Bardzo dobry21 opinii93% poleceń
8,3
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny

Asterion Beach

Lato 2021
Kod oferty: WAK644059
obiekt
obiekt
recepcja / lobby
pokój
plaża
obiektobiektrecepcja / lobbypokójplaża
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Promocja

Lato 2021ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19 gratis

Best Reisen - LATO 2021

Lato 2021ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19 gratis
Tylko do 28.02.2021 r. oferta promocyjna z ubezpieczeniem KL na wypadek zachorowania na Covid-19 GRATIS. Dodatkowo aż do 40% zniżki (wliczona w cenę).

Nasi klienci docenili

 • Egzotyczna plaża na wyspie Elafonissi - przekonacie się o tym sami jak tylko zatopicie stopy w jej różowym piasku.
 • Laguna Balos - najpiękniejsza i najliczniej fotografowana laguna Europy z soczyście turkusową wodą.
 • Wąwóz Samaria - najdłuższy suchy wąwóz w Europie - niebywała gratka dla miłośników piękna naturalnej przyrody.
 • Dodatkowe opcje

  Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

  185
  za wycieczkę
  promesa

  Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

  promesa
  0
  za wycieczkę
  Trwa weryfikacja ceny

  Najchętniej wybierana opcja. Szybko, bezpiecznie, gdziekolwiek jesteś!

  Szczegóły oferty

  Kod oferty: WAK644059Region: KretaOrganizator: Best Reisen

  Naszym zdaniem

  Doskonały, nieduży hotel sieci Louis, wspaniale położony przy plaży. Tradycyjna architektura, niska zabudowa, eleganckie pokoje z tarasami i balkonami. Spektakularne widoki na morze i góry, spokojne otoczenie, kameralna atmosfera, świetna kuchnia grecka, pełen relaks.

  Położenie

  Przy piaszczysto-żwirkowej plaży (serwis plażowy bezpłatnie), półtora km od wsi Maleme, ok. 3km od tętniącego życiem kurortu Platanias, 15km od w Chanii, 35km od lotniska (CHQ).

  Wyposażenie

  Przestronne lobby, recepcja czynna całą dobę, bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu, odpłatny kącik internetowy, wypożyczalnia samochodów, sklep z pamiątkami, minimarket, biblioteczka, sala konferencyjna, restauracja główna, restauracja a la carte z widokiem na morze (czynna w wysokim sezonie), elegancki bar główny, bar przy basenie, room-service, pralnia. Hotel nie akceptuje zwierząt.

  Pokoje

  Twin Superior

  Garden View

  DSG - sypialnia, łazienka, indywidualnie sterowana klimatyzacja, LED telewizor z kanałami sat, telefon, Wi-Fi, sejf, zestaw do kawy/herbaty, minibar, balkon lub taras z widokiem na ogród. Powierzchnia - ok. 28m kw.

  Suite 1 Bedroom

  Garden View

  P1G - sypialnia oddzielona drzwiami wewnętrznymi od pokoju dziennego, łazienka, indywidualnie sterowana klimatyzacja, LED telewizor z kanałami sat, zestaw do kawy/herbaty, minibar, telefon, Wi-Fi, sejf, balkon lub taras z widokiem na ogród. Powierzchnia - ok. 40m kw.

  Wyżywienie

  BB - śniadania w formie bufetu

  HB - śniadania (bufet) i kolacje (bufet, darmowa woda niegazowana lub gazowana, pozostałe napoje płatne)

  Ultra All inclusive - śniadania, obiady, kolacje, przekąski, podwieczorek, lokalne i niektóre importowane napoje i alkohole serwowane od godz. 10:00 do 24:00, w minibarze 2 butelki wody mineralnej, 2 napoje bezalkoholowe, 2 piwa i 2 soki uzupełniane codziennie.

  Program Dine Around pozwala zamieniać kolację w restauracji głównej na restaurację a'la carte (konieczna rezerwacja).

  Sport i rozrywka

  Basen z tarasem słonecznym (bezpłatne leżaki, parasole, ręczniki), siłownia, odpłatnie: sauna, jacuzzi, zabiegi kosmetyczne i masaże w spa, sporty wodne, wypożyczalnia rowerów.

  Dla dzieci

  Brodzik, plac zabaw, wysokie krzesełka w restauracji, łóżeczka niemowlęce.

  Formularz passenger locator form (plf)

  Władze greckie wprowadziły bezwzględny obowiązek zarejestrowania swojego pobytu na stronie https://travel.gov.gr/#/ dla wszystkich osób wjeżdżających do Grecji (Passenger Locator Form).

