Średnia ocena17 opinii
4.7

4 301

za osobę
Podsumowanie ceny

Marirena

Kod oferty: WAK314530
Last minute
Kod oferty: WAK314530
1/20

Opis oferty

Region: KretaOrganizator: Best ReisenKod oferty: WAK314530

Naszym zdaniem

Nieduży, rodzinnie prowadzony hotel. Skromne wyposażenie, podstawowe udogodnienia, domowe jedzenie kreteńskie, bezpłatne Wi-Fi, dogodne usytuowanie: blisko plaży i centrum.

Położenie

100m od publicznej, piaszczystej plaży (dojście ulicą, płatne: parasole, leżaki), ok. 4km na zachód od Heraklionu, 10km od lotniska, 10km od pałacu Knossos. Niedaleko znajdują się tawerny, bary, sklepy, centrum handlowe, wypożyczalnie samochodów i skuterów, hotele itd.

Wyposażenie

Recepcja, restauracja, snack bar przy basenie, wypożyczalnia skuterów. Wi-Fi w hotelu bezpłatne.

Pokoje

Twin room - standardowo wyposażone w łazienkę, klimatyzację, telewizor, telefon, lodówkę, czajnik, sejf (1 euro/dzień), możliwość wypożyczenia suszarki i żelazka. Powierzchnia - ok. 17m kw.

Family room - dodatkowo w pokoju sofa rozkładana. Powierzchnia - ok. 20m kw.

Wyżywienie

BB - śniadania kontynentalne

HB - śniadania i kolacje podawane do stołu, napoje do kolacji płatne

Sport i rozrywka

Basen z tarasem słonecznym. Sporty wodne i lądowe, ośrodki spa - w centrum, przy plaży, nocne kluby w Heraklionie.

Dla dzieci

Brodzik, łóżeczko niemowlęce. Tuż przy hotelu znajduje się duży, publiczny plac zabaw.

Powrót do polski

Powrót do polski

28marca 2022 r. zostały zniesione wszelkie ograniczenia w podróżowaniu do Polski. Nie ma obowiązku okazywania certyfikatu szczepienia, wykonywania testów i odbywania tzw. kwarantanny przyjazdowej.

https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

http://https://strazgraniczna.pl/pl/aktualnosci/informacje-dla-podrozny/9081,Kwarantanna-po-przekroczeniu-granicy.html

Warunki wjazdowe do grecji

Warunki wjazdowe do Grecji (aktualizacja 04.05.2022):Od 2maja 2022 roku podróżni przybywający do Grecji nie podlegają już obostrzeniom wjazdowym związanym z Covid-19. Nie ma więc konieczności przedstawiania świadectwa szczepienia, potwierdzenia statusu ozdrowieńca czy wyniku testu. Nie ma też wymogu wypełnienia formularza lokalizacyjnego.

Pasażerowie korzystający z przelotów Lufthansy zobowiązani są do używania masek chirurgicznych lub FFP2 lub N95 lub KN95 (bez zaworów).

Obywateli polskich nie obowiązują wizy. Należy mieć paszport (ważny minimum 6miesięcy od daty powrotu) lub dowód osobisty. Dokument tożsamości muszą posiadać także dzieci. Przydatne strony: Greckie Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego | www.civilprotection.gr/enKrajowa Organizacja Zdrowia Publicznego Grecji (EODY) | https://eody.gov.gr/en/novel-coronavirus-covid-19-advice-for-travellers/https://www.gov.pl/web/dyplomacja/grecjahttps://travel.gov.gr/

Cena zawiera

Bilet lotniczy z opłatami lotniskowymi (w przypadku ofert z przelotem), transfer lotnisko-hotel-lotnisko (w przypadku ofert z przelotem), zakwaterowanie wg oferty, wyżywienie wg oferty, anglojęzyczną telefoniczną opiekę lokalnego przedstawiciela, ubezpieczenie od KL, NNW, bagażu i chorób przewlekłych, VAT.

Informacje o lotach liniami lot, wizzair, ryanair, easyjet, enter air

Przelot pll lot

• w cenie jeden bagaż podręczny - waga maksymalna 8 kg (wymiary 55x40x23cm).

