Oferta, której szukasz, została wyprzedana. Nie rezygnuj jednak z wakacyjnych planów!

Mamy dla Ciebie ogromny wybór hoteli

Sprawdź inne oferty
lub

Możemy Ci pomóc znaleźć równie atrakcyjny hotel.

Wakacje.plWczasyGrecjaKretaMilatosRadisson Blu Beach Resort (ex Minos Imperial)

Radisson Blu Beach Resort (ex Minos Imperial)

Kod oferty: WAK678682
Kod oferty: WAK678682
24
basen
basen
teren hotelu
basen, dla dzieci
dla dzieci, kids club

Opis oferty

Region: KretaOrganizator: Orka TravelKod oferty: WAK678682
Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Opinie dodane przez

Anna
Lipiec 2022 ·

50+

Dodano: 12.07.2022
1.0
Spędziliśmy w tym hotelu 10 dni i powiem krótko NIGDY WIĘCEJ . Cały obiekt zaniedbany pokoje brudne a jedzenie to koszmar .Pracownicy hotelu mało sympatyczni.

Darek
Czerwiec 2021 ·

Rodzina z dziećmi

Dodano: 01.07.2021
8.0
Czytałem sprzeczne opinie i jechałem z mieszanymi uczuciami. Mile się rozczarowałem, moja ocena 4,5* - porównując do ocen, jakie dają TUI i Neckermann holelom nad Morzem Śródziemnym.<br>Ogród(rozległy i zadbany, duży w stosunku do liczby gości), baseny- 7 (3 słodka woda, 4 morska) baseny prywatne i 3 zjeżdżalnie. Baseny stosunkowo duże 2 o pow powyżej 300m2 każdu, reszta ok 18x8) - można popływać,Plaża - niezbyt duża,ciekawa(w wodzie skałki, ryby, jeżowce, nie jest to rafa koralowa, ale można nurkować) minus trudne wejście - kto słabo pływa, niech bierze obuwie plażowe, obok oddzelona falochronem zatoczka dla dzieci, tam łatwiej wejść. Dwie absolutne rewelacje- dużo leżaków i parasoli, nie trzeba zajmować, po śniadaniu wszędzie znajdzie się miejsce, baseny czynne 24h, oświetlona, można pływać w nocy!!!. Moja ocena 4,5-5*<br>Pokoje nasz miał ok 36 m2 (pokój18, łazienka5, przedpokuj3, balkon10) nowy, łazienka ładnie wyposażona, lodówka, sejf w cenie, widok na morze i basen, wszystkie chyba są takie. Moja ocena 4,5-5*<br>Jedzenie - całkiem przyzwoite, 3 posiłki, grill, wybór mięs, ryb, makaronów, sałatek, ciast, owoców, pizza,drobne minusy - brak rzeczy wyrafinaowanuch, bez owoców morza, ryby wszystkie tak samo smakują, mogłby być większy wybór owoców. Moja ocena 3,5-4*.<br>Sport - codziennie stretching, piłka wodna i gimnatyka w wodzie, dobrze klimatazowana siłownia pływanie - mi to zupełnie wystarczało. sporadycznie piłka nożna i siatkówka, brak aerobiku, jogi i innych rodzajów gimnastyki. Moja ocena 4*.<br>Rozrywka - nie wiem, nie chodziłem na wieczorne show, pewnie durna jak wszędzie.<br>Obsługa słaba. w recepcji jakoś sobie radzili, reagowali na telefony 3,5-4*, taka sama ocena dla entertaiment team (nie przepracowywali się, ale mili i nienachalni). Kelnerzy- tragedia (2,5*) przy posiłkach trzeba zamawiać napoje od razu po wejściu, to jest szansa, ze się dostanie przed wyjściem, to samo w barach, grzebia się i jeszcze przewracają oczami, tu kelner częściej niż klient ma rację, po opieprzeniu przestają kręcić oczami, ale nie przestają się grzebać, trzeba się przyzwyczaić. <br>Otoczenie - słaba komunikacja (1-2 autobusy dziennie,) spacery: w prawo w 10 minut można dojść do zasyfionej, śmierdzącej wioski, w lewo pólgodzinny uroczy spacer nad urwiskiem do następnego, ładnego hotelu. Mnie to nie przeszkadzało, ale jeśli ktoś lubi codziennie wieczorem spacer po ładnym bulwarze, pełnym kafejek i sklepów to tu tego nie znajdzie.<br>