  Po wypełnianiu formularza PLF wygenerowany zostanie kod QR, który należy okazać przy przekraczaniu granicy z Grecją drogą powietrzną, lądową i morską. Kod należy wydrukować lub zapisać w formie elektronicznej, by służby graniczne mogły go zeskanować. Formularz należy wypełnić co najmniej 48 godzin przed wjazdem a w przypadku podróży samolotem - co najmniej 24 godziny przed odprawą. W formularzu PLF należy podać adres pobytu w Grecji lub plan podróży na najbliższe 7 dni. Do formularza można dopisać małoletnie dzieci.

  Za niedopełnienie powyższego obowiązku władze greckie mają prawo ukarać grzywną w wysokości 500 euro.

  Uwagi

  Co najmniej na 48 godzin przed wjazdem do Grecji trzeba wypełnić formularz (Passenger Locator Form, PFL) https://travel.gov.gr/#/, w którym należy podać swoje dane kontaktowe i miejsce pobytu. Dzięki temu można uzyskać niezbędyny d kod QR.

  Na miejscu w hotelu do zapłaty podatek turystyczny. Według rządu greckiego od stycznia 2018 r. nie jest on wliczony w cenę zakwaterowania. Po przyjeździe należy zapłacić podatek bezpośrednio w hotelu.

  Kwota do zapłaty uzależniona jest od standardu obiektu, szacunkowe kwoty:

  • 0,50 za pokój i za noc dla 1-2 hoteli

  • 1,50 za pokój i za noc w hotelach 3

  • 3,00 za pokój i za noc w hotelach 4

  • 4,00 za pokój i za noc w hotelach 5

  Szacunkowe opłaty za apartamenty lub placówki sklasyfikowane w kluczach":

  • 0,25 za pokój i za noc za 1-2 klucze

  • 0,50 za pokój i za noc za 3 klucze

  • 1,00 za pokój i za noc za 4 klucze

  Oferta jest oparta o tzw. dynamiczne pakietowanie. Cena aktualizuje się sama po założeniu rezerwacji. Rozkład lotów podany jest na "Zgłoszeniu rezerwacji". Aby cena mogła zostać ostatecznie potwierdzona, muszą być wprowadzone poprawnie dane uczestników: płeć "Pan/Pani", imię, nazwisko, data urodzenia (takie same jak w paszportach). Po założeniu rezerwacji wstępnej nie mamy możliwości edycji danych.

  W przypadku braku możliwości rezerwacji biletów lotniczych w przyjętych taryfach cena ostateczna imprezy może ulec zmianie. Ewentualna dopłata podlega akceptacji klienta. W przypadku przelotów rejsowych wszelkie zmiany zgłoszone po potwierdzeniu rezerwacji i wystawieniu biletów są rozpatrywane indywidualnie. Odpowiedzialność za konsekwencje zmian i wszelkie koszty z tym związane ponosi klient.

  Jeśli uczestnik wyjazdu nie jest obywatelem polskim (nie posiada paszportu polskiego) - powinien nas o tym fakcie bezzwłocznie powiadomić, ponieważ ceny naszych ofert są skalkulowane dla klientów legitymujących się polskimi paszportami. Dodatkowo osoby nieposiadające obywatelstwa polskiego zobowiązane są we własnym zakresie zrealizować kwestie wizowe. Biuro nie ponosi odpowiedzialności w sytuacji, gdy klient nie wyleci do kraju docelowego, zostanie zawrócony lub w jakikolwiek inny sposób sprawy paszportowo-wizowe wpłyną na jego wylot i pobyt.

  Obywateli polskich nie obowiązują wizy. Należy mieć paszport (ważny minimum 6miesięcy od daty powrotu) lub dowód osobisty. Dokument tożsamości muszą posiadać także dzieci.

  Cena zawiera

  Bilet lotniczy z opłatami lotniskowymi, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie wg oferty, wyżywienie wg oferty, telefoniczną anglojęzyczną obsługę, ubezpieczenie od KL, NNW, bagażu i chorób przewlekłych, VAT.

  Cena nie zawiera

  Podatku turystycznego płatnego na miejscu w hoteu, wycieczek fakultatywnych, napiwków, wydatków własnych, dodatkowych ubezpieczeń od kosztów rezygnacji i pakiet SPORT, podatku turystycznego.