• bagaż rejestrowany do 23 kg za dopłatą (wymiary jednej sztuki bagażu nie mogą przekroczyć 158 cm) - cena 300 PLN/ sztuka

Warunki przewozu linii lotniczych LOT Polish Airlines: https://www.lot.com/pl/pl/conditions-of-carriage

Przelot liniami wizzair

• w cenie jedna sztuka bagażu podręcznego, nie większa niż 40 x 30 x 20 cm, maks. 10 kg (bagaż umieszczany pod fotelem poprzedzającym)

• WIZZ Priority w cenie 160 PLN/osoby w dwie strony (WIZZ Priority daje prawo do wniesienia na pokład jednej sztuki bezpłatnego bagażu podręcznego (maks. wymiary: 40 x 30 x 20 cm) i dodatkowej sztuki bagażu podręcznego na kółkach (maks. wymiary: 55 x 40 x 23 cm). Obie sztuki bagażu możba zabrać zdo kabiny, chyba że będzie to niemożliwe ze względu na ograniczenia operacyjne.)

• bagaż rejestrowany za dopłatą z podziałem na porty wylotowe (podane poniżej ceny za bagaż w dwie strony)

• wylot z Gdańska - 10 kg w cenie 320 PLN/sztuka; 20 kg w cenie 450 PLN/sztuka; 32 kg w cenie 600 PLN/sztuka

• wylot z Katowic - 10 kg w cenie 320 PLN/sztuka; 20 kg w cenie 440 PLN/sztuka; 32 kg w cenie 600 PLN/sztuka

• wylot z Lublina - 10 kg w cenie 320 PLN/sztuka; 20 kg w cenie 470 PLN/sztuka; 32 kg w cenie 630 PLN/sztuka

• wylot z Poznania - 10 kg w cenie 380 PLN/sztuka; 20 kg w cenie 570 PLN/sztuka; 32 kg w cenie 760 PLN/sztuka

• wylot z Warszawy - 10 kg w cenie 330 PLN/sztuka; 20 kg w cenie 450 PLN/sztuka; 32 kg w cenie 600 PLN/sztuka

• wylot z Wrocławia - 10 kg w cenie 350 PLN/sztuka; 20 kg w cenie 530 PLN/sztuka; 32 kg w cenie 720 PLN/sztuka

Przelot liniami ryanair

• w cenie jedna sztuka bagażu podręcznego, nie większa niż 40 x 20 x 25 cm (umieszczana pod fotelem poprzedzającym)

• pierwszeństwo wejścia na pokład - 160zł/osoba (Pasażerowie, którzy zakupią usługę mogą zabrać 1 dodatkową 10 kg torbę, która musi zmieścić się w koszu do mierzenia bagażu - nie przekraczająca 10 kg i o wymiarach 55x40x20 cm.)

• bagaż rejestrowany za dopłatą (podane ceny za bagaż w dwie strony)

• wyloty z różnych portów lotniczych - do 10 kg w cenie 200 PLN/ sztuka, do 20 kg (119x119x81cm) w cenie 300 PLN/sztuka

Warunki przewozu linii Ryanair: https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne-informacje/centrum-pomocy/Czesto-zadawane-pytania/ogolne-warunki-przewozu/ogolne-warunki-przewozu

Przelot liniami easyjet

• w cenie jedna sztuka bagażu podręcznego o wymiarach maks. 45 x 36 x 20 cm

• bagaż rejestrowany za dopłatą (podane ceny za bagaż w diwe strony)

• wylot z Berlina - do 15 kg w cenie 420 zł, do 23 kg w cenie 480 zł

Warunki przewozu linii Easy Jet: https://www.easyjet.com/pl/ogolne-warunki

Przelot liniami enter air

• w cenie jedna sztuka bagażu podręcznego i jedna sztuka bagażu rejestrowanego do 15 kg

• przy rezerwacjach założonych na wyloty do Bułgarii z przelotem liniami Enter Air , obowiązują warunki anulacji, zmiany danych uczestników zgodne z warunkami przewoźnika. Nie mają zastosowania warunki rezerwacji dla przelotów czarterowych.

Cena nie zawiera

Podatków turystycznych i opłat klimatycznych pobieranych przy zakwaterowaniu (jeśli są wymagane), opłat wizowych (jeśli są wymagane) wycieczek fakultatywnych, napiwków, wydatków własnych, dodatkowych ubezpieczeń (np. od kosztów rezygnacji i czy pakietów wyższego rzędu).