Darek
Czerwiec 2021 ·

Rodzina z dziećmi

Dodano: 01.07.2021
7.6
Czytałem sprzeczne opinie i jechałem z mieszanymi uczuciami. Mile się rozczarowałem, moja ocena 4,5* - porównując do ocen, jakie dają TUI i Neckermann holelom nad Morzem Śródziemnym. Ogród(rozległy i zadbany, duży w stosunku do liczby gości), baseny- 7 (3 słodka woda, 4 morska) baseny prywatne i 3 zjeżdżalnie. Baseny stosunkowo duże 2 o pow powyżej 300m2 każdu, reszta ok 18x8) - można popływać,Plaża - niezbyt duża,ciekawa(w wodzie skałki, ryby, jeżowce, nie jest to rafa koralowa, ale można nurkować) minus trudne wejście - kto słabo pływa, niech bierze obuwie plażowe, obok oddzelona falochronem zatoczka dla dzieci, tam łatwiej wejść. Dwie absolutne rewelacje- dużo leżaków i parasoli, nie trzeba zajmować, po śniadaniu wszędzie znajdzie się miejsce, baseny czynne 24h, oświetlona, można pływać w nocy!!!. Moja ocena 4,5-5* Pokoje nasz miał ok 36 m2 (pokój18, łazienka5, przedpokój3, balkon10) nowy, łazienka ładnie wyposażona, lodówka, sejf w cenie, widok na morze i basen, wszystkie chyba są takie. Moja ocena 4,5-5* Jedzenie - całkiem przyzwoite, 3 posiłki, grill, wybór mięs, ryb, makaronów, sałatek, ciast, owoców, pizza,drobne minusy - brak rzeczy wyrafinaowanuch, bez owoców morza, ryby wszystkie tak samo smakują, mogłby być większy wybór owoców. Moja ocena 3,5-4*. Sport - codziennie stretching, piłka wodna i gimnatyka w wodzie, dobrze klimatazowana siłownia pływanie - mi to zupełnie wystarczało. sporadycznie piłka nożna i siatkówka, brak aerobiku, jogi i innych rodzajów gimnastyki. Moja ocena 4*. Rozrywka - nie wiem, nie chodziłem na wieczorne show, pewnie durna jak wszędzie. Obsługa słaba. w recepcji jakoś sobie radzili, reagowali na telefony 3,5-4*, taka sama ocena dla entertaiment team (nie przepracowywali się, ale mili i nienachalni). Kelnerzy- tragedia (2,5*) przy posiłkach trzeba zamawiać napoje od razu po wejściu, to jest szansa, ze się dostanie przed wyjściem, to samo w barach, grzebia się i jeszcze przewracają oczami, tu kelner częściej niż klient ma rację, po opieprzeniu przestają kręcić oczami, ale nie przestają się grzebać, trzeba się przyzwyczaić. Otoczenie - słaba komunikacja (1-2 autobusy dziennie,) spacery: w prawo w 10 minut można dojść do zasyfionej, śmierdzącej wioski, w lewo pólgodzinny uroczy spacer nad urwiskiem do następnego, ładnego hotelu. Mnie to nie przeszkadzało, ale jeśli ktoś lubi codziennie wieczorem spacer po ładnym bulwarze, pełnym kafejek i sklepów to tu tego nie znajdzie. <br>

Paula
Czerwiec 2021 ·

Rodzina z dziećmi

Dodano: 01.07.2021
7.2
Jakość posiłów i obsługa podczas jedzenia zdecydowanie za niska w stosunku do standardu hotelu.

misiek_30
Czerwiec 2021 ·

Rodzina z dziećmi

Dodano: 01.07.2021
6.8
Obsługa hotelowa oraz jakość oferowanych usług hotelowych nie odpowiada tej klasie, czyli 5 gwiazdkom. Ciągłe spóźnienia, na prawdę długie czekanie na obsługę kelnerów, brudne szklanki to codzienność na restauracji. Bary to rozcieńczone do nieprzyzwoitości wszelkie napoje bezalkoholowe (soki, kawa, napoje gazowane) albo ich kompletny brak z uwagi na "chwilowe" usterki. Napoje alkoholowe tylko i wyłącznie krajowe; niech nikt nie liczy, że wykupienie opcji all inclusive daje mu dostęp do pełnej gamy napojów (w all są jedynie bardzo nieliczne lokalne napoje, brak nawet cafe frappe). Hotel broni się swoją infrastrukturą, ślicznymi basenami i ogrodami. Godna polecenia jest restauracja chińska, do niczego włoska.

Mapa

Spinalonga 17 km w linii prostej od hotelu
Wycieczka na tajemniczą wyspę to wyprawa na cały dzień - koniecznie trzeba zarezerwować dla niej czas będąc na wakacjach na Krecie. Jeszcze kilka tysięcy lat temu była integralną częścią Krety. W wyniku jednak potężnego trzęsienia ziemi odłączyła się od niej. Dopłyniemy na wyspę kutrem rybackim z portu w miasteczku Elounda i Agios Nikolaos. Punktem kulminacyjnym jest okazała forteca - niemy świadek licznych wydarzeń. Budowa twierdzy trwała niemal 70 lat - w tym czasie ta niewielka wysepka przeobraziła się w twierdzę z 35 działami. To właśnie z tego miejsca Kreteńczycy bronili się przed atakami na wschodnie wybrzeże Krety. Militarny charakter tego miejsca dogłębnie podkreślają liczne fortyfikacje. Na pewno naszej uwadze nie umknie także fakt, że na wyspie znajdowała się kolonia trędowatych. Zapędzeni na Spinalongę, odcięci od świata w którym dotychczas żyli, starali się stworzyć normalne warunki do życia - zamożne rodziny chorych mieszkańców wznosiły domy i kościoły, w których pracę i schronienie znajdowali trędowaci. Dopiero w 1957 r. kolonia została zamknięta, a chorych przeniesiono do szpitali.

