Dobry79 opinii
6.2
3 180 zł

2 524

za osobę
Podsumowanie ceny

Semiramis Village

Kod oferty: WAK711373
Last minute
Kod oferty: WAK711373
1/28
basen
pokój
teren hotelu
basen
obiekt, teren hotelu

Opis oferty

Region: KretaOrganizator: Best ReisenKod oferty: WAK711373

Naszym zdaniem

Spokojna okolica, piękne widoki, miejsce dobre jako baza wypadowa do zwiedzania okolicy.

Położenie

W mieście Hersonissos, ok. 2.5km od jego centrum, ok.400m. od piaszczystej plaży (serwis plażowy płatny), ok. 3km od Stalis, ok. 6km od Malia, ok. 30km od portu lotniczego w Heraklionie. W pobliżu przystanek autobusowy.

Wyposażenie

Całodobowa recepcja, lobby, winda, taras, restauracja, bar, snack bar/pool bar, sala z TV, Wi-Fi na terenie recepcji bezpłatnie, ogród, parking. Odpłatnie kącik internetowy, sejf, lekarz. Hotel nie posiada udogodnień dla osób niepełnosprawnych.

Pokoje

Hotel posiada w swej ofercie 190 komfortowych pokoi z łazienka (wanna lub prysznic, suszarka do włosów), balkonem lub tarasem. W wyposażeniu znajduje się telefon, TV, indywidualnie sterowana klimatyzacja, lodówka (za dodatkową opłatą), Wi-Fi (za dodatkową opłatą).

Wyżywienie

All Inclusive - śniadania, obiady i kolacje w formie bufetu, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe serwowane w wyznaczonych barach w godz 11:00-23:00, przekąski, popołudniowa kawa/herbata.

Sport i rozrywka

Basen zewnętrzny z tarasem słonecznym, leżaki i parasole na basenie bezpłatnie, na plaży dodatkowo płatne, tenis stołowy, kort tenisowy, fitness, rzutnki, za dodatkową opłatą: bilard, pokój gier, sporty wodne na plaży, spa (masaże, jacuzzi), pole golfowe ok. 8km od hotelu.

Dla dzieci

Brodzik, plac zabaw, łóżeczko dla dziecka (na życzenie).

Powrót do polski

Powrót do polski

28marca 2022 r. zostały zniesione wszelkie ograniczenia w podróżowaniu do Polski. Nie ma obowiązku okazywania certyfikatu szczepienia, wykonywania testów i odbywania tzw. kwarantanny przyjazdowej.

https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

http://https://strazgraniczna.pl/pl/aktualnosci/informacje-dla-podrozny/9081,Kwarantanna-po-przekroczeniu-granicy.html

Warunki wjazdowe do grecji

Warunki wjazdowe do Grecji (aktualizacja 04.05.2022):Od 2maja 2022 roku podróżni przybywający do Grecji nie podlegają już obostrzeniom wjazdowym związanym z Covid-19. Nie ma więc konieczności przedstawiania świadectwa szczepienia, potwierdzenia statusu ozdrowieńca czy wyniku testu. Nie ma też wymogu wypełnienia formularza lokalizacyjnego.

Pasażerowie korzystający z przelotów Lufthansy zobowiązani są do używania masek chirurgicznych lub FFP2 lub N95 lub KN95 (bez zaworów).

Obywateli polskich nie obowiązują wizy. Należy mieć paszport (ważny minimum 6miesięcy od daty powrotu) lub dowód osobisty. Dokument tożsamości muszą posiadać także dzieci. Przydatne strony: Greckie Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego | www.civilprotection.gr/enKrajowa Organizacja Zdrowia Publicznego Grecji (EODY) | https://eody.gov.gr/en/novel-coronavirus-covid-19-advice-for-travellers/https://www.gov.pl/web/dyplomacja/grecjahttps://travel.gov.gr/

Cena zawiera

Bilet lotniczy z opłatami lotniskowymi (w przypadku ofert z przelotem), transfer lotnisko-hotel-lotnisko (w przypadku ofert z przelotem), zakwaterowanie wg oferty, wyżywienie wg oferty, anglojęzyczną telefoniczną opiekę lokalnego przedstawiciela, ubezpieczenie od KL, NNW, bagażu i chorób przewlekłych, VAT.