Podatek turystyczny

W Grecji wymagany jest podatek turystyczny, który nie jest wliczony w cenę zakwaterowania. Należy go zapłacić bezpośrednio w hotelu. Kwota do zapłaty uzależniona jest od standardu obiektu, poniżej szacunkowe kwoty:

• 0,50 za pokój i za noc dla 1-2 hoteli

• 1,50 za pokój i za noc w hotelach 3

• 3,00 za pokój i za noc w hotelach 4

• 4,00 za pokój i za noc w hotelach 5

Szacunkowe opłaty za apartamenty lub placówki sklasyfikowane w kluczach":

• 0,25 za pokój i za noc za 1-2 klucze

• 0,50 za pokój i za noc za 3 klucze

• 1,00 za pokój i za noc za 4 klucze

Covid

Ze względu na bardzo dynamicznie zmieniającą się ogólnoświatową sytuację związaną z epidemią Covid-19, hotel zastrzega sobie prawo do wprowadzenia obostrzeń i zmian dotyczących korzystania z infrastruktury hotelu oraz formuły wyżywienia zgodnej z wprowadzanymi wymogami i zasadami władz odwiedzanego kraju. Prosimy mieć na uwadze, że tego typu zamiany mogą być wprowadzone w trybie nagłym i bez wcześniejszego informowania organizatora. Różnice w opisie oferty wynikające z powyższej informacji nie stanowią podstawy reklamacyjnej. Dodatkowo, przed wyjazdem prosimy o zapoznanie się z komunikatem MSZ, przepisami wizowymi, paszportowymi dotyczącymi odwiedzanego kraju: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

Podróżni z paszportem innym niż polski

Jeśli uczestnik wyjazdu nie jest obywatelem polskim (nie posiada paszportu polskiego) - powinien nas o tym fakcie bezzwłocznie powiadomić, ponieważ ceny naszych ofert są skalkulowane dla klientów legitymujących się polskimi paszportami. Dodatkowo osoby nieposiadające obywatelstwa polskiego zobowiązane są we własnym zakresie zrealizować kwestie wizowe. Biuro nie ponosi odpowiedzialności w sytuacji, gdy klient nie wyleci do kraju docelowego, zostanie zawrócony lub w jakikolwiek inny sposób sprawy paszportowo-wizowe wpłyną na jego wylot i pobyt.

Atrakcje na świeżym powierzu

Dostępność barów (np. bary przy plaży) oraz atrakcji usytuowanych na świeżym powietrzu jest uzależniona od warunków pogodowych oraz obłożenia hotelu. Decyzję o wyłączeniu obiektów z użytkowania podejmuje hotel bez konsultacji z Touroperatorem.

Oferta pakietowana dynamicznie

W przypadku ofert pakietowanych dynamicznie (przeloty liniami rejsowymi i tzw. "low costami") cena aktualizuje się sama po założeniu rezerwacji. Rozkład lotów podany jest na "Zgłoszeniu rezerwacji". Aby cena mogła zostać ostatecznie potwierdzona, muszą być wprowadzone poprawnie dane uczestników: płeć "Pan/Pani", imię, nazwisko, data urodzenia (takie same jak w paszportach). Po założeniu rezerwacji wstępnej nie mamy możliwości edycji danych.

W przypadku braku możliwości rezerwacji biletów lotniczych w przyjętych taryfach cena ostateczna imprezy może ulec zmianie. Ewentualna dopłata podlega akceptacji klienta. W przypadku przelotów rejsowych wszelkie zmiany zgłoszone po potwierdzeniu rezerwacji i wystawieniu biletów są rozpatrywane indywidualnie. Odpowiedzialność za konsekwencje zmian i wszelkie koszty z tym związane ponosi klient.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

Twin room

2 dorosłych

All inclusiveTwin
WylotRyanAir Ltd, FR 30
15:05
19:15
BER · 03.10 (Pon.)Berlin - Brandenburg
HER · 03.10 (Pon.)Heraklion
Przylot
19:45
22:00
HER · 17.10 (Pon.)Heraklion
BER · 17.10 (Pon.)Berlin - Brandenburg
8 602 zł
za pokój

Pokój rodzinny

2 dorosłych

All inclusiveRodzinny
WylotRyanAir Ltd, FR 30
15:05
19:15
BER · 03.10 (Pon.)Berlin - Brandenburg
HER · 03.10 (Pon.)Heraklion
Przylot
19:45
22:00
HER · 17.10 (Pon.)Heraklion
BER · 17.10 (Pon.)Berlin - Brandenburg
8 920 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Parking Dein Stellplatz, Hufenweg 16, 12526 Berlin