  Aktualizacje covid-19

  Ze względu na bardzo dynamicznie zmieniającą się ogólnoświatową sytuację związaną z epidemią Covid-19, hotel zastrzega sobie prawo do wprowadzenia obostrzeń i zmian dotyczących korzystania z infrastruktury hotelu oraz formuły wyżywienia zgodnej z wprowadzanymi wymogami i zasadami władz odwiedzanego kraju. Prosimy mieć na uwadze, że tego typu zamiany mogą być wprowadzone w trybie nagłym i bez wcześniejszego informowania organizatora. Różnice w opisie oferty wynikające z powyższej informacji nie stanowią podstawy reklamacyjnej. Dodatkowo, przed wyjazdem prosimy o zapoznanie się z komunikatem MSZ, przepisami wizowymi, paszportowymi dotyczącymi odwiedzanego kraju: https://polakzagranica.msz.gov.pl/ .

  Informacje o lotach liniami enter air, lot, wizzair, ryanair

  Enter Air

  W przypadku przelotów liniami Enter Air wszelkie zmiany zgłoszone po potwierdzeniu rezerwacji i wystawieniu biletów są rozpatrywane indywidualnie. Odpowiedzialność za konsekwencje zmian i wszelkie koszty z tym związane ponosi klient.

  Rozkład lotów podany jest na "Zgłoszeniu rezerwacji". Prosimy o wprowadzenie poprawnych danych uczestników: płeć "Pan/Pani", imię, nazwisko, data urodzenia (takie same jak w paszportach/dowodach ososbistych). Po założeniu rezerwacji stałej nie mamy możliwości edycji danych uczestników

  Przy rezerwacjach z przelotem liniami Enter Air, obowiązują warunki anulacji, zmiany danych uczestników zgodne z warunkami przewoźnika. Nie mają zastosowania warunki rezerwacji dla przelotów czarterowych.

  Lecąc z LOT każdy pasażer może wziąć ze sobą:

  Do kabiny można wnieść jeden bagaż podręczny (max 8kg) który musi zostać umieszczony pod poprzedzającym fotelem. W przypadku chęci zabrania dodatkowego bagażu za dodatkową opłatą dostępne są opcje:

  • bagaż rejestrowany 23kg; cena 270PLN/sztuka

  Dodanie ww usług już po założeniu rezerwacji będzie wiązało się z wyższymi ich cenami.

  Podczas odprawy on-line miejsca w samolocie przydzielane automatycznie przez system. Nie możemy zagwarantować, że osoby z jednej rezerwacji będzą siedziały obok siebie. Istnieje jednak możliwość rezerwacji konkretnych miejsc za dodatkową opłatą dzięki której klienci będą mieli gwarancję miejsc obok siebie.

  [//

  Wizzair]Jedna sztuka bagażu podręcznego, nie większa niż 40 x 30 x 20 cm, maks. 10 kg (domyślnie w cenie).

  Bagaż główny za dopłatą

  • 20 kg w cenie 450 PLN/sztuka z wylotem z Warszawy, 450 PLN/sztuka z wylotem z Katowic, 400 PLN/sztuka z wylotem z Krakowa

  • 32 kg w cenie 600 PLN/sztuka z wylotem z Warszawy, 600 PLN/sztuka z wylotem z Katowic, 500 PLN/sztuka z wylotem z Krakowa

  WIZZ Priority

  Jeśli wykupisz usługę WIZZ Priority (lub masz do niej prawo na podstawie pakietu WIZZ Privilege Pass, WIZZ GO lub WIZZ Plus), będziesz mieć prawo do wniesienia na pokład jednej sztuki bezpłatnego bagażu podręcznego (maks. wymiary: 40 x 30 x 20 cm) i dodatkowej sztuki bagażu podręcznego na kółkach (maks. wymiary: 55 x 40 x 23 cm). Gwarantujemy, że możesz zabrać obie sztuki bagażu ze sobą do kabiny, chyba że będzie to niemożliwe ze względu na ograniczenia operacyjne. Koszt usługi Wizz Priority to 240 PLN/os. za lot w dwie strony.

  Wybór miejsca (za opłatą)

  Możesz wybrać miejsca za opłatą podczas rezerwacji. Jeśli nie chcesz rezerwować miejsca, przydzielimy Ci losowe miejsce podczas odprawy, na 48 godzin przed odlotem. W tym wypadku nie możemy zagwarantować, że osoby na tej samej rezerwacji będą siedziały obok siebie.