Informacje o lotach liniami lot, wizzair, ryanair, easyjet, enter air

Wszystkie wyloty do Grecji oparte są o dynamiczne pakietowanie.

Przelot pll lot

• w cenie jeden bagaż podręczny - waga maksymalna 8 kg (wymiary 55x40x23cm).

• bagaż rejestrowany do 23 kg za dopłatą (wymiary jednej sztuki bagażu nie mogą przekroczyć 158 cm) - cena 300 PLN/ sztuka

Warunki przewozu linii lotniczych LOT Polish Airlines: https://www.lot.com/pl/pl/conditions-of-carriage

Przelot liniami wizzair

• w cenie jedna sztuka bagażu podręcznego, nie większa niż 40 x 30 x 20 cm, maks. 10 kg (bagaż umieszczany pod fotelem poprzedzającym)

• WIZZ Priority w cenie 160 PLN/osoby w dwie strony (WIZZ Priority daje prawo do wniesienia na pokład jednej sztuki bezpłatnego bagażu podręcznego (maks. wymiary: 40 x 30 x 20 cm) i dodatkowej sztuki bagażu podręcznego na kółkach (maks. wymiary: 55 x 40 x 23 cm). Obie sztuki bagażu możba zabrać zdo kabiny, chyba że będzie to niemożliwe ze względu na ograniczenia operacyjne.)

• bagaż rejestrowany za dopłatą z podziałem na porty wylotowe (podane poniżej ceny za bagaż w dwie strony)

• wylot z Gdańska - 10 kg w cenie 320 PLN/sztuka; 20 kg w cenie 450 PLN/sztuka; 32 kg w cenie 600 PLN/sztuka

• wylot z Katowic - 10 kg w cenie 320 PLN/sztuka; 20 kg w cenie 440 PLN/sztuka; 32 kg w cenie 600 PLN/sztuka

• wylot z Lublina - 10 kg w cenie 320 PLN/sztuka; 20 kg w cenie 470 PLN/sztuka; 32 kg w cenie 630 PLN/sztuka

• wylot z Poznania - 10 kg w cenie 380 PLN/sztuka; 20 kg w cenie 570 PLN/sztuka; 32 kg w cenie 760 PLN/sztuka

• wylot z Warszawy - 10 kg w cenie 330 PLN/sztuka; 20 kg w cenie 450 PLN/sztuka; 32 kg w cenie 600 PLN/sztuka

• wylot z Wrocławia - 10 kg w cenie 350 PLN/sztuka; 20 kg w cenie 530 PLN/sztuka; 32 kg w cenie 720 PLN/sztuka

Przelot liniami ryanair

• w cenie jedna sztuka bagażu podręcznego, nie większa niż 40 x 20 x 25 cm (umieszczana pod fotelem poprzedzającym)

• pierwszeństwo wejścia na pokład - 160zł/osoba (Pasażerowie, którzy zakupią usługę mogą zabrać 1 dodatkową 10 kg torbę, która musi zmieścić się w koszu do mierzenia bagażu - nie przekraczająca 10 kg i o wymiarach 55x40x20 cm.)