447
za 1 auto
1 auto
Data od
03.10.2022
Data do
17.10.2022
447
za 1 auto

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

346
za wycieczkę
346
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji
Wycieczka8 602
Cena całkowita8 602
Cena całkowita8 602
lub

Opinie dodane przez

Mwis
Sierpień 2021 ·

Rodzina z dziećmi

Dodano: 26.08.2021
5.8
Hotel byłby spoko gdyby właściciel traktował gości jak gości :) sznurki odgradzające przy stolikach żeby przypadkiem ktoś nie wyszedł po śniadaniu z filiżanką kawy nad basen. Brak muzyki, basen pusty bo nikogo naokoło. Takie bardzo smutne miejsce. Zupełnie niewakacyjne. Ale obsługa zasługuje na mega pozytywne opinie. Są tak mili i profesjonalni , że właściciel hotelu powinien to docenić,
ZaletyBlisko plaża, bardzo ale to bardzo miła obsługa, czyste pokoje, co do śniadań to fakt mortadela codziennie ( jeszcze nie spróbowaliśmy ) i tani żółty ser ale za to bez ograniczeń jaja, pomidory ogórki mleko płatki. Mega duŻo i bez ograniczeń warzywa do obiadu. Co do gorących dań to spoko może po taniości ale kompozycje warzyw rekompensują ten fakt.
WadyOjej chyba dużo będzie. Właściciel bardzo pilnuje biznesu ale chyba za bardzo. Przy basenie nie ma żywej duszy choćby dlatego ze nie można poleżakować z własnym drinkiem czy winem. Zeszliśmy raz i mega miła pani poprosiła o zwrot szklanek do pokoju bo nie można z własnymi drinkami tylko na swoim balkonie. Pierwszy raz się z tym spotkałam. Bardzo smutne miejsce. Ogólnie Kreta jakby niezbyt nastawiona na turystów. Żeby było jasne przyjechaliśmy z dzieckiem chcieliśmy pozwiedzać,odpocząć , znowu zakosztować greckiej kuchni. Nigdzie jakiejkolwiek muzyki , w hotelu brak informacji o możliwości najmu samochodu, o atrakcjach w okolicy. Nawet rezydentki miały gdzieś swoją pracę, przez cały tydzień ani razu się nie skontaktowały żeby przedstawić ofertę wycieczek.

Agnieszka
Sierpień 2021 ·
Dodano: 13.06.2022
1.0
Hotel o bardzo negatywnej opinii z mojej strony. Pan właściciel krzyczy na ludzi, śniadania wydzielane na plasterki szynki i sera , jedno jajko na osobe. Obiad i kolacja co podadzą, nie ma wyboru ! W 1 DZIEŃ ODMÓWIŁAM POSIŁKU Z MAMĄ ( straciłabym godność jedząc to ) , wracając do hotelu właściciel krzyczał że mamy sie wynosić jak sie nie podoba . łatwo sie mówi ale gdzie ! przemilczałyśmy i cały pobyt 5 dni wychodziłyśmy rano wracałyśmy wieczorem . żałuję że nie złożyłam zażalenia na biuro że wogóle współpracują z tym hotelem. nigdy nie decydujcie sie na to miejsce . wszyscy w hotelu zastraszeni. mnie i mame było stać na żywienie sie po za hotelem , inni tej szansy nie mieli, przeżyli tydzień w męczarniach jedząc gorzej jak w wiezieniu. PICIE owierał dopiero o 12 , rano ludzie nie pili nic !!! nauczka aby dokładniej wybierać miejsce , niestety w Naszym przypadku był to LAST i najbliższy hotel obok znajomych u których spedziliśmy cały pobyt wykupując sobie opaske dostepu do ich hotelu tzw. jedzenie, basen , bez noclegu. zapłaciliśmy 3300 za osobe czyli 6600 na dwie . rok pandemiczny gdzie wycieczki były tanie ... kpina i żart !!!!
Zaletybrak !!
Wadypokoje stare , klima stara , basen stary , wyżywienie dramat , właściciel krzyczy , firanka plastikowa pod prysznicem , toaleta lata 90 , spłuczka od góry na dźwignie, hotel opustoszały bo ludzie uciekają żeby uniknąć awantury z dziadkiem