  [//

  Ryanair]Do kabiny można wnieść jeden bagaż podręczny (max 40cm x 20cm x 25cm), który musi zostać umieszczony pod poprzedzającym hotelem. W przypadku chęci zabrania dodatkowego bagażu za dodatkową opłatą dostępne są opcje:

  • pierwszeństwo wejścia na pokład - Pasażerowie, którzy zakupią usługę mogą zabrać 1 dodatkową 10 kg torbę, która musi zmieścić się w koszu do mierzenia bagażu (nie przekraczająca 10 kg i o wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm); cena 150 PLN/os.

  • bagaż rejestrowany 20kg; cena 330 PLN/sztuka

  Dodanie ww usług już po założeniu rezerwacji będzie wiązało się z wyższymi ich cenami.

  Podczas odprawy on-line miejsca w samolocie przydzielane automatycznie przez system. Nie możemy zagwarantować, że osoby z jednej rezerwacji będzą siedziały obok siebie. Istnieje jednak możliwość rezerwacji konkretnych miejsc za dodatkową opłatą dzięki której klienci będą mieli gwarancję miejsc obok siebie.

  Informacje o lotach liniami corendon airlines, lot polish airlines, aegan ailines, ryanair, easy jet

  Corendon Airlines

  UWAGA! Wszystkie oferty z przelotem liniami Corendon Airlines oparte są o dynamiczne pakietowanie. Linie Corendon Airlines działają na zasadzie samolotów rejsowych.

  Cena aktualizuje się sama po założeniu rezerwacji. Rozkład lotów podany jest na "Zgłoszeniu rezerwacji". Aby cena mogła zostać ostatecznie potwierdzona, muszą być wprowadzone poprawnie dane uczestników: płeć "Pan/Pani", imię, nazwisko, data urodzenia (takie same jak w paszportach). Po założeniu rezerwacji wstępnej nie mamy możliwości edycji danych uczestników.

  W przypadku przelotów rejsowych wszelkie zmiany zgłoszone po potwierdzeniu rezerwacji i wystawieniu biletów są rozpatrywane indywidualnie. Odpowiedzialność za konsekwencje zmian i wszelkie koszty z tym związane ponosi klient.

  Warunki przewozu linii lotniczych Corendon: https://www.corendonairlines.com/en/page/travel-information/rules-regulations/rules-for-tickets-and-reservations

  Przy rezerwacjach założonych na wyloty do Grecji z przelotem liniami Corendon, obowiązują warunki anulacji, zmiany danych uczestników zgodne z warunkami przewoźnika. Nie mają zastosowania warunki rezerwacji dla przelotów czarterowych.

  W przypadku braku możliwości rezerwacji biletów lotniczych w przyjętych taryfach cena ostateczna imprezy może ulec zmianie. Ewentualna dopłata podlega akceptacji klienta.

  ///

  LOT Polish Airlines

  W cenie jest jedna sztuka bagażu podręcznego - max 8kg (55x40x23cm), który powinien zmieścić się w górnej półce na pokładzie lub pod poprzedzającym fotelem.

  Bagaż rejestrowany za dopłatą

  • do 23kg - cena 250PLN/sztuka

  Dodanie ww usług już po potwierdzeniu rezerwacji będzie wiązało się z wyższymi cenami.

  Podczas odprawy on-line miejsca w samolocie przydzielane automatycznie przez system. Nie możemy zagwarantować, że osoby z jednej rezerwacji będą siedziały obok siebie. Istnieje jednak możliwość rezerwacji konkretnych miejsc za dodatkową opłatą.

  Warunki przewozu linii lotniczych LOT Polish Airlines: https://www.lot.com/pl/pl/conditions-of-carriage

  ///

  Aegan Airlines

  W cenie jest jedna sztuka bagażu podręcznego - max 8kg (55x40x23cm), który powinien zmieścić się w górnej półce na pokładzie lub pod poprzedzającym fotelem.

  Bagaż rejestrowany za dopłatą

  • do 23kg - cena 310PLN/sztuka

  Dodanie ww usług już po potwierdzeniu rezerwacji będzie wiązało się z wyższymi cenami.

  Podczas odprawy on-line miejsca w samolocie przydzielane automatycznie przez system. Nie możemy zagwarantować, że osoby z jednej rezerwacji będą siedziały obok siebie. Istnieje jednak możliwość rezerwacji konkretnych miejsc za dodatkową opłatą.

  Warunki przewozu linii Aegan Airlines: https://en.aegeanair.com/conditions-notices/

  [///

  Ryanair (BER-HER)]W cenie jedna sztuka bagażu podręcznego o wymiarach max 40cm x 20cm x 25cm, który musi zostać umieszczony pod poprzedzającym fotelem.