• bagaż rejestrowany za dopłatą (podane ceny za bagaż w dwie strony)

• wyloty z różnych portów lotniczych - do 10 kg w cenie 200 PLN/ sztuka, do 20 kg (119x119x81cm) w cenie 300 PLN/sztuka

Warunki przewozu linii Ryanair: https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne-informacje/centrum-pomocy/Czesto-zadawane-pytania/ogolne-warunki-przewozu/ogolne-warunki-przewozu

Przelot liniami enter air

• w cenie jedna sztuka bagażu podręcznego i jedna sztuka bagażu rejestrowanego do 15 kg

• przy rezerwacjach założonych na wyloty do Bułgarii z przelotem liniami Enter Air , obowiązują warunki anulacji, zmiany danych uczestników zgodne z warunkami przewoźnika. Nie mają zastosowania warunki rezerwacji dla przelotów czarterowych.

Cena nie zawiera

Podatków turystycznych i opłat klimatycznych pobieranych przy zakwaterowaniu (jeśli są wymagane), opłat wizowych (jeśli są wymagane) wycieczek fakultatywnych, napiwków, wydatków własnych, dodatkowych ubezpieczeń (np. od kosztów rezygnacji i czy pakietów wyższego rzędu).

Podatek turystyczny

W Grecji wymagany jest podatek turystyczny, który nie jest wliczony w cenę zakwaterowania. Należy go zapłacić bezpośrednio w hotelu. Kwota do zapłaty uzależniona jest od standardu obiektu, poniżej szacunkowe kwoty:

• 0,50 za pokój i za noc dla 1-2 hoteli

• 1,50 za pokój i za noc w hotelach 3

• 3,00 za pokój i za noc w hotelach 4

• 4,00 za pokój i za noc w hotelach 5

Szacunkowe opłaty za apartamenty lub placówki sklasyfikowane w kluczach":

• 0,25 za pokój i za noc za 1-2 klucze

• 0,50 za pokój i za noc za 3 klucze

• 1,00 za pokój i za noc za 4 klucze

Covid

Ze względu na bardzo dynamicznie zmieniającą się ogólnoświatową sytuację związaną z epidemią Covid-19, hotel zastrzega sobie prawo do wprowadzenia obostrzeń i zmian dotyczących korzystania z infrastruktury hotelu oraz formuły wyżywienia zgodnej z wprowadzanymi wymogami i zasadami władz odwiedzanego kraju. Prosimy mieć na uwadze, że tego typu zamiany mogą być wprowadzone w trybie nagłym i bez wcześniejszego informowania organizatora. Różnice w opisie oferty wynikające z powyższej informacji nie stanowią podstawy reklamacyjnej. Dodatkowo, przed wyjazdem prosimy o zapoznanie się z komunikatem MSZ, przepisami wizowymi, paszportowymi dotyczącymi odwiedzanego kraju: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

Podróżni z paszportem innym niż polski

Jeśli uczestnik wyjazdu nie jest obywatelem polskim (nie posiada paszportu polskiego) - powinien nas o tym fakcie bezzwłocznie powiadomić, ponieważ ceny naszych ofert są skalkulowane dla klientów legitymujących się polskimi paszportami. Dodatkowo osoby nieposiadające obywatelstwa polskiego zobowiązane są we własnym zakresie zrealizować kwestie wizowe. Biuro nie ponosi odpowiedzialności w sytuacji, gdy klient nie wyleci do kraju docelowego, zostanie zawrócony lub w jakikolwiek inny sposób sprawy paszportowo-wizowe wpłyną na jego wylot i pobyt.

Atrakcje na świeżym powierzu

Dostępność barów (np. bary przy plaży) oraz atrakcji usytuowanych na świeżym powietrzu jest uzależniona od warunków pogodowych oraz obłożenia hotelu. Decyzję o wyłączeniu obiektów z użytkowania podejmuje hotel bez konsultacji z Touroperatorem.

Oferta pakietowana dynamicznie

W przypadku ofert pakietowanych dynamicznie (przeloty liniami rejsowymi i tzw. "low costami") cena aktualizuje się sama po założeniu rezerwacji. Rozkład lotów podany jest na "Zgłoszeniu rezerwacji". Aby cena mogła zostać ostatecznie potwierdzona, muszą być wprowadzone poprawnie dane uczestników: płeć "Pan/Pani", imię, nazwisko, data urodzenia (takie same jak w paszportach). Po założeniu rezerwacji wstępnej nie mamy możliwości edycji danych.