Mister Fisher
Czerwiec 2021 ·

Rodzina z dziećmi

Dodano: 01.07.2021
4.4
NIE POLECAM TEGO HOTELU! ODRADZAM WSZYSTKIM OSOBOM! <br> W ogóle! Szególnie NIE POLECAM OSOBOM Z DZIECMI! Opiszę to w szczegółach:<br><br>-Właściciel bardzo niemiły, czasami zachowujacy się po chamsku, traktujący swoich gości bardzo żle. Właściciel ciągle wszystko podgląda, kto i co robi, ile kto zjada przy ubogim śniadaniu, gdzie najtańsza plastelinowa mortadela stanowi największą atrakcję!.. Zero świeżych owoców ani na ubogie sniadanie, ani na kolację. Wszystkie napoje są PłATNE, i to za wysoka cenę jak na alma mater Minotawra. Nawet swoją obsługę hotelową traktuję jak niewolników! <br>-brak kaciku dla dzieci --poza obdrapaną hustawką z pordzewiałymi łańcuchami i śmietnikiem obok (ja zrobiłem "piękne" zdjęcia dla pamięci)<br>-brak mozliwości przygotowania jedzenia (nawet dla dzieci) -- brak jakiejkolwiek kuchenki w pokoju, nawet za kasę ( bo właściciel nie pozwolił). Wyposażenie pokoi w stylu lat 60-70ch, śmierdząca nieumyta lodówka, smród z rur kanalizacyjnych, <br>droga klimatyzacja, którą właściciel wyłącza sam, kiedy mu się chcę, nawet, kiedy za klime zapłacono. Ciągle problemy z pradem, migajace swiato.<br>-Rozbity i zapchany zlew, prysznic bez sitka, smród z rur podczas brania prysznica.<br><br>W dniu wyjazdu musiałem zapłacicć 45 euro za mozliwość pozostać w pokoju z rodziną do g. 19-00, a po tym moje dziecko do 24-00 musiało spac na leżaku przy basenie-- taka troska o rodziny z dziećmi. I to wtedy, kiedy mozna było ten czas spędzić w jednym z wolnych pokoi!!! A w międzyczasie -- ani soku, ani herbaty, ani WODY do picie NIE zaoferowano osobom, opuszczajacym hotel. Zabroniono było nawet napić się piwa, kupionego przez nas.<br><br>Nie polecam nikomu takiego "wypoczynku". <br>TOTALNE DNO!!!<br><br>-