  Dodatkowe opcje za dopłatą

  • pierwszeństwo wejścia na pokład - Pasażerowie, którzy zakupią usługę mogą zabrać 1 dodatkową 10 kg torbę, która musi zmieścić się w koszu do mierzenia bagażu (nie przekraczająca 10 kg i o wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm); cena 210 PLN/os.

  • bagaż rejestrowany 20kg - cena 420 PLN/sztuka

  Dodanie ww usług już po założeniu rezerwacji będzie wiązało się z wyższymi ich cenami.

  Podczas odprawy on-line miejsca w samolocie przydzielane automatycznie przez system. Nie możemy zagwarantować, że osoby z jednej rezerwacji będą siedziały obok siebie. Istnieje jednak możliwość rezerwacji konkretnych miejsc za dodatkową opłatą.

  Warunki przewozu linii Ryanair : https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne-informacje/centrum-pomocy/Czesto-zadawane-pytania/ogolne-warunki-przewozu/ogolne-warunki-przewozu

  [///

  Easy Jet (BER-HER)]W cenie jedna sztuka bagażu podręcznego o wymiarach max 45cm x 36cm x 20cm, który musi zostać umieszczony pod poprzedzającym fotelem.

  Dodatkowe opcje za dopłatą

  • bagaż rejestrowany 15kg - cena 460PLN/sztuka

  • bagaż rejestrowany 23kg - cena 530 PLN/sztuka

  Dodanie ww usług już po założeniu rezerwacji będzie wiązało się z wyższymi ich cenami.

  Podczas odprawy on-line miejsca w samolocie przydzielane automatycznie przez system. Nie możemy zagwarantować, że osoby z jednej rezerwacji będą siedziały obok siebie. Istnieje jednak możliwość rezerwacji konkretnych miejsc za dodatkową opłatą.

  Warunki przewozu linii Easy Jet: https://www.easyjet.com/pl/ogolne-warunki

  Formularz passenger locator form (plf)

  Władze greckie wprowadziły bezwzględny obowiązek zarejestrowania swojego pobytu na stronie https://travel.gov.gr/#/ dla wszystkich osób wjeżdżających do Grecji (Passenger Locator Form).

  Po wypełnianiu formularza PLF wygenerowany zostanie kod QR, który należy okazać przy przekraczaniu granicy z Grecją drogą powietrzną, lądową i morską. Kod należy wydrukować lub zapisać w formie elektronicznej, by służby graniczne mogły go zeskanować. Formularz należy wypełnić co najmniej 48 godzin przed wjazdem a w przypadku podróży samolotem - co najmniej 24 godziny przed odprawą. W formularzu PLF należy podać adres pobytu w Grecji lub plan podróży na najbliższe 7 dni. Do formularza można dopisać małoletnie dzieci.

  Za niedopełnienie powyższego obowiązku władze greckie mają prawo ukarać grzywną w wysokości 500 euro.

  Aktualizacje covid-19

  Ze względu na bardzo dynamicznie zmieniającą się ogólnoświatową sytuację związaną z epidemią Covid-19, hotel zastrzega sobie prawo do wprowadzenia obostrzeń i zmian dotyczących korzystania z infrastruktury hotelu oraz formuły wyżywienia zgodnej z wprowadzanymi wymogami i zasadami władz odwiedzanego kraju. Prosimy mieć na uwadze, że tego typu zamiany mogą być wprowadzone w trybie nagłym i bez wcześniejszego informowania organizatora. Różnice w opisie oferty wynikające z powyższej informacji nie stanowią podstawy reklamacyjnej. Dodatkowo, przed wyjazdem prosimy o zapoznanie się z komunikatem MSZ, przepisami wizowymi, paszportowymi dotyczącymi odwiedzanego kraju: https://polakzagranica.msz.gov.pl/ .

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Mapa i atrakcje okolicy

  Zatoka Balos

  26 km w linii prostej od hotelu
  Laguna Balos to jedna z najczęściej fotografowanych lagun na Krecie i w Europie. Nie można się temu dziwić bo po prostu jest zjawisko piękna - turyści porównują pobyt na lagunie ze scenerią z reklamy batonika Bounty - krystalicznie czysta, turkusowa woda, miejscami o kolorze szafirowym skontrastowanym z idealną bielą piasku zachwyca i zaprasza do zanurzenia się w tym zjawiskowo pięknym krajobrazie. Będąc na Krecie po prostu trzeba ją zobaczyć. Niegdyś była Zatoką Piratów, teraz odkryła swoje skarby na nowo. Najbardziej popularnym sposobem dotarcia jest rejs promem z portu oddalonego o 3 km od miasteczka Kissamos.

