Oferta, której szukasz, została wyprzedana. Nie rezygnuj jednak z wakacyjnych planów!

Mamy dla Ciebie ogromny wybór hoteli

Sprawdź inne oferty
lub

Możemy Ci pomóc znaleźć równie atrakcyjny hotel.

Axos

Kod oferty: WAK731409
Kod oferty: WAK731409
19
basen
obiekt, basen
basen
obiekt, basen
obiekt, basen

Opis oferty

Region: KretaOrganizator: Exim ToursKod oferty: WAK731409
Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Opinie dodane przez

gumiś ruda śl.
Maj 2010 ·

Para

Dodano: 01.06.2010
7.8
Miły hotelik , połozony bardzo dobrze ,wszystko pod reką (bary,wypożyczanie samochodów,sklepy itp)mila obsługa , wi-fi,anex kuchenny ok, polecam jak najbardziej , jak na trzy gwiazdki lepiej niż nie jeden pieć*, Janusz Ruda Śląs .ka

Patrycja
Wrzesień 2008 ·
Dodano: 13.09.2008
8.4
Trzeba się przyzwyczaić do tego że w Grecji wszyscy żyją spokojnie, nikomu się nigdzie nie spieszy, autobusy jeżdżą jak chcą, młodzież na skuterach również, nie patrzą na znaki, nie używają migaczy. Poza tym pogoda jest super. Nie polecam natomiast wycieczki z biura podróży Święcki Travel ponieważ to biuro nie posiada swoich rezydentów w wystarczającej ilości tzn. jest ich tylko dwóch na całą wyspę ( pan Krzysiu i pani Basia) i nie są wstanie odbierać ludzi z lotnisk i tym bardziej ich zawozić na lotniska. Pragnę powiedzieć że lotnisko w Iraklionie jest oddalone o ok. 75 km od Rethymno a lotnisko w Chanii o ok.65 km. Odległości są duże. Nam się przydarzyło że na lotnisko nie przyjechał rezydent tylko wysłał swojego kolegę greka który odbierał nas i zawoził taksówką do hotelu, natomiast tylko zadzwonił i powiedział że nie dał rady przyjechać bo odbiera inną grupę. Co nas w zasadzie to obchodzi!! Ma odebrać wszystkich. No i na lotnisko z powrotem już do Polski jak lecieliśmy to tez jechaliśmy sami bez rezydenta bo pan Krzysiu i pani Basia odbierali inne grypy które przyleciały. Tak w ogóle to organizacja rezydentów do była do kitu, pomimo że byli strasznie uprzejmi.

Michał
Sierpień 2008 ·
Dodano: 27.08.2008
7.0
Hotel jest nieduży - ma dość mały basen, wybór dań w restauracji jest niewielki, a pokojówki nie przykładają się aż nadto do sprzątania (chociaż brudno nie jest, ale nie rozumieją na przykład, co oznacza ręcznik rzucony na podłogę). Do plaży jest jakieś 5 minut na piechotę, na plaży leżaki płatne, ale tak po 16 już nikt nie zbiera opłat, a słońce w sierpniu jest jeszcze bardzo mocne. Cały hotel jest prowadzony przez bardzo przyjemnych ludzi i wszystko można z nimi bez problemów załatwić. Pomimo paru niedogodności opisanych powyżej pobyt upłynął nam bardzo przyjemnie. W holu jest darmowy komputer z internetem oraz darmowe WIFI. Dla dzieci nie ma tam za dużo rozrywki - brak jest animacji oraz jakichkolwiek zabawek (karuzela, huśtawki). W holu jest biblioteczka - można korzystać do woli (głównie angielskie książki, trochę greckich) W pokojach (oprócz lodówki) jest zlew, czajnik elektryczny , a nawet kuchenka elektryczna (z niej nie korzystaliśmy).

Michał
Czerwiec 2008 ·

Para

Dodano: 01.07.2008
7.4
Hotel jest nieduży - ma dość mały basen, wybór dań w restauracji jest niewielki, a pokojówki nie przykładają się aż nadto do sprzątania (chociaż brudno nie jest). Do plaży jest jakieś 5 minut na piechotę, na plaży leżaki płatne, ale tak po 16 już nikt nie zbiera opłat, a słońce w sierpniu jest jeszcze bardzo mocne. Cały hotel jest prowadzony przez bardzo przyjemnych ludzi i wszystko można z nimi bez problemów załatwić. Pomimo paru niedogodności opisanych powyżej pobyt upłynął nam bardzo przyjemnie. W holu jest darmowy komputer z internetem oraz darmowe Wifi. Brak jest animacji oraz jakichkolwiek zabawek (karuzela, huśtawki). W holu jest biblioteczka. W pokojach jest zlew, czajnik elektryczny, a nawet kuchenka elektryczna.