Zobacz więcej

Spinalonga
Cretaquarium 24 km w linii prostej od hotelu
Absolutnie fantastyczne miejsce - zachwycą się nim nie tylko dzieci, dorosłych także porwie magia podwodnego świata. W tym największym i najnowocześniejszym w Europie akwarium przeżyjemy niesamowitą przygodę z ponad 2500 gatunkami zwierząt morskich zamieszkujących wody Morza Śródziemnego. Na terenie akwarium znajduje się aż 60 akwariów o pojemności aż do 900 tys. litrów. Duża zaletą tego akwarium jest jego multimedialny charakter - do dyspozycji zwiedzających jest aż 100 punktów obserwacyjnych, ekrany dotykowe, peryskopy, mikroskopy, można także wypożyczyć audioguide. Akwarium jest czynne przez 365 dni w roku. Od maja do września jest otwarte od 9.30 do 21.00.

Zobacz więcej

Cretaquarium
Ruiny w Knossos 35 km w linii prostej od hotelu
Legendarny Pałac Minojski zwany także Labiryntem Minotaura to wyjątkowe miejsce na wyspie, które dało początek słynnym legendom o Dedalu i Ikarze oraz królu Minosie. Pałac w Knossos wybudowano w 2000 roku p.n.e - był filarem kultury minojskiej. Wielokrotnie równano go z ziemią, doświadczył także trzęsienia ziemi i najazdu Achajów. Jego historię odkryły na nowo ulewne deszcze, które spadły na Knossos pod koniec XIX w. i odsłoniły skrywane dotąd skarby. Prace wykopaliskowe prowadził Arthur Evans - dzięki niemu odsłonięto ruiny o powierzchni 14740 m2. W wyniku prac odkryto między innymi pozostałości warsztatów garncarskich i kamieniarskich. Arthur Evans odtworzył częściowo pomieszczenia pałacu wraz z malowidłami naściennymi. Dzięki jego pracy możemy zobaczyć z jakim rozmachem wznoszono budowle 4 tys. lat temu.

Zobacz więcej

Ruiny w Knossos
Muzeum Archeologiczne w Heraklionie 38 km w linii prostej od hotelu
Będąc na Krecie po prostu nie można go nie odwiedzić. To unikalne na skalę europejską muzeum i zarazem jedno z największych w Grecji. To podróż do przeszłości - nietuzinkowa lekcja historii przez ostatnie 5500 lat Krety. W 20 salach znajdziemy unikatowe dzieła sztuki (także z bardzo ważnego dla Krety okresu minojskiego), miedzy innymi: sarkofagi, freski, ceramikę, narzędzia, nagrobki oraz słynne znaleziska takie jak dysk z Fajstos (1650-1600 p.n.e., nazywany także pierwszą minojską płytą CD - według licznych badaczy jest na nim zapisana modlitwa do bogini-matki) i figurka Bogini z wężami (1700-1450 p.n.e.). Muzeum znajduje się w ścisłym centrum Heraklionu.

Zobacz więcej

Twierdza Kules w Heraklionie 38 km w linii prostej od hotelu
To żelazny punkt w programie zwiedzania Krety. Wybierając się na twierdzę zyskujemy: możliwość przespacerowania się murami obronnymi, z których roztacza się cudowna panorama na miasto i port oraz zwiedzanie wnętrza twierdzy i spacer po falochronie. Twierdza została zbudowana przez Wenecjan, którzy nazywali ją morską twierdzą. Była wówczas elementem fortyfikacji, które niczym ochronny pierścień otaczały Kretę. Jej budowa trwała aż 17 lat, ściany murów w niektórych miejscach mają aż 3 metry grubości.

Zobacz więcej

Twierdza Kules w Heraklionie

Pogoda

19°C
12°C
22°C
6

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Brak wymaganych formularzy w związku z COVID-19.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Do Grecji Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
W Grecji dla Polaków wizy nie są wymagane.
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
W Grecji obowiązkowo należy uiścić przy zakwaterowaniu opłatę klimatyczną. Wysokość opłaty zależy od długości pobytu oraz kategorii hotelu wynosi od 0,25 do 4 EUR za dzień pobytu, a dokładniej:

1). dla pobytów w hotelach: 5* - 4 EUR / noc / pokój, 4* - 3 EUR / noc / pokój, 3* - 1,5 EUR / noc / pokój, 2*, 1* - 0,5 EUR / noc / pokój,
2). dla pobytów w apartamentach: 4* - 1 EUR / noc, 3* - 0,5 EUR / noc, 2*, 1* - 0,25 EUR / noc.

Pobierana opłata to kwota za cały pokój, naliczana niezależnie od liczby zameldowanych w nim osób.