  Zobacz więcej

  Zatoka Balos

  Wąwóz Samaria

  27 km w linii prostej od hotelu
  Wyprawa na wąwóz to jedna z największych atrakcji turystycznych na Krecie. Jest to najdłuższy suchy wąwóz w Europie - ma aż 18 km długości (dla turystów udostępnionych jest 16 km szlaku). To niebywała gratka dla miłośników piękna naturalnej przyrody i wędrówek górskimi szlakami. Na trasie zobaczymy unikatowe gatunki roślin i zwierząt (na pewno w pamięć zapadnie nam spotkanie z kozami Kri-Kri - symbolem Krety) i nietypowe formacje skalne. Szlak zaczyna się w wiosce Omalos (na 1227 m n.p.m.), następnie wiedzie skrajem koryta rzeki Taras (koniecznie zatrzymajmy się tam aby zwiedzić XIV-wieczne freski w cerkwi) oraz przecina koryto górskiego strumienia. Ukoronowaniem wyprawy są słynne Stalowe Wrota - miejsce, w którym wąwóz osiąga szerokość 3,5 m. Czas przejścia to ok. 6 h. Wycieczka wymaga dobrej kondycji i sportowego obuwia. Koszt biletu to ok. 5 Euro.

  Zobacz więcej

  Wąwóz Samaria

  Gramvoussa

  28 km w linii prostej od hotelu
  Wycieczka na Gramvoussę to gratka dla amatorów sielskiego relaksu pośród pięknych krajobrazów. Rejs na tą bezludną wyspę to obowiązkowy punkt na mapie zwiedzania zachodniej Krety. Na wyspie znajduje się jej główna trakcja - słynny zamek wybudowany w 1579 r. przez Wenecjan. Zjawiskowe jest już same jego położenie - na szczycie stromej skały, w najwyższym punkcie wyspy. Widoki rozpościerające się z jego murów o długości 272 m są głównym powodem wypraw w te strony. Oprócz pięknych widoków zamek ma także inne walory - skrywa w swoich komnatach wiele legend, na pewno z ust przewodnika usłyszymy tę o ukrytym w nim skarbie.

  Zobacz więcej

  Pogoda

  Temperatura w dzień
  24°C
  Temperatura w nocy
  14°C
  Temperatura wody
  20°C
  Liczba godzin słonecznych
  10

  Przed podróżą

  Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że wszyscy podróżni przybywający do Grecji z zagranicy od 8 stycznia 2021 r. do 28 lutego 2021 r. (z możliwością przedłużenia) zostaną zobligowane do poddania się 7-dniowej kwarantannie, a w przypadku osób powracających z Wielkiej Brytanii (bez względu na narodowość) do poddania sią 7-dniowej kwarantannie z dodatkowym wymogiem wykonania testu PCR w ostatnim dniu izolacji.

  Wymogi dotyczące obowiązku posiadania formularza PLF oraz zaświadczenia o negatywnym wyniku badania na COVID-19 pozostają bez zmian: podróżujących liniami lotniczymi z Polski wjazd na terytorium Grecji dozwolony jest pod warunkiem przedstawienia negatywnego wyniku testu diagnostycznego na koronawirusa, wykonanego metodą PCR. Test powinien zostać przeprowadzony w ciągu ostatnich 72 godziny przed wjazdem do Grecji, zaświadczenie o negatywnym wyniku testu powinno zostać przygotowane w języku angielskim.
  Do Grecji Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
  W Grecji dla Polaków wizy nie są wymagane.
  Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
  W Grecji obowiązkowo należy uiścić przy zakwaterowaniu opłatę klimatyczną. Wysokość opłaty zależy od długości pobytu oraz kategorii hotelu wynosi od 0,25 do 4 EUR za dzień pobytu, a dokładniej:

  1). dla pobytów w hotelach: 5* - 4 EUR / noc / pokój, 4* - 3 EUR / noc / pokój, 3* - 1,5 EUR / noc / pokój, 2*, 1* - 0,5 EUR / noc / pokój,
  2). dla pobytów w apartamentach: 4* - 1 EUR / noc, 3* - 0,5 EUR / noc, 2*, 1* - 0,25 EUR / noc.

  Pobierana opłata to kwota za cały pokój, naliczana niezależnie od liczby zameldowanych w nim osób.