W przypadku braku możliwości rezerwacji biletów lotniczych w przyjętych taryfach cena ostateczna imprezy może ulec zmianie. Ewentualna dopłata podlega akceptacji klienta. W przypadku przelotów rejsowych wszelkie zmiany zgłoszone po potwierdzeniu rezerwacji i wystawieniu biletów są rozpatrywane indywidualnie. Odpowiedzialność za konsekwencje zmian i wszelkie koszty z tym związane ponosi klient.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

Twin room land view dzl

2 dorosłych

All inclusive
WylotWizz Air Hungary, W6 5021
06:15
09:55
KRK · 08.10 (Sob.)Kraków
HER · 08.10 (Sob.)Heraklion
Przylot
10:45
12:30
HER · 22.10 (Sob.)Heraklion
KRK · 22.10 (Sob.)Kraków
6 632 zł
za pokój

Twin room sea view dzm

2 dorosłych

All inclusive
WylotWizz Air Hungary, W6 5021
06:15
09:55
KRK · 08.10 (Sob.)Kraków
HER · 08.10 (Sob.)Heraklion
Przylot
10:45
12:30
HER · 22.10 (Sob.)Heraklion
KRK · 22.10 (Sob.)Kraków
7 158 zł
za pokój

Family room 2 bedrooms garden view f2g

2 dorosłych

All inclusive
WylotWizz Air Hungary, W6 5021
06:15
09:55
KRK · 08.10 (Sob.)Kraków
HER · 08.10 (Sob.)Heraklion
Przylot
10:45
12:30
HER · 22.10 (Sob.)Heraklion
KRK · 22.10 (Sob.)Kraków
8 158 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Kraków KING, 32-060 Liszki, Cholerzyn 348

110
za 1 auto
1 auto
Data od
08.10.2022
Data do
22.10.2022
110
za 1 auto

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

185
za wycieczkę
185
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji
Wycieczka6 632
Cena całkowita6 632
Cena całkowita6 632
lub

Opinie dodane przez

Hania
Wrzesień 2022 ·

50+

Dodano: 04.09.2022
1.0
Masakra. Bardzo daleko do plaży. Hotel jest położony na wzniesieniu gdzie z plaży powrót jest męczarnią. Nie polecam hotelu dla rodzin z dziećmi bo tu nic nie na . Szkoda ze polskie biuro podróży proponuję to swoim turystom.
ZaletyNie ma
WadyWszystko. Jedzenie monotonne . Napoje beż smaku obsługa w barze nieprzyjemna .

Anna
Lipiec 2022 ·

50+

Dodano: 22.07.2022
4.0
Hotel znajduje się na wzniesieniu. Oznacza to że trzeba je pokonać wracając z plaży. O ile dojdziemy po asfalcie na plażę w upał przy 35 stopniach. 400 m od hotelu nie znajduje się plaża, bo to napisane jest w linii, dojście jest jednak nie tak na wprost. Dla lubiących się wylegiwać na leżakach może ok. Uwaga, słona woda w basenie co sprzyja uczuleniem na skórze. Bardzo dużo młodzieży niemieckiej oraz głośnych anglików.
ZaletyTrudno pisać o zaletach których jest brak. Może jednym jest fakt że fajnie i przyjemnie wieje wiatr, ale też może być tak, że taką trafiliśmy wietrzną pogodę.
WadyBrak jakichkolwiek atrakcji/hotel dla niewymagających. Pokoje usytuowane na wzniesieniach. Można spalić dużo kalorii, ale też się bardzo mocno zmęczyć wracając z basenu po ręcznik którego zapomniało się zabrać.

