy podróżni przybywający do Grecji z zagranicy od 18 grudnia 2020r. do 21 stycznia 2021 r. będą musieli poddać się siedmiodniowej kwarantannie w domu lub w miejscu tymczasowego pobytu określonym w formularzu PLF, w wypadku pobytów krótszych niż 7 dni, kwarantanna obejmuje cały okres wyjazdu. Pozostaje utrzymany bezwzględny obowiązek zarejestrowania swojego pobytu na stronie zobacz więcej dla wszystkich osób wjeżdżających do Grecji (Passenger Locator Form). Obowiązek ten dotyczy także dzieci. Każdy wjeżdżający ma obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR wykonanego najwcześniej na 72h przed wylotem.
  UWAGA!
  W związku z wprowadzeniem zakazu poruszania się na terenie całej Grecji realizacja wyjazdów w celach innych niż powrót do miejsca zamieszkania może okazać się niemożliwa. Decyzja dotycząca wjazdu na terytorium Grecji jest podejmowana przez upoważnione władze sprawujące nadzór nad granicami państwowymi. Władze Grecji zastrzegają sobie w każdym momencie możliwość zmian decyzji odnośnie otwarcia granic dla ruchu osobowego, zgodnie z aktualną oceną zagrożenia COVID-19.
  Do Grecji Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
  W Grecji dla Polaków wizy nie są wymagane.
  Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
  W Grecji obowiązkowo należy uiścić przy zakwaterowaniu opłatę klimatyczną. Wysokość opłaty zależy od długości pobytu oraz kategorii hotelu wynosi od 0,25 do 4 EUR za dzień pobytu, a dokładniej:

  1). dla pobytów w hotelach: 5* - 4 EUR / noc / pokój, 4* - 3 EUR / noc / pokój, 3* - 1,5 EUR / noc / pokój, 2*, 1* - 0,5 EUR / noc / pokój,
  2). dla pobytów w apartamentach: 4* - 1 EUR / noc, 3* - 0,5 EUR / noc, 2*, 1* - 0,25 EUR / noc.

  Pobierana opłata to kwota za cały pokój, naliczana niezależnie od liczby zameldowanych w nim osób.

  Opinie

  Opinie dodane przez

  8.8
  Hanna
  Pobyt - Wrzesień 2018Rodzina z dziećmi
  Bardzo fajne miejsce do wypoczynku, atmosfera w hotelu-rewelacja, właściciel i obsługa - na najwyższym poziomie, jedzenie pyszne zawsze świeże i urozmaicone-nawet dla bardzo małych dzieci, rodziny z dziećmi mogą wspaniale wypocząć, na terenie hotelu dzieci czują się jak w domu, troszkę gorzej jest poza hotelem-ruchliwa jezdnia przy hotelu i następna jeszcze bardziej ruchliwa idąc w kierunku plaży. Nie ma jednak problemu z dowozem do plaży i z powrotem-na każde życzenie. Hotel bardzo kameralny, czysty, pokoje codziennie sprzątane, ręczniki również codziennie wymieniane. Można dogadać się w języku polskim, część obsługi świetnie się nim posługuje:) W okolicy dużo knajpek z greckim jedzeniem, dużo sklepów z pamiątkami, wypożyczalni samochodów. Byliśmy we wrześniu z całą rodziną (6 osób dorosłych i 2 dzieci) i wyjeżdżaliśmy ze smutkiem. Pobyt był bardzo udany i pozostały na długo miłe wspomnienia.
  Zaletysuper obsługa, super jedzenie, super odpoczynek, nie ma problemu z busikiem hotelowym na plaże, świetne zakwaterowanie (Apollo I).
  WadyTuż przy ruchliwej ulicy, ewentualny spacer na plaże wiąże sie z niebezpiecznym przejściem przez trasę szybkiego ruchu, często nieprzyjemny zapach w pokoju z rur kanalizacyjnych, bardzo głośne odgłosy zabawy w barku przy basenie do późnych godzin nocnych.