  Opinie

  Opinie dodane przez

  10
  Anna Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Październik 2018Para
  Polecam ten hotel serdecznie. Byliśmy w tym hotelu z mężem na tygodniowym urlopie w październiku 2018. Pogoda wprawdzie pozostawiała wiele do życzenia ale za to hotel jest świetny. Wykupiony mieliśmy pakiet pełne wyżywienie plus (czyli picie do posiłków). Hotel nie jest duży, a w październiku prawdopodobnie nawet połowa pokoi nie zostało obsadzona, ale dzięki temu chwilami miało się wrażenie, że hotel jest cały dla nas. Mnóstwo leżaków na plaży czy na basenie do wyboru. Basen fajny, głęboki do pływania idealny w październiku chłodna woda ale i tak się kąpaliśmy. Morze dwa kroki obok. W październiku cieplejsze od basenu. Plaża żwirowo-kamienista, ale wejście do morza łagodne, choć trochę kamieniste. Buty do chodzenia w wodzie się przydały. Smaczne jedzenie. Na obiad i kolacje codziennie coś innego. Wybór na raz może nie powalająco wielki bo np. jedna ryba, jeden kurczak i jedno pieczone mięso, ale za to do każdego posiłku coś innego., Przez tydzień żadne danie się nie powtórzyło. Hotel serwuje też dania typowe dla kuchni greckiej. Do posiłku pieliśmy po dwie szklanki picia (w tym np. piwo lub wino) i to okazało się wystarczające. Hotel położony w sennej i cichej miejscowości. W październiku większość okolicznych tawern była już zamknięta, w hotelu nie było żadnych animacji czy wieczornych pokazów. Nam to odpowiadało my szukaliśmy ciszy i spokoju. Na wycieczkę do Chani wybraliśmy się autobusem. Niecałe pół godziny jazdy do centrum. Byłam już kilkakrotnie w Grecji, ale pierwszy raz spotkałam się z deptakiem wzdłuż morza. Ciągnął się kilometrami, idealny na spacery (nawet z wózkiem). Pokoje czyste, my mieliśmy tak zwany pokój rodzinny. Były to dwa pokoje z łazienką i aneksem kuchennym oraz dużym balkonem. Ręczniki wymieniane codziennie. Podsumowując: polecam wszystkim którzy szukają komfortu i spokoju.
  Zaletycisza i spokój, leżaki na plaży i blisko morze, łagodne zejście do morza czysto, smaczne jedzenie