Andrzej
Czerwiec 2021 ·

Para

Dodano: 04.07.2021
4.4
27.06.2021r. zakończyliśmy pięciodniowy pobyt w hotelu Marirena. Wszystkim, którzy mają w planach skorzystanie z usług tego hotelu stanowczo i zdecydowanie odradzam żałując, że nie wziąłem pod uwagę wcześniejszych, negatywnych opinii na jego temat. Sam hotel nie budzi zastrzeżeń, pokoje czyste, a teren zadbany. Koszmarem jest natomiast wszechobecny jego właściciel. Starając się unikać obraźliwych określeń śmiało stwierdzić można, że to prawdziwa menda. Kontroluje wszystko i wszystkich, zaś personel zastraszony i znerwicowany. W dniu przybycia gość z sąsiedniego pokoju poprosił mnie o pomoc w uruchomieniu klimatyzacji, okazało się jednak, że jest ona niesprawna. W imieniu sąsiada poprosiłem właściciela, by temu zaradził, jako że panował potworny upał (38 stopni). Ten zalecił otwarcie okna balkonowego. Dodał też, że są wakacji i przyjeżdża się tu po to, ?by było ciepło?. Widząc, że sąsiad zmienia ze złości kolory zgodził się zamienić pokoje. Pokojówce polecił zamienić świeże ręczniki, na te już przez gościa użyte. Wyżywienie fatalne, szwedzki bufet to fikcja. Personel racjonuje porcje, a norma to dwie kroki chleba (a`la bułka paryska), ser i mortadela - plaster dzielony w poprzek na dwoje oraz co drugi dzień jedno jajko na osobę. Jeśli poprosi się o większą porcje obsługa spełnia to życzenie dość niechętnie z obawy, że zostanie to zauważone przez właściciela. Przez pięć ani kawałka pomidora, ani kawałka fety pomimo, że to podstawa greckiego menu. Doba hotelowa kończy się o godz. 11. Ponieważ transport na lotnisko przewidziany był po 18-tej. poprosiłem właściciela, by ten, na dwie godziny przed wyjazdem, udostępnił nam pokój. Chcieliśmy odświeżyć się i chwilę odpocząć przed podróżą zwłaszcza, że o takiej, nieodpłatnej możliwości zapewniał nas Organizator wycieczki. Właściciel zażądał od nas 25 Euro oznajmiając, że to jest hotel, a nie kościół. Bagaż nakazał złożyć u wejścia, w kącie korytarza, oświadczył też, że odświeżyć można się w ogólnie dostępnej toalecie (bez możliwości zamknięcia się od wewnątrz), znajdującej się tuz obok. Ponieważ bagaż pozostawał bez jakiegokolwiek dozoru, Pan ? ten od klimatyzacji, zaproponował, by umieścić go w jego pokoju. Tak też zrobiliśmy. Właściciel natychmiast to zauważył i polecił, aby przenieść bagaż we wskazane przez niego miejsce, a kiedy spotkało się to z naszą odmową oświadczył, że traktuje to jako ?podnajem? pokoju. Stanowczo oświadczył, że goście mogą przebywać wyłącznie w przydzielonych im pokojach, a wzajemne odwiedziny uznaje za niedopuszczalne. Za naruszenie tej zasady zostanie on obciążony w kwocie 25 Euro. Czy tak się stanie czas pokaże, ponieważ Pan ten kończy swój pobyt w hotelu dopiero 05.07.2021r. Podsumowując; jeśli komuś nie przeszkadza monotonne i żałośnie skromne wyżywienie oraz bezustanna inwigilacja ze strony właściciela, ten zechce skorzystać z oferty tego miejsca, natomiast wszystkim tym, którzy na takie warunki się nie godzą stanowczo odradzam.
ZaletyDobre położenie, pokoje czyste, teren zadbany
WadyKoszmarne wyżywienie, permanentna kontrola ze strony właściciela

Janusz
Październik 2007 ·
Dodano: 05.10.2007
5.0
Nie jestem wymagającym klientem i z właścicielem nie miałem żadnych spięć, co nie znaczy, że wszyscy mieli spokojny pobyt. Jeżeli już ktoś wybierze się na wypoczynek do Marireny i będzie mieszkał na drugim piętrze bloku B /najlepszy/ niech wie, że całą noc można nie przespać z powodu komarów. Opinia o bardzo mizernych, nieurozmaiconych śniadaniach jest słuszna. Muszę jednak stwierdzić, że obiado-kolacja, mimo braku wyboru dań i póżnej pory /19-20-ta/ były dobre, a kelnerzy zasługują na pochwałę.

Mapa

Muzeum Archeologiczne w Heraklionie 6 km w linii prostej od hotelu
Będąc na Krecie po prostu nie można go nie odwiedzić. To unikalne na skalę europejską muzeum i zarazem jedno z największych w Grecji. To podróż do przeszłości - nietuzinkowa lekcja historii przez ostatnie 5500 lat Krety. W 20 salach znajdziemy unikatowe dzieła sztuki (także z bardzo ważnego dla Krety okresu minojskiego), miedzy innymi: sarkofagi, freski, ceramikę, narzędzia, nagrobki oraz słynne znaleziska takie jak dysk z Fajstos (1650-1600 p.n.e., nazywany także pierwszą minojską płytą CD - według licznych badaczy jest na nim zapisana modlitwa do bogini-matki) i figurka Bogini z wężami (1700-1450 p.n.e.). Muzeum znajduje się w ścisłym centrum Heraklionu.

Zobacz więcej

Twierdza Kules w Heraklionie 6 km w linii prostej od hotelu
To żelazny punkt w programie zwiedzania Krety. Wybierając się na twierdzę zyskujemy: możliwość przespacerowania się murami obronnymi, z których roztacza się cudowna panorama na miasto i port oraz zwiedzanie wnętrza twierdzy i spacer po falochronie. Twierdza została zbudowana przez Wenecjan, którzy nazywali ją morską twierdzą. Była wówczas elementem fortyfikacji, które niczym ochronny pierścień otaczały Kretę. Jej budowa trwała aż 17 lat, ściany murów w niektórych miejscach mają aż 3 metry grubości.