  9.3
  Wiktoria
  Pobyt - Kwiecień 2018Rodzina z dziećmi
  Miło spędzony czas w hotelu i na basenie. Można spokojnie odpocząć i cieszyć się piękną pogodą. Pyszne jedzenie i drinki. To jest życie ;)
  ZaletyBardzo lokalizacja hotelu. Świetna obsługa i pyszne jedzenie. Pokoje przestronne i czyste. Świetny basen.
  WadyMogło by być bliżej plaży.

  5.1
  2+2
  Pobyt - Sierpień 2016Rodzina z dziećmi
  nasz pobyt nie był za bardzo udany.ten hotel to nie hotel tylko 2 budynki oddalone od siebie. w pierwszym jest allinclusive ale jest mały brodzik i jest brudny a w drugim jest basen większy niż w 1 budynku i o wiele wiele lepszy i nie ma allinclusive . (można powiedzieć że do drugiego budynku trafiają grubasy)
  Zaletyblisko plaży
  Wadyniemiła obsługa , lody tylko o 17:00, hotel(e) niezgodny z opisem

  3.4
  Elicja
  Pobyt - Październik 2017Seniorzy
  Urzekla mnie Kreta pobyt w hotelu beznadziejny. Beznadziejne wyzywienie,wlasciciele oszczedzaja na wszystkim. Nigdy wiecej tam nie wroce,na Krete tak ,lecz nie do tego hotelu.
  Zaletyladny basen i plaza
  Wadywyzywienie nie ma nic wspolego z all inclusive

  7.8
  Magdalena
  Pobyt - Wrzesień 2017Para
  Ogólnie bardzo udane wakacje . Kameralny hotel , w ktorym panuje rodzinna atmosfera , dbajacy o klienta , pokoje sprzatane codziennie , szef sympatyczny zawsze na miejscu , czesto miewajacy swoich gosci. Hotel sklada sie z 3 budynków w odleglosci od siebie ok 200m . Tylko w bud . glownym stołówka i darmowy bar . W barze dostepne piwo , ouzo , brandy , raki , napoje , kawa . Muzyka z neta , czasem gra do poznych godzin , w zaleznosci od gosci przy barze (mozna sobie zazyczyc kawałki ). Nie ma co narzekac , tylko sie zintegrowac:) albo zrozumiec , ze ludzie maja wakacje . Pokoje na dole nie za ciekawe ze wzgledu na widoki (kozy i barany :D) i jakies takie wrazenie jakby sie było w piwnicy , ale mozna ponarzekac i zmienia nawet na apartament w innym budynku . Jedzenie monotonne , jak ktos jest smakoszem , kucharzem , to bedzie narzekal (maly wybór) . Piekny basen dla dzieci i dorosłych z fajnym widokiem na gory .Do plazy głównej 350 m , ale do lezaków hotelowych trzeba jeszcze z km isc . Fajny spacerek piekna plaza . Busy dowożące dostepne . Bar na plazy juz płatny - piwko 3,5 eur , kawa mrozona 3 eur. Plaza cudowna !!! piaszczysta , szeroka , lezaki w fajnym miejscu . Markety 200m od hotelu . Ceny podobne jak w Polsce . Polecam wycieczke na pobliskie jeziorko (ok 4km) , do Rhetymno ok 15 km , czy Chanie ( 50 km) . Przystanki autobusowe ok 200m od hotelu. Dla dzieci plac zabaw i płytki basen , w hotelu obok wiecej atrakcji , takze mysle ze rowniez z dziecmi warto sie tam zakwaterowac. Rodzin z dziecmi jeszcze we wrzesniu duzo . Smiało moge polecić w 99% , mimo drobnych niedociągnięć (kazdemu nie dogodzi) jestesmy bardzo zadowoleni .
  Zaletyzadbany , czysty , miła obsługa , widok na góry
  Wadylokalizacja ( złe pierwsze wrazenie , potem juz było lepiej ),
  +3