Mapa

Wąwóz Samaria 53 km w linii prostej od hotelu
Wyprawa na wąwóz to jedna z największych atrakcji turystycznych na Krecie. Jest to najdłuższy suchy wąwóz w Europie - ma aż 18 km długości (dla turystów udostępnionych jest 16 km szlaku). To niebywała gratka dla miłośników piękna naturalnej przyrody i wędrówek górskimi szlakami. Na trasie zobaczymy unikatowe gatunki roślin i zwierząt (na pewno w pamięć zapadnie nam spotkanie z kozami Kri-Kri - symbolem Krety) i nietypowe formacje skalne. Szlak zaczyna się w wiosce Omalos (na 1227 m n.p.m.), następnie wiedzie skrajem koryta rzeki Taras (koniecznie zatrzymajmy się tam aby zwiedzić XIV-wieczne freski w cerkwi) oraz przecina koryto górskiego strumienia. Ukoronowaniem wyprawy są słynne Stalowe Wrota - miejsce, w którym wąwóz osiąga szerokość 3,5 m. Czas przejścia to ok. 6 h. Wycieczka wymaga dobrej kondycji i sportowego obuwia.

Zobacz więcej

Wąwóz Samaria
Muzeum Archeologiczne w Heraklionie 55 km w linii prostej od hotelu
Będąc na Krecie po prostu nie można go nie odwiedzić. To unikalne na skalę europejską muzeum i zarazem jedno z największych w Grecji. To podróż do przeszłości - nietuzinkowa lekcja historii przez ostatnie 5500 lat Krety. W 20 salach znajdziemy unikatowe dzieła sztuki (także z bardzo ważnego dla Krety okresu minojskiego), miedzy innymi: sarkofagi, freski, ceramikę, narzędzia, nagrobki oraz słynne znaleziska takie jak dysk z Fajstos (1650-1600 p.n.e., nazywany także pierwszą minojską płytą CD - według licznych badaczy jest na nim zapisana modlitwa do bogini-matki) i figurka Bogini z wężami (1700-1450 p.n.e.). Muzeum znajduje się w ścisłym centrum Heraklionu.

Zobacz więcej

Twierdza Kules w Heraklionie 55 km w linii prostej od hotelu
To żelazny punkt w programie zwiedzania Krety. Wybierając się na twierdzę zyskujemy: możliwość przespacerowania się murami obronnymi, z których roztacza się cudowna panorama na miasto i port oraz zwiedzanie wnętrza twierdzy i spacer po falochronie. Twierdza została zbudowana przez Wenecjan, którzy nazywali ją morską twierdzą. Była wówczas elementem fortyfikacji, które niczym ochronny pierścień otaczały Kretę. Jej budowa trwała aż 17 lat, ściany murów w niektórych miejscach mają aż 3 metry grubości.

Zobacz więcej

Twierdza Kules w Heraklionie
Ruiny w Knossos 58 km w linii prostej od hotelu
Legendarny Pałac Minojski zwany także Labiryntem Minotaura to wyjątkowe miejsce na wyspie, które dało początek słynnym legendom o Dedalu i Ikarze oraz królu Minosie. Pałac w Knossos wybudowano w 2000 roku p.n.e - był filarem kultury minojskiej. Wielokrotnie równano go z ziemią, doświadczył także trzęsienia ziemi i najazdu Achajów. Jego historię odkryły na nowo ulewne deszcze, które spadły na Knossos pod koniec XIX w. i odsłoniły skrywane dotąd skarby. Prace wykopaliskowe prowadził Arthur Evans - dzięki niemu odsłonięto ruiny o powierzchni 14740 m2. W wyniku prac odkryto między innymi pozostałości warsztatów garncarskich i kamieniarskich. Arthur Evans odtworzył częściowo pomieszczenia pałacu wraz z malowidłami naściennymi. Dzięki jego pracy możemy zobaczyć z jakim rozmachem wznoszono budowle 4 tys. lat temu.

Zobacz więcej

Ruiny w Knossos
Cretaquarium 68 km w linii prostej od hotelu
Absolutnie fantastyczne miejsce - zachwycą się nim nie tylko dzieci, dorosłych także porwie magia podwodnego świata. W tym największym i najnowocześniejszym w Europie akwarium przeżyjemy niesamowitą przygodę z ponad 2500 gatunkami zwierząt morskich zamieszkujących wody Morza Śródziemnego. Na terenie akwarium znajduje się aż 60 akwariów o pojemności aż do 900 tys. litrów. Duża zaletą tego akwarium jest jego multimedialny charakter - do dyspozycji zwiedzających jest aż 100 punktów obserwacyjnych, ekrany dotykowe, peryskopy, mikroskopy, można także wypożyczyć audioguide. Akwarium jest czynne przez 365 dni w roku. Od maja do września jest otwarte od 9.30 do 21.00.

Zobacz więcej

Cretaquarium

Pogoda

16°C
9°C
18°C
4

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Brak wymaganych formularzy w związku z COVID-19.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Do Grecji Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
W Grecji dla Polaków wizy nie są wymagane.
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
W Grecji obowiązkowo należy uiścić przy zakwaterowaniu opłatę klimatyczną. Wysokość opłaty zależy od długości pobytu oraz kategorii hotelu wynosi od 0,25 do 4 EUR za dzień pobytu, a dokładniej:

1). dla pobytów w hotelach: 5* - 4 EUR / noc / pokój, 4* - 3 EUR / noc / pokój, 3* - 1,5 EUR / noc / pokój, 2*, 1* - 0,5 EUR / noc / pokój,
2). dla pobytów w apartamentach: 4* - 1 EUR / noc, 3* - 0,5 EUR / noc, 2*, 1* - 0,25 EUR / noc.

Pobierana opłata to kwota za cały pokój, naliczana niezależnie od liczby zameldowanych w nim osób.