Zobacz więcej

Twierdza Kules w Heraklionie
Ruiny w Knossos 9 km w linii prostej od hotelu
Legendarny Pałac Minojski zwany także Labiryntem Minotaura to wyjątkowe miejsce na wyspie, które dało początek słynnym legendom o Dedalu i Ikarze oraz królu Minosie. Pałac w Knossos wybudowano w 2000 roku p.n.e - był filarem kultury minojskiej. Wielokrotnie równano go z ziemią, doświadczył także trzęsienia ziemi i najazdu Achajów. Jego historię odkryły na nowo ulewne deszcze, które spadły na Knossos pod koniec XIX w. i odsłoniły skrywane dotąd skarby. Prace wykopaliskowe prowadził Arthur Evans - dzięki niemu odsłonięto ruiny o powierzchni 14740 m2. W wyniku prac odkryto między innymi pozostałości warsztatów garncarskich i kamieniarskich. Arthur Evans odtworzył częściowo pomieszczenia pałacu wraz z malowidłami naściennymi. Dzięki jego pracy możemy zobaczyć z jakim rozmachem wznoszono budowle 4 tys. lat temu.

Zobacz więcej

Ruiny w Knossos
Cretaquarium 19 km w linii prostej od hotelu
Absolutnie fantastyczne miejsce - zachwycą się nim nie tylko dzieci, dorosłych także porwie magia podwodnego świata. W tym największym i najnowocześniejszym w Europie akwarium przeżyjemy niesamowitą przygodę z ponad 2500 gatunkami zwierząt morskich zamieszkujących wody Morza Śródziemnego. Na terenie akwarium znajduje się aż 60 akwariów o pojemności aż do 900 tys. litrów. Duża zaletą tego akwarium jest jego multimedialny charakter - do dyspozycji zwiedzających jest aż 100 punktów obserwacyjnych, ekrany dotykowe, peryskopy, mikroskopy, można także wypożyczyć audioguide. Akwarium jest czynne przez 365 dni w roku. Od maja do września jest otwarte od 9.30 do 21.00.

Zobacz więcej

Cretaquarium
Spinalonga 61 km w linii prostej od hotelu
Wycieczka na tajemniczą wyspę to wyprawa na cały dzień - koniecznie trzeba zarezerwować dla niej czas będąc na wakacjach na Krecie. Jeszcze kilka tysięcy lat temu była integralną częścią Krety. W wyniku jednak potężnego trzęsienia ziemi odłączyła się od niej. Dopłyniemy na wyspę kutrem rybackim z portu w miasteczku Elounda i Agios Nikolaos. Punktem kulminacyjnym jest okazała forteca - niemy świadek licznych wydarzeń. Budowa twierdzy trwała niemal 70 lat - w tym czasie ta niewielka wysepka przeobraziła się w twierdzę z 35 działami. To właśnie z tego miejsca Kreteńczycy bronili się przed atakami na wschodnie wybrzeże Krety. Militarny charakter tego miejsca dogłębnie podkreślają liczne fortyfikacje. Na pewno naszej uwadze nie umknie także fakt, że na wyspie znajdowała się kolonia trędowatych. Zapędzeni na Spinalongę, odcięci od świata w którym dotychczas żyli, starali się stworzyć normalne warunki do życia - zamożne rodziny chorych mieszkańców wznosiły domy i kościoły, w których pracę i schronienie znajdowali trędowaci. Dopiero w 1957 r. kolonia została zamknięta, a chorych przeniesiono do szpitali.

Zobacz więcej

Spinalonga

Pogoda

Październik

Zobacz cały rok
23°C
16°C
25°C
7

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Brak wymaganych formularzy w związku z COVID-19.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Do Grecji Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
W Grecji dla Polaków wizy nie są wymagane.
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
W Grecji obowiązkowo należy uiścić przy zakwaterowaniu opłatę klimatyczną. Wysokość opłaty zależy od długości pobytu oraz kategorii hotelu wynosi od 0,25 do 4 EUR za dzień pobytu, a dokładniej:

1). dla pobytów w hotelach: 5* - 4 EUR / noc / pokój, 4* - 3 EUR / noc / pokój, 3* - 1,5 EUR / noc / pokój, 2*, 1* - 0,5 EUR / noc / pokój,
2). dla pobytów w apartamentach: 4* - 1 EUR / noc, 3* - 0,5 EUR / noc, 2*, 1* - 0,25 EUR / noc.

Pobierana opłata to kwota za cały pokój, naliczana niezależnie od liczby zameldowanych w nim osób.