Katarzyna
Lipiec 2022 ·

Rodzina z dziećmi

Dodano: 05.08.2022
3.0
Hotel średniego standardu, czysty, zadbany.Obsługa w porządku. Raczej dla par, niż dla rodzin z dziećmi. Niezbyt duży basen, mało parasoli. Pokoje na wzniesieniu bez windy, więc trzeba się wspinać. Plaża z ciemnym piaskiem, oddalona od hotelu. Do miasteczka też kawałek drogi, powroty pod górkę.
ZaletyCzysto, miła obsługa
WadyMały basen z niewielką strefa dla dzieci, mało parasoli, hotel dla palaczy, których jest mnóstwo, brak animacji, wspinaczki do pokoi

Anna
Czerwiec 2022 ·

Rodzina z dziećmi

Dodano: 28.06.2022
2.0
Niestety opinie, które mają takie wysokie oceny są dla mnie jakieś sztuczne. Wróciłam właśnie z pobytu w tym hotelu i jestem ogromnie zawiedziona. Zaczynając od pokoju: przestronny, w miarę wygodny, ubogo wyposażony. Jednak chodzenie pod schodach, by do niego dotrzeć masakrycznie trudne. W budynku nie ma wind, więc starsze osoby na pewno będą miały problem z wtarganiem walizek do i z pokoju. Stołówka: czysto, estetycznie, kelnerzy uwijają się, by stoliki na bieżąco były sprzątane, jednak jedzenie tragiczne, monotonne, mały wybór i małe ilości, często trzeba było długo czekać na doniesienie posiłku. W hotelu przebywało dużo dzieci, niestety poza płatkami z zimnym mlekiem i gotowanymi jajkami nie było dla nich nic. Zapytanie o omlety, nie oni nie robią. Śniadania tylko do 9.30. Więc trzeba się uwijać. Hotel między posiłkami nie zapewnia żadnych snack barów, przekąsek, kawy czy soków. Brak owoców, codziennie królował arbuz średnio dojrzały plus kiwi. Żadnych innych owoców, które by urozmaicały posiłki. Brak owoców morza, co mnie zdziwiło, bo przecież to wyspa to podczas posiłków królowała wieprzowina i kurczaki. Pozostają tylko godziny 7.30-9.30, 12.30-14.30, 18.50-21.00. Jeżeli ktoś zgłodnieje w trakcie to może iść do sklepu. Lepiej wziąć opcję HB a na obiad pójść do lokalnych restauracji, zdecydowanie lepiej się zje, smaczniej, a greckie potrawy są mega pyszne. Te na stołówce są jałowe, bez smaku i bez większego wyboru. Opcja all inclusive to tylko opcja przy wyborze oferty. Nijak ma się do rzeczywistości. W barze brak drinków. Co mi bardzo przeszkadzało to napoje czy drinki w barze były wydawane w cienkich, plastikowych kubeczkach co jak na standard 4* jest nie do przyjęcia. Piwo (z nazwy tylko) nalewane tak, by połowa kubeczka zapełniona była pianą. Jak poprosiłam o dolanie to usłyszałam "starczy". Łysy barman to porażka tam, chamski, wredny i wyniosły, robi wszystko od niechcenia, zero uśmiechu i zadowolenia, jakby stał za karę za barem. Animacje: ZERO, człowiek siedzi w barze słuchając innych polaków (hotel 90% rodaków). Atrakcją jednego wieczoru byli greccy tancerze, którzy swoje show robili na tle otwartych toalet basenowych, fantastyczne przeżycie !!! Brak zabaw na basenie, dzieci poza piłką i materacem nie mają żadnych animacji dla siebie. Porażka !!! Położenie: hotel na wzniesieniu, niestety wracając mozolna wspinaczka, bardzo ciężka przy wysokich temperaturach. Widoki bardzo ładne, szczególnie na górnych partiach hotelu. Można pójść na dach z którego widać cudowną panoramę i piękne zachody słońca. Nie ma plaży przy hotelu, by się wykąpać. Najbliższa plaża z leżakami jest 15 minut od hotelu w Stalidze, tam również znajdują się sklepiki z pamiątkami oraz restauracje. Niestety ten hotel może służyć tylko do spania. NIE POLECAM !!!
ZaletyCodzienne sprzątanie pokoi Położony na wzgórzu (TYLKO ZE WZGLĘDU NA WIDOKI) Cicho, spokojnie
WadyBrak wody pitnej w pokojach Podejście pod hotel pod wysokie wzgórze, przyznam że było to męczące. Brak muzyki, animacji Monotonne jedzenie, przerabiane następnego dnia na inne potrawy Niemiła obsługa na barze Słona woda w basenie i prysznicach przy basenie. Brak wentylacji w łazienkach i stojąca woda na podłodze. Bardzo ubogi bar dla korzystających z AII Inclusive. Zero drinków !!!