  7.6
  Jacek
  Pobyt - Sierpień 2018Rodzina z dziećmi
  W tym hotelu byłem na początku sierpnia 2018 r. BYŁEM TAM Z GRECOS I PANI REZYDENT TRAGEDIA, NIC NIE WEDZIAŁA, PODAŁA NUMER TELEFONU NIE ODBIERAŁA I NIE ODDZWANIAŁA, NA ZADAWANE PYTANIA PRZEZ GRUPĘ KŁAMAŁA PROSTO W OCZY, ALBO ZMIENIAŁA NIEUMIEJĘTNIE TEMAT, DAŁEM SOBIE SPOKÓJ, ŻEBY NIE PSUĆ SOBIE WAKACJI. Nie chce skrzywdzić Hotelu bo kiedy rozmawiałem z menager to wszystkie informacje otrzymałem, nawet te niewygodne np. w umowie z pośrednikiem data zakończenia pobytu sobota i pokazałem im umowę z Grecos w hotelu w momencie zakwaterowania recepcjonista konsternacja,- dni pobytu po angielsku od kiedy do kiedy- ogólnie nie wiedzieli co powiedzieć poinformowali mnie, że będą z Grecos kontaktować się w tej sprawie zakładali jeszcze że mogą mieć u siebie błąd w rezerwacji, (informacja w systemie że wykwaterować się trzeba w piątek do chyba 14.00, i to się niestety potwiedziło) i co teraz jestem z małym dzieckiem. Nie zdenerwowałbym się ale zawierając umowę mówie do pośrednika, ze przeczytałem umowę i jest niejasność z wykwaterowanie się z hotelu t czy może to wyjaśnić - nagrywaliście rozmowe taką dostałem infiormacje to myślę co mi powie bedzie prawdą... mam w umowie pobyt do soboty i czy to jest pewne bo w umowie nie ma jak jest liczona doba hotelowa tylko że jest od soboty do soboty czyli 8 dni bo nie są napisane godziny doby hotelowej i nie chce numerów że przed wyjazdem będę koczować w lobby hotelu) jak jest liczona doba hotelowa a ona do mnie że do soboty i nie ma wcześniejszego wykwaterowania niż przed wyjściem do autobusu, mówie że to bardzo ważne bo jestem z małym dzieckiem i dlatego pytam ona tak proszę pana bez obaw wszystko ok.. Na miejscu pani rezydent grecos tak oczywiście potwierdzam że nikt was nie wykwateruje - i to nawet ktoś inny ją pytał o to..... Obsługa hotelu oczywiście potwierdziła wyprowadzka z hotelu 14 ta,, ale można zostć na terenie hotelu do odjazdu autobusu 4 w nocy, no ale rezydentka już telefonu nie odebrała i dałem sobie spokój. Hotel, obsługa hotelu, jedzenie to jest naprawde 10/10 bardzo polecam, pobyt wspaniały na 100 procent wrócę. Jednak jest to hotel wyłącznie dla rodzin z dziećmi i dla starszych. Pokoje piękne, Duży minus to jak wychodzisz z hotelu to dwie lokalne tawerny, jeden sklepik w konkurencyjnym hotelu i nic więcej..... Zdjęcia zgodne z rzeczywistością, albo na miejscu piękniej, na plaży w nocy wykluwały się żłówie, także kto pojedzie bedzie zadowolony NIGDY WIĘCEJ Z GRECOS OSTRZEGAM,
  ZaletyW tym hotelu byłem na początku sierpnia 2018 r. BYŁEM TAM Z GRECOS I PANI REZYDENT TRAGEDIA, NIC NIE WEDZIAŁA, PODAŁA NUMER TELEFONU NIE ODBIERAŁA I NIE ODDZWANIAŁA, NA ZADAWANE PYTANIA PRZEZ GRUPĘ KŁAMAŁA PROSTO W OCZY., DAŁEM SOBIE SPOKÓJ, ŻEBY NIE PSUĆ SOBIE WAKACJI. Hotel, obsługa, jedzenie to jest naprawde 10/10 bardzo polecam, na 100 procent wrócę. Jednak jest to hotel wyłącznie dla rodzin z dziećmi i dla starszych. Pokoje piękne, Duży minus to jak wychodzisz z hotelu to dwie lokalne tawerny, jeden sklepik w konkurencyjnym hotelu i nic więcej..... NIGDZIE NIGDY WIĘCEJ Z GRECOS :) OSTRZEGAM
  WadyTrochę na odludziu

  9.5
  Ewka Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Wrzesień 2018Rodzina z dziećmi
  Ogólnie udany pobyt, polecam dla rodzin z dziećmi. Z minusów tylko słabo wyposażony aneks kuchenny - brak sztućców, talerzy na wyposażeniu.
  ZaletyBardzo dobre jedzenie, duże apartamenty, miła obsługa, cicha klimatyzacja
  Wadysłabo wyposażony kącik kuchenny

  3.9
  Katarzyna Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Wrzesień 2018Para
  Polecam dla osób które oczekują spokojnego miejsca, przy plaży. Nie spełni oczekiwań osób aktywnych. Hotel drogi - drinku przy basenie 8,5 euro.
  ZaletyBliskość do plaży, cichy hotel
  WadyDaleko od miasta, bez animacji i jakiejkolwiek rozrywki. Hotel przedstawiany jako 5* jest zdecydowanie raczej hotelem 3 *. Pokoje duże lecz bardzo słabo wyposażone, łazienki zużyte, odchodzący silikon z grzybem. Jedzenie codziennie takie same, bez urozmaicenia, z małym wyborem.

  9.2
  Beata Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Sierpień 2018Rodzina z dziećmi
  Byliśmy z dwójką małych dzieci (3 lata i 8 m-cy) pod koniec sierpnia br (2018) Hotel przeszedł nasze oczekiwania :) Znakomite jedzenie, przemiła ale nie natarczywa obsługa, czysto, pokoje bardzo ładne (mieliśmy apartament 2 pokojowy). Hotel położony w małej, cichej miejscowości ale tylko 30 km oddalony od pięknego miasta Chania i kilometr od większej miejscowości, nam takie położenie bardzo pasowało. Plaża może nie powala (żwirek) ale na lepienie zamów z piasku wystarczyła taka :) Może przydałyby sięjakieś animacje dla dzieci, to jedyne czego nam trochę brakowało ale mamy w planie wrócić do tego hotelu!
  ZaletyRewelacyjne jedzenie, obsługa, pokoje, czystość
  Wady brak animacji dla dzieci