ANETA
Maj 2022 ·

Para

Dodano: 21.05.2022
9.0
Cudownie:) Hotel bardzo czysty, swietnie usytuowany, 5 minut do autobusu. Plaża co kawałek inna, kamienista albo piasek. Obsługa przemiła szczególnie barman Emanuel i kucharz z wąsem jak Robert Johanssson ;) zresztą całą ekipa była cudowna . Jedzenie- każdy znajdzie coś dla siebie, codziennie inne, świeże i również regionalne. Polecam z całego serca i bawcie się dobrze ;) 😉
ZaletyObsługa, czystość, widoki z górnych budynków na morze i góry,
WadyBrak

Mapa

Cretaquarium 13 km w linii prostej od hotelu
Absolutnie fantastyczne miejsce - zachwycą się nim nie tylko dzieci, dorosłych także porwie magia podwodnego świata. W tym największym i najnowocześniejszym w Europie akwarium przeżyjemy niesamowitą przygodę z ponad 2500 gatunkami zwierząt morskich zamieszkujących wody Morza Śródziemnego. Na terenie akwarium znajduje się aż 60 akwariów o pojemności aż do 900 tys. litrów. Duża zaletą tego akwarium jest jego multimedialny charakter - do dyspozycji zwiedzających jest aż 100 punktów obserwacyjnych, ekrany dotykowe, peryskopy, mikroskopy, można także wypożyczyć audioguide. Akwarium jest czynne przez 365 dni w roku. Od maja do września jest otwarte od 9.30 do 21.00.

Zobacz więcej

Cretaquarium
Ruiny w Knossos 23 km w linii prostej od hotelu
Legendarny Pałac Minojski zwany także Labiryntem Minotaura to wyjątkowe miejsce na wyspie, które dało początek słynnym legendom o Dedalu i Ikarze oraz królu Minosie. Pałac w Knossos wybudowano w 2000 roku p.n.e - był filarem kultury minojskiej. Wielokrotnie równano go z ziemią, doświadczył także trzęsienia ziemi i najazdu Achajów. Jego historię odkryły na nowo ulewne deszcze, które spadły na Knossos pod koniec XIX w. i odsłoniły skrywane dotąd skarby. Prace wykopaliskowe prowadził Arthur Evans - dzięki niemu odsłonięto ruiny o powierzchni 14740 m2. W wyniku prac odkryto między innymi pozostałości warsztatów garncarskich i kamieniarskich. Arthur Evans odtworzył częściowo pomieszczenia pałacu wraz z malowidłami naściennymi. Dzięki jego pracy możemy zobaczyć z jakim rozmachem wznoszono budowle 4 tys. lat temu.

Zobacz więcej

Ruiny w Knossos
Muzeum Archeologiczne w Heraklionie 26 km w linii prostej od hotelu
Będąc na Krecie po prostu nie można go nie odwiedzić. To unikalne na skalę europejską muzeum i zarazem jedno z największych w Grecji. To podróż do przeszłości - nietuzinkowa lekcja historii przez ostatnie 5500 lat Krety. W 20 salach znajdziemy unikatowe dzieła sztuki (także z bardzo ważnego dla Krety okresu minojskiego), miedzy innymi: sarkofagi, freski, ceramikę, narzędzia, nagrobki oraz słynne znaleziska takie jak dysk z Fajstos (1650-1600 p.n.e., nazywany także pierwszą minojską płytą CD - według licznych badaczy jest na nim zapisana modlitwa do bogini-matki) i figurka Bogini z wężami (1700-1450 p.n.e.). Muzeum znajduje się w ścisłym centrum Heraklionu.

Zobacz więcej

Twierdza Kules w Heraklionie 26 km w linii prostej od hotelu
To żelazny punkt w programie zwiedzania Krety. Wybierając się na twierdzę zyskujemy: możliwość przespacerowania się murami obronnymi, z których roztacza się cudowna panorama na miasto i port oraz zwiedzanie wnętrza twierdzy i spacer po falochronie. Twierdza została zbudowana przez Wenecjan, którzy nazywali ją morską twierdzą. Była wówczas elementem fortyfikacji, które niczym ochronny pierścień otaczały Kretę. Jej budowa trwała aż 17 lat, ściany murów w niektórych miejscach mają aż 3 metry grubości.

Zobacz więcej

Twierdza Kules w Heraklionie
Spinalonga 29 km w linii prostej od hotelu
Wycieczka na tajemniczą wyspę to wyprawa na cały dzień - koniecznie trzeba zarezerwować dla niej czas będąc na wakacjach na Krecie. Jeszcze kilka tysięcy lat temu była integralną częścią Krety. W wyniku jednak potężnego trzęsienia ziemi odłączyła się od niej. Dopłyniemy na wyspę kutrem rybackim z portu w miasteczku Elounda i Agios Nikolaos. Punktem kulminacyjnym jest okazała forteca - niemy świadek licznych wydarzeń. Budowa twierdzy trwała niemal 70 lat - w tym czasie ta niewielka wysepka przeobraziła się w twierdzę z 35 działami. To właśnie z tego miejsca Kreteńczycy bronili się przed atakami na wschodnie wybrzeże Krety. Militarny charakter tego miejsca dogłębnie podkreślają liczne fortyfikacje. Na pewno naszej uwadze nie umknie także fakt, że na wyspie znajdowała się kolonia trędowatych. Zapędzeni na Spinalongę, odcięci od świata w którym dotychczas żyli, starali się stworzyć normalne warunki do życia - zamożne rodziny chorych mieszkańców wznosiły domy i kościoły, w których pracę i schronienie znajdowali trędowaci. Dopiero w 1957 r. kolonia została zamknięta, a chorych przeniesiono do szpitali.

Zobacz więcej

Spinalonga

Pogoda

Październik

Zobacz cały rok
23°C
16°C
25°C
7

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Brak wymaganych formularzy w związku z COVID-19.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Do Grecji Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
W Grecji dla Polaków wizy nie są wymagane.
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
W Grecji obowiązkowo należy uiścić przy zakwaterowaniu opłatę klimatyczną. Wysokość opłaty zależy od długości pobytu oraz kategorii hotelu wynosi od 0,25 do 4 EUR za dzień pobytu, a dokładniej:

1). dla pobytów w hotelach: 5* - 4 EUR / noc / pokój, 4* - 3 EUR / noc / pokój, 3* - 1,5 EUR / noc / pokój, 2*, 1* - 0,5 EUR / noc / pokój,
2). dla pobytów w apartamentach: 4* - 1 EUR / noc, 3* - 0,5 EUR / noc, 2*, 1* - 0,25 EUR / noc.

Pobierana opłata to kwota za cały pokój, naliczana niezależnie od liczby zameldowanych w nim osób.